Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-11-11, 21:31   #1
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie Altaron Gospodarka

Witam, od dluzszego czasu widze te same osoby które przez ponad tydzien zmagaja sie ze sprzedaniem swojego łupu, nie opłaca sie go sprzedać lub w ogole nie da sie go sprzedac u NPC. Moim zdaniem powinien zostac udostępniony pewien kupiec który kupi te przedmioty za dużą ilość talarów np bitewny pancerz za 200k.
Co to wniesie do rozgrywki?
* Ludzie nie beda bali sie o sprzedanie swojego lupu.
* Gospodarka pojdzie w górę gdyż zawsze bedzie sie oplacac, nie doprowadzajmy do gospodarki jaka byla w Tibii na wiekszosci serwerow ze w przeciagu jakiegos czasu cena spadly tak drastycznie ze hunty przestaly sie oplacac.
* Komfort gry, idziemy sprzedajemy i mozemy dalej isc expic.
* Najlepsze przedmioty zawsze beda w cenie.
* Inne?


Moim skromnym zdaniem jest to dobre wyjscie aby ocalic w pozniejszych czasach gospodarke Altaronu zeby za miesiac czy tez dwa Bitewny Pancerz nie kosztowal 100k. Rozumiem ze tworcy wyznaja zasade ze te przedmioty powinny byc sprzedawane ludziom, no i ostatecznie będą, sprzedanie ich do NPC będzie ostatecznością ale każdy komu wypadnie ta zbroja z najsilniejszego potwora będzie miał świadomość ze ja sprzeda a pieniadze ktore za nią moze dostac nie beda wirtualne lecz "namacalne"

NPC ten moglby byc obrzydliwie bogatym szlachcicem ktory skupuje uzbrojenie dla swojej mini armi jaka tworzy do obrony swojego pałacu gdzies na dalekim zachodzie. Taka mala nutka klimatu.

Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji.
Dziekuję, komentarze oraz wszelka dyskusja mile widziana.

(Jezeli juz to było a wierze ze bylo to przepraszam szukałem w temacie lecz nie znalazlem moze jestem slepy z gory wiec przepraszam za syf ktory spowodowałem)
Attax jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 10:48   #2
zephyr
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 6
Domyślnie

Na wiki masz opisanych npc, którzy skupują dane itemki. Ale co prawda ceny nie są zadowalające. Po części się z Tobą zgadzam, ale sprzedawanie bitewnych pancerzy za 200k u npc to jest lekka przesada, altaron został stworzony z myślą o rpgie, a nie o mass expie.

Podsumowując.

Jestem za taką opcją jaka proponujesz, ale:
-ceny były by odpowiednio z balansowane ( czyli dostajemy więcej pieniążków u tego specjalnego npc, niż u tych z neolithu i okolic ale nie dostajemy ich na tyle, a by być sporo na + )
-quest był by długi, dość ciężki i wymagał by dość intensywnego myślenia, przydał by się motyw gdzie pewna część questa jest zależna od danej profesji bądź sub profesji )

Pozdrawiam i też czekam na komentarze w tej sprawie.
zephyr jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 14:43   #3
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

a ja uważam ze cena 200k za bitewny pancerz jest adekwatna do tej zbroi. Dropi ona w końcu bardzo rzadko z demonów a jak wiadomo nie każdy może iść sobie od tak zabić parę demonów, hunt na tych potworach wiążę się z dużym wydatkiem dlatego tez ceny tych przedmiotów powinny kilkakrotnie przebijać cenę wydana na hunta. Jezeli bysmy dostawali te 200k u npc to cena tej zbroi u ludzi sięgała by od 200 a nawet do 300k+. Nie musi to być jakiś trudny quest czy cos wystarczy to ograniczyć czasowo np ze ten npc przybywa raz na okreslony czas. Tworzenie jakiegos questu specjalnego ktory doprowadza nas do tego npc wiąże sie z duza ilością czasu poświęconej tej sprawie a wydaje mi sie ze sa rzeczy ważniejsze od tej i ta sprawa powinna zostac rozwiązana w jak najłatwiejszy sposob.
Attax jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 15:05   #4
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Dodanie NPCa skupującego wszystko to nie jest rozwiązanie na problemy z gospodarką. Trochę zajęliśmy się tym tematem, efekty będą w najbliższym update.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 15:28   #5
Seku88
 
Avatar Seku88
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: z internetu
Postów: 45
Domyślnie

Wystarczy albo zmiejszyc dostępnośc przedmiotów albo dodac możliwośc sprzedawania owych itemów(lub to i to:D ), wtedy na pewno hunty na silniejszych potworach były by bardziej opłacalne, są jeszcze inne itemy takie jak kryształowa różdżka których na serwerze jest sporo i ciężko je nawet za bezcen sprzedac, albo stalowa zbroja na którą jest większe zapotrzebowanie a wypada z potworów na których się nie expi przez co ciężko ją dostac.
__________________
Zasady miej w duszy, układy ich darem
ściany mają uszy w gadce, życie umiarem
Seku88 jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 16:49   #6
muscovite
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Opole
Postów: 38
Domyślnie

Stalowe zbroje hurtowo sprzedaje w sklepie ale różdżki i kostury to święta prawda^^
muscovite jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 18:06   #7
xyro
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Seku88 Zobacz post
...stalowa zbroja na którą jest większe zapotrzebowanie a wypada z potworów na których się nie expi przez co ciężko ją dostac.

Ja tam kupiłem stalowy set u npc w neolith.
Tanio, szybko, przyjemnie. :)
xyro jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 18:29   #8
KarolOs
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 179
Domyślnie

Albo takie złote zbroje.. Niby od 100 lv dla maga ale jak juz ktos wbije to lootnie / dostanie więc jest bezwartosciowe, chociaz by dało sie sprzedac za jakas skromna sume..
KarolOs jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 19:13   #9
Total
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Lodz
Postów: 180
Domyślnie

Cytat:
Napisał KarolOs Zobacz post
Albo takie złote zbroje.. Niby od 100 lv dla maga ale jak juz ktos wbije to lootnie / dostanie więc jest bezwartosciowe, chociaz by dało sie sprzedac za jakas skromna sume..
popieram, powinna byc jakas mozliwosc sprzedania takich przedmiotow, powiedzmy za 15-20k
Total jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 20:24   #10
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Takie rzeczy jak :
-kryształowe różdżki
-złoty set
-laski maga
-naręcza magii
-stalowe kostury
i znajdą się inne śmieci które walają się po dp i nie da się ich sprzedać... co z takimi itemami robić? Wyrzucać?
makmej jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin