Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Ankiety

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-09-13, 02:38  
Domyślnie Ankieta VI - Jakie tereny z potworami chciałbyś/a widzieć najbardziej w Altaronie?

Witajcie drodzy gracze!

Piąta ankieta należy już do przeszłości. Wypowiadaliście się w niej na temat poziomu trudności gry. W sondzie zagłosowało łącznie 64 użytkowników, a w wyniku nie było miejsca na równe starcia. Ilość głosów oddana na "Altaron powinien być grą trudniejszą." zdruzgotała i zostawiła w tle inne możliwe odpowiedzi zdobywając 78.13% wszystkich głosów. Podczas gry tylko 9.38% z Was uznało, że gra powinna zostać ułatwiona, a 12.50% nie mogło podjąć jednoznacznej decyzji.

Nie mogliśmy zignorować tak jednogłośnego głosu graczy. Ankieta zaowocowała wieloma zmianami w grze zasugerowanymi przez Was w postach, które już zostały wprowadzone na test serwer, gdzie są w tej chwili testowane, aby obyło się bez wpadek w dniu w jakim wypróbujecie te zmiany na własnej skórze - miejmy nadzieję!

A teraz czas na coś, na co większość z Was czeka pomijając powyższy tekst. Ankieta oczywiście nie może się odbyć bez losowo wybranych zwycięzców spośród biorących udział. W tym tygodniu siedmiodniowy status szlachecki otrzymują Ellegon i rycerz5. Gratulacje i mamy nadzieję, że przyjemnie spożytkujecie bonusy jakie oferuje status!

Tym pozytywnym akcentem przejdźmy do szóstego już pytania, które będzie lekko odmienne od pozostałych. A mianowicie:
Cytat:
Jakie twoim zdaniem tereny z potworami powinny się pojawiać w Altaronie? Uzasadnij swój wybór i opisz propozycje nowych terenów (i potworów na nich zamieszkujących jeśli proponujesz ich nowy rodzaj).
Ze względu na wcześniejsze zakończone zaplanowanych prac nad mapą na nadchodzącą aktualizację, proszę Was graczy o propozycje terenów jakie chcielibyście zobaczyć w grze. Może to być wszystko co według Was powinno się znajdować na terenach do polowań, aby urozmaicić ich zwiedzanie - Pułapki? Iluzje? Zagadki? Nawiązania do świata realnego? Niespotykane wcześniej rozwiązania? Nie bójcie się używać przykładów. A jeśli proponowane przez Was tereny nie mogą istnieć bez nowych kreatur i wymagają nowych potworów, to nie zapomnijcie ich dokładnie opisać!

Proszę jednak o realne pomysły nadające się do gry, a obiecuję te najlepsze wcielić w życie jeśli starczy mi czasu i nie będą one wymagały ogromnych nakładów pracy zajętych już grafików i programistów!

Nieuzasadnione propozycje będą usuwane. Dodatkowo, miejsce to nie służy do krytykowania, lub dyskutowania nad pomysłami innych użytkowników. Proszę także o przestrzeganie zasady jeden użytkownik = jeden post. Wszelkie próby obejścia tych zasad będą karane.

Temat zostanie zamknięty 28 września. Zapraszam więc do brania udziału!

[*]status szlachecki był losowany po numerze posta, poprzez stronę www.losowe.pl
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Tron jest nieaktywny  
Stare 22-09-13, 14:17   #11
Ellegon
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Nigdzie
Postów: 40
Domyślnie

Ja proponuje zrobić nową wyspę na której by jedna połowa byłaby zniszczona przez orki, a druga zajęta przez elfy - oczywiście o wiele mocniejsze wersje od obecnych (czyli od pradawnych) i do tego nowe rodzaje np. orki, które by ujeżdżały wiwerny czy smoki wyglądające jakby zostały zrobione z liści i gałęzi (przez magie elfów). Jakaś fabuła, dlaczego mają wojnę itd. - zostawiam administracji, ale można byłoby zrobić jakieś długie zadanie w której wybieramy jedną lub drugą stronę (a nawet trzecią w postaci inkwizytorów siedzących pod ziemią, czy czekających niedaleko na statkach).

Co do uzasadnienia: przydałaby się gdzieś inna wojna na boku niż abitańska.
Ellegon jest nieaktywny  
Stare 22-09-13, 14:58   #12
MianDa
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 16
Domyślnie

Miejsce jakiejś katastrofy magicznej. Coś na kształt krateru, gdzie po wybuchu wielkiego zaklęcia zostały efekty. Dziwne portale, zmutowane wersje normalnych potworów.

Np zwykłe stwory ale z mocą żywiołu, albo po prostu przerośnięte i dużo silniejsze. I wszystko ułożone na kształt poziomów. Zewnętrzne kręgi najwyżej i z najsłabszymi potworami, a potem w dół coraz niższe kręgi i coraz mocniejsze potworki. Tak żeby można na zewnętrznym kręgu pójść już na 20 poziomie a do ostatniego, w samym środku gdzie występowały by najpotężniejsze i najbardziej zniekształcone potwory praktycznie nie dało się iść solo, nawet na 150+ levelu.

Można by tam znaleźć nowe składniki do nowych mikstur (np mikstura chaosu - dająca duży bonus do jakiejś cechy, ale wybierająca tą cechę losowo).

No i ułatwiło by to też przygotowanie grafik, bo można by korzystać z gotowych potworków, tylko przerobionych lekko żeby było widać mutacje.

Uzasadnienie: To fajny pomysł, który da coś nowego każdemu, niezależnie od levelu.

Ostatnio edytowane przez MianDa ; 22-09-13 o 16:42
MianDa jest nieaktywny  
Stare 22-09-13, 17:29   #13
poiuyt321
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Łódź
Postów: 274
Domyślnie lalala

Nie czytałem nic co jest wymienione wyżej więc wypisuje moje pomysły a czy się powtrzają mam tzw. wyjebane więc:
Pierw lokacje:
- Pustynia ( t nie mam pomysłów, mogłyby być jakieś np Faraony jako bossy a potwory nw)
- Woda ( nie wiem jakby to nazwac np " Wodnik" :D takie monstery expa powiedzmy z 800)
- Lodowa wyspa (Lodowe smoki i Male lodowe smoki ale bardzo duzy resp)
- Ognista wyspa (Same Male i Duze czerwone smoki duży resp)
- Zaginiona wyspa (Wyspa, ciemny las, ruiny coś podobnego do filmu " Dom w głębi lasu" a na niej exp Zombiaków samych duży najlepiej jakby dawały po 450 expa)
- nw jakby mogło się nazywać to miejsce ale fajny resp byłby np takie cos jak Drakeny na real tibi byście musieli zobaczyć na prawde fajny resp dla osób z większym lvl lub w kilku :) Mam nadzieje że przeczytacie tą zajebiście długą wypowiedź ;)

Ostatnio edytowane przez poiuyt321 ; 22-09-13 o 19:09
poiuyt321 jest nieaktywny  
Stare 22-09-13, 18:34   #14
KUSZNIK
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: 100lica
Postów: 42
Domyślnie

Była proponowana pustynia, ciemny las, ruiny wszelakie. Ja proponuje zrobić jakąś nową lokację NA wodzie (tibia pod wodą a u nas na) mam na myśli jakąś flotylle okrętów na której oczywiście resp mobków typu piraci wszelkiej maści i odmianach, duchy korsarzy, oczywiście zadania etc. etc.
KUSZNIK jest nieaktywny  
Stare 22-09-13, 18:47   #15
krawat
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 2
Domyślnie

Tak jest,piraty w roznych postawach,zaczynajac od tych slabszych do tych dosc mocnych. Wystepowali by na swoich wielkich statkach do ktorych dostep bylby po wykonaniu misji(dosc trudnej,badz wymagalo by to aby miec juz ukonczone kilka wczesniejszych questow,tak jak Urban,Mechaniczna Rezydencja)
krawat jest nieaktywny  
Stare 22-09-13, 18:57   #16
Gekko
 
Avatar Gekko
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Gekko
Domyślnie

Witam

Proponuję nieco poszerzyć horyzonty Altaronu o morza... tak bo myślę iż jest to niezbędny element do kontynuowania historii zielonych najeźdźców z za morza, powinniśmy poznać w końcu lądy, kontynenty z których oni się wywodzą, dziwnym faktem jest to że nigdy wcześniej przed ich najazdem królestwo altaronu nie miało o nich żadnych informacji a w końcu ich flota była przeogromna, kto czytał książki Początki Wojny ten wie, także Morza,lądy, Królestwo Abitańczyków który by był największym terenem i siedliskiem abitańskich wojowników rycerzy etc, można by do tego dodać potwory: Abitański Smoczy Jeździec który zioną by ogniem i był silniejszy od abitańskich monstrów,można by dołożyć do tego Elitarną abitańską służbę złożoną z najsilniejszych wojowników,kuszników,magów,łotrów w ich królestwie, a jako bossów można dodać Generałów ;)

Także tereny pustynne,podmokłe etc do nowego kontynentu dołożyć, małe wioski byłego, upadłego królestwa które zostało zmiażdżone przez siły abitańskie skąd można by poznawać historię powstawania zielonej zarazy.

Popieram pomysły z poszerzeniem królestwa ajsoru, dostęp do fortecy ideowych krasnoludów gdzie można by dodać nowego bossa Listinewa, nowe krasnale etc.

Ostatnio edytowane przez Gekko ; 22-09-13 o 19:05
Gekko jest nieaktywny  
Stare 23-09-13, 00:37   #17
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Cytat:
Witajcie drodzy gracze!

Piąta ankieta należy już do przeszłości.
Po pierwsze, nie uwłaczając nikomu, to nie są do końca ankiety. Są to jako takie sondy, które mogą dać większy, lub mniejszy pogląd na to, czego spodziewają się gracze. Swoją drogą, czy ktoś spodziewał się innych wyników? A jeśli nawet wyniki byłyby inne, to czy rozwiązania na test serwerze poszłyby w kierunku ułatwienia rozgrywki? Szczerze wątpię. Tak więc moim zdaniem wyniki nikogo nie zdruzgotały.

Cytat:
Nie mogliśmy zignorować tak jednogłośnego głosu graczy. Ankieta zaowocowała wieloma zmianami w grze zasugerowanymi przez Was w postach, które już zostały wprowadzone na test serwer, gdzie są w tej chwili testowane, aby obyło się bez wpadek w dniu w jakim wypróbujecie te zmiany na własnej skórze - miejmy nadzieję!
Jednogłośny głos graczy mi się podoba. Nieważne. Czy obędzie się bez wpadek, nie zależy od nadziei, a od jakości samych testów.

Kolejny akapit chciałem pominąć, ale nie mogę...
Cytat:
Ankieta oczywiście nie może się odbyć bez losowo wybranych zwycięzców spośród biorących udział.
Nie rozumiem, co to znaczy...

Nieważne, przejdźmy do meritum.

Czego ja chciałbym? Ja chciałbym sensownie skonstruowanych map. Stara mapa miała kilka nie do końca wykorzystanych miejsc. Oskryptowane wejścia do kopalń itd. Może jedno miejsce na Licor nie trzymało się kupy. Nowe mapy - chociażby idiotycznie położone tory pod wózki w kopalni z szelobą. Wózek nie przejedzie przez słup podpierający strop, czy same tory nie podobne do zamysłu normalnego człowieka - konstruktora. A w testach pojawiały się głosy krytyki. (Jak ten wózek ma jeździć??)

Kolejna sprawa - same respy. Nie potrzeba mi nowych rodzajów potworów. Wystarczą same nowe gatunki - silniejsze lub słabsze - już istniejących. Ostatnio już wszystko poszło w jak najlepszym kierunku. Cyklopi zostali przemianowani na olbrzymów, za co należy się dobry koniak pomysłodawcy, to kolej teraz na przemianowanie hydry na żmija. (Chociaż ponoć ktoś z Was chciał Żmija jako nowy rodzaj potwora, jak wolicie.) Na minotaury przyjdzie pora. Ja bym zrobił żmija z hydry, kuroliszka lub bazyliszka z gryfa (jedno z dwóch, drugie ewentualnie wprowadzić, skoro i tak był zamysł wprowadzenia tego*), Wszak klimat miał zawsze być nasz, rodzimy.
A jak brakuje pomysłów, to południce, północnice, topielców itd. (Ale pomysłów chyba nie brakuje, jak Was znam.)

P.S. Trzeba tu opisów?

*P.P.S. Było faktycznie kilka pomysłów z "góry" na wprowadzenie konkretnych potworów, jak kuroliszek właśnie. Góra porzuciła, czy też z jednolitego klimatu nagle chcecie zrobić melanż/kolaż/pierdel-serdel-burdel proponowany przez graczy, którzy podchwycą jakiś wątek i w kolejnych "ankietach" będą mieli większość, choć nijak nie będzie to misiało do siebie pasować?
__________________
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Tym tępym jesteś Ty...

Ostatnio edytowane przez cinkiwonsz ; 23-09-13 o 00:42 Powód: literówka
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 23-09-13, 14:41   #18
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

@Wujek,

Niestety, ale nie mam. Nie ma sensu trzymać na kompie rzeczy, których nikt nie chce. Slythia może ma, w końcu jej to wysyłałem i miała wrzucić na jakieś mega super duper zamknięte fora.

@topic,

Mi się marzy jedynie, żeby w końcu ujednolicono tę pitoloną grę tak jak mówi Cinkiwonsz. Wolę jednolitą krainę, z jednolitymi i sensownymi potworami, niż 14952950230952 krain gdzie każdy potwór z innej bajki i w ogóle jedno wielkie WTF.
Dzienkuje za wszystkie nagrody, proszę mi je słać do Neolitu.
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny  
Stare 23-09-13, 23:30   #19
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Jak widać tutaj, Altaron otoczony jest zewsząd górami. Cała gra osadzona jest w klimacie wszechobecnej wojny o której przypominają nam wszelakie zadania i NPC.
Na mapie widać kilka rzek, za Raindarem, Bekalelu oraz Obozem Bagnów. Nie zwiedziłem całej mapy tak więc nie jestem w stanie powiedzieć czy cokolwiek jest idąc wzdłuż tych rzek za granicami tych miejsc. Jednak jeżeli nie ma, to na myśl przychodzi mi rozszerzenie mapy za którąś rzeką.

Za Raindarem mogłaby powstać pustynia.
Pustynia dlatego ponieważ idąc nią w stronę Neolithu czeka nas długa droga i wielu śmiałków próbujących dotrzeć na piechotę do Neolithu dopadały stwory w Raindarze gdzie spotykała ich śmierć, a dopiero po długim czasie opracowano sposób jakiegokolwiek transportu między pustynią a Neolithem.
Wygląd:
Piach, piach i jeszcze raz piach. Piaskowe zamiecie, wyniszczone pustynne miasto, kilka głównych szlaków i wydmy. Raz na jakiś czas oazy w których można byłoby zdobyć pożywienie, miejsce w których alchemik mógłby zrobić mikstury, a mag runy. Jakiś obszar wulkaniczny. Teren od nizinnego przez wyżynny po górzysty przy granicy z Raindarem gdzie ziemia wypłowiała przez wszechobecną śmierć przechodziłaby diametralną zmianę.
Potwory (patrząc po wyglądzie):
- Kobra
- Skorpion
- Larwa
- Czerw
- Czerw Królewski
- Bandyta
- Piaskowa Hydra
- Gargantuan
- Najemnik

Oprócz tego nowe rodzaje już istniejących potworów:
- Skoro jest Piaskowa Hydra to może też być Piaskowy Smok.
- Nowy rodzaj Trollów np. Troll Wydmiasty
- Nowa rasa - Barchany. Moc pokroju rasy olbrzymów.
- Nowy boss - Wydmisko.
- Wielbłądy pełniące taką samą funkcję jak Rogacze.
- Coś na styl Żywiołaków jednak piaszczyste o nazwie Anekumen
- Coś na styl Knurzego jeźdźca, jednak byłby to np. Dezerter na Wielbłądzie.
- Rozwijając fabułę może Pustynny Abitańczyk

Uważam również, że na pewno powinny być wypełnione miejsca na aktualnej mapie, gdzie można byłoby zrobić całkiem ciekawe respy/miejsca z nowymi questami.
Wyrosuaw jest nieaktywny  
Stare 24-09-13, 22:19   #20
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

1.Jestem chetny wam pomóc ,hm z tematu wynika ze mamy pisać dosłownie jedynie lokacje ? Bez zadnych propozycji potworów. ?

No teren to mozecie zrobic , prywatny , budowy ,zamknięty lub strefe VIP. :D.
Mamy lasy , mrozną północ , nieumarle poludnie. Hm chyba nam wystarczy ?
Ale chcecie czegoś więcej ,więc zaproponuje teren łowiecki .
Pełno lesnej dzikiej zwierzyny i Łowców.
Pomogłem ? :)

Jeśli nie to napisze punkt 2.

2. Jestem chętny wam pomóc , dlatego zachęcam do myślenia. :D
Otwórzcie oczy.
Gra podobna do Tibii , powinna być tworzona na jej podobieństwo.
Wy idziecie w innym kierunku . :D Ale nie ma wsrod was geniuszy.

Wasza gra wyglada jak prace ekipy ,ktora z samochodu.
Normalnie na kołach chciala by zrobic samochod do podrózy w kosmos (Bez kół , latający , niemozliwe jak na razie ,ważne że własny):D.

Yea nie ma to jak stworzyc własną gre na bazie innej. W ogole to niemozliwe.
Tibia ,a Altaron ?

Rozmawia kumpel z kumplem.

X:Siema gram w nową gre .
Y:Jaką, diablo III ? Czy GTA V ?
X: Nie no w tibie , tylko że polską . (Inna wersja- Nie no w Altaron . Ten drugi myśli co to kurwa jest za gowno.)

Wy tworzycie polską Tibie? Czy za 5 lat Altaron bedzie tak daleko odchodzic od Tibii ze bedzie przypominac World of Warcraft (graficznie)? Czy GTA V (fabularnie)?
No po chuj nam luki i runy przeciez są tibijskie , dajmy karabiny i bazooki. :D

Administracjo , macie wlasne miasto,wlasne tereny , wlasne potwory ,grafiki etc.

Nigdy ta gra ,pomysłowo nie bedzie wasza wlasna.
Czego wam brakuje? Przypomnijcie sobie co kochali gracze z tibii ?
Najważniejsze to odpowiedni balans, ciekawe zadania, potwory.

Oprócz balansu to mozna powiedziec ze zadania i potwory macie.
Co jeszcze?

Tereny?

Kto grał w Tibie i nie pokochał POI ,INQ,kopalnie svargrond , demony goroma etc.

Kto nie kochal grac driudem , fajnie bic i leczyć ?
Kto nie kochał grać magiem , nie leczyć za to fajnie expić nawet solo?
Kto.. Rycerzem miał satysfakcje z odwagi, chcial być blokerem.
Kto... nie lubi maga , nie lubi blokowac ,ale nawet fajnie mu sie gra strzelajac z luku ?
(To wposmnienia z tibii ^^) Piękne.

Altaron-
Jesli to glupi ots to dodajcie zmiane profesji za smsa 5zl+VAT.
W tibii nigdy nawet o tym nie myslalem :).
A tutaj to taki mexyk ze nie wiadomo co powiedziec .
Tymbardziej starając sie zachować grzecznośc.

Co do ankiety.

Czego brakuje?
Prosto mieszanych respow ? Czemu kazdy po kilku miesiacach uznaje kazdy resp za nudny? Czy nie lepiej jak na jednym bedą i demony i profany i gorskie trolle? (Wspaniałe svargrond)

Ludzie co brakuje? Bramek lvlowych na zadania.
I zadan PoI podobnych, INQ podobnych , Innych podobnych.

Juju Rose, Wild Rose.
Legolas jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin