Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-08-12, 20:37  
III. Zapowiedź lato 2012 - Zmiany profesji i nie tylko
Trav Trav jest nieaktywny 09-08-12, 20:37

Gdyby Altaron był biurowcem, to byście siedząc w gabinetach słyszeli zza ścian trzaski, hałas maszyn i przeklinających problemy robotników stawiających nowe piętro. Nie ma co - bywa, że przeszkadza to w pracy, ale jest to oznaka zmian. Rzadko błędy pojawiają się bez powodu nagle tam, gdzie ich przez długi czas nie było. Nawiązując tu troszkę do obecnych od kilku dni problemów z domami graczy na naszej stronie oraz do różnych rzeczy, jakie z pewnością trzeba będzie poprawiać jeszcze po wyjściu aktualizacji - otwieram trzecią i ostatnią zapowiedź letnich zmian Altaronu.

A w niej różnorodność nowości! Swego czasu chyba pokazano Wam skrawki nowych lokacji, ale nie wydaje mi się, że powiedziano, że zaliczają się do nich również nowe domy! Około 30 nowych posiadłości, w tym 2 rezydencje klanowe, znajdziecie na ziemiach poza Neolithem.


W wiosce Bekalelu albo Ankardii będzie ich najwięcej, ale nie tylko tam.

Z radością też wspomnę, że raptem parę dni temu udało się naprawić ważny błąd z bonusami czasowymi od większości alchemicznych mikstur, które nie chciały współpracować z bonusami od zestawów uzbrojenia. To samo tyczy się czarów Berserker, Skupienie Ducha i Gruboskórny. Ta poprawka pojawi się z całą aktualizacją.

Ale czas na główny temat zapowiedzi - zmiany w profesjach. Niemało pracy było przez ostatnie tygodnie przy nich. Skupiono się głównie na poprawie stanu tych profesji, które uznawane były powszechnie za widocznie gorsze względem innych.

Na przykład wojownik walczący bronią dwuręczną. Zwiększono atak tych broni o 25%, dzięki czemu zadawane obrażenia są znacznie mocniejsze. Niestety kosztem szybkości ataku: bronie dwuręczne (nie licząc najsłabszego kijka) wymagają dwukrotnie dłuższego odstępu czasowego między ciosami! Zmodyfikowano też bonusy zestawów uzbrojenia, które dodatkowe punkty życia i obrony oferują z kolei wojownikom noszącym pełne wersje z tarczami. A co z czarami? Magiczne Cięcie teraz będzie zadawało obrażenia różne w zależności od tego, czym broń biała została zaczarowana, a siła Magicznego Rzutu będzie bardziej zależała od umiejętności i poziomu gracza. Wojownicy nie są raczej urodzonymi magikami, więc aż tyle zmian tu nie zaszło.


Zarówno mag duchowny jak i nekromanta otrzymali pewne nowe zabawki. Ten pierwszy będzie mógł wytwarzać i wykorzystywać magiczne runy Odparcia Zła, które rzucone na przeciwnika będą mu zadawały przez dłuższy czas niewielkie obrażenia. Od razu też przy okazji warto wspomnieć, że mocniejsze czary leczące będą wymagały troszkę więcej czasu odpoczynku przed rzuceniem następnego, niż dotąd. A mroczny mag? Kosztem siły czaru Zew Śmierci otrzyma też nowe niskopoziomowe (co nie znaczy, że słabe!) zaklęcie Wyssania Życia, które trochę punktów życia przeciwnika zabierze i da jemu samemu. Zwiększono też obrażenia pewnych mało używanych czarów, jak np. run pocisków.


Łucznik nekromanta też coś nowego dostał. Czar Raniących Sztyletów jest swego rodzaju poszerzonym wariantem Skrytobójcy (którego moc swoją drogą też została zwiększona) i zadaje on przeciwnikowi dwa dość mocne ciosy, z czego drugi go na chwilkę spowalnia. Zarówno ten nowy czar, jak i dobrze znana łucznikom Szybkostrzelność, będzie jednak miała nowe wymaganie. Łucznik musi rzucając czar stać nieruchomo - w przeciwnym wypadku nie wystrzeli wszystkich pocisków. Poza tym dobra wiadomość dla niedoświadczonych graczy walczących na dystans: Potrójny Strzał można będzie wykorzystywać już z każdym rodzajem amunicji do łuku (również dowolnie zaczarowanym), a jego wymagania poziomowe zostały znacznie obniżone.


To były ogólne nowości jakie mi zapadły w pamięć, ale sporo bardzo drobnych rzeczy zmieniono w kilku czarach - nie o wszystkich tu wspomniałem. Czy to tyle na dziś?

No, niezupełnie.


Tajemnicą raczej nie jest, że wyraziliśmy niejeden raz zamiar otwarcia nowego serwera, gdzie nie będzie walki między graczami (no, może poza jednym miejscem, które odkryjecie), ale poza paroma wskazówkami, jakie spostrzegawczy wyłapali na stronie i forum, nie ogłaszałem tego otwarcie. Teraz to robię. Drugi świat zostanie otwarty wraz z aktualizacją gry (lub bardzo szybko po niej) i będzie czekał, aż chętni czegoś nowego go wypełnią.

A do tego czasu powodzenia życzę ja i cała ekipa Altaronu!

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-08-12 o 19:36.

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 43832
Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-08-12, 10:57   #91
Kierka
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał gonzoraz Zobacz post
No to ładnie pvp upadnie
Nie koniecznie ;) Jak komus bedzie sie chcialo Pkowac to se pojdzie na PvP a na PvP jak ktos bedzie chcial grac dalej to bd gral dalej ... Z igly widly robicie ;// Proste. Ktos chce zostac tam to zostaje... Tez mozna pomyslec ze "O ! kazdy idzie tam to ja zostaje tu i bd wbijal lvl bo bd spokoj i moze byc inaczej bedzie sporo osob tez na PvP.
Kierka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-08-12, 13:08   #92
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Ja nie zamierzam przechodzić z PvP na nPvP tylko dlatego, że kogoś tam zabijają. Nie pamiętam kiedy ostatni raz ktoś mnie zabił - na 15 poziomie? Teraz mam 50 i nikt do mnie nie skacze pod depo. Wystarczy troszkę ugrać a gra zaczyna być spokojna.
Co do update to ciesze się, że nikt nie ruszył wojownika 1h. ; D
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-08-12, 14:38   #93
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Z powodu bardzo dużej różnicy w umiejętnościach graczy (pvp, logiczne myślenie) a także jakikolwiek brak logicznego myślenia członków gildi rządzących któży wybijają graczy neutralnych, powstanie serwera non pvp jak najbardziej dla mnie oczywiste. Może serwer non pvp zapewni wam stałą liczbe graczy któży ściągną tu swoich znajomych co z kolei może też dobże zareklamować serwer pvp.

Mało troche o tej balansacji profesji co według mnie jest dużym problemem alt aronu. Może po upie będzie troche lepiej z tym pvp/równowagą w levelowaniu profesji.

Jednakże uważam że główną przyczyną waszych problemów liczba graczy. Wszystko się do tego sprowadza. Może serwer non pvp okaże się trafnym pomysłem dzięki czemu trochę zwiększy się liczba stałych graczy (bo tacy tu właśnie grają)

Pozdrawiam.

Ps: heh jak coś to proszę poprawcię za mnie błędy ort bo piszę z tel w robocie (mam papier na dysortografie :d)
konradowalkero jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-12, 14:18   #94
Sarevok
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 3
Domyślnie

Kiedy można się spodziewać serwera non-pvp ? :)
Sarevok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-12, 18:39   #95
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Już niedługo :)
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-12, 19:24   #96
adamo199412
 
Avatar adamo199412
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kraków
Postów: 130
Domyślnie

A będzie do serwera non PvP oddzielne podforum czy coś w tym rodzaju? Bo już widzę te setki tematów:
" Ajajaj trapójom "
" Złodzieje okradli mojom postać "
" Oszóści nie ufajcie im bo kradną itemzy "
" Daje itemzy za zaófanie "
itd, itd, itd...

PS. Przepraszam że tak piszę ale tak niestety może być, zobaczycie ;)
__________________
O Boże Boże Boże Bożenko, Jak mogłaś to robić z Cyganem?
On bił cię w du du dużym pokoju,
A Ty mu obciągnęłaś...sweter bo miał gołe plecy,
adamo199412 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-12, 19:26   #97
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Bardzo możliwe. Jakoś trzeba będzie oddzielić te dwa światy od siebie. To samo jeśli chodzi o regulamin.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-12, 16:18   #98
PowerGamer
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 71
Domyślnie

Nie prościej zrobić non-pvp z jakimkolwiek systemem wojen/dueli? Wtedy by nie było płaczu bo Ci co się boja o lvl będą sobie grac spokojnie, a reszta dojdzie do wojny i tyle. I nie piszcie, ze rozwiązanie z tibii bo może być zrobione inaczej, a akurat war mode jest w ch*j dobrym rozwiązaniem.

Co do update. Nie gram tu od dawna, ale sledze zmiany jakie tu zachodzą. W sumie niby idzie ten Altaron w dobra stronę, ale dalej wieje pustkami. Wiem, chcecie zrobić ta grę jak najbardziej własna, ale w końcu będzie tu grac po 20 osób i nawet jak zrobicie reklamę to ona nic nie pomoże już wtedy. Co z tego, ze komuś spodoba się server jak wejdzie i spotka przez cały dzień 10 osób? Stwierdzi, ze niema sensu marnować czasu.

Jak dla mnie nadal, jest tu za mało wyzwań, questow, potworów, miast dla pacca. Lvle graczom rosną. Lvla tu wyższego niż 60 nie miałem, ale przypuszczam, ze takie 150lvle już nie maja żadnego urozmaicenia w expieniu.
PowerGamer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-12, 17:35   #99
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Moim zdaniem twórcy gry pomyśleli też nad takim "war modem".

Masz rację. Ilość graczy to największy mankament Altaronu. Grają tu tylko stali gracze, bo nowi po prostu nie dają sobie rady. Początki są ekstramalnie trudne (samo przejście alchipelagu stanowi ogromne problemy), a później jak już nabijesz jakiś "sensowny" lvl to padasz wracając z expa z powodu "bo tak".
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-12, 17:36   #100
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Archipelag problemem? Dlaczego?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin