Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-09-18, 00:18   #1
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie TEAMHUNT i RESPY (Konsultacje CPVP)

Drodzy gracze,

Wielokrotnie zgłaszano nam problemy z polowaniem w drużynie i niektórymi potworami na wysokich poziomach. Gracze nie są jednak w tej sprawie jednogłośni, a my chcielibyśmy wzbudzić dyskusję na ten temat i ewentualnie wprowadzić satysfakcjonujące zmiany.

Problem:
Polowanie na endgame'owe potwory stało się nieopłacalne. Według relacji niektórych graczy przynoszą one mniejszy zysk i mniejszy exp/h niż polowanie w pojedynkę, pomimo bonusu grupowego (12% dodatkowego exp za dodatkowego członka drużyny, max. 60%) oraz bonusu do loota.

Z tego, co rozumiem, przyczyną występowania problemu jest zwiększenie im HP. HP zwiększono o 50% wszystkim potworom i o ile w przypadku kościanego smoka zwiększono HP z 2700 do 4100, co nie jest dużą różnicą, to bagiennej hydrze zwiększono je z 10300 do 15500, czyli o 5200. Procent ten sam, ale uzyskana wartość dużo większa. Tymczasem średni DMG postaci spadł ze względu na zmiany w tabelce. Tak duża różnica w HP i DMG powoduje, że potwory giną wolniej, a ich zabicie kosztuje więcej.

Większość graczy na wysokich poziomach woli polować więc na słabsze potwory solo (rekiny, górskie trole, kościane smoki itp.), gdzie zarówno loot jak i exp są lepsze.

Seria pytań:
1. Czy Wy dostrzegacie ten problem i doświadczyliście go w grze na CPVP?
2. Które respy/potwory wymagają Waszym zdaniem poprawy i pod jakim względem (mówimy o potworach dla wysokopoziomowych postaci, dedykowanych drużynowym polowaniom)?
3. Które rozwiązanie wg Was zlikwidowałoby problem:
a) Zwiększenie bonusu do EXP w drużynie z 12 do 15%
b) Obniżenie HP konkretnym potworom o wybrane wartości
c) Obniżenie HP potworom w sposób systemowy (wyjaśnienie poniżej)

Ukryty tekst:

Obecnie wszystkie potwory mają 50% więcej HP. Możemy zrobić tak, by ta dodatkowa wartość była tym mniejsza, im więcej HP ma potwór (ilustracja poglądowa poniżej dzięki uprzejmości Karmelii -- ostateczne wartości byłyby inne)


d) Nic nie zmieniać.

Proszę o wypowiedzi i dyskusję.

Pozdrawiam,
Catthon

PS: Konsultacje dotyczą wyłącznie CPVP, ponieważ to na CPVP brak polowań drużynowych jest najbardziej zauważalny. Ponadto to na tym serwerze występują problemy z lootem. Zapraszamy jednak do wypowiedzi wszystkich graczy.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 07:15   #2
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Pomysł c, wydaje się najlepszy :)
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 07:36   #3
Alchem
 
Zarejestrowany: Cze 2018
Postów: 27
Domyślnie

Jak dla mnie punkt c, nikt nie narzekał na stare HP potworów. Dlatego powrót starego HP wydaje mi się najlepszy ale no co będzie to będzie poczekajmy na więcej wypowiedzi :)

Ostatnio edytowane przez Alchem ; 21-09-18 o 10:04
Alchem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 08:27   #4
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alchem Zobacz post
Jak dla mnie punkt d, nikt nie narzekał na stare HP potworów. Dlatego powrót starego HP wydaje mi się najlepszy ale no co będzie to będzie poczekajmy na więcej wypowiedzi :)
Ty wiesz ze punkt D to zostawienie tego co jest obecnie?
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 08:55   #5
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

C - jednak wartosci hp potworow nie powiny spadac az tak drastycznie. Moim zdaniem zmiany powinny nastapić już od potworów typu górski troll, rekinołak (spadek wartości HP o 5%~) do najsilniejszych mobków, których wartość HP powinna spaść max o 20-30%

Świetnie, ze poruszyles ten temat. Brawo :)
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 08:57   #6
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Należy pamiętać o tym, że w zależności jaką uzbierasz drużynę takie będziesz robił expy. Nie mówię tu tylko o profesjach, ale bardziej mi chodzi o to ile rycerza jest w danym rycerzu i kto zbiera loot. Wartości te mogą się wahać spokojnie o kilkadziesiąt procent w odniesieniu do umiejętności członków drużyny. Wydaje mi się, że wystarczy cofnąć HP potworów o 50% i wtedy bacznie obserwować przyrost poziomów na danych expowiskach, wtedy ewentualnie nerfić czy buffować. Co do bonusów drużynowych też bym uważał bo po cofnięciu hp może się okazać, że dają za dużo.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 09:56   #7
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Należy pamiętać o tym, że w zależności jaką uzbierasz drużynę takie będziesz robił expy. Nie mówię tu tylko o profesjach, ale bardziej mi chodzi o to ile rycerza jest w danym rycerzu i kto zbiera loot. Wartości te mogą się wahać spokojnie o kilkadziesiąt procent w odniesieniu do umiejętności członków drużyny. Wydaje mi się, że wystarczy cofnąć HP potworów o 50% i wtedy bacznie obserwować przyrost poziomów na danych expowiskach, wtedy ewentualnie nerfić czy buffować. Co do bonusów drużynowych też bym uważał bo po cofnięciu hp może się okazać, że dają za dużo.
Widać rmc expiłeś na topowych ekspowiskach, wiesz jakie ekspy się tam robi i jakie profity

Skoro już tak zaszło to się lekko rozpiszę.

Lodowe potwory Ymirson, chillera, chrimtur.
Najgorszy resp jaki widziało cpvp, nie ważne jaki team i ile osób max 650k/h na bonusie.
Loot totalana loteria, zazwyczaj waste się tam robi.
Starsze Czerwone, Zielone smoki team hunt 3 osoby, max 700k/h na bonusie 180 lvlami, profit zwykle był.
Chodziło się tam tylko po złote legi, ewentualnie legendarne bitewne buty.
Upiory, widma, mega dobry resp, nawet z tym hp większym
Kościane smoki, jak wyżej
Katasy, jak wyżej
Profany, średni exp, czasami dobry profit czasem lekki +
Bagienne Hydry, jak dla mnie nie ruszać tego, super loot, dobry xp. (jedyna wada tego respa e trzeba eka ogarnietęgo + siohera zabrać)
Piaskowe Hydry, totalny absurd, teamem 6 osobowym, max exp 700k/h na bonusie 180 lvlami.
Praojce, spot tylko do misji, marne 600k/h na bonusie teamhuntem.
Piromanty, kapłanki itp, lekko bym hp zmniejszył, dobry xp/loot tam.
Czarnoksiężniki, to miejsce trudno nazwać expowiskiem, 0 loota, jeszcze mnie expa.
Obydwóch klasztorów nawet nie rozpisuje, bo aby zrobić plany na nekro 5 osobowy team traci ponad 50t na suple.
Wodniki na teamhunta w miare spoko, lekko hp zredukować dla Wodnika I Szkwała.
Lodowe wywerny, niech ktoś się wypowie bo tam nie biegaliśmy w th, tym bardziej solo.
Górskie Trolle, Rekiny, idealny resp dla solo expa.
Hydry, najlepszy spot dla expa solo dla maga oraz th na 120 + lvlach
Demony, expiać tam robi się max 600k/h na bonusie, lecz profit jest ogromny
Gargantuany, całkiem spoko resp, zbierając całą topkę serwa w 8 osób max 900k/h, a tak serio to mają za dużo hp.
Węże wodne, spot którego nie trzeba ruszać.
Diabliki, byłem magiem chwilę, exp marny, loot tak samo.
Nadzorce, resp idealny dla maga
Abitańskie monstra, respa dla solo osób.

Podsumowując, jedynie gargi i bagienne nadają się obecnie do th dla 5+ osób, lecz zebranie ekipy na wyżej wymienione potworki graniczy z cudem.

Ostatnio edytowane przez 19Fafarafa06 ; 21-09-18 o 10:34
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 11:17   #8
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Myślę trochę o połączeniu pkt b i c - zmianie tylko niektórych potworów, ale wg funkcji (im więcej hp potwór ma, tym mniej ma dodatkowego, przy czym minimum dodatkowego to 20 hp).

Fajnie, że ogarniacie temat i dzielicie się doświadczeniem. Po weekendzie pewnie zrobię podsumowanie tematu i popracuję nad propozycjami.

@Toon, nie wiem czy to żart czy nie, ale exp za potwory nie będzie zwiększany i nie jest obiektem dyskusji. Trzymajmy się więc tematu.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 11:34   #9
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Myślę trochę o połączeniu pkt b i c - zmianie tylko niektórych potworów, ale wg funkcji (im więcej hp potwór ma, tym mniej ma dodatkowego, przy czym minimum dodatkowego to 20% hp).

Fajnie, że ogarniacie temat i dzielicie się doświadczeniem. Po weekendzie pewnie zrobię podsumowanie tematu i popracuję nad propozycjami.

@Toon, nie wiem czy to żart czy nie, ale exp za potwory nie będzie zwiększany i nie jest obiektem dyskusji. Trzymajmy się więc tematu.

*przy czym minimum dodatkowego to 20 hp

Chodzi o 20%hp?

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 21-09-18 o 11:42
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 11:39   #10
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Od razu zaznaczę, że nie ma takiej opcji, w której cofamy wszystkim potworkom hp o 50% i wracamy do stanu dawnego. Jedyna opcja, na którą się zgadzam, to zrewidowanie hp dla najsilniejszych potworków - nic ponadto.

Na zwiększenie bonusu expa w drużynie również patrzę dość sceptycznie, aczkolwiek jak wyciągnięcie poważne argumenty i liczby, to jestem w stanie i to przyklepać, niemniej cytując swoją wypowiedź:

Cytat:
Ja mam z tym problem, co zawsze powtarzam (ze zwiększaniem bonusu w th). Nawet jak solo idzie się na exp i ma 100 expa solo, a drużynowo 90, to w drużynie jest np. 6 osób i to jest 6x90 + aspekt zwiększonego droopa (szczególnie ważny przy rare itemkach) i sam fun z expienia drużynowego. Zresztą patrzeć na graczy – expienie w ekipie ma ciągle miejsce a często problemem jest to, że ludzie po prostu nie mają zgranej paczki [...].
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin