Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-06-14, 18:52  
Czy warto dać PN za pokonanie bossa?
dobryziomek dobryziomek jest nieaktywny 07-06-14, 18:52

W związku z wymianą zdań na temat kursu dla Graczy z MG Altrelem podsuwam drobną sugestię. MG wspomniał, że głównym motorem rozwoju postaci wg. idei Administracji są PN. PN możemy zdobyć wraz ze wzrostem poziomu, a także wykonywaniem przeróżnych zadań. Co więcej, Administracja dodała nieco zadań, których można podejmować się każdego dnia. Natomiast moja sugestia tyczy się PN, które moglibyśmy otrzymywać za pokonanie bossa. Wyobrażam sobie to tak, że PN (sprawiedliwie tyle samo) otrzymywałby każdy aktywy uczestnik drużyny, która stawiłaby czoło trudnemu przeciwnikowi. Rzecz jasna, że ilość PN byłaby dostosowana do tego jak silny jest dany boss. Myślę, że taka nagroda jest zachęcająca do podejmowania takiego wyzwania jakim są altarońskie bestie. Można zresztą dodać potwory, które należałoby pokonywać w drużynie. Nie zdziwię nikogo, jeżeli dodam, że ilość PN mogłaby być stosunkowo duża.

Pozdrawiam i do zobaczenia w grze!
__________________
Mury to tylko symbol [...]. Prawdziwą twierdzę buduje się z serc i umysłów. Z siły ducha i umiłowania wolności.
Andrzej Pilipiuk - Oko Jelenia. Drewniana Twierdza

 
Avatar dobryziomek
dobryziomek
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 140
Odwiedzin: 35057
Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 14:37   #21
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Dzięki swojej wiedzy o ich położeniu i większej prędkości, szansa na odnalezienie bossa jest o wiele większa.
Uwierz mi Panie. Nie latam po respach i nie szukam Khana, Ostrogrzbieta czy też Wito.

Rzucałem propozycję rozwinięcia systemu bossów już xx czasu temu, w której to każdy bijący bossa miałby coś z tego. Cóż, altaron ma być trudny, więc nagrodę za bossa dostaję jedna-dwie osoby, a reszta musi się zadowolić w najlepszym wypadku kilkoma talarami.
Pomysł fajny. Może skuszę się i jeszcze raz opiszę moją propozycje odnośnie systemu bossów, ale tym razem rzucę na forum publiczne.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 14:46   #22
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

jednorazowe? to bezsensu, bossy nie pojawiają się tak często, że codzienne mogę zabić jednego, nawet mi się czasem nie chce iść na bossa, a dokładnie wiem, że dam rade samemu. To, że na PVP jest taka a nie inna sytuacja to ze względu, że to PVP i tam trzeba się podporządkować albo jest się zabijanym - proste? proste.
O-pvp by rozwiązało parę problemów N-pvp ale po co? hyh.
PN za bossa jest dobrym pomysłem i trudność zdobycia PNów była by taka, że trzeba go znaleźć jako 1, zebrać ekipe, dotrzeć jako 1, zabić ekipą, przeżyć by zaliczyło nam PN.
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 14:51   #23
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Kadży potwór/boss ma swój lvl ;] Proponuję zatem system który sprawi, że jeżeli mamy swoją postacią 20%-30% większy lv od bossa nie dostaniemy za niego PN ani expa.
TADAM!!!

Przydałaby się zatem większa liczba bossów o różnych poziomach.
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 15:03   #24
dobryziomek
 
Avatar dobryziomek
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 140
Domyślnie

Popieram wypowiedzi kolegów: Arkona i Veliothe. Słuszne uwagi
__________________
Mury to tylko symbol [...]. Prawdziwą twierdzę buduje się z serc i umysłów. Z siły ducha i umiłowania wolności.
Andrzej Pilipiuk - Oko Jelenia. Drewniana Twierdza
dobryziomek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 15:04   #25
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

A ja to widzę w systemie dungeonów... :-D Zbiera się ekipa, wybierają się na bossa i za wykonanie dungeona exp, loot oraz PN. Takowy dungeon moznaby wykonać raz dziennie i wybierałoby losowego bossa. Coś ala Dungeon Finder w innych grach. Wiem, ze Altaron nie kopiuje pomyslow dlatego moznaby to odpowiednio zmienic, popiescic i zrobic z tego swoj autorski system. :-)
np. Wybieramy się do Łowcy Przygód, u niego zapisujemy sie jako dps, healer, tank. Kiedy odpowiednia liczba ludzi sie zbierze o odpowiedniej porze dnia rozpoczyna sie losowanie ekip na roznego rodzaju respy bossow. :-) Wiem, ze skrypt bylby trudny do ogarniecia ale bylby to ciekawy pomysl moim zdaniem... :-) Mogloby odbyc sie 12losowan dziennie, kolejno co godzine od 10-22. Mysle ze taki system odpowiednio dopracowany rowniez rozwiazal by problem z grozbami... :-) Ekipa bylaby losowa wiec tez bylby potrzebny ze tak powiem ogar. :-D No i oczywiście wylosowanym moznnaby bylo zostac raz dziennie oraz raz w tygodniu na tego samego bossa, chyba ze inaczej by to rozpracowac... :-)

Pozdrawiam,
RubSon
RubSon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 16:13   #26
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

@RubSon
Myślisz, że takiego bossa jak Nessie, Żarłacz, czy też Boruta pokonałaby losowa drużyna?
Śmieszne... Na takie bossy chodzą osoby grające ze sobą długi czas, a nie zawsze im się uda.
pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 16:18   #27
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

@Pan, dlatego mówiłem jak moim zdaniem mogłoby to wyglądać. :-) I jakbyś doczytał to jasno napisane jest, że jest to przykład oraz kwestia odpowiedniego dopracowania... to o co chodzi? :-)
Przyklad byl przedstawiony tak jakbym ja to widzial. :-)

Pozdrawiam,
RubSon
RubSon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 16:19   #28
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Cytat:
Napisał pan Zobacz post
@RubSon
Myślisz, że takiego bossa jak Nessie, Żarłacz, czy też Boruta pokonałaby losowa drużyna?
Śmieszne... Na takie bossy chodzą osoby grające ze sobą długi czas, a nie zawsze im się uda.
Co do Żarłacza ^^

Po aktualizacji co prawda już tak się nie da, ale cóż :>
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 20:10   #29
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Każdy pomysł ma za i przeciw. Byłby to dodatek jedynie dla wysokopoziomowych postaci oraz ewentualnie Licoru, słabsi Gracze na serwerze PVP z tego co udało mi się przeczytać na forum oraz zaobserwować w grze mają zakaz bicia bossów pod groźbą zabicia przez gildię rządzącą, dodanie PN za zabicie bossa jedynie pogłębiłoby tę sytuację.
To tak jak zabrać exp za potwory bo zabijamy i wyganiamy ludzi z respa, proszę...
Osobiście nie mam nic przeciwko, żeby jakiś gracz za drobną opłatą uderzył tego bossa, nie róbcie z nas tyranów.
Tak jak ktoś wyżej pisał "raz na wozie~"
Argument jest totalnie nie trafiony, a sam pomysł bardzo ciekawy bo w tym momencie nie opłaca się ryzykować lvla dla nic nie wartych itemów. Chyba tylko po to by urozmaicić rozgrywkę i skompletować zestaw chaosu dający -% od ognia idealny na smoki ;)
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-14, 20:19   #30
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

@Rubson
Tak dodajmy jeszcze raidy 10 i 25 osobowe.
Chcesz takie rozwiazanie to idz pograj w wowa bo tutaj to sie w ogole nie sprawdzi.

Co do propozycji to jestem jak najbardziej za,bo większości bossów tak naprawdę nie opłaca sie na dzień dzisiejszy bic.
Jednorazowe otrzymanie pnów rozwiąże problem bossów tylko do momentu jak kazdy za bije wszystkie bossy i co?I sytuacja sie powtórzy,także co do tego pomysłu jestem na nie.
Bubsko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin