Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-04-11, 14:50   #1
Domyślnie Wielkie Otwarcie!

Z dniem dzisiejszym wszem i wobec ogłaszamy, że długo wyczekiwany projekt Altaron zostaje oficjalnie otwarty!

Już za chwilę będziecie mogli się zalogować!

Zapraszamy wszystkich do gry, bo to OD WAS zależy, czy uda nam się zbudować Nowy Wspaniały Świat!

Wielu z Was zapewne już słyszało o Altaronie, mało jednak kto wytrwał z nami do wielkiego otwarcia. Zarówno jednak starzy bywalcy, jak i nowi zainteresowani są z pewnością zaciekawieni: Po co? Co to jest?

Zaznaczam w tym miejscu, że przez cały dzisiejszy dzień możecie zadawać w tym temacie wszelakie pytania związane z tym projektem, a my postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. A teraz do rzeczy.

Pomysł Altaronu powstał bardzo dawno temu - prawdopodobnie gdzieś w 2007 roku. Pomysł wyszedł od Hegemmona i Thora, których zapewne znacie z Tibia.pl. Poparł ich Bosal, który przez te wszystkie lata sponsorował serwer, na którym pracowaliśmy tworząc grę. Thor jednak do właściwej ekipy doszedł nieco później: całkowitą podstawę stanowili Hegemmon, Meferot i Trav. (obrazek zawiera błąd, Meferot był od początku) Rychło do Hegemmona i Thora dołączyli się Optymistic, Scobel, Pregusia, Gangrel (jego losy jednak nie są chyba nikomu znane) oraz bracia Bim i Bartg, którzy już wcześniej współtworzyli strony internetowe związane z Tibia.pl. Właściwe jednak prace rozpoczęły się w 2008, kiedy to zebrał się największy skład zespołu Altaronu, który to właśnie być może większość z Was zapamiętała najlepiej. Za dużo byłoby dalszego opisywania kto przyszedł i kiedy, zerknijcie więc na tę tabelkę:


Nie wiem, czy nie pominąłem kogoś, nie wiem czy wszystkie daty są dokładne - wszystkich wymienionych lub zapomnianych proszę o kontakt w celu sprostowania danych z tabeli. Dane są uogólnione.

Jak widzicie, największy ruch w projekcie miał miejsce w latach 2008-2009, wtedy też było o nim najgłośniej. Później jednak z różnych przyczyn ludzie zaczęli odchodzić od nas. W 2010 roku z osób, które pracowały nad skryptami, mapą i fabułą zostałem tylko ja (Prakt) i Trav. I tak pozostało aż do dziś. Zaznaczam również, że to nie było zwykłe wykańczanie prac. Ze względu na nowe możliwości techniczne przepisaliśmy wszystkich już zrobionych NPC (a byli to NPC jedynie z Archipelagu Licor) oraz przez 2 lata pisaliśmy od nowa skrypty, zaś Trav przerabiał mapę, która jedynie w zarysach przypomina tę z 2009 roku. Przez pół roku - od marca 2010 do września 2010 - zrobiliśmy więcej w zakresie skryptów niż przez wszystkie poprzednie lata. Do kwietnia 2011 roku zrobiliśmy jeszcze więcej, by gra mogła dać wszystkim to, na co mają prawo czekać po tylu latach. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek pomogli nam w tworzeniu Altaronu - również Irwinowi za pomoc w pisaniu pewnego questu, Michosowi za wiele grafik, które nam ofiarował (m.in. nowe Minotaury i Drzewce), koledze Bianconero za wypełnienie kluczowych lokacji licznymi przeciwnikami, wszystkim testerom głównego lądu przez ostatnich parę miesięcy, w szczególności użytkownikom Obles, Scree, Stros, Thudaron, Rido, Drakonno, mopsiok, a także Shantirell, guhav i ProC. Szczególne podziękowania otrzymuje Optymistic, który przez tyle lat był z nami, ale z powodu pewnych niekorzystnych okoliczności musiał opuścić naszą drużynę. Zostajemy w przyjaźni i serdecznie dziękujemy mu, a na jego miejsce po wielu latach rozłąki witamy z powrotem Pregusię. :)

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć Altaron taki, jaki jest dzisiaj. Dziękujemy również tym, których udział w ostatecznej wersji gry jest znikomy lub nie ma go wcale - Gangrelowi, Cebulce. Dodatkowy wkład w rozwój serwera miała również literatura polska i światowa wszelakiej maści, a także wszelkie inne teksty kultury, historia i gry komputerowe, do których odniesienia uważniejsi gracze mogą odnaleźć. :)

Co udało nam się stworzyć?

- Ogromny świat, porównywalny wielkością do podstawowego kontynentu tibijskiego - zupełnie od podstaw.



Archipelag Licor - wyspy nowych ochotników.

Mapa Świata
Obecne granice królestwa Altaronu.

- Grafiki pełnej zbrojowni, czyli całego rynsztunku bojowego, od amunicji, przez broń, aż po zbroje.


Wykorzystaj wszystkie możliwości ulepszenia swego uzbrojenia - przygotuj się na wszelkie wyzwania.

- Zupełnie nowe systemy gry, nie spotykane nigdy wcześniej, takie jak: nowe możliwości rozwijania umiejętności, system subprofesji, alchemia, zielarstwo, bonusy od zestawów, pełne ładowanie broni i różdżek mocą żywiołu i wiele innych.


Wykorzystaj możliwość ładowania różdżki różnymi żywiołami by odpowiednio przygotować swojego maga do walki.


Nie próbuj niczego ukryć przed Lożą Nekromantów. Szczególnie jeśli chcesz do nich dołączyć.

- Mnóstwo zadań czekających na nowych odkrywców.


Daj się zatrudnić do eskortowania karawan, ale licz się z niebezpieczeństwami na trasach!

- Ponad 300 NPC, w większości z własnym charakterem, indywidualnym tokiem dialogowym i własną historią ujawniającą część fabuły.


Pytaj o historię każdego z napotkanych ludzi, a uzyskasz pełny polityczno-historyczny rys świata.


Bądź świadkiem odmiennych nastrojów społeczności Neolithu.


- Ponad 170 różnych potworów przerobionych w całości lub częściowo przez nas w tym wiele z własnymi grafikami.



Sprawdź się w walce z potworami, z którymi nie przyszło ci się dotąd zmierzyć.

- Własny język magiczny, a wraz z nim około 80 czarów, w tym wiele zupełnie nowych.


Walcz z abitańskimi najeźdźcami przy pomocy magii elementalistów.

Czy to już wszystko?

Nie. To jest dopiero początek. Żeby Altaron mógł być w przyszłości tym, o czym wszyscy marzymy, potrzebujemy WAS. To WY tworzycie ten serwer. To dzięki WAM losy świata potoczą się w określonym kierunku. Altaron wzywa.

Wejdź do gry. Ocal królestwo. Zostań bohaterem.

ALTARON

Przepraszamy za niedogodności związane z zakupem usługi Statusu Szlacheckiego. Strona płatności.pl ma pewne problemy techniczne i póki co dostępny jest jedynie za SMS.

Ostatnio edytowane przez Tron ; 23-12-11 o 14:17.
Prakt
Administrator
 
Avatar Prakt
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 244
Odpowiedź z Cytatem Prakt jest nieaktywny  
Stare 23-04-11, 15:33   #2
Miks
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 5
Question

Mam małe pytanko: Jak to zainstalować??? Naprawdę proszę bardzo, ale to bardzo o pomoc. :D Z góry dzięki. :rolleyes:


@edit
Dzięki

Ostatnio edytowane przez Miks ; 23-04-11 o 16:19
Miks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 15:39   #3
myszek1xd
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 6
Domyślnie

Jest!!! :D Nareszcie ^^ :D :D xD 8)


@@ edit :D mam 50 zł lece po doładowanie :)
myszek1xd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 15:43   #4
Prakt
Administrator
 
Avatar Prakt
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 244
Domyślnie

Miks: Wkrótce zamieścimy dokładne informacje na stronie. :) Gra nie wymaga instalacji jako takiej: wejdź na stronę http://altaron.pl/Index-downloadClient/ przeczytaj uważnie i zaakceptuj regulamin, a rozpocznie się ściąganie spakowanego klienta - rozpakuj go w folderze, w którym chcesz mieć grę. Teraz wystarczy włączyć Altaron.exe i grać :)
Prakt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 15:57   #5
pvpfleczu
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Jarosław
Postów: 2
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do pvpfleczu
Domyślnie

w końcu start :) --
raczej dla pierwszych użytkowników nie ma co się spodziewać jakiś prezentów w grze ? ;p

A wgl. to WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM :))

Ostatnio edytowane przez pvpfleczu ; 24-04-11 o 12:38
pvpfleczu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 16:11   #6
creff
 
Avatar creff
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Skąd: woj. lubelskie
Postów: 3
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do creff
Domyślnie

Ahhhh...
A sprawdzałem akurat wczoraj jak wyglądają pracę nad Altaronem i zastanawiałem się kiedy start ;d

Teraz trochę żałuje, że nie uczestniczyłem na bierząco w beta testach, bo byłbym do przodu z mapką itd, ale ileż można czekać ;P

Nie wiem czy ktoś mnie jeszcze pamięta, ale z tej strony .prO#siaK ;D

Pozdrawiam wszystkich i wesołych świąt!
__________________
Niektórym znany jako .prO#siaK

Ostatnio edytowane przez creff ; 23-04-11 o 16:41
creff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 17:12   #7
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

Aż mi się miło robi w te święta, kiedy przypominam sobie, jak w sumie od tego 2007 roku śledziłem Wasz projekt. Teraz mogłem również być beta testerem. Dziękujemy Panowie!!
Nawet bez szlachty, można spokojnie grać, a więc? Na co czekamy, gryfy same jaj nie oddadzą!
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.
Drakonno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 17:27   #8
joke1991
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

Mam pytanie jak zrobić konto żeby,zalogować się na serwer?
joke1991 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 18:03   #9
Trav
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Domyślnie

Na stronie wejdź w "Zarządzaj kontem" (o ile wcześniej aktywowałeś konto przez emaila) i tam zapyta o hasło jakie chcesz mieć w grze. Po jego wpisaniu wejdziesz w zarządzanie i tam postać utworzysz.
Trav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-04-11, 18:52   #10
Hegenov
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 1
Domyślnie

Hej,
dawno tu nie zaglądałem. Dobrze wiedzieć że się udało dotrzeć aż tutaj. Gratuluje wszystkim.
Hegenov jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin