Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-10-12, 20:31   #1
pozer89
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 9
Domyślnie Propozycja by Pozer

Wszyscy piszą, że trzeba wprowadzić zmiany, dodać więcej mobów, zwiekszyć obszar mapy, zbalansować profesje... ale po co to wszystko jak teren, na którym obecnie expimy i tak nie jest zajęty w 70% przez ludzi. Moja propozycja jest taka, zamiast w nowym upie dodawać wszystkie pierdoły, o które prosicie nie lepiej dodać NPC z możliwością rozmowy z nimi w języku angielskim jak i polskim? Ściągnie to wielu graczy, tym samym poprawi się klimat gry. Jak już gracze będą napływać może wtedy lepiej pomyśleć o Upie, a nie na chwilę obecną wrzucać propozycje co dodać z przedmiotów itp.. Zakładane były już podobne tematy i w odpowiedziach administracji planowany jest serwer w innym języku za X czasu. Załóżmy, że robicie 3 świat, jest w języku angielskim, zaczynają napływać ludzie z innych państw i Oo wchodzicie, wow, super. No ok wszystko pięknie tylko jedno małe ALE. W tym samym momencie ze świata PVP przechodzą gracze żeby się karać z innymi narodowościami, zostaje więc garstka ludzi, którzy nie chcą zakładać nowych postaci lub są do swoich obecnych za bardzo przywiązani żeby zmieniać serwer. Równa się to wymarciu graczy, a tym samym pustką na serwerze pvp w język polskim.Pojawia się też wada w moim pomyśle, gracze wchodzący na obecny serwer pvp ze zmienionym językiem mają trochę nie równe szanse, co nie którzy zdążyli się wyexpić i tym samym mieli by przewagę nad osobami, które dopiero zaczynają. Moim zdaniem przyłóżcie się do sprowadzenia więcej graczy tworząc dwujęzyczny serwer lub nowy w języku angielskim.
Proszę o komentarze.

@Karmelia
Przekreślasz pomysł tylko dlatego, że ktoś nie zna angielskiego, ale zobacz czy Eletrix nie ma racji, chyba logicznym jest, że więcej osób posługuje się j. angielskim niż polskim, w dodatku na Altaronie do każdej rozmowy z NPC musisz wykorzystać polskie znaki, więc łatwiej chyba nam napisać "wyplac" bez "ł" i "ć" niż komuś z innego kraju bo nie ma takich znaków bez dodania lub zmiany języka klawiatury w systemie.

@Czipsu
Może i usunięcie błędów poprawi rozgrywkę, ale to nie przyciągnie graczy bez reklamy i zmiany wyboru języka. Na Trade każdy używał by angielskiego, a jak chcecie pisać po polsku bez ostrzeżeń od strony MG to utworzyli by kanał tylko dla Polaków.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 10:13
pozer89 jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 22:21   #2
grek
 
Avatar grek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: mazury
Postów: 124
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do grek
Domyślnie

jestem za nawet sam myslalem to napisac npc w jezyku niemiecki/angielskim/polskim i francuzkim zalezy jak sie przywitamy z danym npc
__________________
ONE LOVE
grek jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 22:45   #3
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Owszem pojawiała się ta propozycja dość często. Najlepiej wprowadzić do klienta możliwość wyboru języka (polski, angielski). Nie znam się na tym, nie wiem ile to by zajęło czasu i nie uważam, że to łatwe, ale na 100% jest możliwe :)
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 22:50   #4
Eresol
 
Avatar Eresol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Żywiec
Postów: 68
Domyślnie

Trzeba bedzie przepisać całego klienta na angielski czy tam inny jezyk to pare miesięcy zajmie a poza tym mało kto chce grac na serwerze który już troche istnieje ludzie wolą świeże serwy i myśle że administracje nie stać na kolejny tak że za dużo z tym roboty
Eresol jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 12:34   #5
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

@up racja
Ja powiem szczerze nie wiem , po prostu myslę że reklama jest za słaba.
Legolas jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 14:27   #6
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karmelia Zobacz post
Tibia jest pisana w języku angielskim, Altaron w języku polskim. W tibii nie masz wyboru między językami, więc dlaczego tutaj miałoby być coś takiego? Będzie też język portugalski specjalnie dla brazylijczyków, bo nie umieją angielskiego? Na prawdę myślisz, że klimat będzie lepszy dzięki większej ilości graczy z innych krajów, z którymi nawet się nie dogadasz po polsku (niektórzy gracze z Polski nie znają innych języków)? Ja myślę, że nie i jestem przeciwna.
Dlaczego miałby być angielski ? Powiedz mi w ilu krajach tym językiem posługują się ludze na codzień? A teraz powiedz mi w ilu krajach ludzie posługują się j. polskim.

Klimat nie byłby może lepszy, ale stałby na tym samym poziomie. Wojny pomiędzy krajami, większa liczba graczy, rozwój serwerów, a nawet edukowanie graczy z języka obcego (jeśli by taki wybrali). Możesz wierzyć bądź też nie, ale dzięki Tibii mój angielski stoi na bardzo wysokim poziomie. Zdałem maturę z języka angielskiego z najlepszym wynikiem w klasie, a nigdy się tego języka nie uczyłem. Nie brałem żadnych korków, nie odrabiałem zadań domowych, nie zaglądałem do słowników. Wszystkiego nauczyłem się z gier.
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 15:46   #7
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Co Ty za przeproszeniem pierdzielisz ? Jakie egzotyczne języki ? Jakie kolory skóry ? Jakie uczenie się nowych języków ?
Wprowadzenie wyboru języka (angielski, polski), sprowadzi także graczy, których altaron POTRZEBUJE. Bez graczy hadnel jest słabo rozwinięty, gospodarka kuleje, a co za tym idzie przedmioty, które powinny kosztować fortunę, są tak naprawdę bezwartościowe.
Wiem, że Slythia ma pomysł na ratowanie gospodarki, ale tego nie można zrobić od tak.
Tobie gospodarka jest w niczym nie potrzebna. Stoisz sobie przed dp z tym 29 poziomem i nic innego nie robisz. My biegając po hydrach, profanach, dropiąc rzadkie itemy, tak naprawdę tracimy tylko pieniądze.
Po za tym, język angielski jest językiem ogólnoświatowym. Każdy powinien chociaż w małym stopniu umieć porozumiewać się w tym języku.
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 16:21   #8
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie

Tibia była po Angielsku i jakoś nikomu to nie przeszkadzało... Grała masa Polaków,Brazoli i Szwedów. Nikomu to nie robiło problemów.
85985 jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 16:40   #9
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Tracicie pieniądze,tracimy .
Ale kto stworzył ten świat taki jaki jest ?
Nie wiem co administracja robi . Czy nową wyspe ,itd, piekną kraine.
Czy może ktoś ,zrobi krok w tył i tą piekną kraine co mamy naprawi.
Bardzo mi przykro ,że gra mało osób no ale coś musimy zrobić.

Tak z ciekawości zapytam. Bo szczerze nie wiem i się nie znam.
Drobna mała zmianka , może być wprowadzona z dnia na dzień ? Czy jak coś zmieniać to raz na jakiś czas kiedy to zbliża się wielka aktualizacja?

Myślę ,że wiele problemów moglibyśmy zdecydowanie szybciej wyeliminować z gry . Jeżeli lepiej byśmy współpracowali.
Np. Aby ustabilizować tą gospodarkę . Aby stworzyć nowe przedmioty wymysleć ich grafike i wartość i wlepic to w naszą fabułe. Tego chyba nie da sie zrobić szybko .

Lecz aby wykorzystać coś co już mamy , czy to nie pójdzie szybko ?
I myślę , że tak naprawdę jeżeli coś dodajecie to nie musi takie samo byc do końca prawda?
Mam na myśli , szybko pozmieniać troche wartość przedmiotów. Czy zwiekszyć jakiś loot rate.? O tym porozmawiamy w innym temacie.
A ucieszył bym się gdyby ,administracja zrobiła krok w nasza stronę . Trochę pomyśleć jak rozwiazać zaistniałe problemy , napisać kilka ciekawych możliwości i w jak najszybszym czasie je wprowadzić. A gracze by wybrali najlepszy pomysł .

Współpracujmy jeżeli mamy możliwość.
Legolas jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin