Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-09-18, 12:00   #1
Gard
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 1
Domyślnie Sakiewka itp

Pierwsza propozycja jest taka żeby sakiewkę traktowano jako plecak, podczas zakupów trzeba wyjmować monety z sakiewki żeby nimi zapłacić,
zamiast tego automatycznie pobierało by z niej pieniądze.
Druga propozycja była by ułatwieniem dla nowych graczy, szczury i inne potwory w kanałach pod miastem zostawiały by w sobie chociaż jedną monetę
Gard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-09-18, 14:34   #2
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

zostawiaja np sery ktore mozna sprzedac w karczmie na lewo od depo neo zalatw sobie nozyk i wycinaj gruczoly z czerwii u alchemkow da sie je sprzedac za 20 czy tam 25 gp sztuka
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-09-18, 22:24   #3
mialemcos
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 7
Domyślnie

wystarczy także klikać na drzewa i sprzedawać liście i gałęzie
mialemcos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-09-18, 01:38   #4
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Pierwsza propozycja w sumie fajna :)
Druga już niestety za mną nie przemawia i zgodzę się z osobami wyżej :)
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-09-18, 10:50   #5
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Jedynka już dawno powinna być wprowadzona.
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-10-18, 14:54   #6
witos9911
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

druga propozycja spoko bo nowi często nie ogarniają na starcie że sakiewki wogle istnieją, idą potem na krasnale i nie wiedzą o co z tym chodzi
witos9911 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-10-18, 15:27   #7
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Ja natomiast, propnuje rozbudowac samouczek o kilka nowych elementów które możemy spotkać tylko w altaronie. Już kiedyś proponowałem aby przebudować cały archipelag na jedna rozbudowana liniowa misję, po której wykonaniu wybieramy profesje i lądujemy w neolith. Wydaje mi sie ze to by bylo najlepsze gdybyśmy strescili większość altaronu w jednej misji, aby zachęci graczy do dalszej gry. Samouczek musiałby zawierac: używanie liny; szpadla; sierpa; kosy; maczety, korzystanie z systemu sakiewek, przedstawienie wszystkich profesji a przede wszystkim alchemika.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 01-10-18 o 17:41
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-10-18, 22:26   #8
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Ja natomiast, propnuje rozbudowac samouczek o kilka nowych elementów które możemy spotkać tylko w altaronie. Już kiedyś proponowałem aby przebudować cały archipelag na jedna rozbudowana liniowa misję, po której wykonaniu wybieramy profesje i lądujemy w neolith. Wydaje mi sie ze to by bylo najlepsze gdybyśmy strescili większość altaronu w jednej misji, aby zachęci graczy do dalszej gry. Samouczek musiałby zawierac: używanie liny; szpadla; sierpa; kosy; maczety, korzystanie z systemu sakiewek, przedstawienie wszystkich profesji a przede wszystkim alchemika.
Wydaje mi się to logiczne ale mimo wszystko mało realne zwłaszcza jeżeli mówisz o przebudowaniu czegokolwiek. Co do samouczka można by zrobić tak żeby nas prowadził po kolejnych podstawowych misjach może dołożenie jakiejś tak żeby EXP w nich zdobyty pozwalał na opuszczenie wyspy, a zmiany nie dotknęły tych którzy z jakiegoś powodu chcą tam grać jeżeli ktoś tam gra.
Coś w stylu:
Widzisz piekarza wygląd na zmartwionego ...
To by była opcja dla nowych, a nadal można by było wybrać opcje bez samouczka lub go wyłączać.
Zatrzymam się tutaj przy 2 sprawach:
- korzystanie z systemu sakiewek (nie spotykamy tego na Anan, a szkoda) i osoby nowe zupełnie nie wiedzą o co z tym chodzi do momentu aż im ktoś nie podpowie. (Gra powinna być intuicyjna a tam gdzie intuicja moze nas zawodzić powinna podpowiadać rozwiązania tak żeby korzystanie z froum czy pytanie na Czacie nie było potrzebne i chodzi tu zwłaszcza o nowe osoby.)

- alchemia pisałem o tym w jednej z moich propozycji - jeżeli na Anan uczymy się podstaw Alchemii nie widzę powodu dla którego każda z profesji w sposób prymitywny nie potrafiła z niej korzystać.
Chodzi mi o to żeby każda profesja mogła zrobić ekstrakty ale tylko i wyłącznie w sposób prymitywny. Ręcznie po jednym uwzględniając przy tym odpowiednio dużą szansę na niepowodzenie. Tak że na tym z pewnością nie zarobisz ale jak ci braknie jednego czy dwóch ekstraktów nie czekasz X czasu na pomoc innych tylko sam coś próbujesz.

Co do samego tematu.
I tu niespójność gry. (czyli moim zdaniem błąd)
Małą sakiewkę musimy rozciąć nożykiem itp., a po kliknięciu w dużą wyciągamy pieniądze. i mamy jakąś szansę na zniszczenie sakiewki. Gdyby tak po kliknięciu na małą sakiewkę dostawać jej zawartość, a gdy mamy dużą tak jak teraz pakować zawartość do dużej. (Po kliknięciu system sprawdza jest duża sakiewka/nie ma dużej sakiewki i wykonuje odpowiednią czynność, a teraz system i tak to robi dla wyświetlenia komunikatu nie możesz tego użyć).

Co do propozycji bardzo trafiona.
-Usuwamy rozcinanie sakiewek i szanse na rozerwanie - to jest zupełnie bez sensu
- Zmieniamy sakiewke ta taki specjalny pojemnik (6 miejsc) do którego ręcznie nic się nie da wkładać za to można go otworzyć i wyciągnąc tyle ile nas interesuje
- W sakiewce pieniądze stackują sie następująco:
Niepełne 100 Miedziaków/100 miedziaków
Niepełne 100 srebrników/100 srebrników
Niepełne 100 talarów/100 talarów
To daje nam ograniczenie pojemności sakiewki do 199,999 Talara
Oczywiście można by powiększyć pojemnik do 8 pytanie tylko po co.

Co to daje. Nie rozcinamy sakiewki w banku i nie kupujemy nowej żeby wpłacić pieniądze. W razie potrzeby mamy rozmienione pieniądze na wypadek Handlu z ludźmi. W takim układzie nie ma problemu z automatycznym pobieraniem pieniędzy z sakiewki w sklepie.
Reszta sama stackuje się w sakiewce. Nagrody stackują się w sakiewce. Nie śmiecimy plecaka.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin