Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-10-14, 18:46   #1
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie Zagadkowy Trannitis

Witajcie


Chciałbym ogłosić rozpoczęcie konkursu w którym udział mogą brać osoby z PVP i NON PVP. Nadmieniam już teraz, że nagrody będą dostępne tylko na serwerze PVP

Będą trzy nagrody. Gracz, który zajmie pierwsze miejsce wybiera sobie jedną z trzech nagród. Gracz, który zajmie drugie miejsce wybiera jedną z dwóch pozostałych nagród. Gracz, który zajmie trzecie miejsce otrzymuje nagrodę, której nie wybrały dwie poprzednie osoby.

1) 6 rzadkich przedmioty + mała kupka gotówki + 6 średnio rzadkich przedmiotów
2) 8 średnio rzadkich przedmiotów + 10 broni dystansowych
3) Jeden z 10 worków z lootem do NPC'ków Urban, Sasza, Konstantyn o wartości 1,5,10,25,30,40,50,500,1000,1500 talarów

Rzadkie przedmioty - Święte, Chaosu, Demoniczne, Przeklęte
Średnio rzadkie - Złote, Bitewne
Bronie dystansowe - Łuki, sępy i inne kusze
Worki z lootem - Gracz z 10 worków losuje 1, dlatego możliwe do trafienia nagrody są tak różne.

Dobrze, ale na czym polega ten konkurs?


Będzie on wymagał wszechstronnej wiedzy o świecie altaronu. Konkurs będzie polegał na zamieszczeniu zdjęć z lokacjami npc, monsterów, przedmiotów lub po prostu z charakterystycznymi miejscami, nigdy jednak nie będzie jasno powiedziane o co tak naprawdę chodzi. Przykład poniżej.

Autor(ja) wymyślam "zagadkę", która wy macie zinterpretować i dodać zdjęcie miejsca, npc (...), które według was opisałem w "zagadce.


Przykład


Jak dawno nie wypiłem nic mocniejszego. Barman, podaj mi buteleczkę twojego wyśmienitego trunku.


Myślisz, że znasz odpowiedź? Idziesz w miejsce, które według ciebie jest prawidłowe, robisz ssa i dodajesz je na forum

Ukryty tekst:


Dobrze, gratulację. Za screena z poprawną odpowiedźią dostajesz 1 pkt do rankingu.


Następna zagadka będzie dodana tylko i wyłącznie wtedy, gdy poprzednia zostanie rozwiązana. Jeżeli nie jesteście w stanie rozwiązać zagadki co 2 dni dodaję małą podpowiedź.


Regulamin

1.1 W konkursie może wziąć udział każda osoba, z każdego serwera z wyjątkiem Morgiana. (Exorit, Collegium, Wild Rose, i wszyscy inni)
1.2 Jego konto na forum musi być stworzone co najmniej tydzień temu.
1.3 Jego postać musi być widoczana na forum
1.4 Zdjęcie nie może być w żaden sposób edytowane.

Zasady Gry
2.1 Zagadek będzie około 20
2.2 Zagadki mogą pojawić się o każdej porze dnia i nocy.
2.3 Można dodać tylko jedną propozycję odpowiedzi w każdym poście.
2.4 Między jedną, a drugą propozycją odpowiedzi uczestnika konkursu musi pojawić się propozycja odpowiedzi innego uczestnika, czyli: Jeśli mamy dwóch uczestników konkursu „Uczestnik X” i „Uczestnik Y”, to posty dodawane przez nich muszą mieć kolejność naprzemienną; X, Y, X, Y.
2.5 Zagadki nie obejmują wysp Licor i Anan
2.6 Zagadki będą dotyczyły miejsc w które może się dostać każdy gracz. (Zagadki nie będą dotyczyły Ankardii, Licoru, przeszłości i wysokopoziomowych respów)
2.7 Do rozwiązania zagadek mogą być wymagane ukończone niektóre zadania, lub ich dokładna znajomość.

Postanowienia końcowe
3.1 Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu konkursu bez podawania przyczyny.
3.2 Zastrzegam sobie prawo do dyskwalifikacji uczestnika konkursu jeśli:
- Notorycznie łamie postanowienia niniejszego regulaminu,
- Utrudnia organizatorowi płynne przeprowadzenie konkursu,
- Wyraźnie zaśmieca temat, offtopuje, spamuje, wszczyna kłótnie, oraz działa na niekorzyść administracji forum, w tym moderatorów, a co za tym idzie działa destruktywnie na sam konkurs.
3.3 Nagrody przekazane będzie na serwerze PVP.
3.4 Konkurs rozpocznie się z dniem 28.10.2014r. o niewiadomej godzinie.


Chciałbym nadmienić iż w tym konkursie nie ma faworytów. Praktycznie nie gram już na altaronie, więc nie będę faworyzował nikogo. Ten kto pierwszy doda odpowiedź wygrywa. Nie będzie znaczenia czy jest to mój dobry znajomy, czy osoba z exorit, lub inna osoba, której teoretycznie nie "lubię". Oczywiście z wyjątkiem morgiana jak napisałem na początku.


Aby konkurs w ogóle ruszył musi być minimum 10 uczestników, więc proszę o zgłaszanie się poprzez napisanie "zgłaszam się", lub czegoś podobnego pod tym postem.

Jeżeli konkurs będzie cieszył się dużym zainteresowaniem możliwe jest zorganizowanie następnych edycji. Nie wiem czy napisałem wszystko tak, więc w ciągu tych dwóch dni, które macie na zgłaszanie się być może coś tutaj uzupełnię.

Mam nadzieję, że nagrody zachęcą was do wzięcia udziału w konkursie. Jeżeli nie to mogą one jeszcze przez 2 dni ulec zmianie

Chciałbym nadmienić również iż nie jestem osobą, która wymyśliła ten konkurs. Oryginał konkursu można znaleźć na portalu Tibiabr.com a elementy regulaminu zaczerpnąłem z tematu Zagadkowy Thashar na portalu Tibiopedia.pl

Oczywiście udział może brać każdy i każdy może dołączyć nawet w połowie konkursu do rozwiązywania zadań.

@Edits. Info dodatkowe

- Po podaniu poprawnej odpowiedzi dodaję w następnym poście zamieszczone zdjęcie, oraz Nick z forum zwycięzcy.
- Aby zobaczyć aktualną zagadkę nie trzeba szukać w odmętach tematu. Aktualne jak i poprzednie zagadki są dostępne w ukrytej zawartości, która znajduję się pod rankingiem.

Pozdrawiam i zapraszam do zabawy

Ranking

Ukryty tekst:
Ranking
1# Mcree Pkt:1
1# Nirra Pkt:1
1# arkon Pkt:1

Zagadki

Ukryty tekst:
Zagadka Nr 1 Status:
Zamknięta
Wszędzie zielono. Dookoła mnie niezachwiane piękno natury... A co tutaj robi ten wielki osiłek?
Podpowiedź #1
A gdy podniosę głowę do góry widzę białe, mroźne korony
Ukryty tekst:
Poprawnej odpowiedzi udzielił Mcree




Zagadka Nr 2 Status:
Zamknięta
Poczta, poczta, poczta. Wyślę list...
Podpowiedź #1
Wkładam list do środka i odchodzę mając nadzieję, że szybko zostanie on dostarczony do tego, który może zdziałać najwięcej...

Ukryty tekst:

Poprawnej odpowiedzi udzieliła Nirra


Zagadka Nr 3 Status:
Zamknięta
Stoje tutaj od lat niczym niewzruszony. Strażnikiem przejścia zostałem mianowany. Chcesz przejść? Przyjdź w nocy, może się dogadamy
.
Ukryty tekst:

Poprawnej odpowiedzi udzielił arkon


Ostatnio edytowane przez 19960314 ; 01-11-14 o 20:37
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-10-14, 18:52   #2
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Zgłaszam się.
mikeleplacido jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-10-14, 19:10   #3
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Również się zgłaszam!
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-10-14, 19:16   #4
WsT
Mistrz Gry
 
Avatar WsT
 
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do WsT
Domyślnie

Zgłaszam się ;>
__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society
WsT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-10-14, 19:38   #5
naabster999
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 12
Domyślnie

Zgłaszam się
naabster999 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-10-14, 19:55   #6
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Zgłaszam się :)
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-10-14, 20:30   #7
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Zgłaszam się
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-10-14, 06:06   #8
Uhh
 
Avatar Uhh
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: z piwnicy
Postów: 138
Domyślnie

Zgłaszam się
__________________
18:47 Anami: prosze o pomoc
18:47 Ostry Wózek: o co chodzi
18:48 Anami: udknąłem tu jak sie idzie na drógom wyspe
Uhh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-10-14, 07:26   #9
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Przypomnę Ci bo chyba nie wiesz, że większość tych rzadkich itemów to wspólne itemy z boosów, sępy to wspólne itemy z piaskowych. Chodź takie zagranie akurat przez Twoją osobę mnie nie dziwi. Godnyś zaufania, może jeszcze moje itemy chcesz w domku potrzmać?
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-10-14, 13:32   #10
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Nie rozumiem dokładnie o jakie itemy ci chodzi? O te, które przegrałeś licytacje ze mną? Czy te za które zapłaciłem talary i później zostały one podzielone na wszystkich uczestników wyprawy na bossa? Chyba, że mamy inną definicję itemów "wspólnych"? Sprecyzuj proszę o co ci chodzi, ponieważ w moim dp nie ma żadnych rzadkich przedmiotów, które są wspólne. Jeżeli ty chcesz się zająć sępami z naszych wspólnych huntów napisz do mnie. Ja już nie gram, a skoro ty wciąż cieszysz się wspaniałym światem altaronu to powinieneś dość szybko uporać się z ich sprzedażą.

Ostatnio edytowane przez 19960314 ; 27-10-14 o 13:44
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin