Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2018-11-22 18:56] W dniu 23.11.18 w godzinach przedpołudniowych nastąpi przerwa w dostawie Altaronu w celu wgrania poprawek.

Komunikaty

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-09-18, 12:08   #1
Ememems

Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Ememems
Domyślnie Krewetka jako przynęta?

Po wpisaniu w google "krewetka przynęta" ku mojemu zdziwieniu wyskoczyło coś takiego:

To jest moja propozycja! Łowienie ryb na krewetki Głównie dla bogaczy, gdyż 1 krewetka kosztuje 10 miedziaków, jeden bochenek 3 miedziaki, jeden robak 1 miedziak. Idealne na przynętę dla osób, które mają talarów w banku jak mrówków w mrowisku, a do tego bardzo lekkie i pożywne. Jakie ryby można by złapać na krewetkę? Głównie większe ryby, mogłyby być te same, które można złowić na szprotkę.

Piszcie co o tym sądzicie! Oczywiście nie jest to propozycja, która przyciągnie do gry setki graczy, jest to drobne urozmaicenie rozgrywki.
Stare 25-09-18, 12:16   #2
Zetix

Domyślnie

Ja powiem tak: Gdyby to miało być coś przydatnego musiałoby zwiekszać szanse złowienia ryb dla danej profesji ciekawych. Czyli masz Zwiada to masz zwiększona szanse łowienia Szczupaków.
Dla mnie neutralna zmiana może się komuś podobać innym nie. Jakiś sens to może mieć ale już widzę te komentarze.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-18, 12:22   #3
Ememems

Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Ja powiem tak: Gdyby to miało być coś przydatnego musiałoby zwiekszać szanse złowienia ryb dla danej profesji ciekawych. Czyli masz Zwiada to masz zwiększona szanse łowienia Szczupaków.
Dla mnie neutralna zmiana może się komuś podobać innym nie. Jakiś sens to może mieć ale już widzę te komentarze.
Myślę, że mogłyby zwiększać szanse złowienia lepszych ryb, pytanie tylko których, bo dla jednej osoby będzie to szczupak, dla innej sandacz i tu się pojawia problem.. Ja np. gram wojownikiem, ale na tym etapie wolałabym łapać więcej sandaczy, bo te 4 mlvle dają dużą różnicę przy leczeniu i 2h/1h nie jest dla mnie takie ważne. Nie widzę też sensu inwestowania w krewetki, jeśli ta większość ryb, które będę łowić, nie będzie mi potrzebna. Gdy wypadają w miarę równomiernie to można to jeszcze przeboleć.

Jest też pomysł, żeby z krewetki zrobić takie połączenie robak+chleb, czyli można by na krewetkę łowić zarówno ryby, które łowi się na chleb, jak i te które łowi się na robaki (oczywiście bez szprotek).

Ostatnio edytowane przez Ememems ; 25-09-18 o 12:46
Ememems jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-18, 23:52   #4
hejhop

Domyślnie

Nie łowienie śmieci byłoby wystarczająca nagrodą. Pomysł fajny, drobny.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-09-18, 16:12   #5
Zielu

Domyślnie

nie łowienie śmieci i szprotek to by było coś
Zielu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-09-18, 18:07   #6
Windykator

Domyślnie

Konrad, jak Ty mi zaimponowałeś.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-19, 12:21   #7
Ememems

Domyślnie

Przy łowieniu na krewetki:
Nie można złowić szprotki.
Szansa na złowienie suma (max hp) byłaby zależna od hp postaci, im mniej hp miałaby postać tym większą miałaby szansę na złowienie suma (maksymalnie x% szans przy hp równym 1, zmniejsza się ze wzrostem hp).
Szansa na złowienie leszcza (max mana) byłaby zależna od ilości mp postaci, im mniej mp miałaby postać tym większą miałaby szansę na złowienie leszcza (maksymalnie x% szans przy mp równym 0, zmniejsza się ze wzrostem mp).
Szansa na złowienie sandacza (mlvl) zależałaby od poziomu magicznego postaci (maksymalnie x% przy 200 mlvlu).
Szansa na złowienie łososia (obrona) zależałaby od obrony postaci (maksymalnie x% przy 200 obrony).
Szansa na złowienie szczupaka (dyst) zależałaby od skilla walki dystansowej postaci (maksymalnie x% przy 200 dystansu)
Szansa na złowienie lina (1h) zależałaby od skilla 1h postaci (maksymalnie x% przy 200 skillu 1h).
Szansa na złowienie pstrąga (2h) zależałaby od skilla 2h postaci (maksymalnie x% przy 200 skillu 2h).
Szansa na złowienie okonia (regen hp) zależałaby od profesji postaci. Największą szansę na złowienie miałby rycerz, potem zwiadowca i rdzenny/stały wyspiarz, na samym końcu mag. Najedzenie postaci zwiększałoby szansę na wyłowienie okonia o x%.
Szansa na złowienie płoci (regen many) zależałaby od profesji postaci. Największą szansę na złowienie miałby mag, potem zwiadowca i rdzenny/stały wyspiarz, na samym końcu rycerz. Najedzenie postaci zwiększałoby szansę na wyłowienie płoci o x%.

Ostatnio edytowane przez Ememems ; 11-02-19 o 12:30
Ememems jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-19, 15:48   #8
mexiunio

Domyślnie

Ta, pieczonego od razu

Ja bym zaproponował łowienie ryb na razowce, działałoby to jak szprotki na ryby mięsożerne (czyli nie łowi się szprotek :S).
Stare 13-02-19, 02:41   #9
Medalikarz

Domyślnie

Przeczytalem Karmi te fora i na krewetki można: złowić sumy, okonie, sandacze, karpie(coś nowego! może tylko do sprzedania na nowej lokacji badz dodaja sile) oraz węgorz(coś zwiększajacego speed?!) dodatkowo krewetki to przysmak raków, co odstraszy wędkarzy amatorów? 1% na raka xD

Dodatkowo by łowić krewetkami trzeba by mieć inny typ wędki, tylko do wylocenia, gdzie istnieje 0,1% szansy że potwór morski nam ja wyrwie z ręki xD
Stare 13-02-19, 11:15   #10
Stillerek

Domyślnie

a może na krewetki będą brały wszystkie ryby ? na robaki bierze jedna partia na chleb druga a na krewetki obie partie ? xD
Stillerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania