Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-05-15, 16:52   #51
genofag
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 57
Domyślnie

pajaców to ty szukaj w rodzinie bo słyszałem niezły cyrk -.- zużywa mane więc jest magiczny
genofag jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 16:55   #52
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Zużywa manę dlatego, że nie ma czegoś takiego jak energia i inne tego typu rzeczy.

Wojownik używając rago tote i odes rago też nie używa czarów, to umiejętności, obrót dookoła z mieczem i dwa szybkie ciachnięcia. Można zawsze dodać trzeci pasek: hp/mana/energia, ale wtedy będzie trzeba bardziej kombinować przy kupowaniu potów, część na czary typu tawis, część na umiejętności typu odes kpiro. W sumie to by było fajne. :o
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 16:55   #53
Harakiri
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał genofag Zobacz post
pajaców to ty szukaj w rodzinie bo słyszałem niezły cyrk -.- zużywa mane więc jest magiczny
Czy podczas tego ataku tworzysz nowa strzale? Albo nadajesz jej jakis zywiol? Bo nie wydaje mi sie :)
Harakiri jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 16:57   #54
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@genofag magiczne jest przyspieszenie ataku, a nie pociski które są fizyczne/zaklęte żywiołem

@Sacred coś takiego rozumiem, byłbym za czymś w stylu odzyskiwanie strzał, bo faktem historycznym jest to, że strzały nie były jednorazowe. Nie wiem jak to sie miało do bełtów ale wydaje mi sie że one też nie były jednorazowe.
(Co innego pociski rozrywające itp.)
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 17:48   #55
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Okej, jeszcze raz proszę o usunięcie postów z wyjątkiem moich, konta Shrime oraz konta toxic2002, bo myślę, że tylko te coś wnoszą.

Spróbuję przybliżyć teraz całą hecę ze zwiadowcą, którą ja rozpocząłem. Proszę nie brać nic innego pod uwagę:
- Po pierwsze starałem się o równe wymagania na sępa i kruka względem zręczności, okej nie przeszło.
-Po drugie kłóciłem się o 1 kratkę 100% obrażeń, co by ułatwiło grę zwiadowcą (przy czym, by nie zrobiło z niego lepszej profesji, ale tylko UŁATWIŁO grę nim)
-Po trzecie, Administracja albo zobaczyła, że zwiadowca powinien mieć tę 4 kratkę 100% obrażeń i próbując nie przyznawać mi racji pogorszyła zwiadowcę innymi zmianami, albo próbowała to zbalansować.

Podsumowując, chciałbym napisać, że dodanie 4 kratki, na której mamy 100% obrażeń nie uczyni zwiadka lepszą profesją. Rozumiem usunięcie bonusów z kusz i ustawienie ich zalet względem wymagań (mogę się na to zgodzić), co powoduje, że zwiadowca został osłabiony lekko i powinno wystarczyć jako kara za tę o to 4 kratkę 100% obrażeń. Usunięcie mu 100% celności, okej ale jeżeli moja walka dystansowa wzrasta, więc także celniej strzelam. (@Shrime, jakbyś mógł podesłać im tabelkę w tym temacie, którą mi wysłałeś na pw, byłbym wdzięczny, bo usunąłem przez przypadek wiadomość). Ustalenie takich zmiennych względem celności powinno być najbardziej w porządku. Im nasza postać ma większy dystans tym mamy większą celność z danej amunicji. Co do puginałów, myślę, że te powinny mieć zawsze 100% celności. Myślę, że przedstawiłem to w zrozumiały sposób i administracja to zrozumie. Mam nadzieję, że nie napisałem jakiś głupstw.

Dla gracza neilran wnoszę o bana na forum za nabijanie postów i wypowiadanie się w moich tematach tylko po to, by je zniszczyć bezsensownymi wypowiedziami.
Proszę nie zaśmiecać tematu.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 17:54   #56
toxic2002
 
Zarejestrowany: Sty 2014
Postów: 10
Domyślnie

Jedno co do zwiadowcy jest oczywiste "hape odes kpiro"bierze za dużo many i to jest największy problem drugi to udźwig i czas expienia
toxic2002 jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 17:54   #57
Sacred
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 57
Domyślnie

Niestety, Altaron nie jest ani faktem historycznym, ani nie imają się tej gry żadne realne rzeczy. Wg mnie powinno być tak, że bełty/strzały miałyby swoje zużycie, a po zabiciu potwora po prostu wyciągalibyśmy wystrzelone w niego (trafione) bełty/strzały (odejmując te zniszczone). Pozwoliłoby to na dłuższe zdobywanie doświadczenia zwiadowcą. Kolejną kwestią jest zrobienie czegoś z pobieraną maną na koszt tych czarów. Żeby czar punktowy zadający porównywalnie najmniej obrażeń ze wszystkich profesji zabierał najwięcej many jest przynajmniej śmieszne.

Rozrywające bełty nie mają tej nazwy ze względu na wbijanie się w ciało, wybuchanie i rozrywanie go. Sam ich wygląd sugeruje, że działają jak tępa piła i wbijając się w ciało dokonują znacznie większych obrażeń przez rozszarpywanie/rozcinanie okolicy impaktu.

/Co do trafialności czarami/mieczem/bełtami. Ta sama zależność powinna być wszędzie. Nie zawsze trafisz mieczem tak samo jak i nie zawsze trafisz czarem (tak przynajmniej było w przygodowych książkach czy też w filmach). Więc jeśli macie zabierać celowność zwiadowi, zróbcie też realne podejście do innych profek. Rago tote ma 100% trafialności, chociaż to też tylko przyśpieszenie ataku. Nie pojawiają się magiczne miecze które spadają z nieba i rozkurwiają ciało oponenta, lecz czar ten powoduje przyśpieszenie skurczu mięśni, dzięki czemu nasz rycerz na*****la znacznie szybciej. Zróbcie balans na każdej profesji i będzie dobrze, ale jak chcecie zabierać celowność zwiadowi, bo jego podstawowym atakiem jest atak z kuszy/łuku, to zabierzcie też trafialność z miecza dla rycerza (jakiś komar będzie leciał, trafi w ostrze, przez co kierunek zamachu ostrzem się zmieni i spowoduje pudło). To samo zróbcie z czarami (powieje wiatr, dmuchnie w pocisk, który w afekcie zostanie rozmyty przez pudmuch powietrza.. lub alternatywnie, oponent podskoczy, kiwnie głową, machnie plecami i pocisk przeleci obok). Checie realnego balansu to zróbcie to na wszystkich profesjach, a nie robicie astygmatę z zwiada, bo musi być ślepy i jego frekwencja trafiania musi być akurat 92.5%. Wasza logika mówi, że Robin Hood był astygmatą, a to, że trafiał za każdym razem było tylko kwestią przypadku lub fantazji pisarza...
Sacred jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 18:03   #58
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Dla gracza neilran wnoszę o bana na forum za nabijanie postów i wypowiadanie się w moich tematach tylko po to, by je zniszczyć bezsensownymi wypowiedziami.
Proszę nie zaśmiecać tematu.
:*

Ale widzę że troche poskutkowały moje postulaty, i zacząłeś pisać sensowniej, pomijając fakt że czujesz sie jak władca Altaronu, albańczyku (celowo z małej litery).
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 18:15   #59
sokoskiiii
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 165
Domyślnie

Up juz masz "wpierdol" ziomeczku za te słowa;d To jest prawdziwy Albańczyk a nie zaden podrabianiec!
sokoskiiii jest nieaktywny  
Stare 13-05-15, 18:55   #60
Calel
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 28
Domyślnie

Ktoś poruszył kwestię rycerza, więc rycerka się zjawia: rago tote, odes rago i jakiekolwiek inne umiejętności(auto atak oczywiście też) rycerza nigdy nie mają 100% celności - trzeba przebić się przez obronę przeciwnika! Proszę przetestować odes rago, rago tote itd. bijąc z nożyka(oczywiście mając lepszą broń będziemy mieli większą szansę, że przełamiemy obronę i zadamy obrażenia, lecz dla lepszego efektu, że rycerz też ma zeza polecam nożyk - gwarantuję, nie traficie większości czarów, dziwne czyż nie?) w potwora o znacznej obronie i pancerzu(smok,troll twardziel itp. itd....)
Calel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin