Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-11-18, 10:01   #1
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie Resetujące się hotkeye!

Cześć,

Od początku wgrania nowego klienta pojawia się problem z resetującymi się hotkeyami. Wpisujemy hoty albo odpalamy klienta z hotami, robimy jakąś rzecz, klikamy F8 pod hape odes i bum - pusto. Czasami pomaga zrestartowanie klienta, czasami trzeba wpisać od nowa...

Mam sporo zgłoszeń w tym temacie w prywatnych wiadomościach i swoje doświadczenia. Niestety Pręgusia już kilka razy analizował ten temat i nie zauważył miejsca na błąd. Pomyślałem, że jeżeli zbierzemy tu Wasze doświadczenia dot. tego błędu, to Pręgusi łatwiej będzie wyciągnąć wnioski i obserwacje.

Wpiszcie proszę:
Czy błąd występuje?
Jeżeli tak, w jakiej sytuacji?
Jeżeli tak, jak często?
Czy udaje się go jakoś naprawić (odzyskać hotkeye)?

Sprawa dotyczy naturalnie tylko nowego klienta. Będę wdzięczny za liczne odpowiedzi - dla dobra nas wszystkich

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny  
Stare 22-11-18, 10:10   #2
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Na wszystkich systemach czy na jakimś konkretnym się to ludkom dzieje?
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 22-11-18, 10:21   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Według mnie - na wszystkich systemach. Konkretnym ludkom, ale jest ich na tyle wielu, że prawdopodobnie pozostali nie zgłosili.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 22-11-18, 10:30   #4
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Występuje randomowo w momencie gdy mamy już swoje hotkeye, nagle je zmienimy i idziemy expić.


W trakcie trwania tego expa wystarczy zminimalizować klient gry i hotkeye wracają do starego stanu, a żeby je zapisać to musimy najpierw relognąć postać.
Mniej więcej 3x wpisywałem od nowa oreh wrek na 1 teamhuncie.
Rahilux jest nieaktywny  
Stare 22-11-18, 15:38   #5
tomekk
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 6
Domyślnie

Ja natomiast mam problem tego typu że po pewnym czasie grania zniknęły wszystkie znaczniki zrobione przeze mnie na mapie
tomekk jest nieaktywny  
Stare 22-11-18, 18:25   #6
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zauważyłam, że hotkeye przypisane są do postaci, a nie do konta.
Zauważyłam też, że jak się zaloguję na jakąś postać, otworzę okno z hotkeyami, zmienię hotkeye na inne i wcisnę ok, to zapisują się normalnie, ale gdy otworzę znowu okno z hotkeyami i wcisnę anuluj, to po ponownym otwarciu okna z hotkeyami widzę wersję, którą widziałam przed zmianą hotkeyów i wciśnięciem ok (czyli tą po zalogowaniu na postać).
 
Stare 22-11-18, 19:47   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Karmelia, co do hotów dla postaci - tak jest w tym kliencie. Co do spostrzeżeń - dzięki, cenne.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 23-11-18, 05:07   #8
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Zgłaszałem to 3 dni po kliencie! Ludzie czy wy czytacie zgłoszenia xD? Jest proste rozwiązanie które tymczasowo mi pomaga. Po zmianie hotkeyów wyłączam klienta i odpalam od nowa. Inaczej zdarzało się że zmieniały się same podczas tego samego odpalenia klienta,a zamknięcie go najwidoczniej nadpisuje plik z danymi dopiero w momencie wyłączenia oprogramowania.
Medalikarz jest nieaktywny  
Stare 23-11-18, 12:08   #9
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Ja takiego problemu nie miałem, aczkolwiek wyrzuciłem cały folder Altaron z %appdata%, i po wgraniu nowego clienta wszystko śmigało perfecto.
Mógłby ktoś zrobić taki test(zachowajcie sobie pliki gdzieś na pulpicie w razie W) - usunąć cały folder, pobrać i zainstalować na nowo klienta, ustawić hotkeye, zapisać/dać loga/wyłączyć klienta i jakiś czas pooglądać czy problem się powtarza?
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny  
Stare 24-11-18, 16:59   #10
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Medalikarz Zobacz post
Zgłaszałem to 3 dni po kliencie! Ludzie czy wy czytacie zgłoszenia xD? Jest proste rozwiązanie które tymczasowo mi pomaga. Po zmianie hotkeyów wyłączam klienta i odpalam od nowa. Inaczej zdarzało się że zmieniały się same podczas tego samego odpalenia klienta,a zamknięcie go najwidoczniej nadpisuje plik z danymi dopiero w momencie wyłączenia oprogramowania.
Jak napisałem - mamy zgłoszenia, nie wiemy gdzie leży klucz do rozwiązania problemu. Im więcej informacji, tym łatwiej będzie go namierzyć.
Catthon jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin