Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-05-11, 20:53   #11
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

Można by było zrobić, aby przenosiło do "szpitala" po śmierci. Wtedy w zależności od poziomu trzeba poczekać, aż można wyjść.
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.
Drakonno jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 21:07   #12
Piktogram
 
Avatar Piktogram
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 5
Domyślnie

Podpisuje się pod tym obiema ręcami i nogami ;>
Dzisiaj po śmierci z 50 i pół tarczowania spadło mi na 48. To jest na prawdę dołujące zważywszy na czas,jaki trzeba poświęcić na trening.

Jeżeli efektywność treningu została zmniejszona dla PN ,to prowadzi nas to do autodestrukcji.Dlaczego?

Ponieważ z każdą śmiercią tracimy 2 poziomy umiejętności, dla których podporą mają być JEDNORAZOWO zdobyte na poziom PNy. Skoro nie dostajemy ich za odrobiony poziom,to jedyną szansą na przywrócenie postaci siły, jest trening. Więc są dwie opcje: Albo po kilku śmierciach(a te zdarzają się w świecie,gdzie nie wiesz,co czeka za rogiem) będzie trzeba trenować przez dziesiątki godzin,a to..Bądźmy poważni,odpada.
Albo po prostu nasza postać będzie ciągle słabła,a i każdy za miesiąc odkryje,że dalsza gra nie ma sensu.

Mam nadzieje,że administrator przeczyta ten temat i to przemyśli. Najsensowniejszym rozwiązaniem było by zmniejszenie faktycznie utraty umiejętności przy śmierci...
Piktogram jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 21:15   #13
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Właśnie dlatego ja tu gram, że się tyle traci tak jak za czasów starej tibii było. Im gra trudniejsza tym ciekawsza i za to dla Altaronu duży plus.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 21:34   #14
Piktogram
 
Avatar Piktogram
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 5
Domyślnie

Nie padać ,nie padać.. Tak najłatwiej mówić . Wczoraj wieczór spędziłem na treningu żeby dzisiaj pocieszyć się owocem tej pracy i zabijanie potworów zrobiło się o wiele prostsze. Zginąłem z ręki potwora szybszego ode mnie, na co rady nie ma ;p ,wykonując zadanie. Teraz drugi wieczór muszę spędzać znowu gapiąc się na ten nudny trening, a mam wiele lepszych zajęć do roboty.

Zrozum,ja nie mówię o zerowaniu strat,ale niektórzy ludzie nie mają widocznie tyle wolnego czasu,co ty, a chcieli by się też trochę rozerwać. I nie pisz mi tutaj "Masz lepsze rzeczy do roboty? To po co grasz" To nie jest rozwiązanie problemu.
Piktogram jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 22:01   #15
Shima
Pomocny
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 15
Thumbs up

Miałem podobny pomysł lecz nie wiem czy lepszy. Teraz jestem ogólnie za jakimkolwiek złagodzeniem strat po śmierci. Według mnie śmierć oraz jej skutki to była patologiczna rzecz w Tibi.
Shima jest nieaktywny  
Stare 01-05-11, 23:08   #16
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piktogram Zobacz post
Podpisuje się pod tym obiema ręcami i nogami ;>
Dzisiaj po śmierci z 50 i pół tarczowania spadło mi na 48. To jest na prawdę dołujące zważywszy na czas,jaki trzeba poświęcić na trening.

Jeżeli efektywność treningu została zmniejszona dla PN ,to prowadzi nas to do autodestrukcji.Dlaczego?

Ponieważ z każdą śmiercią tracimy 2 poziomy umiejętności, dla których podporą mają być JEDNORAZOWO zdobyte na poziom PNy. Skoro nie dostajemy ich za odrobiony poziom,to jedyną szansą na przywrócenie postaci siły, jest trening. Więc są dwie opcje: Albo po kilku śmierciach(a te zdarzają się w świecie,gdzie nie wiesz,co czeka za rogiem) będzie trzeba trenować przez dziesiątki godzin,a to..Bądźmy poważni,odpada.
Albo po prostu nasza postać będzie ciągle słabła,a i każdy za miesiąc odkryje,że dalsza gra nie ma sensu.
To jest cała prawda o śmierci w tej grze. Tu nawet nie ma czego komentować. Straty po śmierci powinny być takie, aby było je w miarę łatwo odrobić, tyle w temacie. Teraz odrabianie strat jest strasznie trudne.
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 02:05   #17
Tommy
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Śląsk
Postów: 2
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Tommy
Domyślnie

Fakt, PN =/= odrabianie.


A co do ludzi, którzy myślą że dużo potracili niech spojrzą na mój deathlist :P


~T
Tommy jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 02:14   #18
Ethelon
 
Avatar Ethelon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Bielsko Biała
Postów: 6
Domyślnie

Jestem na nie :) Dlaczego ? To jest Altaron i ma swój klimat, padłem 7+ razy na mainie i nie odpuszczam i dalej gram !! Moja propozycja ? Nie pchać się tam gdzie ledwo dajemy radę expić ;)
__________________
Ethelon jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 06:37   #19
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Według mnie również skille nie powinny spadać. Jak już ktoś tam wcześniej napisał to raczej się nie zapomina nabytych umiejętności.
siwyus jest nieaktywny  
Stare 02-05-11, 07:36   #20
Okocim
 
Zarejestrowany: Lut 2011
Postów: 3
Domyślnie

Nie zapomina się nabytych umiejętności macie racje, ale nie zapominajmy, że po śmierci się nie wstaje. Może, żeby było realistyczniej jak zginiemy to tylko raz?
Albo mam też inny dobry pomysł, może niech Mistrzowie Gry zlikwidują śmierć i będziemy nieśmiertelni.

Umiejętności się nie zapomina, ale na skutek odniesionych ran nie jesteś w stanie walczyć tak jak kiedyś, potrzebujesz "rechabilitacji" jesteś też osłabiony, śmierć to nie byle co i ludzie na pewno nie czują się po niej doskonale, a więc nie możesz rzucać tak silnych czarów od razu.

Podsumowując brak strat po śmierci to głupi pomysł i myślę, że udało mi się udowodnić, że straty po śmierci są realistyczne i pasują do klimatu. Uważam, że temat nadaje się do zamknięcia.
Okocim jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin