Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Serwer Testowy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-05-14, 15:54   #1
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie Altaron zbyt skomplikowany

Wraz z otwarciem serwera testowego pojawiło się wiele problemów, zamieszania w poziomach, umiejętnościach postaci. Jest więcej umiejętności do pogodzenia, rozdawanie PNów w siłę, zręczność, bronie, obronę, poziom magiczny. Starsi gracze mają problem się w tym wszystkim połapać, a co powiedzą nowi, którzy dopiero zaczną przygodę z Altaronem?
Zamiast komplikować życie graczom i nie gubić się w tym co raz bardziej (odnoszę wrażenie, że twórcy sami nie mogą tego wszystkiego zebrać w jedną całość żeby miało to ręce i nogi), proponuję uprościć rozwijanie postaci.
Polegałoby to na... no właśnie od czego zacząć? Najlepiej od początku:
1. Na początku przygody wybieramy postać mag, zwiadowca, rycerz (widzimy, że to dobre rozwiązanie więc po co kombinować)
2. Od wyboru postaci zależałoby ile otrzymujemy co poziom HP, Many, Udźwigu
MAG 5hp/20many/15udźwig
ZWIADOWCA 10hp/15many/20udźwig
RYCERZ 15hp/5many/25udźwig
(do ewentualnych modyfikacji, chodzi o zobrazowanie pomysłu)
3. Punkty Nauki - proponuje je zmodyfikować na mniej znaczące niż obecnie. Co mam na myśli?
Co poziom dostajemy 5PN, które możemy rozdać w HP/Mane/Udźwig.
Dzięki temu gracz ma możliwość delikatnej modyfikacji swojej postaci. Od tego jak rozda zależałoby kilka spraw:
HP większa żywotność postaci (wcześniej możemy udać się na mocniejsze stwory)
MANA szybciej możemy używać czarów, na które nam brakuje many na niskim poziomie
UDŹWIG więcej czasu możemy spędzić w wyprawie bez konieczności wracania do miasta
4. Umiejętności mlvl/dystans/1h/2h/obrona/dystans
Proponuję te umiejętności pozostawić tylko i wyłącznie do samodzielnego wytrenowania. Bez możliwości podnoszenia ich za pomocą Punktów Nauki.
Wojownik i Zwiadowca musieliby spędzić sporo czasu zabijając stwory i trenując na słabszych potworach żeby wyszkolić się we władaniu bronią. Natomiast Mag musiałby odpowiednio dużo razy użyć czarów nim jego poziom magiczny się podniesie.
Tak, tak... Dokładnie tak samo jak to było w naszej starej kochanej tibii. Za pewne wiele osób jak i ja chciałoby wrócić do takiego systemu.
5. Siła i Zręczność - tutaj bym porzucił testy obecnego systemu bo komplikuje niepotrzebnie grę.
Nic w tym fajnego a tylko powoduje dezorientacje w co tak naprawdę warto inwestować żeby nasza postać stawała się silniejsza. Zręczność pozostawiłbym jak to od zawsze było do łowienia, zbierania wszelakiej maści roślinek, natomiast siłę... na co to komu?
6. DMG
Zwiadowca i Rycerz - tutaj sprawa oczywista, obrażenia muszą zależeć od Poziomu/Umiejętności/Ataku broni. Oczywiście wszystko w odpowiednich wagach, czyli: największy wpływ na obrażenia powinien mieć Atak broni oraz Umiejętność posługiwania się nią, a poziom postaci powinien tylko trochę podnosić obrażenia.
Przykład:
Rycerz 50lvl/ 80skill 1h/40atak broni = max 200 DMG
Rycerz 100lvl/80skill 1h/40atak broni = max 250 DMG
Czyli poziom podnosi wartość obrażeń, ale nie jest tak ważny jak umiejętności i atak broni.
Mag - tutaj oczywiście obrażenia zależą od poziomu magicznego postaci i ataku wszelakiej maści różdżek i podobnie jak u Rycerzy i Zwiadowców, w mniejszym stopniu od poziomu.
7. Subprofesje - pomysł jest fajny i warto go zostawić, jednak uważam, że do wyboru powinna być TYLKO JEDNA subprofesja, bo dwie to już za dużo i ponownie pojawiają się komplikacje na poziomie DMG, leczenia, czarów itd.
W taki sposób gra staje się o niebo łatwiejsza do ogarnięcia dla nowego gracza, a starzy gracze chyba nie będą narzekać, bo to wydaje się najuczciwsze i najprostsze rozwiązanie.
Nie trzeba będzie się zastanawiać czy dać ciężko zdobytych 7 PNów w mlvl, 1h, obronę, alchemię, siłę czy może zręczność żeby nasza postać była silniejsza.
Proszę o opinie, podanie wad i zalet takiego rozwiązania oraz ewentualne modyfikacje.
I oczywiście czy ten pomysł się Wam podoba.

Temat w 2 działach ponieważ odnosi się zarówno do propozycje jak i do samego update.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 16:34   #2
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Uwierz mi, że jest to bardzo dobrze przemyślane, wiedzą dokładnie ile PN na jakie skille trzeba wydać, wiedzą na jakim poziomie się to osiągnie, etc. To, że ludzie mają teraz po rozdaniu 160-170 max skilla było ich założeniem. Powiedz mi czy osoba mająca 20 lat wynosząca śmieci, wynosi je gorzej niż osoba, która ma 60 lat (bardziej doświadczona) - to tak do wpływu "doświadczenia" na umiejętności. Może lepszym przykładem będzie... kłucie tynków. Osoba, która jest młodsza, ale się tym zajmuje (ma skilla) wykonuje to znacznie sprawniej niż osoba starsza, która zabiera się do tego 1 raz.

Tak - jestem przeciwnikiem wpływu poziomów na cokolwiek poza hp/mp/cap.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 16:34   #3
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Mi się bardzo podoba pomysł z wybieraniem tylko jednej subprofesji :P. Posiadanie jedną postacią dwóch z czterech dostępnych w grze klas dodatkowych to trochę za dużo.

Co do reszty to obecnie zostawiłbym to tak jak jest...w kwestii update to tak jak już pisałem na test serwerze może być wszystko troszkę chaotyczne ale myślę, że do czasu aktualizacji wszystko zostanie ogarnięte a zmiany, które nie "dadzą rady" nie zostaną wprowadzone.

Mógłbym tu jeszcze bardzo wiele napisać, gdyż mam własną wizję :D np. dotyczącą powstania serwera hardcore RPG, aczkolwiek mój pomysł został pogrzebany dawno temu pomimo pozytywnego odbioru przez graczy wypowiadających się w temacie.

Zainteresowanych zapraszam do zerknięcia tu https://forum.altaron.pl/showthread....light=hardcore , może kiedyś będzie się dało coś podobnego stworzyć i temat odżyje.
Siupek jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 16:41   #4
Lunaar
 
Avatar Lunaar
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 102
Domyślnie

Popieram mojego przedmówcę, jestem jak najbardziej za tym żeby można było wybrać tylko JEDNĄ z czterech subprofesji, i można by dołożyć do tego kilka innych jak np:
Złodziej (% do loota i obrażeń)
Strażnik (% do siły i obrony)
Tancerz ostrzy (umożliwia używanie 2 mieczy(1h) na raz)

Ostatnio edytowane przez Lunaar ; 07-05-14 o 16:47
Lunaar jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 16:49   #5
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Panie, już można dodawać szczęście do itemów, uda Ci się dodać 12% to zamiast z jednego na 10000 potworów lecieć itemem, poleci z jednego na 8800.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 16:50   #6
Ezreal
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 94
Domyślnie

Również się zgadzam żeby była dostępna 1 z subprofesji. Oczywiście odpowiednio trzeba by bylo sie do tego przygotować. Utrudniłoby to grę a postacie były by bardziej 'hermetyczne'. (Nie potrafiłem znaleźć lepszego słowa )
Ezreal jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 16:51   #7
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Cytat:
Popieram mojego przedmówcę, jestem jak najbardziej za tym żeby można było wybrać tylko JEDNĄ z czterech subprofesji
Zauważ, że druga subprofesja może być wykorzystana w pełni jedynie z ss'em.
Usunięcie drugiej wiązałoby się z tym, że wybór jakiejkolwiek subprofesji wymagałby statusu. Gracze na chwilę obecną kupują ss głównie dlatego, aby wybrać drugą profesję.

Cytat:
Złodziej (% do loota i obrażeń)
Strażnik (% do siły i obrony)
Tancerz ostrzy( daje możliwość posiadania 2 mieczy(1h) na raz)
Jak dla mnie... Nie miałoby to sensu. Co do "tancerza ostrzy" - podobne propozycje były już rozważane wielokrotnie na forum.

Ostatnio edytowane przez mikeleplacido ; 07-05-14 o 16:58
mikeleplacido jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 17:14   #8
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Cytat:
Napisał mikeleplacido Zobacz post
Gracze na chwilę obecną kupują ss głównie dlatego, aby wybrać drugą profesję.
Niekoniecznie, ja posiadam dla bonusu łóżkowego i domku oraz dotychczas dla czarów harga/eamo/pela/agro rago, które zostaną zlikwidowane po update'cie więc raczej nie będzie mi już potrzebny. Na dobrą sprawę będę mógł przepisać na kogoś domek, a bonus jakoś przeboleje.

@Edit.
Przepraszam, nie zauważyłem że na pisałeś "na chwilę obecną".
Mcree jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 17:31   #9
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Drogi Mervakis, twoje porownania ze śmieciami i tynkiem są bezcenne. Jak już się bawimy w dziwne porównania w takim razie czy dwudziestolatek chodzi /biega szybciej niż 60cio latek? Oczywiście że tak, więc dlaczego w grze jest odwrotnie?
Poza tym skoro wszystko jest tak dobrze przemyślane to skąd ten cały chaos i niezadowolenie ludzi? Za dużo rzeczy chcecie pogodzić a to się może nie udać
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 07-05-14, 17:41   #10
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Nie biega szybciej, jak ma dużo siły (umiejętności) to może więcej udźwignąć, jeżeli stosunek obciążenia do udźwigu jest mniejszy niż u innej postaci to biega szybciej. Siła i zręczność nie są nijak ograniczone poziomami. Tak więc niski poziom może biegać dużo szybciej niż wysoki. Twój argument jest niepoprawny. :p

Ogólnie dwudziestolatek z nadwagą może biegać wolniej niż 60 latek typu Jean Claude van Damme (sorki jak źle napisałem). To nie kwestia wieku, a sprawności. Wynieść śmieci czy zrobić remont może każdy (mniej wymagające czynności).
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin