Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-12-12, 23:43   #1
mikus
 
Avatar mikus
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 195
Domyślnie O profesjach slow kilka.

Witam, chcialbym powiedziec wam cos o profesjach. Zaczynajmy. :)

Lucznik
Poczatki, co gdzie i jak?

1.Plusy i Minusy
Plusy:
+ Duzy dmg
+ Szybki exp
+bardzo duza wytrzymalosc
Minusy:
-ma mniej hp niz wojownik
-ma mniejsze hity niz mag
-monotonne expienie na poziomach wyzszych

2.Skillowanie
Lucznikiem skillujemy do poziomu dystansowego ok. 60.

3.Zarobek
Na to jest pare sposobow:
-Na 10 poziomie z 60 dystansem (dist) idziemy na gobliny z ktorych zbieramy kamienie.
-Krasnale, uwazac na 2 szerogowych.

4.Exp
- -Czerwie! Na poziomie 13-15 z distem wyzej wymienionym (nie bede o tym wspominal w kazdrj rubryce)mozemy wybrac sie na czerwie. Proponuje wziasc ze soba 5mikstur leczacych ktore powinny wystarczyc na godzine, dwie expienia, zaleznie od umiejetnosci gracza. Tam zarobek jest nie pierwszozedny, ale zawsze mozna cos zarobic (zbieramy cala zawartosc oprocz robakow).
-Bardzo waznymi i przydatnymi misjami sa tak zwane daily (misje robione co 4h), ktore daja ok. 3-5k expa na poziomach 10-20. Misje te znajdziemy w gildii lucznikow,magow i wojownikow (po 3 w gildii).

5.Subprofesje
-Elementalista daje możliwość zaklinania strzał,(bardzo przydatne) oraz czar Taiw Ablar (ciekawy czar, 3 krzewy za siebie).

-Nekromanta posiada silne czary, do których wymagane są puginały.

-Duchowny to najsilniejsze leczenie(700~ na 55) i Świetlisty blask (wali przed siebie ze świętości), święty dotyk.

6.Punkty nauki
-Na skillu 80~~ rozdajemy punkty nauki. Nalezy pamietac, ze osiagniecie max. mlvla (26) jest takze bardzo istotne.

Mag
Poczatki, co gdzie i jak?

1. Plusy i Minusy:
Plusy:
+Na 20lvlu potrafi bic nawet po 200 (czyt. Mega Dmg.)
+Expienie nie jest nudne na wyzszych poziomach
+Szeroko" rozwinieta magia
Minusy:
-bardzo malo hp
- Trudny do ogarniecia
-Nudny exp na poziomach nizszych

2.Skillowanie
-Mag na szczesie nie musi skillowac :).

3.Zarobek
-Tutaj mozliwosci jest masa. Dlaczego?A dlatego, ze na 25 poziomie, niektorzy juz probuja isc na oficery (niektorzy nie padaja!). Ale na start czerwie, loorujemy i strzelamy z eamo ofla a wczesniej poprostu uciekamy od czerwia i go bijemy
-Krasnale, tak jak czerwie, uwazac na 2 szerogowych. Zbieramy wszystko i robimy mase lootbagow.
Raindar- Tak jak pozostale, zbieramy miedziaki.
Gobliny- expimy tak jak wyzej, zbieramy kamienie

4.Exp
Wszystko tak jak wyzej :)

5.Subprofesje
-Elementalista po łatce ma tak zwane doty, runy, którymi bije co jakiś czas. Do tego robi ładunki po 3, co pomaga na expie i runy atakujące obszarowo lub pociski, z których dmg jest ciekawy (na 24 do 100 biłem z kamiennego pocisku) i najważniejsze... posiada 3 aoe, czyli potężne czary obszarowe.
-Duchowny w aktualizacjii dostał pewien przywilej, tylko on może "uchać", czyli używać Runy Większego Leczenia na kimś innym. Niestety nie może korzystać z sdków, czyli pocisków śmierci. Do tego ma jeszcze dwie runy.
-Nekromanta jako jedyny może używać wspomnianych wyżej sdków. Do tego ma pare run i pare czarów ofensywnych.

6.Punkty Nauki
-Pny rozdajemy na 30~mlvlu.Wszystkie pny do Mlvla.

Wojownik
Poczatki, co gdzie i jak?

1.Plusy i Minusy:
Plusy:
+Duzo hp
+Najszybszy ze wszystkich profesjii (czar repito)
+Typowy klocek

Minusy:
-Maly dmg
- Nudne expienie

2.Skillowanie
-u 1h rycerza, jak i u 2h jest ono długie i dość męczące, choć słyszałem, że nie trzeba tego robić u rycerza 2h. Wg. mnie coś tam można podskillić
Ryc 1h:
Skullujemy na 2 potworkach, słaby miecz + tarcza (bijemy na full deffie szybciej rośnie skill obrony tarczą), uważamy by hitać je (blood shoty) jak najmniej i co 30 sec (15 hitów), by móc już jako tako expić wystarczą 40+ skille, dla bardziej wytrwałych 60+

Ryc 2h:
Skillujemy na 1 potworku (jeżeli ktoś chce w ogóle trenować), Kijek i bijemy na full deffie (mniejszy atak) by móc już jako tako expić wystarczy 25 skill, dla bardziej wytrwałych 30+ reszta tak jak u 1h
By Valio

3.Zarobek
-Szkielety- Znajdziemy je na cmentarzu.
-Krasnoludy- Biegamy, zabijamy, zbieramy.

4.Exp
Proponuje czerwie krasnale i szkielety lub kanaly.

5.Subprofesje
-Duchowny... Na poziomach niższych posiada większe leczenie + zaklinanie broni, czar typu exori od świętości.
-Elementalista ma tarcze żywiołów i pare tych małych aoe od każdego żywiołu.Do tego haper rago(exori mas), raczej do odkrywania niewidzialnych
-Nekromanta ma czar typu odes rago od śmierci oraz krótką niewidzialność i broń mroku.

6.Punkty Nauki
-Wojownikiem 2h, rozdal bym na skillu 25-40 .Wojem 1h na skillach 60/60 rozdajemy raz w obrone raz w 1h

Dziekuje, mysle, ze teraz wiecie, jaka profesje wybrac.:) Zadna nie jest najlepsza.
Pozdrawiam,
Big'Boom
__________________
Było ich 10, a ja ich okrążyłem zbanowałem.

Chuck Norris Sg Merv

Ostatnio edytowane przez mikus ; 12-12-12 o 19:31
mikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 10:36   #2
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Cytat:
-Bardzo waznymi i przydatnymi misjami sa tak zwane daily (misje robione co 4h), ktore daja ok. 3-5k expa na poziomach 10-20. Misje te znajdziemy w gildii lucznikow.
Czy to nie już spoil?

Czerwie jako zarobek? Bez żartów.
Co do dmg maga na 20lvl to z tym 200 uważaj, bez rozdania PNów jest to niemożliwe(a ma to ogromne znaczenie). Na początku exp magiem jest nudny, zwróć na to uwagę.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 11:16   #3
mikus
 
Avatar mikus
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 195
Domyślnie

Mi sie nie nudzi :) Ale ok, poprawie to. ;)
Nie podalem nickow npctow, nie dalem podpowiedzi jak dojsc.

@Edit
Zrobione.
__________________
Było ich 10, a ja ich okrążyłem zbanowałem.

Chuck Norris Sg Merv

Ostatnio edytowane przez mikus ; 05-12-12 o 11:23
mikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 14:04   #4
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Proszę o więcej informacji na temat profesji. Te "kilka słów" to jednak za mało na poradnik. No i ciężko się to czyta. Popracuj nad stylistyką. Może jakieś zdjęcia?
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 15:09   #5
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

Witam świetny poradnik, niestety nie wiem gdzie przyexpić, bo na sugerowanych przez Ciebie expowiskach moja ilość doświadczenia praktycznie stoi w miejscu!
Help :\
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 15:49   #6
mikus
 
Avatar mikus
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 195
Domyślnie

@Tron Postaram poprawic sie to w piatek, moze dodam cos na temat upki :)

@Agri, dziekuje za plusa ;p. idz na abitance :p
__________________
Było ich 10, a ja ich okrążyłem zbanowałem.

Chuck Norris Sg Merv

Ostatnio edytowane przez mikus ; 05-12-12 o 19:36
mikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 17:09   #7
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Co do skillowania rycerzem:
u 1h rycerza, jak i u 2h jest ono długie i dość męczące, choć słyszałem, że nie trzeba tego robić u rycerza 2h. Wg. mnie coś tam można podskillić
Ryc 1h:
Skullujemy na 2 potworkach, słaby miecz + tarcza (bijemy na full deffie szybciej rośnie skill obrony tarczą), uważamy by hitać je (blood shoty) jak najmniej i co 30 sec (15 hitów), by móc już jako tako expić wystarczą 40+ skille, dla bardziej wytrwałych 60+

Ryc 2h:
Skillujemy na 1 potworku (jeżeli ktoś chce w ogóle trenować), Kijek i bijemy na full deffie (mniejszy atak) by móc już jako tako expić wystarczy 25 skill, dla bardziej wytrwałych 30+ reszta tak jak u 1h

Mag:
Opłaca się trenować magiem mlvl, lecz:
Duchowny- gdy mamy dostępne tworzenie uchów (chyba 24 poziom) + później PNy
Nekromanta- tu zależy kiedy chcemy rozdać PNy + później SD (40+ poziom)

Łucznik:
Skillowanie jak u rycerza 1h - tarcza + kamienie (na niższych skillach włócznie) i bijemy potworki, tak jak to opisałem wyżej.

Lepsze expy są poza miastem (warto poszukać jakiś zadań na niektóre potworki):

Krasnale - na mniejszych lvlach uważamy na większe ilości i na szeregowców. Idzie się na nie tylko po to by zarobić. Exp jest jako taki (przy dobrym respie jakieś 20k/h). Polecam metodę kasa do bpka, reszta do lootbaga. Swoim rycerzem wyciągam jakieś 5k/1h.

Gobliny - na nich zarabia się tylko na kamieniach (sprzedajemy 100 kamieni za około 1,5k). O expie nie słyszałem jaki tam można wyrobić. UwaZamy bo gdzieś w pobliżu jest pewien obóz.

Czerwie - zbieramy wszystko prócz robaków, mały zarobek ale podobno dobry exp (40k/h)

Cmentarz Neolithu i Raindar - raczej nie miejsce dla niskich lvli, chyba że umiejętności właściciela i skille pozwalają tam expić. Raczej dobre miejsce do zarobku i do expienia.

Ostatnio edytowane przez Arkadiasz ; 05-12-12 o 17:15
Arkadiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-12-12, 18:42   #8
mikus
 
Avatar mikus
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 195
Domyślnie

Czy mozna wkleic twoje skillowanie wojem? :)
__________________
Było ich 10, a ja ich okrążyłem zbanowałem.

Chuck Norris Sg Merv
mikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-12-12, 06:41   #9
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Jak chcesz to wklejaj :)
Arkadiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-12-12, 15:44   #10
mikus
 
Avatar mikus
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 195
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Proszę o więcej informacji na temat profesji. Te "kilka słów" to jednak za mało na poradnik. No i ciężko się to czyta. Popracuj nad stylistyką. Może jakieś zdjęcia?
Co masz na mysli?
__________________
Było ich 10, a ja ich okrążyłem zbanowałem.

Chuck Norris Sg Merv
mikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin