Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-05-14, 16:16   #1
naabster2
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 5
Domyślnie Czemu ktoś miałby grać czarodziejem?

Zadaję to pytanie administracji bo nie widzę sensu grania tą profesją. Rozumiem ilość punktów życia maga, sprawę udźwigu, siły itp. Nie rozumiem natomiast jak przy tych współczynnikach mag może mieć taki niski dmg . W każdej grze mmorpg (nie mam na myśli tibii) wizzard jest profesja o najniższym współczynniku życia i obrony, rekompensuję mu to zabójczy dps i spora ilość czarów aoe. Na Altaronie sprawa wygląda tak , że mag na poziomie powyżej 50 ma niższy dps od zwiadowcy na tym samym lvl. Byłem ostatnio na grupowym huncie na hydrach, ( 60 lvl zwiadowca duch/ele) z odes kpiro bił duzo wiecej niż ja z pocisków energi (60 lvlnekro ele, maksymalny m lvl),dostawał dużo więcej doświadczenia niż ja. Ponadto mag musi sam zrobić i zestakować sobie runy co trwa (multi bp + stack) od 30 min do godziny. Wspomnę jeszcze o tym że 30 lvl mag na 70 m lvl leczy tyle samo co mag na 100+ lvl i m lvl (wiem bo robilem testy), dmg wraz z m lvl wzrasta niezauwazalnie. Nawet gdybym expił z sd przy ogromnym wast'cie będę miał niższy dps od zwiada na tym samym lvl.

Czary i runy AoE u maga są średnio przydatne chyba, że potworki na których expimy mają bardzo niski dmg ( żadne ) albo nie widzą niewidzalnych ( prawie żadne ).Expienie magiem w druzynie z runek czy spelli obszarowych jest niemozliwe bo bijemy tanka. Mag nie może lurować po 5-6 mobów i używać obszarowych runek bo w między czasie padnie od hitów dystansowych, albo ciosu z łapy po 300+. Na niewidce za dużo się nie zdziała takim magiem z obszarówek no chyba że fartem 5 potworków się ustawi. Wave spele dla maga są nie opłacalne ze względu duże koszty many i niski dmg(eamo ofla , efo owla etc), nikt ich nie używa (równie dobrze możecie je usunąć). Czary typu oflando, są trudne w używaniu do pvp, nie wspomnę nawet o ich zastosowaniu do fast expa z ogromnym wastem.
Słyszałem plotki, że mag na 200 poziomie i 160 m lvl, ma większy dps (a leczy się o 200 punktów życia więcej niż mag na 100 poziomie )tylko ile % magów na serwerze osiągnie taki wynik? Gra magiem do 40-50 poziomu jest za łatwa( wbicie tego 70 m lvl to chwile moment , a daje to jak na ten lvl duży heal + dmg ), niestety powyżej gra magiem to katorga.
Wnioski nasuwają się same, mag jest najgorszą klasą w grze i niezbyt przydatną . Dużo lepszy dps robi zwiadowca, który oprócz tego ma dużo życia i capa(obojętnie czy to nekro/alch pod puginaly, czy duch/ele pod kpiro). W takiej sytuacji mag na pvp spływa na hita od każdego a sam nikogo nie zabije, byle jaki knight zabije go silną bombą a zwiadowca na odes kpiro. Jedyny + maga to healowanie na duchownym.

Ponownie zadam pytanie administracji czemu ktokolwiek miałby poświęcać swój ceny czas i grać tą profesją skoro każda inna jest prostsza i praktycznie silniejsza???
naabster2 jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 16:37   #2
wojo.rojo
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 1
Domyślnie

Dla mnie mag powinien awansowac w mlvlu 3x wolniej do tego 70mlvla i zeby nie mial limitow z mlv zeby moja sila caly czas rosla gdy robie runy... teraz robiac runy na manasach czuje sie dziwnie nie widzac rosnacego paska mlvl'a bo wyglada to tak ze do 40lvl mam sie praktycznie na pocisk+wanda zwiada na dwa pociski + wanda a ryca na trzy pociski + wanda (wyjatek 20lvl gdzie zwiad leci na pocisk i wand a rycek do 35lvla na dwa pociski i dwa wandy...) a potem to juz dmg slabiutko a wystarczy ze mnie kolega walnie z kpiro samego i padam wiec takie to pvp jest na malym lv 1 spell 1 frag
wojo.rojo jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 17:09   #3
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał naabster2 Zobacz post
Expienie magiem w druzynie z runek czy spelli obszarowych jest niemozliwe bo bijemy tanka
Tym dojebałeś do pieca "Bo bijemy tanka" haha, no i co z tego, tank nie bedzie płakał jak będzie dostawał troche tego dmg z którego sam się wyleczy jeśli jest duchownym 1h + jeszcze jest healer na grubszych huntach...
cewix jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 17:19   #4
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Ja sądzę, że bicie osób będących w naszym party jest takie ... tibijskie (a co! :D)
W innych grach, gracz będący w party nie może bić swojego kompana. Aby się pojedynkować trzeba wybrać opcję "Duel".
Takie coś by się przydało :(

Co do dmg samego maga... nie gram magiem, więc nie wiem jak jest dokładnie, ale z moich obserwacji wynika, że rycerz nekro (120lvl) ma lepsze aoe od maga nekro (320 lvl). Fakt, potrzebne są do tego dusze, ale czyż i mag by nie farmił dusz gdyby dostał aoe zadajace 2k dmg?
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez tomakeo ; 28-05-14 o 17:26
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 17:41   #5
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

Jak dla mnie największym błędem całej aktualizacji było odejście od zależności lvl=DMG=leczenie. I tyczy się to każdej profesji.

A co do maga samego w sobie, to się muszę powtórzyć.. bardzo szybko osiągamy pewien pułap DMG/lecznia itp (nazwijmy to siłą w potocznym znaczeniu) ,który pozwala na śmiesznie prosty exp na niskich lvl i bardzo nudny/trudny na wyższych.

Limity na mlvl, przelicznik mlvl-dmg.. to wszystko jest źle zbalansowane.

W sumie to nie ma co dywagować o balansie konkretnej profesji/subprofesji tylko należy przyznać ,że balans leży kompletnie.

Co do samego DMG to jest zdecydowanie za niskie. Mag nekro może pomarzyć o takich hitach jak ma wojownik nekro...

Zresztą Eletrix może na wojowniku nekro(121lvl) 5-6 hydr wystać bez sio mojego ,czy Aken'a. Obrażenia zadaje rewelacyjne, właściwie gdyby nie kiepskie połącznie z internetem to Akena/mnie zabierałby jedynie z czystej grzeczności.

Aczkolwiek zapewne zaraz wyskoczy jakiś MG z tabelką ,którą upubliczni po raz pierwszy i wskaże ,że na 250 lvl i 200 mlvl hity są na korzyść maga ;)

Ostatnio edytowane przez Shidar ; 28-05-14 o 17:51
Shidar jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 17:43   #6
carlcoxxx
 
Avatar carlcoxxx
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 521
Domyślnie

Zacznę od tego, że zgadzam się z większością, a może nawet wszystkim co napisałeś. Moim skromnym zdaniem mag jest w chwili obecnej zdecydowanie za słabym dps'em We wszystkich grach fantasy/rpg, gdziekolwiek by one nie powstały consensus jest taki: mag to cienka p**da jeżeli chodzi o posiadane punkty hp, w związku z czym łatwo nim paść ale za to gra nim sprawia wielką frajdę bo zmienia wszystko co się rusza w krwawą miazgę Coś za coś, tak? No to spójrzmy na Altaron po upie:
- nie opyla sie za bardzo skillac mlvl klepaniem run bo różnica w dmg to cały ch*j....więc po co tracić na to czas?
- nie opyla się klepać run do treningu więc ciężko znaleźć low lvl magów do klepania na zamówienie pocisków - mag, czy ma 20 czy 200 lvl musi spędzać masę czasu na klepanie i stackowanie niezliczonej ilości run
- w group huntach bardziej oplaca sie zabrac palka niz maga więc ta cała idea nacisku na grę zespołową bierze w łeb. Jesteś magiem duchem? Ok, możesz sie przydać. Mag necro? Jeżeli nie masz bardzo wysokiego lvlu to idź expić solo..
- w upie zmniejszono dmg i leczenie więc magiem(nieduchownym) expi się ciężej
- idziesz na expa solo: klepiesz moby i siłą rzeczy zbierasz loot. Masz coraz mniej capa - wolniej biegasz. Wolniejsze bieganie magiem który musi spierdalac od mobow podczas expa - dzięki!

A, zapomnialbym jeszcze jednego - Po jakiego ch... zmniejszony został zasięg kosturów? Nosisz kostur więc na klate mobów nie wezmiesz bo bedziesz zbieral na wiekszym poziomie buły za 1/3hp.

I teraz tak:
naładowany suplami + biegający jak ślimak + mniejszy dmg i leczenie + kostur, którego zasięg to śmiech na sali = wkurwienie na respie

I tak właśnie kochane dzieci gra się magiem necro
carlcoxxx jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 17:48   #7
heroes133
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 9
Domyślnie

Już o tym pisałem w kilku tematach ale wypowiem się jescze raz.

Gram średnio-poziomowym magiem (80lvl)

dziś na double exp + bonus wyciągnałem z gfb na abi 380k/h
kolega warrior 64lvl wyciągał na niższych piętrach gdzie ja bym spłynął na hita ponad 500k bez bonusu.

Kilka dni temu, Team hunt na górskie trolle ja, 60 zwiad i 65 warrior. Jako 78 lvl mag ele/duch zadawałem najmniejsze obrażenia (pociski energii) w tym moje leczenie zupełnie nie przydatne 65 warrior bierze spokojnie po 3 górskie bez potrzeby sio.

Na ten moment mag ma : (średnio-poziomowy)

- Najmniej życia
-Najmniej obrony
-Najmniej capa
- I Najmniejszy przydatny dmg (pociski, obszarówki, wave, exori vis) itp. Nie mówie tutaj o ue których się nie używa.


Rozwiązanie?

Zniesienie limitu mlvl. Mam obecnie grubo ponad 250 pn z którymi nie ma co robić.
heroes133 jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 17:49   #8
Sosnus
Pomocny
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Łódź
Postów: 17
Domyślnie

Mam pomysł dla administracji. Nazwijcie rzeczy po imieniu, zamieńcie nazwę mag na czerw. Wszak magowie są teraz niczym więcej niż zwykłym ścierwem. Oczywiście nie widzicie w tym żadnego problemu, że mag jest szklany i ginie od wszystkiego a na dodatek w przedziale levelowym 50-150 (tam przypuszczam jest najwięcej graczy) ma słabiutki dmg. No i już się nie mogę doczekać waszej pocieszającej odpowiedzi, że na 200 poziomie mag otrzyma najwyższy dmg, już zapierdalam expic całe dnie! No, a podobno Altaron to gra w której monotonne expienie miało być powolutku eliminowane z gry... :D
Sosnus jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 18:03   #9
shoyl
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 0
Domyślnie

Szczerze, uważam iż trzeba coś zrobić z obecną sytuacją maga. Jeszcze duchowny, który będzie wspierał swoją drużynę świętą mocą znajduje zastosowanie w grze jednak to co się dzieje z jego młodszym braciszkiem - nekromantą pozostawia wiele do życzenia. Uważam, że dobrym pomysłem by było podniesienie lekko limitu poziomu magicznego na niskich poziomach, tak aby mag w granicach 60-80 poziomu był w stanie osiągnąć 100 poziom magiczny. Apeluje też o jakieś rozsądniejsze bonusy na secie maga, które by mogły pomóc niskopoziomowym magom przebrnąć przez to piekło. Można by też dać możliwość kupowania run po wysokich cenach w sklepie.
shoyl jest nieaktywny  
Stare 28-05-14, 18:07   #10
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shidar Zobacz post
resztą Eletrix może na wojowniku nekro(121lvl) 5-6 hydr wystać bez sio mojego ,czy Aken'a. Obrażenia zadaje rewelacyjne, właściwie gdyby nie kiepskie połącznie z internetem to Akena/mnie zabierałby jedynie z czystej grzeczności.
Nie no, UHy trochę kosztują :P Na 2 już muszę używać uhów, więc sam raczej nie mam zamiaru biegać.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin