Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-09-18, 07:53   #21
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Podstawowym problemem graczy neutralnych/nonpvp, jest fakt, ze pisza "mag", a maja na mysli "Gwander". Przywyknijcie, ze ten czlowiek to maszyn, ktora nawet stalym wyspiarzem zrobi klasztor.

Apalcami u nogi wystukuje czas respawnu poszczegolnych mobow. Zeby bylo sprawiedliwie to powinien grac z zamknietymi oczami i z wbudowanym w postac paralizem.

Jako, ze nie wchodze na oboz abi, bo wiem, ze lata tam ta 200iq maszyna, ktora przewidzi nawet ile golda wypadnie w sakiewce z moba na nastepnym refilu, to biegam po jakis smieciach, ktore i tak mnie przewroca, bo jestem magiem elementalista. Najwiecej expa krecilem biegajac (starajac sie nadazyc) za gofrem w shared i zbierajac mu loota.

A najlepsze jaja beda jak Gofer przejmie domene luffego i zacznie gnoic Naszych magow, bo jak uciec przed barbarzynca z mieczem ktory biega szybciej od mistrza magii przyspieszenia. Magowie w pvp beda teraz chyba jak dzialo, ktore powoli toczy sie na ob, tfu, na zamknietej, bo na ob nawet nie bedzie co wychodzic takimi klockami, a akcje teraz beda polegac typowo na waleniu ava w kupki magow, czyli cos czego chcielismy sie wszyscy pozbyc.

Niemniej Gwandi jeszcze nie bije rekinolakow, gj.

Zapomnialbym wspomniec, ze palki zaraz wejda solo na trolle z tego fajnego czaru skradania. Jak juz bedziecie cgcieli ubrac kusze (ktore teraz beda w 99% z bossow) to przytocze argument "wiedzieliscie na co sie piszecie wybierajac te profesje), a bossy jak to bossy... wiadomo czyje :))
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 04-09-18 o 08:17
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 08:18   #22
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Przyjęliście za pewnik, że mag musi mieć najlepszy dmg punktowy i obszarowy, musi robić najlepszy exp/h no i musi być najszybszy. Ktoś was wyciągnął ze strefy komfortu zabierając prędkość, a wy reeee ;V
Karakan wczoraj na czacie pisałeś, że nie wiedziałeś o zmianie prędkości - wszystko było znane kilka dni przed startem - niektórzy (nie chwaląc się ;P) robili nawet posty z obliczeniami na temat prędkości profesji.
Barakuda, a ty przypadkiem nie miałeś w ogóle grać, właśnie ze względu na nerfa prędkości maga? A tak się odgrażałeś na torgu...
Można im dać te 1.8, bo niedługo zaczną grozić wychodzeniem z serwera xD
Ale przy okazji tej zmiany należałoby im obniżyć (choć odrobinę) korzyści płynące z biegania na full defie z tarczą (może ich to zachęci do latania z kosturami), bo jeśli im tylko zwiększycie prędkość bez żadnej konsekwencji, to wielu zwiadów/rycerzy (oprócz Wicherki, który ma kumpli magów i ich lobbuje) będzie POTĘŻNIE WKURZONA.
@down przecież nadal ma, a ja wcale mu tego nie chcę odebrać (nie wiem jaki jest sens twojego pytania, bo nic nie wnosi) xD

Ostatnio edytowane przez wilddd ; 04-09-18 o 08:46
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 08:33   #23
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

A to kto teraz ma najwiekszy dmg miec? Rozumiem, ze mag ma teraz inne atuty, wymienisz jakie?

@up
Nie ma miec best dmg, nie ma mirc best speeda i ma miec najmniejsza przezywalnosc, gdzie atuty? Moze soula dodamy zeby run nie robil czy cos?
Racja, nie wnosi, jedynie wynosi. Ciebie.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 04-09-18 o 09:19
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 09:20   #24
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Ustalmy fakty.

Mag ma największe obrażenia, szczególnie na niższych poziomach. Pozwala to na najszybsze expienie na silniejszych potworkach na starcie (oficerowie, abitańce) a może to robić własnie dlatego, że jest w stanie zadawać duże obrażenia i trzymać dystans. Pieprzenie, że obrażenia nie mają nic wspólnego z kwestią prędkości przemilczę - absurd, bo to ścisła zależność.
Obserwuję rozgrywkę i widzę, że sytuacja za bardzo się nie zmieniła - magowie nadal na starcie expią najszybciej i najbardziej wydajnie, zadają największe obrażenia punktowe oraz co ważniejsze - obszarowe. Ot, maja trochę trudniej i muszą bardziej uważać - jak dla mnie okej.

Niedługo wkroczycie już na etap expienia drużynowego, więc ta prędkość już w ogóle w tym aspekcie traci na ważności - na wyższych poziomach i tak żaden potworek Was nie dogoni a mając rycerza czujecie się i tak bezpiecznie.

Tak więc zostaje aspekt pvp, w którym póki co jedynie możemy sobie gdybać a i tak ustalmy jedno - mag ma mieć najciężej ze względu na to, że jest postacią najbardziej uniwersalną ze względu na wachlarz czarów/żywiołów/obrażeń.

Mam wrażenie, że dotychczas na prawdę wszystko było okej a teraz zaś wracamy do nerwowego tupania nóżką, bo nagle Wasze wyobrażenie na temat gry magiem uległo zmianie i tyle. Czy zwiększenie prędkości nie spowoduje znów, że będzie mag-ots? Co wtedy ze zwiadowcą? Czy nie za szybko na te wszystkie emocje i wysuwanie tak dalekosiężnych wniosków?

Powiem wprost - nie jestem przekonany, by aktualnie zmieniać tą prędkość. Nie widzę ku temu powodów oprócz Waszych niepotwierdzonych praktyką obaw. Poczekamy - zobaczymy co wyjdzie w praniu.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 09:39   #25
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Selbo nawet sam przyznajesz, ze najwiekszym problemem maga jest jego dmg :D mimo najmniejszego hp, nie jest takim papierem ze wzgledu na zwiekszenie mocy tarcz. Ja wiem, ze duzo latwiej jest zmniejszyc predkosc, niz dostosowac odpowiedni dmg i przezywalnosc.

Dla mnie kwestia walki z mobami schodzi na drugi plan, na pierwszym jest pvp i patrzac przez ten pryzmat widze tu mocne zaniechanie, a problem bedzie narastal wraz z lvlem. Troszke smiesznie bedzie wygladac to, ze rycek i zwiad bedzie mogl praktycznie dac follow na magu i zabic go bez zadnych problemow. Jedyne co bedzie ratowac magow to wejscie na stacka xD

Widze, ze kompletnie nie staracie sie wejrzeć w problem głębiej. Fakt, mag dalej jest najmocniejszy (jesli chodzi o pve), ale jedynie zmniejszenie jego predkosci to jak leczenie chorego zęba jedynie przez przyjmowanie srodkow przeciwbólowych. Nie tędy droga
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 09:43   #26
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Znaczy pamietaj, ze magami graja osoby, ktore juz kupe lat graja ta profesja na altaronie. Spojrz na to z perspektywy tego kto gra zwiadami i z jakimi wynikami wzgledem osob, ktore od zawsze sa w scislej topce. Na wyzszych poziomach jest jeszcze ciezej przy grze solo. Z team huntami wiadomo jak jest - paru rycerzy na caly server, pewnie nie wiecej niz 3ch na team. Ja nie wierze w th u Nas, bo kazdy ma juz swoje lata i zycie. No, poza Gwandim, on ma altaron na androida. Rozumiem przeslanie "wasz problem, altaron to gra druzynowa", ale zwiadki nie beda mialy problemu w hunceniu solo, rycerze tez nie, a magowie? Jest czar magicznej tarczy, ale widmo przebija 1k na ture, wiec gdzie tu do jakichkolwiek miejscowek. Delikatnie mowiac - szkoda strzepic buzi, mam nadzieje, ze albo sie myle, albo sami cos wymyslicie, bo dyskusje z osobami o typowo polskiej mental osci nigdy nie byly zdrowe.

A o dmg obszarowym maga sie nie wypowiem, bo nie ma okazji go uzywac, pubktowy stwarza dosc problemow i desek.

A Icek expi z bigosem, bo go strzyga dotknela xD
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 09:52   #27
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Powiem wprost - nie jestem przekonany, by aktualnie zmieniać tą prędkość. Nie widzę ku temu powodów oprócz Waszych niepotwierdzonych praktyką obaw. Poczekamy - zobaczymy co wyjdzie w praniu.
Niepotwierdzonych praktyk? ehkm... Skoro mag 65 na hape odes ma identyczna predkosc co zwiad 41 lvl na odesie to czego się możemy spodziewać na 100lvl.. Oczywistą sprawą jest, że zwiad/rycek będzie szybszy, gdzie zwiad ma lepsze leczenie/porywnalny dmg(z yase unar) i cain kpiro, który dodatkowo spowalnia przeciwnika.

Skoro problem tkwi w dmg, to czemu nie poleciał nerf dla maga w tym kierunku?

Zmniejszenie speeda nie zmniejszyła expa/h magowi, a pogorszyła tylko sytuację w pvp w której mag będzie teraz useless, bo nie wyjdzie z poza stacka.
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin