Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-02-10, 21:13   #1
Matiseq
 
Avatar Matiseq
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Rybnik
Postów: 5
Domyślnie Rangi dopasowane do poziomu.

Wpadłem na pomysł, aby w Altaronie oprócz poziomu była też ranga do niego przystosowana.

Np:

20 poziom - początkujący rycerz (lub inna profesja)
50 poziom - doświadczony rycerz
100 poziom - wyszkolony rycerz
150 poziom - znany rycerz
200 poziom - legendarny rycerz

itp, itd

Oczywiście to są tylko MOJE przykłady, ja nie sugeruję nazw rang ;p.

Och, zapomniałem dodać, spójrzcie na przykład na to.

Widzisz gracza Matiseq (Poziom 20). Jest on doświadczonym rycerzem.


Albo, gdy ma się coś w rodzaju promocji:

Widzisz gracza Matiseq (Poziom 20). Jest on doświadczonym elitarnym rycerzem.


Ten pomysł pasowałby do tego, że zamiast poziomu, pojawiałaby się sama ranga:

Widzisz gracza Matiseq. Jest on doświadczonym elitarnym rycerzem.

Oczywiście progi rang nie powinny być zdradzane przez twórców Altaronu ;).

To tyle :).
__________________
What the hell kind name is Soap?
Matiseq jest nieaktywny  
Stare 12-02-10, 17:25   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Według mnie dość dobry pomysł :)
Jednak jak wspomniałem w tamtym temacie, wolałbym być za ukryciem poziomu gracza. Lecz rangi? Czemu nie!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 21-02-10, 01:35   #3
Litin K.
 
Avatar Litin K.
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 6
Domyślnie

Hym, a może zamiast rang coś w stylu promocji.

Jesteś Początkującym Rycerzem, zdobywasz 20 poziom, prosisz przełożonego w gildii (chodzi mi o np. gildie rycerzy, magów itp.) o promocję na wyższą rangę. Płacisz odpowiednią dotacje na budżet gildii -> możesz tytułować się (wyświetla się) nowym tytułem - Rycerz.
Zdobywasz poziom 50. Idziesz do mistrza gildii, prosisz o podniesienie rangi. Wpłacasz złoto i wykonujesz jakieś trudniejsze zadanie -> Doświadczony Rycerz.
Poziom setny. Idziesz do władcy prosisz o jakiś wysoki tytuł. Płacisz, wykonujesz trudne zadanie, nowa nazwa.

Jednak taka nazwa musiałaby dawać coś więcej, niż tylko być. Komu by się chciało płacić i robić zadanie dla zadania?! (mi)
Jednak odradzałbym podwyższanie przyrostu many czy życia. Bo idziemy w skrajności. Od tego są profesje. Może dostęp do jakiś terenów? Ale to znowu tworzy - miejsca tylko do expa, bez sensu umieszczone, bez logiki.
Możliwość sprzedaży i kupna w gildiach po innych cenach! ;o
Dostęp do zadań specjalnych dla profesji. Ale to znowu tworzy ingerencje w system profesji.

Pytaniem jest czy to mają być rangi czy kolejne stopnie profesji?! Można w sumie to połączyć. Ale czy system profesji to przewiduje? Przecież mogą być np. różne drogi 1 profesji - w złego maga i dobrego maga. ;)

Jej, jak zwykle moje myślenie zatoczyło koło i wyszło nic.

Chociaż i tak są to tylko nasze wolne dywagacje. Trudno stworzyć jakiś spójny obraz nie znając całości. Kto to wie, co (czy) to będzie. ;)

(tak, wiem, że jest milion powtórzeń - "profesja")
Litin K. jest nieaktywny  
Stare 22-02-10, 18:09   #4
Matiseq
 
Avatar Matiseq
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Rybnik
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał Litin K. Zobacz post
Hym, a może zamiast rang coś w stylu promocji.

Jesteś Początkującym Rycerzem, zdobywasz 20 poziom, prosisz przełożonego w gildii (chodzi mi o np. gildie rycerzy, magów itp.) o promocję na wyższą rangę. Płacisz odpowiednią dotacje na budżet gildii -> możesz tytułować się (wyświetla się) nowym tytułem - Rycerz.
Zdobywasz poziom 50. Idziesz do mistrza gildii, prosisz o podniesienie rangi. Wpłacasz złoto i wykonujesz jakieś trudniejsze zadanie -> Doświadczony Rycerz.
Poziom setny. Idziesz do władcy prosisz o jakiś wysoki tytuł. Płacisz, wykonujesz trudne zadanie, nowa nazwa.

Jednak taka nazwa musiałaby dawać coś więcej, niż tylko być. Komu by się chciało płacić i robić zadanie dla zadania?! (mi)
Jednak odradzałbym podwyższanie przyrostu many czy życia. Bo idziemy w skrajności. Od tego są profesje. Może dostęp do jakiś terenów? Ale to znowu tworzy - miejsca tylko do expa, bez sensu umieszczone, bez logiki.
Możliwość sprzedaży i kupna w gildiach po innych cenach! ;o
Dostęp do zadań specjalnych dla profesji. Ale to znowu tworzy ingerencje w system profesji.

Pytaniem jest czy to mają być rangi czy kolejne stopnie profesji?! Można w sumie to połączyć. Ale czy system profesji to przewiduje? Przecież mogą być np. różne drogi 1 profesji - w złego maga i dobrego maga. ;)

Jej, jak zwykle moje myślenie zatoczyło koło i wyszło nic.

Chociaż i tak są to tylko nasze wolne dywagacje. Trudno stworzyć jakiś spójny obraz nie znając całości. Kto to wie, co (czy) to będzie. ;)

(tak, wiem, że jest milion powtórzeń - "profesja")
Podrasowałbym jeszcze bardziej. Ok, zgadzam się z Twoim pomysłem, ale za rangę nie powinno się płacić - tylko zadania. No tak, ale po co to? A po to, żeby odblokować nagrody rzeczowe, specjalne usługi NPC będących w Twojej gildii oraz coraz to nowsze CZARY :D.
__________________
What the hell kind name is Soap?
Matiseq jest nieaktywny  
Stare 26-02-10, 17:56   #5
Mentos
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 3
Domyślnie

Zgadzam się z powyższymi pomysłami, lecz lepiej by było gdyby nie było poziomów pokazanych, tylko żeby pokazane były te rangi ;) Pk by było o wiele ciekawsze ;D
Mentos jest nieaktywny  
Stare 28-02-10, 19:35   #6
Morves
 
Avatar Morves
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 3
Domyślnie

I potem jedna ranga pomiędzy np. 200 a 300 lvl, i masz 220, i zgadnij, czy gość, którego bijesz to 205 czy 297 :D
Popieram Mentosa :D

Ale np. boty widzą lvle przecież, nie wiem na jakiej zasadzie to działa... :)
Morves jest nieaktywny  
Stare 28-02-10, 21:23   #7
!Aadie.
 
Avatar !Aadie.
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Włodawa
Postów: 12
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do !Aadie.
Domyślnie

No pomysł bardzo dobry, ale oczywiście trzeba byłoby go podrasować. A moim zdaniem dobre byłoby jeszcze, że gdy wbijesz lvl, na którym masz daną rangę, to musisz wykonać questa, dzięki któremu tą rangę otrzymasz. Oprócz tego świetny byłby klimat, gdyby rangi były rozgałęzione, chodzi mi o to, że, załóżmy na 20 lvlu warriorem masz do wyboru 2 rangi, które będą wpływały na następny wybór rangi na coraz to wyższym lvlu...
!Aadie. jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin