Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-10-13, 14:00   #1
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie Skille pasywne dla Rycerza 1h.

Cześć!

Jako, że Rycerz 1h jest dość bardzo poszkodowaną postacią i została niemalże wyparta przez Rycerza 2h wpadł mi do głowy pomysł aby dodać skille pasywne (lub czary pasywne, kupujesz raz i same się podbijają na styl misji leczenia u duchownych) dla Rycerza 1h. Gdy rozmawiałem o tym na czacie gry powiedziano mi, że wcale nie jest tak, że Rycerzy 2h gra o wiele więcej niż 1h.. Fakt, ale Rycerze 1h to postacie "stare", zrobione dawno, dobrze wyexpione lub postacie nowe, osób które tu nie grały po czym albo twardo grają tym 1h i bardzo narzekają, albo robią nową postać jaką jest 2h.

Odbicie
Opis: W momencie gdy potwór atakuje postać istnieje x% szans na odbicie uderzenia.
Wygląd: W momencie gdy potwór uderzy w postać, dookoła postaci powstaje lekka błękitna poświata na znak, że czar się uaktywnił przy danym uderzeniu co sygnalizuje odbicie. W tym momencie pojawia się animacja obok potwora, że został uderzony.
Zarys:

Przykład: Potwór uderza w postać za 10 w tym momencie występuje np. 20% szans na to, że uderzenie zostanie odbite w potwora.

Magiczny miecz
Opis: W momencie gdy walczymy z potworem istnieje x% szans na to, że potwór zostanie dodatkowo uderzony Magicznym mieczem.
Wygląd: W momencie gdy walczymy z potworem i zostanie on uderzony istnieje x% szans na to, że dostanie dodatkowe obrażenia o sile x% obrażeń, a nad nim pojawia się Magiczny miecz który spada na potwora. W zależności od poziomu czaru animacja spadającego miecza ma inny kolor.
Zarys:

Jeżeli chodzi o % obrażeń mam na myśli np. ze 116% średniej uderzeń z np. 25 uderzeń.
Przykład: Jeżeli średnia uderzeń w potwora wynosi 100, to skill gdy się aktywuje uderzy za 116.

Proponuję, aby oba skille były dostępne dla wszystkich Rycerzy oczywiście tylko przy użyciu tarczy podobnie jak ma to miejsce z Tarczą Żywiołów.
Sądzę, że oba te skille rozwiązałyby problem grywalności Rycerzem 1h, a dodatkowo zwiększyłyby grywalność Rycerzem Nekromantą. Zawsze skille te można rozdzielić, Odbicie przydzielić dla Rycerza Duchownego jako typowego tanka, a Magiczny miecz dla Rycerza Nekromanty jako DMG Dealera.

Drugą wersją jest to, aby skill Magiczny miecz mógł używać również Rycerz 2h Nekromanta, w zamian za brak dobrego leczenia jakie posiada Rycerz 2h Duchowny.

Dzięki tym dwóm skillom Rycerz 1h zyskałby grywalność i dodatkowo Rycerz 2h nie straciłby grywalności bo i tak miałby dużą przewagę w DMG.

Oczywiście na początku trzeba byłoby oba te skille przetestować pod względem PVP, bo mimo że ja sam gram na non-pvp jestem świadomy, że mogłyby nieźle wpłynąć na rozgrywkę.
Pozdrawiam
Wyrosuaw jest nieaktywny  
Stare 02-10-13, 14:16   #2
Inhilist
 
Avatar Inhilist
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Białystok
Postów: 37
Domyślnie

48% na 150 lvlu, żartujesz prawda? Odbijał by wtedy prawie każdy atak, bezsensu. Tak samo z tym magicznym mieczem.. jak już to w obu przypadkach powinny mieć max 20% na powodzenie.

Zresztą pierwszy pomysł jest i tak głupi, 1h ma blokować a nie dużo bić, poza tym nie widziałem rycerza co tarczą odbija strzałę lub topór w przeciwnika. Jak chcecie zmieniać to trzeba iść w kierunku defensywy, czyli dać mu jakiś % szansy na całkowite zablokowanie uderzenia.
Inhilist jest nieaktywny  
Stare 02-10-13, 14:26   #3
leon
 
Avatar leon
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 161
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do leon
Domyślnie

ja bym dał jakiś czar co by np podwyższał obronę o xx na 2min na przykład
leon jest nieaktywny  
Stare 02-10-13, 14:54   #4
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Inhilist Zobacz post
48% na 150 lvlu, żartujesz prawda? Odbijał by wtedy prawie każdy atak, bezsensu. Tak samo z tym magicznym mieczem.. jak już to w obu przypadkach powinny mieć max 20% na powodzenie.

Zresztą pierwszy pomysł jest i tak głupi, 1h ma blokować a nie dużo bić, poza tym nie widziałem rycerza co tarczą odbija strzałę lub topór w przeciwnika. Jak chcecie zmieniać to trzeba iść w kierunku defensywy, czyli dać mu jakiś % szansy na całkowite zablokowanie uderzenia.
To są przykładowe liczby które miały mniej więcej pokazać jak to ma działać. Poza tym, nawet gdyby to było 48% to nie oznacza to, że będzie to co drugi hit. Może to być przy takiej liczbie co 6 hitów. To jest procent szans na to że skill się uaktywni. Więc jak masz pecha to nawet po 10 hitach Ci sie nie uda.
Wyrosuaw jest nieaktywny  
Stare 02-10-13, 16:09   #5
pjekosz
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 7
Domyślnie

Witam serdecznie.
Tutaj jest chyba problem w balansie. Z jednej strony chcielibyśmy aby każda profesja i subprofesja była grywalna w każdym połączeniu, a z drugiej strony chcemy aby każda z nich miała swoje unikatowe zdolności.

Pomysł mi osobiście się podoba ale trzeba głęboko przemyśleć %szans na zajście tych efektów, aby nie doszło do sytuacji, że rycerz 1h ma dużą redukcję obrażeń dzięki tarczy i do tego dmg jak rycerz 2h z tych pasywów.
__________________
Moje propozycje: Nadwodne miasto, System giełdy przedmiotów
pjekosz jest nieaktywny  
Stare 02-10-13, 16:10   #6
ordzinal
 
Avatar ordzinal
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 13
Domyślnie

Co by duzo tu mowic.
Ogolem woj to zero w pvp na altaronie. Teraz tylko biega, trapuje i rzuci parala jak jest alche. W ludzi czasami 100 uderzy a w walce pada jak mucha bez healera. 1h wyciaga o wiele mniejszy dmg niz 2h. A obrazenia dostaja podobne. Problem lezy w mechanice gry. Tak czy inaczej gram ostro i czekam na lepsze jutro!
Sam pomysl troche nie trafiony chociaz samo odbicie byloby ciekawe w pvp przeciwko zwiadom.
ordzinal jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin