Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Ankiety

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Która profesja zasługuje na największe zmiany według Ciebie?
Wojownik 45 33.83%
Zwiadowca 56 42.11%
Mag 32 24.06%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-08-13, 20:33  
Ankieta I - która profesja zasługuje na największe zmiany?
Tron Tron jest nieaktywny 18-08-13, 20:33

Pytanie na pierwszy tydzień to:

Cytat:
Która profesja zasługuje na największe zmiany według Ciebie? Uzasadnij dlaczego i opisz zmiany, które byś wprowadził.
Proszę o przestrzeganie zasady jeden użytkownik = jeden post. Wszelkie próby obejścia tej zasady będą karane.

Przypominam także o losowo przydzielanej nagrodzie, w postaci darmowego statusu szlacheckiego dla osób uczestniczących w ankiecie. Status szlachecki będzie przydzielany dla konta z jakiego wylosowany post został napisany. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane zostały specjalne nagrody.

Temat zostanie zamknięty 24 sierpnia. Zapraszam więc do dyskusji!

 
Avatar Tron
Tron
Emerytowany Techniczny
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Odwiedzin: 50061
Stare 19-08-13, 20:27   #51
jankolo21
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 24
Domyślnie

moim zdaniem powinien zostać zmieniony zwiad nekromanta bo czar skrytobójca a klącze sztylety to jest to samo tyko silniejsze obrazenia tyko przeszkok jest za duży
jankolo21 jest nieaktywny  
Stare 19-08-13, 21:36   #52
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Kazda profesja potrzebuje delikatnych zmian, az trudno mi zdecydowac na co mam zaglosowac w ankiecie :P Nie bede sie zbytnio rozpisywal bo propozycje ktore uwazam ze sluszne padly juz w poprzednich postach.

Mag necro delikatnie zwiekszyc dmg. Dodac expowiska w ktorych z zywiolu smierci biloby sie najwiecej. Ogolnie dodalbym czar dla maga cos ala magiczna tarcza. Dzialal by on na zasadzia 30% zadanych obrazen ktore odejmuja hp sa przeksztalcane na utrate many. (przy hicie za 100 mag tracilby 70 hp i 30 many). Mniej wiecej, trzebaby popracowac nad tym czarem na tescie jesli chodzi o ilosc many/czas trwania/dokladny % przeklstalcenia obrazen.

Woj ele bije zdecydowanie za duzo z obszarowek robi takie pg na proficie jakie nawet mag na waste trudno zeby zrobil. Woj necro bije zbyt slabo w porownaniu do ducha.

Palek necro dmg w porownaniu do ducha zbyt slaby, odrobine zwiekszylbym dmg z puginałów, w yase unar polepszylbym paraliz gdyz obecny gowno robi. Palek ogolnie zbyt wykokszony od 150 lvla jesli chodzi o PvP maga gniecie jak gowno.
Wicher jest nieaktywny  
Stare 19-08-13, 21:51   #53
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Dobra widzę hejt w stronę rycerza elementalisty. Bije on tyle dlatego, że pobór many jest 2x większy niż odes rago więc też musi mieć proporcjonalnie większy dmg. Jeżeli macie zamiar obniżyć tylko dmg elementalistów to pozdro, bo nikt nie będzie nim grał, jeżeli zwykły rycerz ma bić 50-100 mniej. Więc jeżeli macie coś robić to obniżcie o tyle samo % odes rago co żywiołowe rago.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 20-08-13, 10:01   #54
skyromk71
 
Avatar skyromk71
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 82
Domyślnie

co z tego wynika pallkowie mowia ze pallek potrzebuje zmiany wojownik ze wojownik potrzebuje zmiany i tak dalej to nie jest dobre rozwiązanie! naprawde jest tak
kazda profesja potrzebuje zmian bo tu nie ma balastu gram magiem i sadze ze to jest nic bije tak samo jak pallek ktory ma wiecej hp wiecej sie leczy i ma wiecej capp :) dziekuje
to co mam mam ue ale co ? z tym mam zrobić raz na rok to uzyje w jakiegos nooba xD
skyromk71 jest nieaktywny  
Stare 20-08-13, 14:52   #55
bananowy joe
 
Avatar bananowy joe
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 17
Domyślnie

Jak dla mnie powinniście dodać dla rycerza możliwość trenowania walki wręcz. Tak na szybko:
+nie masz tarczy ani broni (bądź wprowadzenie jakichś kastetów, czy noży na rękę, które powodują krwawienie)
+to rycerz walczący wręcz powinien mieć takie czary jak teraz ma rycerz elementalista (coś w stylu uderza w ziemię płonącą pięścią z taką siłą aż ziemia w okół niego wybucha i zadaje obrażenia od ognia)
+kolejna ścieżka rozwoju rycerza co by urozmaiciło grę
Wiadomo trzeba by było rozwinąć ten pomysł, ale już jest coś ciekawego

Lecz i tak swój głos oddałem na maga ponieważ jego czary elemetalisty jak dużo ludzi wspomniała są do niczego PvM. Cierpi także małą ilością HP a jego dmg mało się różni od dmg innych profesji
bananowy joe jest nieaktywny  
Stare 20-08-13, 16:37   #56
Rayo
 
Avatar Rayo
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 196
Domyślnie

Gram magiem i tylko o nim mogę coś powiedzieć.
1. Zbyt małe HP - to można niby zniwelować pierścieniem, ale...nadrabianie straconej many trwa zbyt długo w porównaniu z leczeniem. Wydaje mi się, że przydałby się czar, który powodowałby wypicie większej ilości mikstur w jednym czasie (kumulacja)
2. Zdecydowanie za mało cappa w porównaniu do innych profesji.
Mag duch czy mag nekro ?
No tu wygrywa zdecydowanie mag duch. Lepiej leczy a bije tak samo jak mag nekro. Jest bardziej uniwersalny. Powinna zostać podniesiona siła czarów nekro, chociażby nawet sd, bo często nie widać zbyt dużej różnicy między biciem zwykłym pociskiem a sd, gdzie koszty zrobienia obu run są w ogóle nieporównywalne.
Rayo jest nieaktywny  
Stare 21-08-13, 10:26   #57
leon
 
Avatar leon
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 161
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do leon
Domyślnie

Rycek 1h jest taki słaby to on powinien być trochę zmieniony
a już na pewno Zwiększyć Obronę w Tarczy bo dość że tarcze na coraz większy lvl dają nie wiem z 5 więcej obrony niż poprzednie co jest wgl nie odczuwalne proponuje zwiększyć obronę
w Tarczy i to o Bardzo dużo.

nie pisze żebyście Ulepszyli Wojownika 1h bo ja nim gram
tylko po prostu taka jest prawda możecie się spytać
wszystkich nawet tych co nie grają Wojownikami.

Ostatnio edytowane przez leon ; 23-08-13 o 23:55
leon jest nieaktywny  
Stare 21-08-13, 16:03   #58
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Najczęściej grałem rycerzem lub magiem więc w tej kwestii się wypowiem.

Rycerz duchowny elementalista
1h czy 2h rycerz duch ele to koks.
Rycerzem 1h dobiłem 80 lvl i expiło mi się bardzo baaaaardzo dobrze i równie dobrze zarabiało, jednak zauważyłem napływ rycerzy 2h duch ele i stwierdziłem, że spróbuję. Okazało się że rycerzem 2h duchem ele expi się jeszcze lepiej i jeszcze lepiej zarabia.
Prosty wniosek, że lepiej pograć 2h który ma większy DMG ale ciut gorszą obronę bo tak na prawdę nie zwraca się na nią obrony. Od ostatniego up'a widać, że balans był ruszony, ale jeszcze trochę potrzeba przy tym pogrzebać i będzie idealnie.
Na pewno trzeba pomyśleć, co zrobić, aby obniżyć trochę expa/h temu oto rycerzowi. Wynika to z tego, że po serwerze non-pvp 3/4 serwera to rycerze duchy ele, bo najzwyczajniej w świecie jest to postać najprostsza, najtańsza w utrzymaniu i jest swoistą maszynką do zarabiania. Wielu nowych graczy wychodzi z założenia że dobiją takim rycerzem 80 lvl i zarobią trochę kasy a dopiero później zrobią sobie maga lub zwiada, żeby mieć już na niego kasę.

Rycerz nekromanta
Tutaj na pewno trzeba coś zrobić, wyrównać to do rycerza duchownego. Wydaje się, jakby niewidka miała spełniać rolę wrek tawisa, lecz niestety nie spełnia to swojej roli, i mało kto wybiera tą postać, bo najzwyklej jest do dupy. Marne leczenie, marny, niewyróżniający się niczym DMG, a powinno być na odwrót.

Mag duchowny
Zacznijmy od tego, że jeżeli osoba dopiero co zaczynająca, nieznająca gospodarki/zadań/'sekretów'/sposobów tej gry, wybierze maga jako pierwszą postać, szybko z niej rezygnuje. Wynika to z tego, że DMG niestety jest gorsze w porównaniu do zwiada czy ryca.
Mniej HP niż ryc czy zwiad, tak samo mniej cap'a. Więc jasne, że jeżeli ktoś nie lubi grać rycem to szybko przerzuci się tutaj na zwiada.
Jeżeli chodzi o sama sub-profesje duchownego, to myślę, że jest tutaj w miarę spoko. Duchowny to siocher i już, wiadomo, że trzeba się tą postacią pomęczyć.

Rycerz 1h a rycerz 2h
Sama idea jest trafna, jednak chyba nie do końca miało być to to.
Myślę, że sam system broni jedno i dwu ręcznych trzeba rozwinąć.
Trafnym pomysłem jest już przy wyborze profesji zapytanie czy chce się być rycerzem jedno czy dwu ręcznym, trochę ustabilizowałoby to sytuacje, a jednocześnie urozmaiciłoby grę. NPC też mogliby wtedy oferować inne czary rycerzowi 1h i 2h.
Można byłoby pomyśleć nad czymś takim, że rycerz 1h może nosić broń jednoręczną i tarczę która dawałby mu więcej obrony niż obecnie, natomiast rycerz 2h może nosić dwie bronie jednoręczne które nie posiadałyby obrony w ogóle lub broń dwuręczną która posiadałaby i atak i obronę. Jednak to też wprowadziło by dużo roboty i modyfikacji.

Ogólnie rzecz biorąc oddaję głos na rycerza, mimo iż uważam, że mag powinien być udoskonalony równocześnie z rycerzem. Magiem gra bardzo mało osób i jest on najzwyczajniej w świecie nie opłacalny na pierwszą postać. Nie da się nim zarobić, co tutaj uniemożliwia grę.
Wyrosuaw jest nieaktywny  
Stare 21-08-13, 20:36   #59
42553865
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 8
Domyślnie

ZWIADOWCA: ELEMENTALISTA

Moją propozycją byłoby podobnie jak w przypadku rycerza elementalisty, dać zwiadowcy żywiołowe czary, typu eamo kpiro, harga kpiro itp. Działałyby one tak, że miałyby 10% większe DMG od zwykłego kpiro + biły by w 100% obrażenia żywiołowe, co dawałoby dodatkowe obrażenia poprzez ominięcie pancerza. Czaru można by było użyć jedynie posiadając amunicje odpowiedniego żywiołu. Innym ciekawym czarem mógłby być "Rozprysk". Polegałby na tym, że za odpowiednią ilość many na czas zależny od poziomu magicznego strzały żywiołowe będą zadawać obrażenia AoE na obszarze 3x3. Główny cel otrzymywałby zwykłe obrażenia, a 3x3 wokół niego ~35% zadanych obrażeń. Proponowałbym również przynajmniej dwa nowe rodzaje bełtów na poziomy 100 i 125.
42553865 jest nieaktywny  
Stare 22-08-13, 01:08   #60
Gimlis
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 1
Domyślnie

Myślę że parę nowych rodzai broni dystansowych było by miłe np. Łuk kompozytowy czy inne ustrojstwo :D.
Gimlis jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin