Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-02-13, 10:35   #1
Doktorrp
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 3
Domyślnie Ułatwienie Rooka

Witam mam pytanie dotyczące Rooka ponieważ zauważyłem że wiele naprawde wiele osób nie potrafi go przejść :) a to wiąże się z tym iż na Mainie grają ciągle te same osoby,są dwie dominujące Gildie wszystko zrobiło się monotonne.Posiadacie reklame na Tibia.pl napewno przyciąga to wiele osób ale powiedzcie mi dlaczego ich nie widać w Grze ? Ponieważ rezygnują bo zatrzymują sie na np etapie jak napisać wiadomość do npc,albo nie wiedzą jak wykopać pierwszą dziure bo mają trudność z kupieniem nie łopaty tylko szpadla :) Jeśli już zapytają się na kanale Pomoc :) cieżko jest z uzyskaniem odpowiedzi od Tutorów :) Zróbcie coś aby server się rozwijał a nie cofał :) Dziękuję
Doktorrp jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 11:03   #2
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Bez urazy, ale Altaron nie jest dla idiotów. W samouczku jest wyraźnie, łopatologicznie ukazane jak handlować. Wystarczy napisać oferta i npc wypisuje swoją ofertę. W sklepach są tablice z ofertami. Nosz kurwa jak ktoś zobaczy w ofercie/na tablicy szpadel i brak łopaty to będzie dalej szukał łopaty? Jeśli tak to jest kretynem. Pomijam już fakt, że jak napiszesz do npc chęć kupienia przedmiotu którego nie oferuje, ten odpisuje iż go nie posiada oraz przedstawia swoją ofertę. Wystarczy umieć choć odrobinę myśleć oraz potrafić czytać a te wszystkie problemy znikają. Równie dobrze mógłbyś w rl domagać się by wszystkie produkty typu klopsy, pulpety, klopsiki itd itp nazywać np klopsikami. No bo jak będzie napisane na opakowaniu "pulpety" to ludzie tego nie ogarną. PARANOJA!!
Jeśli te głupoty przesiewają na licorze zwykłe ciamajdy to niech to tak zostanie.
Tyrond jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 11:11   #3
wyro
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 38
Domyślnie

Nie ma co ułatwiać :) Aby dogadać się z NPC wystarczy umiejętność czytania. Zauważyłem, że właśnie problemy powstają jak ktoś olewa totalnie rozmowę z NPC. Nic dziwnego, że nie wie jak ma coś kupić! Poza tym, wszystkie informacje co i jak zawarte są w FAQ :)
Rooka, a bardziej Archipelagu Licor chyba nie da się bardziej ułatwić! 10 lvl to jest godzina roboty. Problem polega na tym, że ludzie nawet nie próbują rozmawiać z NPC co do zadań.. mimo że zaczynając grę jasno i wyraźnie powiedziane jest, że są zadania u zielarki! Skoro są u zielarki, to znaczy że u innych NPC też mogą być, prawda?
Może to Ty masz problem z przejściem Archipelagu :P Jakoś z wieloma osobami tam rozmawiam, oferuję swoją pomoc!
Problem polega na tym, że połowa osób czyta i w miarę ogarnia o co chodzi, a druga połowa "nie ma czasu" na czytanie będąc przyzwyczajonym do durnych schematów z tibii.. cóż, chyba pozostaje Ci się pogodzić z tym, że to nie Tibia, a oprócz durnego klepania lvli jest też coś takiego jak zadania.
wyro jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 11:58   #4
Bea
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Zielona Góra
Postów: 15
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
Bez urazy, ale Altaron nie jest dla idiotów. W samouczku jest wyraźnie, łopatologicznie ukazane jak handlować. Wystarczy napisać oferta i npc wypisuje swoją ofertę. W sklepach są tablice z ofertami. Nosz kurwa jak ktoś zobaczy w ofercie/na tablicy szpadel i brak łopaty to będzie dalej szukał łopaty? Jeśli tak to jest kretynem. Pomijam już fakt, że jak napiszesz do npc chęć kupienia przedmiotu którego nie oferuje, ten odpisuje iż go nie posiada oraz przedstawia swoją ofertę. Wystarczy umieć choć odrobinę myśleć oraz potrafić czytać a te wszystkie problemy znikają. Równie dobrze mógłbyś w rl domagać się by wszystkie produkty typu klopsy, pulpety, klopsiki itd itp nazywać np klopsikami. No bo jak będzie napisane na opakowaniu "pulpety" to ludzie tego nie ogarną. PARANOJA!!
Jeśli te głupoty przesiewają na licorze zwykłe ciamajdy to niech to tak zostanie.
No, wszystko ukazane, logiczne i łopatologiczne, to można sobie powyzywać początkujących, kulturka zobowiązuje, co nie? ;)
Bea jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 13:37   #5
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Jak ja przeszedłem licor, to trzeba byś chyba skończonym idiotą żeby czegoś nie umieć :D
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 15:09   #6
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

@Bea
No powstrzymać się nie mogłem. Licora ogarnie przeciętny pięciolatek a ten domaga się ułatwienia go;F
Tyrond jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 15:20   #7
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zenon von Wons Zobacz post
Jak ja przeszedłem licor, to trzeba byś chyba skończonym idiotą żeby czegoś nie umieć :D
Idealne spuentowanie wątku. Można zamknąć temat.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 15:21   #8
Paoli
 
Avatar Paoli
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 16
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Paoli
Domyślnie

Ja codziennie jestem na Anan, wielu osobom pomogłem dojść do 10lvl i niestety rzeczywiście zauważyłem, że mało osób czyta okienka wyskakujące zanim przejdzie sie przez tunel koło zielarki, a szkoda bo to ułatwołony im gre i nie musiałbym każdemu tłumaczyć,że żeby pogadać z npc trzeba powiedzieć do niego Witaj albo hej. Ale w sumie to tych osób problem - jeżeli nie chcą czytać to zapraszam na Tibię.

Żadne ułatwienie nie potrzebne - wystarczy czytanie i trochę myślenia.
Paoli jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 15:54   #9
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Ułatwiać nie będziemy. Pisać czemu nie muszę, prawda?
Zamykam.
Obles jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin