Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-05-11, 11:54   #1
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie Zabezpieczenia

Proponuję stworzenie jakiegoś systemu zabezpieczeń, co pewnie dla twórców jest nie do zrealizowania. Najlepsze zabezpieczenia w grze mmorpg, z jakimi się spotkałem, znajdują się w grze CabalOnline. Przed zalogowaniem na postać pin, wpisywany na klawiaturze ekranowej, która ma losową kombinację cyfr. Idealny sposób na keyloggery(pominąłem gameguarda i inne mniej skuteczne rzeczy). W tibii czegoś takiego nie było i nigdy nie będzie, ponieważ cipsoft nie umie robić trudnych rzeczy. Nie wiem jak twórcy Altarona.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 30-11-11 o 10:12
Uiop jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 12:16   #2
Xaynus
Pomocny
 
Avatar Xaynus
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Koszalin
Postów: 27
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Xaynus
Domyślnie

Wiesz jakie jest najlepsze zabezpieczenie? - Umiejętnie korzystanie z komputera z zastosowaniem własnego mózgu, czyli nie ściągamy podejrzanych plików, mamy antyvirka, nie wpisujemy swoich danych kont na ,,niepewnych" stronach oraz nie podajemy swoich danych innym osobom. Ochrona gwarantowana! Jeszcze nigdy nie padłem ofiarą hackerstwa :)
A po 2.... Myślę, że gdyby umieli coś tego typu zrobić, to by zrobili. Ale skoro jesteś taki oblatany, to może Ty zrobisz? :)
__________________
Bo dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte...
Tysionc ka gold plz :B
Xaynus jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 12:31   #3
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Nie zajmuje się programowaniem, więc nie, nie zrobię. Propozycja to propozycja. Powiedz jeszcze, że nie używamy gg, ani innych komunikatorów. Umiejętne korzystanie z własnego mózgu nie zawsze wystarcza.
Uiop jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 12:33   #4
mopsiok
Pomocny
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 11
Domyślnie

Ech, po co obchodzić problem na około? Czy to tak trudno wklepać sobie kiedyś dane do notatnika i kopiować z niego?
mopsiok jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 12:38   #5
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Kopiowanie to obchodzenie problemu. Zabezpieczenia to rozwiązanie
Uiop jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 12:58   #6
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Nie jest to potrzebne, jak się umie korzystać z komputera, jak już to powiedział Xaynus, to nie nabawimy się żadnych wirusów, keylogger'ów, itp. Poza tym, kto by chciał się włamywać na konta z Altaronu? ;) Nie miałby żadnych zysków z tego.
Tron jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 13:26   #7
psotek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zwariowany Alkoholik Zobacz post
Nie jest to potrzebne, jak się umie korzystać z komputera, jak już to powiedział Xaynus, to nie nabawimy się żadnych wirusów, keylogger'ów, itp. Poza tym, kto by chciał się włamywać na konta z Altaronu? ;) Nie miałby żadnych zysków z tego.
Na razie nie:)
zabezpieczenia nie są potrzebne. Dobry antywirus jest już najlepszym
psotek jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 13:45   #8
Madela
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Proponuję stworzenie jakiegoś systemu zabezpieczeń, co pewnie dla twórców jest nie do zrealizowania. Najlepsze zabezpieczenia w grze mmorpg, z jakimi się spotkałem, znajdują się w grze CabalOnline. Przed zalogowaniem na postać pin, wpisywany na klawiaturze ekranowej, która ma losową kombinację cyfr. Idealny sposób na keyloggery(pominąłem gameguarda i inne mniej skuteczne rzeczy). W tibii czegoś takiego nie było i nigdy nie będzie, ponieważ cipsoft nie umie robić trudnych rzeczy. Nie wiem jak twórcy Altarona.
Ziomek sądzisz, że jeśli twórcy altarona umieliby więcej niż cipsoft to bawiliby się w przerabianie tibi. Nie sądzę:(
Madela jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 14:14   #9
Nosek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie

Od kilku już lat nie używam antywira nawet... Nauczyłem się, że właściwe korzystanie z komputera, unikanie dziwnych stron, niepoleganie wyłącznie na AI komputera i dziwnych algorytmów, lecz korzystanie z własnej głowy.

Raz na ruski rok robię defragmentację dysków, po uprzednim usunięciu zbędnych programów, wyczyszczeniu autostartu i wyłączeniu niektórych usług w msconfig. Wszystko to powoduje, że od tych kilku lat nie formatowalem dysku. Nigdy w życiu nie padłem ofiarą "H4X0R'ów" dzięki najlepszemu zabezpieczeniu: głowie.

Pozdrawiam,
Nosek ;]
Nosek jest nieaktywny  
Stare 03-05-11, 16:44   #10
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Jak już wiele razy pisałam na t.pl - klawiatura ekranowa to żadne zabezpieczenie. Znaczna większość keyloggerów wykrada teraz hasła z pamięci gry, nie analizuje wklepywanych znaczków. Jak swego czasu stwierdził chyba Dwimentor - klawiatura ekranowa nie uchroni cię nawet przed keyem napisanym przez pijanego studenta pierwszego roku informatyki. Chcesz idealnego rozwiązania? Zainstaluj sobie Linuxa portable i korzystaj na nim jedynie z Altaronu, albo zwyczajnie myśl.

@Madela
Takie rozwiązanie jest raczej banalne do zrealizowania, lecz równie banalne do obejścia. W 95% jest obchodzone wręcz automatycznie, tak więc nie ma kompletnie sensu.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin