Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-03-15, 22:42   #1
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie Mag duchowny

Z tego co mi ludzie opowiadają to mag duchowny jest nie potrzebny. No jedynie żeby uhy zrobił. Dlaczego?


- exp z nim jest nieopłacalny bo ma mały dmg
- jest najgorszy w pvp
- jego atutem jest, a raczej powinno być, leczenie innych, które przydaje się tylko i wyłącznie na bossach... Rycki nigdzie indziej nie potrzebują jego sio bo leczą się dostatecznie dużo uhami...

.... i wiele wiele więcej

Co więcej od kilku tygodni nie widziałem żadnego maga duchownego w dp aż do dziś. W sumie to powiedział mi, że już dawno zrobił nową profesje (mag nekroalch). Czyli jest na tyle zle, że 150+ duchowny wolał grać od nowa .


Pech trafił, że wybrałem własnie maga duchownego bo lubię hunty w zespole. No jak się okazalo, nie będę w nim potrzebny. Czy kończę grę? No raczej. Chyba by mnie pojebało żeby grać od nowa.

Czy może się mylę? Jakie jest zdanie innych o duchownym? Chętnie widzieliby go w swoim pt na hunty? Czy warto nim grać? Jest coś co go wyróżnia?

I czy administracja planuje jakies zmiany w balansie duchownego...


Dziś dobiłem sobie 40lvl i zakupiłem święty blask (wave od 40lvl dla duchownych) i się okazało, że bije z tego o 80-100 więcej niz z wave od 20lvla dostepnego dla wszystkich... Najlepsze jest to, że ten świety blask jeszcze jakis slepy jest bo nieraz grupka potworków leci przede mną i obrywa jeden z pięciu... Jak dla mnie zbyteczny czar.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-03-15, 23:17   #2
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Magowie nie mają redukcji dmgu od żywiołów, więc pociskami wcale mało nie biją, wystarczy, że ogarną podatności danych mobów, np. rekinołaki z pocisków energii są zacne. ;o

Expienie z magiem duchownym jest dużo tańsze od wastowania uhów.

Przyszły upek to praktycznie same zmiany w balansie.

Czary różnią się i to znacznie.



Słaby na 20 lvl między 100 a 200 mlvlem zwiększą swą wartość bazową zaledwie o 125, jako duch nie masz bonusu do ognia.



Święty blask od 100 do 200 mlvla wzrasta o ponad 300 bazowego dmgu + masz % do obrażeń ze świętości dlatego, że jesteś duchownym.

Różnica jest jak sam widzisz spora.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.png
Wyświetleń:	668
Rozmiar:	4.9 KB
ID:	3784   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	321.png
Wyświetleń:	670
Rozmiar:	5.1 KB
ID:	3785  
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-03-15, 23:27   #3
Quares
 
Avatar Quares
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 93
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Quares
Domyślnie

Powiem tak po pierwsze jakbym grał rycerzem jakimś nekromantą to bardzo bym się cieszył z takiego maga duchownego który by stał za mną, bo dmg masz chyba taki sam jak magowie ele/alchem, a robi się ich coraz więcej więc z pocisków na expie aż tak słabo nie bijesz dmg masz podobny do nekro/alchemów z pocisków żywiołu. Nekro alch ma punktowe 15%, ale jako duch/ele masz bonus od żywiołu 10% więc różnica w obrażeniach to marne 5% które jest niezauważalne przy tym przedziale dmgu. Po drugie ten sio dzięki któremu rycerz nie traci uhów. Na większych poziomach gargantuany, bagienne hydry etc mimo wszystko zejdzie jakiś uh na tych potworach nawet duchownym, a co dopiero takim nekromantą?:). Ja sobie zaczynam expić maga duchownego, bo przyjemna postać i nie słuchaj innych, bo ludzie są nastawieni pod duży dmg na pvp i nic innego, a potem płacz że nie ma kto leczyć. Jak chcesz pograć rpg to jak najbardziej mag duchowny.
Quares jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 00:41   #4
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Magiem duchownym gra się na pewno lepiej niż zwiadowcą. Ja expy moim low lvl uh-makerem wspominam bardzo przyjemnie.
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 04:01   #5
saju123
 
Zarejestrowany: Wrz 2014
Skąd: Mielec
Postów: 46
Domyślnie

popieram Lorda, Zwiad ma najsłabszy dmg, ta profesja jest tylko dla sympatyków bicia na dystans. Moje dmg równa się 20 lv maga z 80 mlv ;)
saju123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 06:48   #6
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

Mag duchowny to gówno :D
Pozdrawiam ;)
pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 11:14   #7
Stros
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 184
Domyślnie

Dużo już było pisane na temat złego balansu. W altaronie akurat jest moda na magów nekro. Tak jak kiedyś była moda na zwiada ducha. Nie ma się co zrażać. Jak pasuje ci gra magiem duchem to sobie nim graj.

Mag duchowny zawsze był słaby. Ostania duża aktualizacja go dobiła. Arteron mając +270lvl i najwyższy mlvl na pvp zaczął grać magiem nekro po wprowadzeniu "tabelki".

Jako mag duch/alch mam możliwie najniższy dmg. Za to jest wydajny. Jeśli akurat jest dostęp do składników alchemicznych.

Wave od świętości to jedyny czar przydatny do expienia na +200 lvlu.
Stros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 12:02   #8
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

158 m lvl z wave świętości biłem po 1k w Kościane Smoki.
Mag duch jest jak Woj duchowny. Dobrze expi tylko na potworach wrażliwych na świętość, więc nie rozumiem w czym problem. Wiem, że kościane mają obronę ale expiąc na nich z blokerem (ah to RPG!) nie masz szans wyjść na minus, a te 400-500k/h zrobisz moim zdaniem spokojnie.
Latając wolno miałem około 300k/h, leczenie spoko, wave jest tani czyli idzie tam zarobić.

Mag duchowny
Ma leczenie niby przydatne tylko na bossach, oszukujcie się dalej. Bicie piaskowych z SD jest drogie, robisz to swoje 1kk (czy nawet więcej) ale wydasz tyle piniondzuf... no chyba, że mówimy o klonowanych talarach... Prawda jest taka, ze uchy są drogie, trzeba tracić czas na robienie ich, a kupowanie dodaje Ci tylko kosztów do expa.

W skrócie wygląda to tak:
3 osoby na Piaskowe(wersja z Nekro)
-Wojownik musi mieć uhy, do tego jeszcze poty na exete i leczenie.
-Mag (nekro) bierze SD które kosztują milliijony, a robienie ich samemu to strata czasu.
-3 osoba to DMG (jakieś łuczniki ale tu nie o nim)
Podsumowanie:
Wojownik traci hajs na uhy ( nie użyję dużo ale zawsze coś użyje), ewentualnie sam je robi = strata czasu.
Mag nekro traci hajs na SD (spadają jak bułki) które są bardzo drogie,
ewentualnie sam je robi = strata czasu.
Expisz intensywnie ale krótko, potem przez jakiś czas musisz zbierać pieniądze bo szansa na profit z piaskowych jest mała.

3 osoby na piaskowe (wersja duch)
-Wojownik leczy się z hape (albo wcale) + exeta
-Mag bije z pocisków, które w porównaniu do SD, są tanie (czasami jakieś wave najlepiej) + leczenie blokera za śmieszne koszty many.
+ oczywiście łucznik jakiś nekro (pozdrawiam Sesul)
Podsumowanie:
Expicie wolniej ale wasz czas expienia jest dłuższy, a czas przygotowania na expa (robienie pocisków, względnie kupienie /tanie są/) jest krótszy.
Nie marnujecie uhów, ani żadnych kosztownych run, bloker może sobie pozwolić na lurowanie większej ilości stworów tak by mag bił obszarowo przy okazji go lecząc (mniejszym kosztem).
Moim zdaniem taki team ma większą szanse na zwrot z expa.

Sory za błędy ale czas nie pozwala mi ich poprawiać.
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 12:32   #9
Masterglocker
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 76
Domyślnie

w tej grze im szybciej i więcej zabijasz, tym większe masz profity. na piaskowych z magami nekro jest profit, bo piaskowa podbije, uderzy i pada. im dłużej bijesz moba, więcej zdąży zadać obrażeń i tym większe straty w manasach. silniejsze moby leczą się, więc trzeba je jak najszybciej zabijać.

wiec nie liczy się koszt tylko siła uderzenia. zwiadowca może taniej go wychodzi kpiro od sd, ale moje combo bełt +kpiro trwa tyle czasu co użycie dwa razy SD, więc gdy ja zadam obrażenia w przedziale 1000-2000 to mag 3600-4200
Masterglocker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-15, 12:59   #10
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Masterglocker Zobacz post
w tej grze im szybciej i więcej zabijasz, tym większe masz profity. na piaskowych z magami nekro jest profit, bo piaskowa podbije, uderzy i pada. im dłużej bijesz moba, więcej zdąży zadać obrażeń i tym większe straty w manasach. silniejsze moby leczą się, więc trzeba je jak najszybciej zabijać.

wiec nie liczy się koszt tylko siła uderzenia. zwiadowca może taniej go wychodzi kpiro od sd, ale moje combo bełt +kpiro trwa tyle czasu co użycie dwa razy SD, więc gdy ja zadam obrażenia w przedziale 1000-2000 to mag 3600-4200
Innymi słowy
Pozdrawiam balans
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin