Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin powinien jasno określać za co możemy zostać ukarani?
Tak. 27 65.85%
Nie. 7 17.07%
Nie wiem/Nie zapoznałem się z regulaminem 7 17.07%
Głosujących: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-03-13, 17:15   #1
xyro
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 34
Exclamation Zmiana Regulaminu

Witam.
Zrobiłem ten temat by zwrócić waszą uwagę na regulamin który jest całkowicie bezsensowny. Dlaczego?

Cytat z regulaminu gry:
Cytat:
2) Zachowanie w grze
Zabronione jest:
...
h) zachowywanie się w inny sposób, który według Mistrza Gry jest niedopuszczalny.
Po co poprzednie 7 podpunktów regulaminu skoro pod ten można wszystko podpiąć?
Regulamin powinien jasno określać co jest zabronione, a co nie.

Cytat:
2) Zabronione są imiona:
...
W przypadku, gdy Mistrz, Strażnik Gry bądź Doradca uzna, że imię postaci jest niezgodne z
regulaminem nałoży blokadę imienia wraz z ewentualnie notatką bądź banem* w zależności od
wagi wykroczenia.

Mistrz, Strażnik Gry bądź Doradca może zastosować jedną z powyższych kar także w innych
sytuacjach
, przykładowo gdy imię łamie inne punkty regulaminu (np. obrażając innego gracza).
Tutaj to samo - po co poprzednie podpunkty skoro wszystko można podciągnąć pod: "także w innych sytuacjach"?
Pamiętajcie, że banem może zostać ukarana osoba która "łamie inne punkty regulaminu". Jakie?

Cytat:
1) Wypowiedzi w grze *

Zabronione jest:
...
h) reklamowanie produktów i usług niezwiązanych z grą;
...
*dotyczy także nazw oraz opisów klanów.
Więc jak ktoś ma nick np. Tymbark to też może dostać bana za nick, ponieważ reklamuje produkt?
Ciekawa jest również gwiazdka. Ten punkt regulaminu dotyczy nazw klanów?

Dlaczego więc istnieje klan Amber Gold który jest reklamą usługi?


Być może też z tego powodu jest tu tak mało graczy. Z jednej strony administracja oczekuje od nas, że będziemy stale kupować SS (Od 55 poziomu to konieczność), a z drugiej traktuje nas jak dzieci - tworząc regulamin według którego nie mamy żadnych praw. Pomyślcie co by było gdyby sędzia w sądzie mógł się zasłonić takim prawem:
Cytat:
h) zachowywanie się w inny sposób, który według Sędziego jest niedopuszczalny.
W końcu trafiłbyś na sędziego dla którego niedopuszczalne jest np. bycie rudym i miałbyś przewalone.

Płacimy za altaron pieniądze więc mamy prawo oczekiwać uczciwego
regulaminu, który jasno określa za co możemy zostać ukarani!


Na pewno ktoś odpisze, że nikt z administracji nie wykorzystuje podpunktu II.2.h) by nakładać kary na graczy. Też tak myślałem do czasu. Przykład:
Niedawno wpychałem ludzi którzy stali pod dp do bezpiecznej strefy, przesuwanie graczy oczywiście nie powinno być zabronione. Po kilku minutach takiego przesuwania pojawiła się MG Slythia i zagroziła mi notatką, później banem jeśli jeszcze raz wepchnę kogoś do dp (!) Gdy napisałem, że nie łamię, żadnego punktu regulaminu dostałem odpowiedź w stylu: "Dam ci bana bo mogę" i oczywiście Szanowna MG Slythia zasłoniła się podpunktem II.2.h który cytowałem już wyżej i który daje jej niestety nieograniczoną władzę.

PS. Jeśli ten post zostanie usunięty, będę go wklejał ponownie codziennie.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 21-07-13 o 16:51
xyro jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 17:48   #2
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Uff... Całe szczęście, że nie jestem rudy... Ale popieram Pana wyżej... Ban za przesuwanie ludzi? Bez przesady... I ten regulamin faktycznie powinien być dopracowany. Pozwolę sobie przypomnieć sytuację ze szkolnej ławki. Mr Dyrektor przyszedł na lekcję, by sprawdzić zachowanie uczniów i nauczycieli. Siadł z tyłu i notował. Dostałem od niego następującą uwagę do dziennika - "puka w ławkę bez przyczyny". Fakt jest taki, że podczas myślenia człowiek marszczy czoło, lub musi sobie w coś puknąć! ;d A gdyby była przyczyna? Nie dostałbym uwagi? :> Śmieszne jest wykorzystywanie władzy - bo mogę. (Mr Dyrektor za mną nie przepadał)
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:00   #3
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Wyjaśnię.

Punkt h jest dla nas swoistym 'punktem bezpieczeństwa'. Jeszcze chyba nigdy nikogo za jego złamanie nie ukaraliśmy, istnieje na wypadek sytuacji, gdy gracz będzie ewidentnie działał na szkodę serwera w jakikolwiek sposób omijając nasz regulamin. Zauważ, że stosować go mogą tylko MG, którzy na pewno nie będą go nadużywać.

Pisząc regulamin nicków uznałam, że idiotycznym byłoby powtarzanie wszystkich punktów z wypowiedzi, zamieściłam więc tylko taką adnotację.

Jeśli zaś chodzi o Twoje zachowanie - proszę o zaprzestanie manipulowanie rzeczywistością. Cały ten proceder trwał co najmniej kilka godzin, w ciągu których wielu graczy pisało do mnie z prośbą o interwencje. To nie była zabawa - to było chamskie i złośliwe przestawianie wszystkich, kto tylko śmiał stanąć obok depo. Zauważ też, że tylko cię*upomniałam, zgodnie z regulaminem mogłam dać od razu bana. Nie będę tolerować bezmyślnego psucia zabawy innym graczom.

Punkt nie zostanie zmieniony.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:05   #4
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Nie będę tolerować bezmyślnego psucia zabawy innym graczom..
Bany za PK : )
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:06   #5
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
Bany za PK : )
Przecież są. Automatyczne.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:15   #6
xyro
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 34
Domyślnie

@Slythia

Punkt bezpieczeństwa. Dobre. Tylko mnie upomniałaś bo napisałaś wyraźnie, że jeszcze raz kogoś przesunę do dp to dostanę notatkę, za kolejnym razem bana i się dostosowałem. Gdyby nie to miałbym bana. Poza tym to ty "manipulujesz rzeczywistością" bo całe zdarzenie trwało góra 30 min. Zresztą o czym my w ogóle rozmawiamy? Przesuwanie graczy działa na szkodę serwera?! Przecież ci gracze nie musieli stać przed depozytem - jest wiele innych bezpiecznych stref.

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Punkt nie zostanie zmieniony.
Nie chodzi o punkt tylko o regulamin - Regulamin powinien zostać zmieniony.

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Zauważ, że stosować go mogą tylko MG, którzy na pewno nie będą go nadużywać.
Według mnie straszenie banem za przesuwanie graczy to nadużycie i to spore.

PS. Naprawdę przesuwanie graczy to działanie na szkodę serwera?
xyro jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:19   #7
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Tak. Przez pierwszą godzinę całkiem zignorowałam twoje zachowanie, lecz w momencie, gdy co chwilę dostawałam od graczy prośby o interwencję poprosiłam cię, byś chociaż trochę się ogarnął i skończył wszystkich denerwować. Naprawdę aż tak mocno ta jedna prośba cię dotknęła, że musisz prosić o zmianę całkiem dobrze napisanego regulaminu?

Ok, to regulamin nie zostanie zmieniony. Punkt zostanie na graczy takich jak ty.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:24   #8
xyro
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Tak. Przez pierwszą godzinę całkiem zignorowałam twoje zachowanie, lecz w momencie, gdy co chwilę dostawałam od graczy prośby o interwencję poprosiłam cię, byś chociaż trochę się ogarnął i skończył wszystkich denerwować. Naprawdę aż tak mocno ta jedna prośba cię dotknęła, że musisz prosić o zmianę całkiem dobrze napisanego regulaminu?

Ok, to regulamin nie zostanie zmieniony. Punkt zostanie na graczy takich jak ty.
Nie, nie poprosiłaś mnie, żebym przestał tylko od razu zagroziłaś notatką i później banem za przesuwanie innych. A jak inni gracze napiszą ci, że mam brzydki outfit też będziesz interweniować i zasłaniać się podpunktem h?
xyro jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:34   #9
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał xyro Zobacz post
Nie, nie poprosiłaś mnie, żebym przestał tylko od razu zagroziłaś notatką i później banem za przesuwanie innych. A jak inni gracze napiszą ci, że mam brzydki outfit też będziesz interweniować i zasłaniać się podpunktem h?
Pierw poprosiłam, jak mnie całkiem olałeś to zagroziłam, skoro inaczej do ciebie nie docierało. Spytaj się graczy, którzy tam stali, jak bardzo bawiła ich twoja zabawa.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 30-03-13, 18:40   #10
xyro
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Pierw poprosiłam, jak mnie całkiem olałeś to zagroziłam, skoro inaczej do ciebie nie docierało. Spytaj się graczy, którzy tam stali, jak bardzo bawiła ich twoja zabawa.
Nie ma sensu dalej dyskutować ja wiem swoje ty swoje.

PS. Co do graczy to chciałem bardzo przeprosić wszystkich za to, że ich przesuwałem, nie wiedziałem, że tak bardzo odciśnie się to na ich psychice. Apeluje również do graczy z serwera pvp - nie mówcie nigdy, że ci z non pvp mają łatwo - tam to dopiero jest ciężko, stoisz sobie pod dp, a tu cię bandyta przesuwa. Współczuje graczom z non pvp i łącze się z nimi w "bulu i nadzieji".
xyro jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin