Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Która opcja
Saim Unar (1 hit, 2s cooldown) + Yase Unar (cooldown 10 sec) 18 54.55%
Saim Unar (1 hit, 2s cooldown) + Yase Unar (cooldown 4sec, paral 10% szansa) 11 33.33%
SD Paraliżuje przeciwnika 4 12.12%
Głosujących: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-01-22, 20:04   #21
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Ja uważa że należy zmniejszyć ogólny dmg pvp 5/10 procent. Bitki są hujowe jak nigdy. Wszystko dzieje się za szybko. 2/3 edycje temu dużo lepiej to wygladalo gdzie liczyły się perfect Comba MW itp teraz to biegania jedni robią przejazd po drugich i na odwrót zero taktyki.. Kaszana lepiej spamować yase unary/kpiro/SD...
sokoskiii jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 20:14   #22
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
Ja uważa że należy zmniejszyć ogólny dmg pvp 5/10 procent. Bitki są hujowe jak nigdy. Wszystko dzieje się za szybko. 2/3 edycje temu dużo lepiej to wygladalo gdzie liczyły się perfect Comba MW itp teraz to biegania jedni robią przejazd po drugich i na odwrót zero taktyki.. Kaszana lepiej spamować yase unary/kpiro/SD...
+1000, ogólnie dmg w pvp jeszcze powinien być lekko zmniejszony z niemal wszystkiego na mniejszych poziomach, na niskich lvlach pada ten, kto dostanie większą bułę, a na wyższych każdy stoi jak wazon i jest nie do ubicia.
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 20:32   #23
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Saim atro zbija utane vid i yase unar zadaje jakoś połowę mniej XD
Po drugie u nas zwiadki już mają kruki i dlatego mamy taką bułę. Jak coś różnica między sępem a ulepszonym krukiem na +3 to 35% więcej dmg
Figovsky jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 21:39   #24
prazyna9
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
Ja uważa że należy zmniejszyć ogólny dmg pvp 5/10 procent. Bitki są hujowe jak nigdy. Wszystko dzieje się za szybko. 2/3 edycje temu dużo lepiej to wygladalo gdzie liczyły się perfect Comba MW itp teraz to biegania jedni robią przejazd po drugich i na odwrót zero taktyki.. Kaszana lepiej spamować yase unary/kpiro/SD...
Popieram w 100% i zachecam do glebszego zastanowienia sie nad tym aspektem. Rozmawialismy o tym i duzo osob sie z tym zgadza. Bitki na altaronie w tym momencie to zero funu, zero taktyki jak kolega napisal, koncza sie niekiedy w mniej niz 5 minut. Rzygac sie chce niekiedy widzac ten chaos, ludzi z obu teamow biegajacych i spamujacych wszystkie czary swiata. Gdzie tu zabawa w jakies podbijanie do walli, pushowanie kogos, odliczanie buly na 3, przy takim chorym dmg to nie podejdziesz do 5 osob. Tak jak ktos to napisal, na wysokich lvlach powinno sie moc wystac wiecej.

Pozdrawiam serdecznie
prazyna9 jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 22:14   #25
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Jeżeli Wy wgl chcecie to balansować to nie mówcie że czegoś nie można zmieniać bo jest coś innego, tylko zastanówcie się jak chcecie to zmienić żeby wszystko miało swoja przewagę i żeby był balans.
Według mnie po przeczytaniu roznych informacji , po pierwsze trzeba zmienić DMG w early, dodać skalowanie z poziomem by nie było unkillable postaci na większym lvl, zmiana setów, jak dla mnie demoniczny set dla zwiada, chaos dla maga i przeklęty dla woja (wszystkie na równe lvl do założenia tylko dla danej profesji, porównywalne do zdobycia) . I wiele innych które trzeba przedyskutować, ale potrzebna jest chęć wszystkich do zbalansowania tego a nie robię ją gry pod siebie.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 22:48   #26
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Dlaczego wy całe życie piszecie ludziom, którzy są de facto waszymi klientami pierdoły typu: "nie możemy tego zrobić", "to wymaga zmiany silnika", "pracujemy aktualnie nad nową grą". Jak jest coś jest do balansu i się nie da tego zrobić (bo nawrzucaliście masę niepotrzebnych mechanik w których sami twórcy nie są w stanie się odnaleźć) to zreworkujcie cały czar. Jak nie wiecie jak to priv.
Prosimy tu o zrozumienie. Altaron jest tworzony przez ograniczoną liczbę ludzi, z pasji i po godzinach, a nie dla zysku. Od dawna wiadomo, że nie ma szans stać się zrównoważonym biznesowo projektem biorąc pod uwagę swój charakter i umiejętności, jakich wymaga. Dlatego, choć niektóre rzeczy teoretycznie są możliwe - można poświęcić kilkadziesiąt lub kilkaset godzin na rework niektórych mechanik - to są to działania czasowo nieopłacalne. Ten sam czas z dużo większą efektywnością można poświęcić na dokończenie misji, dopracowanie respów, zmiany na mapie lub rozwiązanie problemów zgłoszeń.

Dlatego proponujemy rozwiązania które jesteśmy w stanie wprowadzić bez strat dla pozostałych prac, które nieustannie prowadzimy.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 23:27   #27
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Cytat:
Napisał prazyna9 Zobacz post
Popieram w 100% i zachecam do glebszego zastanowienia sie nad tym aspektem. Rozmawialismy o tym i duzo osob sie z tym zgadza. Bitki na altaronie w tym momencie to zero funu, zero taktyki jak kolega napisal, koncza sie niekiedy w mniej niz 5 minut. Rzygac sie chce niekiedy widzac ten chaos, ludzi z obu teamow biegajacych i spamujacych wszystkie czary swiata. Gdzie tu zabawa w jakies podbijanie do walli, pushowanie kogos, odliczanie buly na 3, przy takim chorym dmg to nie podejdziesz do 5 osob. Tak jak ktos to napisal, na wysokich lvlach powinno sie moc wystac wiecej.

Pozdrawiam serdecznie

fardon ale na wyższych lvlach ustoisz magiem bardzo dużo, ty grasz 120 kapciem, chcesz juz teraz tankowac 4-5 osób czy o co chodzi? Wbijcie 150lvle zacznijcie biegac na hp+sumie+pierscieniach ochrony i to zupelnie inaczej bedzie wygladac. Wiekszosc osob od was biega na akcje z utamką i miksturami many. Przestańcie tak skwierczeć, ja sie zgadzam z tym, że dmg jest lekko za duży na tych małych lvlach ale na 180+ sytuacja się zmienia. Grajmy dalej i zobaczymy jak to będzie potem wyglądać, nie ma co robić balansu dopiero po 3 tygodniach serwera, jeszcze 2 miechy pozdro
Exoreniuss jest nieaktywny  
Stare 04-01-22, 23:45   #28
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Mi się wydaje że paral powinien być oddzielnym czarem jeżeli już, chociaż powinno to być tylko lekkie spowolnienie. W ogóle nie rozumiem dlaczego nekro zwiad bije więcej niż nekro mag który jest bardzo papierowy. No ok niech nawet bije tyle same ale to wtedy cooldown większy.

W ogóle już dawno to było poruszane ale nie ma w tej grze ogólnej koncepcji kto od kogo powinien być silniejszy, kto kogo kontruje i jakoś to powinno się zapętlać.
Od największego DMG i najmniejszej przezywalnosci chyba powinno być tak...

Mag nekro
Mag duchowny
Zwiad nekro
Zwiad duch
Rycerz nekro
Rycerz duch

Chociaż sam nie jestem pewien kolejności bo sama koncepcja duch, nekro jest trochę nieprzemyślana, a do tego jest elementalista alchemik. Najpierw się zastanówcie co chcecie osiągnąć a później dopiero coś zmieniajcie, bo ogólnej koncepcji nie ma. Pewnie balansu nigdy nie będzie i wszystko będzie zależeć od aktualnej METY.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 05-01-22, 01:08   #29
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie Dmg

Cytat:
Napisał Exoreniuss Zobacz post
naprawde nie da się jakoś zmienić czaru by na danym skilu bił mniej?
Przecież 100-120 zwiadowcy mają mniejsze skile od 150+ to jak to jest wszystko poustawiane, że w żaden sposób nie da się tego przykręcić.
I tutaj łezka w oku się kręci jak na altaronie dmg rósł wraz z poziomem ;/
Exo wszystko jest po ustawiane w % w skryptach pod atak+ czynniki atak broni amunicji robi swoje i dmg jest jaki jest , atak jest tylko ustawiony w używanie danego spella , cała reszta to jest tylko wklepywana we wykresie skryptu danego czaru którym jest bardzo ciężko zrobić balans bo go się nie da wyregulować nie wiadomo jak- ataki broni amunicja docelowo po 50Ataku bolty itp. Graliśmy już kiedyś gdy było zastosowanie DMGU że lvl dawał dodatkowy DMG to całkiem grę zamknęło.

Problem był i będzie cały czas/

Jedyną metodą która by zapobiegła w grze to usunięciu i rozdawanie punktów w umiejętności i ich otrzymanie, skille powinny się robić ręcznie i powinnien zostać wprowadzony nowy czas do jego osiągnięcia i przy dedzie powinny byś spadki jego.

- Punkty mogły by być np wykorzystywane za osiągnięcia do jakiś dodatkowych bonusów atrybutu np.
- Kiedyś był pomysł z tymi kamieniami dla alchemików które kopaliśmy za pomocą kilofa różnych stronach zakątkach i to też był fajny jakiś pomysł i plan ale przepadł.

Balans jest ciężki temat by zrobić pod suprofesje każdego z osobna, dajemy np czaru pewny % ustawiamy go pod skilla naszej postaci cyk wklepujemy wartość działania czaru i sru wychodzi w pvp tak i dmg jest albo za duży albo za słaby, schemat by tego zrobić to jest więcej roboty niż zawartość gry która została zrobiona.
Graata jest nieaktywny  
Stare 05-01-22, 01:44   #30
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Nie no dajcie spokój. Dmg jest ok. Po prostu nie macie setów i mniejsze lvle. Wczoraj was tankowałem pod obozem bez uha z 30 sekund. Potem uhy wjechały to prawda, ale nie wiem czy byście mnie wtedy zabili w te 9-12 osób. Dzięki bitewnemu setu i 2.5k hp z sumem. My już pn'y porozdawaliśmy w większości.

Niedługo dojdą lepsze sety. Jeszcze perełkami można sobie hp zwiększyć, do tego złote rybki też dojdą. Nie wiem jak u was, ale u nas dużo osób robi te misje. No i wiadomo na większych lvlach, masz więcej hp, a buła tak naprawdę dużo się nie zwiększa. Jak teraz patrzyłem to exo z yase unar na tym 150 bije po 400-600, a Mexiunio ok. 250lvl na cpvp bił max 800. Do tego yase unar jest znerfione na sezonowym i jeszcze jest dużo zwiadków duchownych, a to znaczy, że jeszcze jest te saim atro. Fakt, to zbija też niewidkę twojemu teamowi, ale gdy cie liczą rzymianie, to jak najbardziej warto to używać.

@Edit

Jeszcze warto dodać, że mikstury na 200 alchemii, a oba teamy mają dostęp do alchemii icka, będą bardzo dużo potować. A to zwiększy jeszcze przeżywalność. Również magom bo nie wiem czy wiecie, ale aktualnie można użyć miksturę wyzdrowienia i miksturę many jednocześnie.

Parala z yase unar, też bym nie ściągał. Na większych lvlach biegasz co raz szybciej.

Ponadto, myślę, że z balansem postaci należy poczekać do zakończenia sezonowego, żeby ludzie nie odchodzili z gry. Bo myślę, że jakby znów znerfiono yase unar, to by kilka zwiadów nekro walneło exita. Ewentualnie robili nowe chary, czyli bez róznicy dla teamów.

I na koniec dodam, że jezeli znerfimy yase unar, to będzie trzeba równiez znerfić zwiada duchownego. Z tego względu, że wprowadzono nową kuszę, bodajże na 180lvl, która jest z questa i będzie ona biła porównywalnie do yase unara. Wiadomo, mniejszy speed attack i bez parala, ale wciąż hity podobne, możę lekko mniejsze - zobaczymy.

Myślę, że tym postem podsumowałem waszą dyskusję.

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 05-01-22 o 02:05
Figovsky jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin