Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-04-14, 17:17  
Zapowiedź II
Altrel Altrel jest nieaktywny 18-04-14, 17:17

Witajcie!
Dzisiejsza zapowiedź będzie dotyczyła nowych systemów w rozgrywce, które dla Was stworzyliśmy, jak i opisie zmian, których dokonaliśmy w już istniejących.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż staramy się, by Altaron stał się grą ciekawą, wymagającą myślenia oraz stawiającą przed Graczem coraz to nowe, interesujące wyzwania.
Podczas prac nad aktualizacją, duży nacisk położyliśmy na urozmaicenie i rozbudowanie gry o systemy, które dadzą Graczom wiele swobody w działaniu, a przy tym pobudzą gospodarkę jak i interakcje wśród społeczności. Ponadto drogi rozwoju postaci zostaną bardziej "rozwidlone".
  • UMIEJĘTNOŚĆ SIŁY
    Obecną umiejętność walki wręcz zastąpiliśmy siłą.
    Rozwijanie tej umiejętności będzie ważnym aspektem w grze, ponieważ to od niej zależeć będzie, czy jesteśmy w stanie założyć daną część ekwipunku czy też nie. Co więcej - siła wpływać będzie na ilość obrażeń zadawanych podczas ciosów krytycznych.
    Ponadto - postacie, które będą miały większą umiejętność siły, będą w stanie udźwignąć więcej rzeczy.
    Posiadanie dużej umiejętności siły będzie więc jednym z priorytetów podczas gry, szczególnie dla bohaterów zadających duże obrażenia fizyczne.
    Co więcej stosunek obciążenia postaci do jej maksymalnego udźwigu determinować będzie prędkość z jaką się ona porusza.




  • CIOSY KRYTYCZNE
    By gra stała się bardziej ekscytująca - wprowadziliśmy ciosy krytyczne.
    Wojownicy oraz zwiadowcy, którzy zadają obrażenia fizyczne od teraz będą posiadali możliwość zadania ciosu krytycznego.
    Umiejętność ta zależeć będzie od dwóch współczynników: zręczności oraz siły.
    Zręczność wpływać będzie na częstotliwość zadawania tychże ciosów. Siła natomiast, jak już wyżej wspomniano, na ilość obrażeń zadanych przez ten cios.
    Otworzyliśmy zatem nowe drogi rozwoju postaci i to od Was - Graczy, zależeć będzie, którą wybierzecie!


  • ZMIANY W ZESTAWACH
    Stwierdziliśmy, że obecne bonusy od zestawów są zbyt duże oraz sam system jest niezbyt interesujący. Postanowiliśmy więc wprowadzić szereg zmian w tym elemencie gry.
    Większość bonusów otrzymywanych za skompletowanie zestawów zostało usuniętych. Od teraz, by mieć dodatek do swojego rynsztunku, należy go ulepszyć specjalnym kamieniem. Jednak, by móc to zrobić, dany przedmiot musi posiadać wnękę. Prawda, że zapowiada się ciekawie? To jednak nie wszystko!
    Kamienie mają różne jakości. Zależą one w dużej mierze od umiejętności alchemii postaci, która je tworzy.
    Stworzyliśmy szereg nowych bonusów, które sprawią, że gracz często będzie stawał przed dylematem, którą część ekwipunku ubrać na daną okoliczność.


  • PVP/WARMODE
    Jeśli chodzi o walkę między Graczami tu również poczyniliśmy znaczne kroki w celu umożliwienia prawdziwych walk między klanowych, a przy tym protekcji niskopoziomowych graczy. Oto lista zmian:

    1. Wprowadzono punkty pvp. Za pokonanie jakiegokolwiek Gracza (oprócz walk w trybie wojny między-klanowej), agresor/atakowany otrzymuje daną liczbę punktów w zależności od tego kto kogo pokonał. Za pokonanie Gracza równego, bądź silniejszego od siebie - 1 pkt. W przypadku Graczy słabszych - odpowiednio więcej (maksymalnie 5 pkt).
    2. Punkty PVP otrzymuje tylko jedna osoba. Mianowicie ta, która jako ostatnio zadała obrażenia pokonanemu przeciwnikowi.
    3. Została dodana możliwość walk między klanowych. W walkach tych określa się limit punktowy oraz czasowy do jej zakończenia. System ten znajdować się będzie w całości na stronie gry. Informacje o danych wojnach wyświetlane są również na czacie klanu. Gracze, którzy są w wojnie nie zdobywają na sobie punktów pvp, tylko uzyskuje je odpowiedni klan. Po rozpoczęciu wojny zablokowana zostanie możliwość zapraszania nowych członków do klanu jak i opuszczenia go.
    4. Nie ma białych/niebieskich czaszek.
    5. Czerwoną czaszkę zdobywa się po przekroczeniu 45 pkt. pvp przez 30 dni (liczone w momencie zalogowania). Gdy gracz ma czerwoną czaszkę - traci jak dotychczas całość ekwipunku oraz większą ilość doświadczenia. Podczas posiadania tej kary, błogosławieństwa nie działają i jeśli były kupione - zostają aktywowane po zniknięciu czaszki.
    6. W momencie przekroczenia 90 pkt - możliwość atakowania innych Graczy zostaje zablokowana, aż do momentu, w którym nasze pkt spadną poniżej tej wartości. Nie ma więc banów za przekroczenie limitów.
    7. Straty doświadczenia wyglądają następująco:
      • Z czerwoną czaszką - 6%
      • Bez czerwonej czaszki, bez błogosławieństwa życia - 3%
      • Bez czerwonej czaszki, z błogosławieństwem życia - 1.5%


    Jak sami widzicie - rozgrywka na świecie pvp stanie się bardziej emocjonująca i nie ma co ukrywać - trudniejsza. Chcemy jednak umożliwić autentyczne walki między Graczami, bez obaw o bany.
    Mamy nadzieję, że zmiany sprawią, iż potyczki między klanowe staną się jeszcze bardziej emocjonujące, a walka o władze na serwerze będzie nieustanna i zaciekła!

  • INNE
    Listę wszystkich zmian opublikujemy w momencie wprowadzania aktualizacji (jest ich na prawdę sporo...). Warto jednak wspomnieć już dziś o pewnych aspektach.
    Zwiększyliśmy limit poziomów umiejętności do 200. Co za tym idzie posiadane obecnie wartości zostaną odpowiednio przeliczone i zaktualizowane.
    Strona gry została napisana na nowo. Pozwoli to na wprowadzenie wielu systemów jak i wyeliminuje pewne błędy.
    Dodaliśmy możliwość spania w gildiach, do których należy nasza postać. Umożliwi to zdobywania bonusu graczom, którzy nie posiadają własnego domku.
    Nowy system zużywania się ekwipunku, który można będzie naprawiać przy użyciu młotków płatnerskich, wzbogaci i urozmaici rozgrywkę na każdym etapie gry.
    I wiele, wiele więcej!

Niebawem zostanie otworzony publiczny serwer testowy, na którym sami będziecie mogli przetestować i ocenić większość nadchodzących zmian.
W następny piątek pojawi się trzecia zapowiedź, której tematem przewodnim będą zmiany w czarach oraz profesjach.

Tymczasem na dziś to wszystko. Czekamy na Wasze opinie!

Administracja Altaron.pl

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z1.png
Wyświetleń:	6586
Rozmiar:	340.5 KB
ID:	2592   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z2.png
Wyświetleń:	6568
Rozmiar:	352.2 KB
ID:	2593   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z3.png
Wyświetleń:	6509
Rozmiar:	281.0 KB
ID:	2594   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z4.png
Wyświetleń:	84677
Rozmiar:	320.2 KB
ID:	2595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z5.png
Wyświetleń:	82908
Rozmiar:	46.5 KB
ID:	2596  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z6.png
Wyświetleń:	6493
Rozmiar:	286.6 KB
ID:	2597  


Ostatnio edytowane przez Altrel ; 18-04-14 o 18:10.

Altrel
Mistrz Gry
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Odwiedzin: 37055
Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 19:52   #41
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Reset punktów nauki i umiejętności spowodowałby falę niezadowolenia wśród Graczy, którzy poświecili dużo czasu na wyskillowanie swoich postaci.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 19:54   #42
Morderca
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Podlaskie
Postów: 3
Domyślnie

Szanowny Catthonie, z całym szacunkiem do Twórców gry, Doradców i całej ekipy... Jestem tu od niedawna, Altaron przypadł mi do gustu ze względu na staż przerobionych rpg od dziecka, no i ze względu na dobry balans między wspomnianym, a tibią. Natomiast jednak kilka uwag, żebym nie wyszedł na malkontenta i "hejtera" - to tylko konkstruktywna opinia.

Mówiąc, że jeżeli ktoś lubi częściej grać sam to "unika się gier MMO RPG" mamy przed sobą zdanie równoważne takiemu: "ma być tak, a nie inaczej, dla wąskiej grupy, nie pasuje? to spier..." . Tak to widzę. Co śmieszne jak można tak uogólniać, na prawdę... trochę pokory. Znam masę graczy lubiących grywać często samodzielnie.

W Altaron jest wkładane dużo pracy i to widać, więc żeby nie było, że umniejszam pracy. Tylko nie mów, że ktoś kto lubi pograć sam, ma unikać gier MMO rpg, na prawdę to już nie śmieszne. Mogę grać sam, mogę grać w drużynie. Zależy od nastroju i wielu innych kwestii takich jak dostępność znajomych online. Ja na przykład pracuje i grywam czasem późnym wieczorem albo wczesnym rankiem zanim zbiorę się do pracy przed laptopem i nie zawsze mam rzeszę chętnych znajomych do gry. Nie mówiąc już nawet o sytuacji, że po prostu nie mam w tej chwili ochotę na radosną wspólną zabawę i dotykanie się ***** tylko na czyste granie i dużo ludzi tak właśnie też ma.

Chodzi chyba o to, żeby jakoś to wypośrodkować. Są pewne założenia no ale tracenie "klientów", ponieważ ja, jak również masa innych graczy płacących te drobne poprzez zawężanie pewnych kwestii jest moim zdaniem trochę nieracjonalne. Nie bierz tego do siebie, ja również lubię grać w drużynie, jednak zwróc uwagę na to, że są ludzie różni i tacy tez grają, a warto ich chyba pozyskać, prawda?

To tyle względem Twojej wypowiedzi.

Odnośnie zmian w grze nie wiem czy dobrze zrozumiałem, zniknie system czaszek? Rozumiem, że ma to polepszyć rozgrywkę na poziomie PvP, jednak teraz czaszki "powstrzymują" przed pk wprowdzając ryzyko tego, że ktoś zajmie się "pk" bez konsekwencji. Wprowadzenie takiej otwartej kwestii przy niewiele mniejszych stratach exp/skill spowoduje jakies załamanie nerwowe i wyczekiwanie czy zaraz nie będzie trzeba się siekać. W innych grach mmo rpg na których niewatpliwie chcecie sie pobieżnie wzorować lub też pożyczać i udoskonalać pomysly nie ma takich strat jak tutaj, dzięki temu tam to przechodzi, mieszanie tego jest dziwne. Być może źle to po prostu zrozumiałem, a być może zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Odnośnie reszty zmian, duzo ciekawych pomysłów, żeby tylko było to dopracowane i jakoś razem ze sobą współgrało, no ale pewnie o to zadbacie i zapowiada się w miarę ciekawie. Czy "zręczność", która będzie wpływać na częstotliwość obrażeń krytycznych dalej będzie skillowana w taki sposób? Myślę że o tym pomyśleliście, bo będzie mozna teraz łatwo zrobić ją wysoko. No i jak trenowana będzie siła?

Dajcie rąbek tajemnicy, żeby chciało się kontynuować status szlachecki i kupować z pewnością na dłuższe okresy czasu, nie martwiąc się, że być może niedługo już nie będzie tak warto.

Z calym szacunkiem dla Waszej pracy,
Pozdrawiam Bomber
Morderca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 19:57   #43
Nemek
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 14
Domyślnie

To troche nie fer powinniscie jakos to wynagrodzic gracza poniewaz gracze naprawde sporo wydaja na takie przedmioty luki , kusze itd pozatym bardzo jest to nie fer wobec stalych wyspiarzy ktorzy traca mega duzo czasu by taki set z bonusami dostac..
Nemek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:05   #44
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

@Nemek - Już dłuższy czas informujemy, że bonusy w przedmiotach nie działają, są jedynie wyświetlane, nie rozumiem czemu Gracze mieliby je kupować za fortunę licząc na to, że po aktualizacji zaczną działać, pisałem już kilka razy, że ten system zostanie całkowicie wymienione co nie oznacza, że miał zostać naprawiony.

@Morderca - Siłę zdobywać się będzie poprzez walkę wręcz/PN.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:18   #45
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Przy obecnym systemie wojny zabijają się Państwo 1-2 razy na akcji. W systemie wojny będą mogli Państwo zabijać się do woli, obniżenie straty dwukrotnie za dowolność zabijania się podczas wojny nie uważam za zbyt dużą zmianę, ma to również na celu polepszenie sytuacji Graczy neutralnych oraz tych, którzy zostają pokonani przez potwory z powodu kicków i innych od Nas niezależnych czynników.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:21   #46
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Reset punktów nauki i umiejętności spowodowałby falę niezadowolenia wśród Graczy, którzy poświecili dużo czasu na wyskillowanie swoich postaci.
Nie mowie o całkowitym resecie po prostu dajcie Pny tyle ile im przysługuje na dany lvl będzie to również fair ze starami postaciami które dużo razy padały, bo teraz jak wiemy skille nie spadają.
Zastanówcie się trochę ludzie grali rozdali pny w różne umiejętności bo nie było za bardzo w co. Odbieram to tak "Lepiej zakładaj nowego chara za mało ss jeszcze na nas wydałeś"
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:24   #47
Morderca
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Podlaskie
Postów: 3
Domyślnie

Altrel, bądź jeszcze tak miły i wyklikaj sprostowanie na moje pytanie odnośnie czaszek. Przeczytałem jeszcze raz dokładnie, czy znikną białe czaszki i nie będzie żadnego ryzyka zabijąc gracza i większych konsekwencji? Przecież to będzie rzeź. Można byłoby też zrezygnować z tracenia skilla przy padaniu w takim wypadku jeżeli ma ono być częste, to jednak na prawdę wymaga wielu godzin i taka strata po prostu wkur... irytuje. Chodzi mi o balans, padamy częściej, ale niech nie będzie takiego żalu. Lvl ok, do odrobienia, ale co ze skillem?

Edytuję, bo Proszo mnie tu wyprzedził, skill nie spada. Chodzi mi o cofnięcie paska skilla do 0.
Morderca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:26   #48
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Chciałbym zauważyć, że Gracze starszej daty zdobyli bardzo duże poziomy umiejętności wykorzystując bugi, które pozwalały dodawać 190% poziomu umiejętności, alchemię wykorzystując bug z kostką oraz zręczność wykorzystując bug z pieczeniem. Nie mówiąc o tym, że częstokroć używali do tego taskerów. Nie powiedziałbym, że są tymi zmianami poszkodowani, wydawanie punktów nauki jest decyzją świadomą, mógł Pan je zachować na "czarną godzinę".

@Morderca - Umiejętności nie będą spadały. Białych czaszek nie będzie, walka między Graczami nie będzie ograniczona, dopiero jeżeli ktoś przesadzi wbije czerwoną czaszkę, która skutkowac będzie podwojeniem strat doświadczenia.
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:28   #49
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

@Morderca
Skille nie spadają obecnie i nie jest napisane że spadać będą. A podany przez Pana Altrela procent strat za śmierć z blesami, bez czy też po przekroczeniu limitu punktów pvp odnosi się do strat leveli postaci.

edyta:
uprzedził mnie Altrel.
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-04-14, 20:31   #50
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Przy obecnym systemie wojny zabijają się Państwo 1-2 razy na akcji. W systemie wojny będą mogli Państwo zabijać się do woli, obniżenie straty dwukrotnie za dowolność zabijania się podczas wojny nie uważam za zbyt dużą zmianę, ma to również na celu polepszenie sytuacji Graczy neutralnych oraz tych, którzy zostają pokonani przez potwory z powodu kicków i innych od Nas niezależnych czynników.
A co z cenami blessów?Przy wojnie działającej na obecnych zasadach na błogosławieństwa ida krocie, po zmianach przez was zaproponowanych,kiedy ludzie beda padali na akcji po kilka razy nie beda mieli pieniedzy po dwóch akcjach.
Bubsko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin