Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-03-13, 19:11   #1
Skymaster86
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 1
Domyślnie Rozwiązanie problemu z kickami

Krótko mówiąc- postać dostaje kicka, wtedy potwory zaczynają ignorować ową postać na czas, kiedy nie odzyska połączenia z internetem (lub gdy nie odzyska łącza- do 15minut). Delikwent zostaje ciągle w grze (nie wylogowuje się), przez co zabić go może tylko inny gracz.
Taka opcja jest zastosowana w real tibi, jak i ots'ach (typu Hexana).


Taka opcja wyrównałaby nieco walkę z silniejszymi mobami podczas kicka (wtedy nie mamy szans na sprawiedliwą walkę).
Sądzę, że nie ma z tym dużo roboty, by ten projekt ujrzał światło dzienne, a problem z kickami zostałby raz na zawsze zażegnany ;)

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 07:14
Skymaster86 jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 19:38   #2
Rian
 
Avatar Rian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 202
Domyślnie

Czyli otaczają mnie silne moby, ja rozłączam się z netem, wyłączam klienta, męczę kumpla na TS/Skype/komórce żeby mi to wyczyścił i w ten sposób żyje dalej mimo, iż normalnie bym padł. Więc JESTEM NA TAK !!!

btw to jest na rl tibii ? czyli raczej ci tego administracja nie wprowadzi :C
Rian jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 19:39   #3
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

O kurna, ale się narespiło, szybko, exit. (ew. wyciągam kabelek od netu) Wyczyść mi i powiedz kiedy zalogować.
Czyli chyba nie.
__________________
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Tym tępym jesteś Ty...
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 19:44   #4
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

watpie, ze kazdy zaczałby tak to wykorzystywac. Wyciągać kabelek, fatygować kumpla bo dużo mobów zamiast spróbować od nich uciec. jestem na TAK
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 19:44   #5
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

O ile dobrze pamiętam system ten ma jeden aneks, a mianowicie: potwory mogą atakować gracza przez 30 sekund (chyba) od zerwania połączenia. Tak więc w podanych powyżej sytuacjach danie exita nic by nie dało, a jedynie obroniło przed śmiercią osobę, która świadoma kicków gra ostrożnie i bierze 1, góra 2 przeciwników "na klatę", system ten nie sprawdza się praktycznie w ogóle jeśli chodzi o przeżywalność na kickach magów, a jedynie ratuje rycerzy, w mniejszym stopniu łuczników.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 19:53   #6
Skymaster86
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 1
Domyślnie

Hmm można trochę pomysł zmodyfikować skracając czas na jaki potwory będą oczekiwać, aż delikwent odzyska neta do minuty. Wątpie, że jakiś kolega zdąży dobiec w minutę;]
Skymaster86 jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 19:57   #7
Rian
 
Avatar Rian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 202
Domyślnie

Więc miałem przez prawie 2 lata mobilnego iplusa i powiem ci że czasami łączenie z netem trwało pół minuty. Zostaje pół minuty na zalogowanie się, a z lagami troszku to trwa.
Inna sprawa, że jeśli raz cię zkickowało to może zkickować cię i drugi, a pierwsze ruchy po zalogowaniu w stadzie mobków mogą ściągnąć nam ich jeszcze więcej.

@edit
Napisałeś w 1 poście że 15 minut, czyli akurat ze względu na "niekatywnośc" wyloguje nas z gry :D

Ostatnio edytowane przez Rian ; 24-03-13 o 20:04
Rian jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 20:18   #8
Skymaster86
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rian Zobacz post
Więc miałem przez prawie 2 lata mobilnego iplusa i powiem ci że czasami łączenie z netem trwało pół minuty. Zostaje pół minuty na zalogowanie się, a z lagami troszku to trwa.
Inna sprawa, że jeśli raz cię zkickowało to może zkickować cię i drugi, a pierwsze ruchy po zalogowaniu w stadzie mobków mogą ściągnąć nam ich jeszcze więcej.

@edit
Napisałeś w 1 poście że 15 minut, czyli akurat ze względu na "niekatywnośc" wyloguje nas z gry :D
Ideą tego pomysłu jest to, by dać graczowi choć cień szansy na przetrwanie po disconnect'cie. Nie sądzę, żeby po minucie zrespawnowało się stado spoconych cyklopów gotowych Cię zgładzić 8)
A jeśli chodzi o mass kicki- to powinno być decyzją gracza; czy expić dalej z narażeniem na utratę doświadczenia i łupu, czy też wrócić do miasta i przeczekać kicki

PS. Masz rację trochę przesadziłem z odstępem czasowym, co do ignorowania potworów względem gracza :rolleyes:
Skymaster86 jest nieaktywny  
Stare 24-03-13, 20:29   #9
Reyane
 
Avatar Reyane
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
O ile dobrze pamiętam system ten ma jeden aneks, a mianowicie: potwory mogą atakować gracza przez 30 sekund (chyba) od zerwania połączenia. Tak więc w podanych powyżej sytuacjach danie exita nic by nie dało, a jedynie obroniło przed śmiercią osobę, która świadoma kicków gra ostrożnie i bierze 1, góra 2 przeciwników "na klatę", system ten nie sprawdza się praktycznie w ogóle jeśli chodzi o przeżywalność na kickach magów, a jedynie ratuje rycerzy, w mniejszym stopniu łuczników.
Nie, nie po utraceniu połączenia potwory nie atakują cie przez 30 sekund, później jeżeli się nie zalogujesz zaczną atakować, później po określonym czasie (jeżeli nie padniesz) dostajesz kicka.
Reyane jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin