Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-05-15, 15:33   #81
Mysliwy
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 9
Domyślnie

Nie chcę tylko krytykować, więc podam sugestię dotyczącą ceny.
Wg mnie koszt powinien wynosić: cena wyprodukowania run przez alchemika z podstawowymi bonusami i miksturami kupionymi w sklepie x 2.

Czyli:
Mała potka - 100pkt many - 50 md. (dane co do many z wiki)
Bonus alchemika - max. 46% (15 - podstawowy, 16 - bonus zależny od alchemii, 15 - bonus do mikstur produkowanych, zależny od alchemii)
Bonus niskopoziomowego alchemika to jednak zwykle ok. 20%, tym bardziej że obliczenia wykonujemy dla mikstur sklepowych. Gdyby mikstury były produkowane przez alchemika to byłoby jeszcze znacznie taniej.
Koszt pocisku - 300 many
Potka z podstawowym bonusem - 120 many

Obliczeń nie umieszczam, ale koszt produkcji to 2,5k za 100 pocisków, a więc runa w sklepie powinna kosztować 5k, ale + 1k za postackowanie.
W ten sposób mamy 1 MBP za 12kk (postackowany), co jest bardzo dużą ceną, niespotykaną na rynku. Runy robione zawsze są tańsze niż ta kwota, więc zawsze byłby na nie popyt. Jest to również w miarę rozsądna cena, która sprawia że kupowanie w ogóle ma sens.

Dodatkowo myślę że ożywi to troszkę rynek dotyczący stackowania. Bo myślę że ogromna ilość niskopoziomowych graczy będzie chciała postakować mbp runek za 1kk. Albo nawet kupić sklepie, stackować i sprzedawać.

Tak wgl. myślę, że ciekawie by było gdyby kupno miało formę zleceń tzn. należałoby zamówić runy z kilkugodzinnym, albo dobowym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam
Mysliwy jest nieaktywny  
Stare 28-05-15, 22:29   #82
Sosna
 
Avatar Sosna
 
Zarejestrowany: Sty 2011
Skąd: Braniewo
Postów: 109
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Sosna Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Sosna
Domyślnie

Runy w sklepie? Jestem na nie... Nie ma co nawet tego rozwijać. Klasyczne spojrzenie przed i po wprowadzeniu tej opcji w sklepie.
__________________
Dętka na kickach mhm.
Sosna jest nieaktywny  
Stare 28-05-15, 23:18   #83
Mysliwy
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 9
Domyślnie

To może jednak rozwiń? Większości osób które są przeciw ta sprawa nie dotyczy, bo grają innymi profesjami. Uzasadnij więc może, dlaczego uważasz to za złe rozwiązanie?

1.Nie ucierpi na tym ekonomia, bo cena będzie odpowiednio wyższa, więc jeżeli pojawi się oferta na rynku to na pewno będą chętni.
2.Gdyby stackowanie było dodatkowo płatne, to alchemicy mogliby jeszcze zarobić dając konkurencyjną ofertę.
3.Nie ma w tym żadnej przyjemności, żadnych doświadczeń, czegokolwiek. To jest marnowanie czasu. W tym czasie nawet nie można porozmawiać ze znajomymi, zupełnie nic. Po prostu stoisz i klikasz jak idiota. Nie każdy ma czas na coś takiego.
Ja np. osobiście nie mam w tej chwili w ogóle czasu grać, ale gdybym miał runy (nawet gdybym przepłacił) to może znalazłbym chwilę żeby wybrać się na expa ze znajomymi.
4.Rycerze również będą mieli alternatywę. W tej chwili bardzo często nie mają od kogo kupić UH'ów, i są zmuszeni tworzyć nowe postacie tylko po to, co jest chore i na pewno nie ma związku z grą rpg.
5.Na wyższym poziomie nie ma alternatywnych metod expiania dla maga, bo czary typu efo tote mają zredukowane obrażenia. Ddatkowo mag jest ogromnie obciążony przez mikstury w takiej sytuacji, co jest dla niego zabójcze, bo jest profesją która ma największe kary spowalniające przy niskim cap i ma jego najmniejszą ilość. Nawet expiąc z runami często zostawiam gdzieś na expie większość manasów i noszę tylko część. A zużycie run jest bardzo duże.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Mysliwy ; 28-05-15 o 23:27
Mysliwy jest nieaktywny  
Stare 28-05-15, 23:29   #84
Sosna
 
Avatar Sosna
 
Zarejestrowany: Sty 2011
Skąd: Braniewo
Postów: 109
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Sosna Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Sosna
Domyślnie

@Up Maga też mam, więc częściowo dotyczy. Przytoczyłem zarys sytuacji z Tibii. Większość graczy to chyba nie wie, że ma tam możliwość tworzenia run, a Ci co wiedzą nie widzą w tym interesu od kiedy jest to w sklepie... Co do samego Altaronu. Osobiście jak nie mam czasu expić, czy coś w ten deseń to robię runy i je sprzedaję. Do expa też nie widzę problemu porobić. Często sprzedają też różne runki ludzie jak już tak się lenicie. Szukacie problemu tam, gdzie go nie ma. Poproście adminów o rozwiązanie prawdziwego ogniska problemu tj. przyrostu mlvla. Chętnie wtedy porobicie runki nawet w kosmicznej ilości na expa jak i na handel z innymi. ;)
__________________
Dętka na kickach mhm.
Sosna jest nieaktywny  
Stare 28-05-15, 23:42   #85
Mysliwy
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 9
Domyślnie

No to tu mogę się z tobą w pewnym stopniu zgodzić. A mianowicie są 2 podstawowe problemy:
1.Słaby wzrost mlvl.
2.Mała liczba nowych graczy.

Problem polega na tym żę oba są bardzo trudne do rozwiązania. Trudności w zwiększeniu liczby graczy chyba nie muszę tłumaczyć. Natomiast jeżeli chodzi o mlvl to w jaki sposób zrekompensować stratę osobom, które wbiły PN? Dopiero co był restart serwera i nie sądzę by były duże szanse na przekonanie administracji do zmiany tego typu rzeczy.

Dlatego popieram wprowadzenie run. Ale spójrz na moje obliczenia dotyczące ceny tych run. Uważam że powinna być wysoka, aby zawsze się opłacało je robić. Jednak jak się trochę zaoszczędzi to warto byłoby mieć możliwość wyposażyć się w sklepie nawet dużo tracąc.

Osobiście sam bym pewnie kupował za taką cenę tylko od czasu do czasu, bo nie byłoby mnie stać.
Mysliwy jest nieaktywny  
Stare 29-05-15, 08:25   #86
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

W Tibi będąc hlvlem po każdym refilu stawałem w sklepie i zbijałem wszystkie soule robiąc runy, powód jest prosty, lepiej zrobić i mieć te kilka % mlvl niż płacić dla NPC, mimo, że robiąc samemu wychodziło drożej.

W Altaronie nie ma szans na zmianę przyrostu mlvl więc nie ma sensu tego drążyć, jedyne co można zrobić w tej chwili to dodać runy do sklepu. Jak widać z sytuacji na serverze ludzie mimo, że mają świadomość braku run na serverze nie kwapią się robić ich dla zarobku, bo więcej zdobędą expiąc + wbiją przy tym poziom.

W gildi mamy 2 magów duchownych którzy sami stwierdzili, że mając tyle zamówień na uhy musieliby tylko stać i robić je non stop, a chyba taka gra nikomu się nie podoba nawet jeżeli miałby zarabiać przy tym 5t na godzinę, ile można tak grać.

Małe lvle robią runy żeby zarobić coś na początek gry + wbić mlvl odpowiedni do rozdania PNów, później bardziej opłacalne jest expienie.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 29-05-15, 08:30   #87
Ezreal
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 94
Domyślnie

Wcześniej grałem magiem i znam ten ból uważam ,że to duży minus.

Umówmy się ,że normalni ludzie nie mają czasu na grę po 8 godzin dziennie.
1 dzień musiłabym robić runy z 2 godzinki zeby potem móc na 2 dzien gdzies wyskoczyc. Dobrym przelicznikiem jest czas w życiu ,który trzeba poświecic w grze. Robienie run jest nudne i niepotrzebne aktualnie.

Może wraz ze wzrostem mlvlu więćej ładunków by się robiło?
Runy w sklepie też jestem ZA.

Coś by wypadało z tym zrobić.
Ezreal jest nieaktywny  
Stare 29-05-15, 09:31   #88
ares88
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 14
Domyślnie

Ja zauważyłem coś innego, spór o runy trwa, a administracja zakończyła wypowiedź na drugiej stronie, może i śledzi wypowiedzi, za i przeciw, ale moim zdaniem zostanie jak było, czyli mag będzie klepał bezmyślnie runy tracąc czas i nie zyskując % mlv.
ares88 jest nieaktywny  
Stare 29-05-15, 09:49   #89
Harakiri
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 9
Domyślnie

Ciezko byloby zmienic tak zeby ten mag mlv cwiczyl robiac runy...

ALE! Mozna zrobic inaczej tak ze jak mag robi runy to mialby bardzo maly % szans (albo wgle jakis inny skrypt ktory liczylby postep w robieniu run) na to zeby dostal np 1PN zbieralby je i przeznaczal na skille mlv czy inny bo prawde mowiac odechciewa mi sie robic runy i tracic czas na robienie ich a nic a nic z tego nie mam :/ Powinno sie dostawac moze troche expa albo troche pn z tego robienia run bo jak juz zrobie te 20 bp run czy 40 bp czy jeszcze wiecej (wartosc wzrasta wraz z lvlem czt. wcale nie zacheca do gry) to jedyne na co mam ochote to nie exp a wyjscie z gry i nie zalogowanie sie wiecej :s

@edit
A w sumie mam to gdzies przez ten client altaronu ktory sprawdza nasze procesy nie moge na raz odpalic mozzili i przegladac cos na necie grajac w altaron bo sie strony mula i laduja a nigdy czegos takiego nie mialem... nie wiem co wy macie w tym cliencie ale ja odpadam cya!

Ostatnio edytowane przez Harakiri ; 29-05-15 o 10:02
Harakiri jest nieaktywny  
Stare 29-05-15, 09:50   #90
kompromis
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 69
Domyślnie

Artezon, ale to przeciez kwestia gospodarki. Trzeba zacząć oferować więcej za runy to nawet osoby z rozdanym mlvlem zaczną mnożyć talary/zarabiać na rozruch/wychodzić z dołka.
kompromis jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin