Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy zgadzasz się z postulowanymi zmianami w balansie?
Jestem za zmianami w balansie 63 50.40%
Balans nie wymaga zmian 53 42.40%
Jest mi to obojętne 9 7.20%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-01-16, 02:41   #71
sokon12
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Oleśnica
Postów: 56
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do sokon12
Domyślnie

jedyne rozwiazanie jest wprowadzenie dmg od lvl kto wiecej gra ten wiecej zasluzyl na dmg a nie jakies stety na %. ktos sobie bedzie siedzial na kurach sprzedawal piorka i tak zrobi set nic ogolnie nie robiac, wprawadza tego upa i tak za 3-4 miesiace bedzie o cos placz tak jak od kiedy sa te tabelki i te sety zjebane. jak powstal altaron wszystko bylo tibijskie caly wyglad chociaz nawet nie wiedzialem o tej grze "to jest dalej tibia a nie jakas mieszanka metinow z tibia i jakis innych gierek" lvl musi miec znaczenie tak jak na tibi. tutaj kazdy pierdoli ze sie szybko expi a co masz takim duzym lvl robic ? na tibi 250 palem ze skilem jakos 112 bijesz tak samo jak 350 i ma 116 skila na grimach robi taki sam exp z gorszymi beltami ale wbic te 100 lvl wiecej to trzeba poswiecic czas jak grasz sam, kto ma pieniadze ten expi szybko taka jest zasada, daj mi kase i blokera wbijam 100 w 2 dni ... na tibi ms

Ostatnio edytowane przez sokon12 ; 15-01-16 o 02:52
sokon12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 07:20   #72
sokoskiiii
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 165
Domyślnie

Viviane-Ja pierdole non-pvp chciałbym Cie zobaczyć w akcji jak to nie padasz od 2 osob magiem/palem które Cie bija po 1k.

Przydało by sie przywrócic ihy nekromantą, zwiększyło by to troche przezywalnosc, a jak nie to usuncie tą runke jest zbedna

A co do setów to one nie byly by tak op jak by działały tak jak przed resetem gdzie nie wiadomo bylo jaki bonus Cie wejdzie. Wtedy zrobienie 2 wnekowego seta było Cieżkie teraz kazdy ma w dpo po 2-3 zestawy z wbitymi bonusami

Ostatnio edytowane przez sokoskiiii ; 15-01-16 o 07:27
sokoskiiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 08:29   #73
sokon12
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Oleśnica
Postów: 56
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do sokon12
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=AMgZ...I&spfreload=10

taki altaron

tych 2 to altrer i mervakis czy jak mu tam ..

ktorys podnosi dupe a pozniej ten 2 tez bo pewnie sie zgadal ze ludzie mowia prawde o balanasie
sokon12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 09:12   #74
viviane
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiiii Zobacz post
Viviane-Ja pierdole non-pvp chciałbym Cie zobaczyć w akcji jak to nie padasz od 2 osob magiem/palem które Cie bija po 1k.

Przydało by sie przywrócic ihy nekromantą, zwiększyło by to troche przezywalnosc, a jak nie to usuncie tą runke jest zbedna

A co do setów to one nie byly by tak op jak by działały tak jak przed resetem gdzie nie wiadomo bylo jaki bonus Cie wejdzie. Wtedy zrobienie 2 wnekowego seta było Cieżkie teraz kazdy ma w dpo po 2-3 zestawy z wbitymi bonusami
I bym padł, bo nie lubię PVP w tibii i nie jestem w nim dobry. I dobrze mi z tym
viviane jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 09:21   #75
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

sokon12 wprowadzenie dmg od lvl nie zrobi dobrego zastosowania ponieważ dmg jest zbyt wielki od 200 lvl czy tam 250 z tego co pamiętam i płacz byłby. Największy problem jest taki, że nie potrafią tego rozdzielić ani na lvl ani na skille i tu polega całym problem w tym. Lvle tu teraz nic nie dają prócz rozwijania umiejętności wbijania sobie skilli które coś dają tak to wygląda na dana chwilę.
Pierw niech ogarną pvp rozłożenia dmg a potem niech się wezmą za robotę co do lvl czy tam skilli i będzie dobrze. Mija 3 rok i do tej pory jakoś nie potrafią tego ustawić porządnie a wystarczyło by docelowe ustawienie procentu co dany poziom do dmg i skilli i sprawa załatwiona.
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 09:35   #76
Mastach
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 193
Domyślnie

Tu sie zgodze najgorsze zamieszanie w balansie wprowadzily perly, kiedy nie dosc ze pokazuje Ci jakosc danej perly to jeszcze co moze z niej "wejsc" i moze gdyby nie zmieniac tych juz calych tabelek, tylko pomyslec nad zmiana setow... Moze sprobowac na test-serwerze usuniecie wszystkich wnek z przedmiotow, a nastepnie dodanie do pelnych zestawow okreslonych bonusow tak jak bylo to wczesniej.
Mastach jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 09:37   #77
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Patrząc po wynikach przeciwko zmianom są ludzie z non pvp (nie dziwię się, bo dlaczego mieliby chcieć nagłego nerfa z dupy) i garstka lubiących expic na pvp.

Natomiast za zmianą są osoby chcące walczyć oraz osoby współtworzące tą grę.
Wnioski?
Znudzeni gracze pvp próbują na siłę "coś" zrobić żeby móc powalczyć, a przyjdzie co do czego tydzień walki i stwierdzą znowu, że tu nie ma balansu, przy czym zmiana rozdrażni osoby przeciwne których jest tylko nieznacznie mniej i znacząco zmieni ich rozgrywkę, część pewnie przestanie expić przyzwyczajona do wysokich wyników.
Osoby opowiadające się za i tak nie grają aktywnie, wprowadzenie zmiany, zniechęci tylko pozostałą część do gry.

Nagła zmiana dmg zmieni także gospodarkę, dużo droższe zabijanie potworów, znacznie trudniejsze odrabianie poziomów.
Proponowane zmiany nie są do wprowadzenia ot tak po ankiecie bo przyniosą więcej złego niż dobrego.

Jak czytam o dmg 200-300 duchownych to mnie krew zalewa aż to dzisiaj przetesuję.
DMG 1k necro wynika z zestawu 30%+, aury, ml grubo ponad 210~.
Zrób mi ktoś test duchownym z takim zestawem, aurą na żywioł + mlvl i napisz o dmg 200-300.
W konfrontacji mag necro z zestawem na dmg, a ja w zestawie na obronę to hity rzędu 500-600, jeżeli on także zapragnie lepiej się bronić to hity spadają dalej i są na poziomie 400-500

Kto będzie robił zestawy redukcji od maga duchownego? czy to na świętość czy to na lód?
Także mag duch jeżeli chce mocno bić i na 99% nie będzie redukowany ani przez ssa ani przez zestaw, niech śmiało lata w zestawie na DMG.

Może faktycznie dobrze byłoby po prostu wyłączyć działanie zestawów w pvp, bo z tego co czytam to problemem jest tylko walka pvp, a oberwać ma także non pvp które na tym forum o balansie nie wspominało nic.

Mój wywód nie zmieni nic bo przecież o losie balansu decyduje "większość" (demokracja jest chora), dlatego osobiście balans jest mi obojętny.

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 15-01-16 o 10:00
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 09:51   #78
kantex
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 194
Domyślnie

Mastach wnęki nie robią tu problemu ani perły tylko ustawienie tego % tak aby to miało działanie. Robisz sobie set petardę wybuchową do 30% i jesteś killer :D
Wystarczy zmienić % i jest git tak jak i ustawić dmg niegdyś gdy działał dobrze za czasu 1 edycji np o. Gracze mają wiecznie ze wszystkim problem typu że wojownika zabić nie mogą bo to tank bo ma hp i płacz zaczął się bo go 10-20 osób zabić nie mogło aż go wastowali ale to jest wojownik w końcu. Mag zawsze był i będzie jaki jest pod względem padania taki jego żywot niestety. Zwiadowca ma teraz leczenie hape tawis i dłużej się trzyma od wojownika i nie płaczą ludzie.

Artezon nie zgodzę się z tobą co do tworzenia twoich wywodów sadzać że to tylko chodzi pod względem wojny bicia się i wyłącznie. Normalny gracz odpowie ci to samo że dmg jest pvp przesadzony bo to jest jakieś wariactwo a nie granie. Rycerz każdy spada od 1-2 maga solo niezwłocznie od jego poziomu więc jaki tu sens powiedz?
kantex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 09:55   #79
MaciejB
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Skąd: Manchester
Postów: 196
Domyślnie

no to pieknie to teraz po wszystkim prosze dodac nie reset pn bo tym razem nikt nie placze o to ! Teraz dajcie mozliowosc wyboru subek po raz 2... hehe
MaciejB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 10:07   #80
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiiii Zobacz post
Viviane-Ja pierdole non-pvp chciałbym Cie zobaczyć w akcji jak to nie padasz od 2 osob magiem/palem które Cie bija po 1k.

Przydało by sie przywrócic ihy nekromantą, zwiększyło by to troche przezywalnosc, a jak nie to usuncie tą runke jest zbedna

A co do setów to one nie byly by tak op jak by działały tak jak przed resetem gdzie nie wiadomo bylo jaki bonus Cie wejdzie. Wtedy zrobienie 2 wnekowego seta było Cieżkie teraz kazdy ma w dpo po 2-3 zestawy z wbitymi bonusami
Myślę że wprowadzenie informacji o bonusie było jedną z lepszych rzeczy wprowadzonych w ostatnim czasie. Wszyscy wiemy jak rzadko wchodzi perła na atak od mroku, a zapas młotków ma kilka osób na serwerze.
Było by to zwyczajnie bez sensu wastowac 10 młotków i kilkaset talarow zanim wbije się item nawet dwu wnekowy. Handel zrobionymi perlami stałaby znowu w miejscu. Juz wole te kilka bp szafirow na mane w dp
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin