Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-01-12, 16:26   #11
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Prawda. Aukcja jak w prawie każdym mmorpg, od niedawna nawet w tibii. Bardzo dobre rozwiązanie, wygodne ;]
Uiop jest nieaktywny  
Stare 09-01-12, 16:51   #12
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

aukcja... super sprawa
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 09-01-12, 17:03   #13
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

A od czego jest dział "Targowisko"? Tam handlujecie, prowadzicie aukcje. Co do twojego pomysłu Dynd - nie mogę znaleźć jakiegoś konkretnego, dobrego powodu dlaczego takie coś miałoby zostać wprowadzone.
Tron jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 09:54   #14
Dynd
 
Avatar Dynd
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 8
Domyślnie

To jak sie wam nie podoba to, jedynie Al'Eremce jest pozytywnie nastawiony to przynajmniej można by było zrobić godziny otwarcia sklepów. Bo NPC to sa istoty które nie zasypiają. Zegarek słuzy tylko do karawan i do tristana. A jak by sie wprowadziło godziny otwarcia sklepów każdy altarończyk by nosił zegarek:)
Dynd jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 10:15   #15
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Godziny otwarcia sklepów akurat mi się podobają. Kiedyś o czymś takim myślałem. NPC też człowiek i musi odetchnąć. Co do limitów u kupców, mogłyby być, ale w taki sposób, żeby to nie przeszkadzało w grze. Nie wiem, NPC mógłby nie wyrabiać się z produkcją czegoś, co sprzedaje się w dużych ilościach, ale pod warunkiem, że możemy zrobić to sami. (strzały?)
Rozwiń ten wątek, to się ustosunkuję. Masz pomysł, który wydaje Ci się ciekawy, to spróbuj nas do niego przekonać, a nóż coś z tego wejdzie w życie. (Jak dokładniej miałoby to wyglądać, dlaczego miałoby się sprawdzić)
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 11:04   #16
Dynd
 
Avatar Dynd
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 8
Thumbs up

Więc...

1. 1 dzień w Altaronie trwa 4 godziny czasu naszego ziemskiego. Dlatego mam pomysł aby wprowadzić godziny otwarcia sklepów aby nasi NPC mogli sobie pospać. Godziny otwarcia były by różne np. Janina by wstawała już o 5 lub 6 a kończyła 14-15 ponieważ sprzedaje swieże jedzenie a Hubert oraz Piotr NPC handlujący orężem oraz pancerzami itp. Wstawali by o 10 i kończyli o 20-22. To są tylko przykłady, mogą być inne te godziny. A dlaczego wprowadzić ten pomysł? Ponieważ wyglądała by ta gra bardziej realnie. NPC to człowiek a człowiek musi SPAĆ!. Zmusiło by to nas do kupowania zegarków :) SPAĆ!

2. 6 razy w ciągu dnia ziemskiego minie dzień w Altaronie, więc można by zrobić ograniczenia funduszu lub ilości kupienia danego przedmiotu. NP. Hubert kupił by dziennie 200 sztuk gladiusów, 100 mieczy itp a Hubert 200 sztuk łuskowej zbroi, 100 sztuk płytowego pancerza, 75 sztuk stalowej zboi, 50 stuk mosieznego, 30 królewskiego.

Gdyby limit został już zakupiony NPC by nas o tym informował.

Oceniajcie mój pomysł;)
Dynd jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 11:16   #17
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Obiecałem, że się ustosunkuję, więc się wywiązuję:
Ja bym to widział trochę inaczej. Może żeby aż tak nie utrudniać graczom, to jak NPC kupi już za dużo złomu w ciągu jednego dnia, to do zamknięcia sklepu skupowałby dalej, ale po nieco niższej cenie. O ile oczywiście jest sens bawić się w takie limity i wprowadzone zostałyby godziny pracy sklepów. Moim zdaniem propozycja sensownie uzasadniona, ale im więcej graczy, tym większy obrót, także trzeba by jakoś uwarunkować ilość sprzętu, którą handlarz chętnie kupi. A tu już zaczynałaby się trudniejsza zabawa.
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 11:21   #18
Dynd
 
Avatar Dynd
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 8
Domyślnie

To chociażby wprowadzić godziny pracy
Dynd jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 11:42   #19
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Pomysł mi się podoba. Jest tylko jeden drobny problem: Jak to zrobić, by NPC nie stał całą noc za ladą i zwyczajnie nie chciał nas obsłużyć? Mógłby znikać, jak gracz, gdy się wylogowuje, ale dziwnie by to wyglądało. Co zaproponujesz? Danie mu jakiejś kanciapy w obrębie sklepu, w której miałby spać?
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 10-01-12, 11:50   #20
Banah
 
Avatar Banah
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 2
Domyślnie

nie no ludzi widze że macie jakieś te pomysły do bani, godziny pracy NPC?? WTF? Myśleliście wgl nad tym, pomyślcie nie każdzy może grać w tych wyznaczonych godzinach w których można sprzedawać itemy i co wtedy?? Albo gdy ktoś akurat wraca z expa i nie zdąży do NPC a nie ma kasy na dalszy wypad?? Pomyślcie troche zanim coś dodacie. Może dodajcie też złdziei żeby kradli nam itemy kase, co wy na to??:D:D
Banah jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin