Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-03-14, 11:21   #1
Yooback
 
Avatar Yooback
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 23
Domyślnie Balans profesji

Postanowiłem podsumować aktualny balans profesji i zasugerować administracji parę zmian aby ten balans był w miarę wyrównany.

Zwiadowca(ogółem):
1. zmniejszyć manę za hape odes kpiro do 100
2. minimalnie zmniejszyć dmg z hape odes kpiro w PVP zostawiając aktualny dmg w potwory
3. zostawic hape odes kpiro w biegu bijąc potwory i w PVP
4. Usunąć zmniejszenie dmg, gdy ma się cel na klacie i zostawić zwiększony dmg z 3 kratek

Nekromanta:
5. zwiększyć dmg z puginałów w PVP

Podsumowanie:
1. Aktualna potrzebna mana jest za wysoka i exp zwiadem na wyższych lvlach jest ZBYT nieopłacalny, brakuje respów pod hape odes kpiro czyli bieganie z potworami, za mało gra ludzi by ciągle expić w teamach, większe waste i dodatkowo mniejszy exp/h.

2. Zmniejszenie dmg z kpiro w pvp ma wyrównać balans profesji ponieważ to nekro ma być groźniejszy w ataku a aktualnie kpiro duchownego a puginał nekro nie robi AŻ tak większej różnicy. Lepiej więc wybrać duchownego ponieważ ma dużo lepsze leczenie i łatwiej wyleczyć się podczas pvp lub podczas expa. A tak gracze będą się zastanawiali czy wybrać większy atak w pvp czy lepsze leczenie podczas expa i pvp co przy aktualnym balansie sprowadza się do wyboru tego drugiego.

3. Hape odes kpiro sprawiło, że aby nie wastować 90% graczy zacznie uciekać przed potworami przynajmniej do pewnego momentu aby nie tracić many na leczenie się. Pomysł uważam za dobry ponieważ zwiadowca powinien uciekać przed bijącymi go potworami, przynajmniej dopóki jest od tych potworów słabszy !

4. Gracze brali potwory na klatę ponieważ kpiro działało tylko stojąc w miejscu, teraz gdy mogą z nim biegać to większość graczy będzie przed potworami uciekała aby nie wastować many na leczenie się (jeżeli ktoś jednak woli wastować to już jego problem). Jednak zmniejszony dmg z 1 kratki jest bez sensu z 2 powodów. Mianowicie skoro ktoś długo męczył się żeby wbić wysoki lvl np 200+ i jest dużo silniejszy niż dany potwór to czemu nie ma prawa brać go na klatę (głupi przykład ale jednak, nie potrafiłem zabić niedźwiedzia na hita 125 zwiadem ponieważ stał obok mnie?). Drugi powód jest taki, że nie wszystkie expy dostosowane są do uciekania przed potworami i czasami może się zdarzyć, że gracz zostanie przyblokowany przez leczącego się potwora i będzie go bił przez dobrą chwilę ze zmniejszonego dmgu wastując spora ilość manasów i bełtów.

5. Nekromanta ma siać postrach podczas pvp a aktualnie siła ataku puginału nie jest na tyle większa niż hape odes kpiro aby gracz przed wyborem profesji się zastanawiał czy wybrać lepsze leczenie duchownego czy większy dmg nekro. Brak większej rozbieżności namawia do wyboru zwiada duchownego, który przynajmniej dłużej wystoi potwora lub gracza a z hape odes kpiro i tak w miarę dużo hp zabierze.


Co do reszty profesji, to nie chcę się za bardzo wypowiadać ponieważ nie gram nimi a nie ma nic gorszego na zgrywanie znawcy tematu nie mając w tym temacie żadnego doświadczenia. Dlatego też wolałbym, żeby wypowiedzieli się inni gracze.

Jednak jednym z zauważonych problemów jest mała ilość zalet rycerza nekromanty. Podobnie jak w przypadku zwiada warto zastanowić się czy delikatnie nie zmniejszyć dmg z czarów rycerzowi duchownemu, którego zaletą powinno być dobre leczenie kosztem słabszego ataku. A atak z czarów zwiększyć rycerzowi nekromancie. Gracze mieli by kolejne powody do zastanawiania się czy lepiej wybrać rycerza z dobrym leczeniem a słabszym atakiem dobrego do blokowania potworów, czy też rycerza ze słabszym leczeniem lecz bardzo dobrym atakiem, którego można wykorzystać i w pvp i na expie.

Co do maga to nie zauważyłem większych potrzeb balansowania, lecz jak napisałem wyżej, nie mam doświadczenia w tej profesji i czekam na wypowiedzi innych graczy.

Czekam także na opinie reszty graczy oraz konstruktywną krytykę proponowanych zmian. Liczę także na odzew administracji w tej sprawie. Jak Waszym zdaniem ma wyglądać przyszłość Altaronu? Bo możliwe, że przyszłe zmiany pójdą w taką stronę, że gra przestanie mi całkowicie się podobać i niepotrzebnie pakuję w nią wolny czas i kasę :)
Yooback jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 11:27   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yooback Zobacz post
Postanowiłem podsumować aktualny balans profesji i zasugerować administracji parę zmian aby ten balans był w miarę wyrównany.

Zwiadowca(ogółem):
1. zmniejszyć manę za hape odes kpiro do 100
2. minimalnie zmniejszyć dmg z hape odes kpiro w PVP zostawiając aktualny dmg w potwory
3. zostawic hape odes kpiro w biegu bijąc potwory i w PVP
4. Usunąć zmniejszenie dmg, gdy ma się cel na klacie i zostawić zwiększony dmg z 3 kratek
Czyli chce Pan, abyśmy przywrócili stare kpiro za 100 punktów many, dodali do niego możliwość biegania i zwiększyli obrażenia z 3 kratek przy czym nie byłoby redukcji obrażeń z bliska, aby zwiadowcy mogli robić 1,5kk doświadczenia na godzinę i profitować. Nie ma takiej możliwości. Pozostałe profesje i subprofesje będą zmieniane dopiero w głównej aktualizacji.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 11:30   #3
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Z maną na kpiro faktycznie może być nie do końca dobrze. 300 many-2 kpiro
Jak u maga? 300 many-5 strzałów z pocisku.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 11:59   #4
Yooback
 
Avatar Yooback
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Czyli chce Pan, abyśmy przywrócili stare kpiro za 100 punktów many, dodali do niego możliwość biegania i zwiększyli obrażenia z 3 kratek przy czym nie byłoby redukcji obrażeń z bliska, aby zwiadowcy mogli robić 1,5kk doświadczenia na godzinę i profitować. Nie ma takiej możliwości. Pozostałe profesje i subprofesje będą zmieniane dopiero w głównej aktualizacji.
W sumie to racja, przesadziłem znowu w drugą stronę. Mimo, że inne profesje aktualnie są w stanie tak expić to jednak jest to drobna przesada. Mam nadzieję, że kolejne aktualizacje zmniejszą tę różnice w możliwościach wyciągania k/h między profesjami.

Co do aktualnej zmiany i sugerowanych zmian to obie są mocno przesadzone. Mimo wszystko jednak mana za kpiro powinna być zmniejszona, może chociaż do 120 oraz powinien być usunięty zmniejszony dmg z 1 kratki. Żeby jednak to dopracować lepiej to nie dodawajmy zwiększonego ataku z dalszej odległości. Zauważyłem np, że rekinołaki biją dużo mocniej niż wcześniej. Większego k/h i tak nie wyciągnę gdyż muszę przed nimi uciekać a uciekając cofam się w miejsce gdzie już wybiłem resp (mało miejsc do biegania w kółko). Cofając się muszę dalej biegnąć po następnego rekina przez co zmniejsza mi się k/h więc wątpię, żeby sugerowane zmiany zwiększyły mi exp/h skoro ni jak nie zabiję tego potwora szybciej niż wcześniej. Silniejsze potwory paraliżują i same przyśpieszają przez co hlvle także będą miały trudniej więcej k/h wyciągnąć. Rozumie, że wyciąganie przez 100-150 lvla 1kk/h to może małe przegięcie ale czemu taki 200+ miałby tyle nie wyciągnąć skoro na swoim lvlu i tak potrzebuje dużo więcej doświadczenia do wbicia kolejnego poziomu.

Altrel a co sądzisz o sugestii 2 i 5?

Ostatnio edytowane przez Yooback ; 11-03-14 o 12:06
Yooback jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 12:00   #5
cwiru
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 6
Domyślnie

dokładnie mana za hape odes kpiro przesadzona ... zmniejszyc ilosc many potrzebnej na ten czar / zwiekszyc dmg z potworkiem na klacie i powinno byc wporządku dla wszystkich bo głownie rozchodzi sie o te dwa punkty . Obecne respy w wiekszosci nie sa przystosowane do biegania sobie z potworkami tak jak wy to widzicie albo ludzie co nie graja zwiadem :) mocny paral / szybko biegaja solo nie ma szans pozatym jak ktos chce wastowac niech sobie bierze te potwory na klate a kto chce biegac niech biega bedzie miał mniejszy wast i bedzie pro :D pozatym jak widzicie 98% zwiadów mowi ze to nie jest fajne takze cos chyba w tym jest Admini czyż nie prawda?
cwiru jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 12:12   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Niestety nie mogę ustosunkować się w pełni do 2 i 5 punktu ponieważ nie widziałem jeszcze jak wygląda tutaj całość systemu pvp w praktyce. Jedyna moja styczność z tutejszym pvp to wczorajsza sytuacja na serwerze pvp, gdzie wojownik duchowny był bity przez kilku wysokopoziomowych zwiadowców, którzy nie mogli mu nic zrobić. Nie wiem jak wygląda to przy biciu zwiadowców. Magowie dostali natomiast prezent w mini-aktualizacji w postaci redukcji % obrażeń przy użyciu pierścienia magicznej tarczy, nie wiem czy w tej sytuacji zmniejszenie obrażeń z kpiro byłoby dobrym pomysłem.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 12:18   #7
Yooback
 
Avatar Yooback
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Niestety nie mogę ustosunkować się w pełni do 2 i 5 punktu ponieważ nie widziałem jeszcze jak wygląda tutaj całość systemu pvp w praktyce. Jedyna moja styczność z tutejszym pvp to wczorajsza sytuacja na serwerze pvp, gdzie wojownik duchowny był bity przez kilku wysokopoziomowych zwiadowców, którzy nie mogli mu nic zrobić. Nie wiem jak wygląda to przy biciu zwiadowców. Magowie dostali natomiast prezent w mini-aktualizacji w postaci redukcji % obrażeń przy użyciu pierścienia magicznej tarczy, nie wiem czy w tej sytuacji zmniejszenie obrażeń z kpiro byłoby dobrym pomysłem.
Rozumie o co Ci chodzi. Co do zmniejszenia kpiro to chodzi mi wyłącznie o pvp i mogłoby być to zastąpione odpowiednim zwiększeniem siły puginału aby ta różnica w sile ataku pomiędzy nekro a duchownym była widoczna bo póki co to po co mi brać nekro skoro mogę atakować z tylko minimalnie mniejszą siłą a za to mogę zdecydowanie lepiej się leczyć duchownym.
Yooback jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 13:22   #8
hojrak12
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 37
Domyślnie

Ta nie mogli nic zrobic rycerzowi, a w czym on jest mocniejszy od palka ktory z owla tawis leczy sie tyle samo,a nawet wiecej. Oczywiście jeśli palkowie mają bełty fizyczne, czyli kostelnaar nie działa.
hojrak12 jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 13:29   #9
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Jak ja to wszystko widze :

Hape odes kpiro pobiera max 120 many, dmg nie powinien byc obnizany wogole jesli stoi sie przy danym potworze, dlaczego ? Jesli ktos nie chce uciekac jest narazony na dodatkowy waste ze wzgledu na to ze musi sie czesciej leczyc.

Zwiac necro dmg z puginałow powinien byc zwiekszony o 10%, gdyz obecny dmg z kpiro jest prawie identyczny co ten z puginałów a zwiadowca duchowny leczy sie ponad 2,5x lepiej od zwiadowcy necro.

Rycek duch elementalista zmniejszony dmg, lub zwiekszenia poboru many za jego czary obszarowe. Ogolnie profesja ta robi ogromne PG z profitem + moze pozwolic sobie na wypad na wodniki gdzie jest w stanie zarobic nawet do 100 talarow w 3h.

Mag necro lekko zwiekszony dmg z sd, lekko zwiekszone leczenie z hape tawis.

Mag duch bez zmian - jest to dobra profesja.

Ryc necro potrzeba najwiecej zmian, gdyz jest to najgorsza profesja w altaronie. Bije tyle samo co duch, leczy sie duzo slabiej z duzo wiekszym waste (musi uzywac uhów). Propozycje tu juz padały miedzy innymi dodanie mu life steala od zadawanych obrazen.
Wicher jest nieaktywny  
Stare 11-03-14, 14:19   #10
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał hojrak12 Zobacz post
Ta nie mogli nic zrobic rycerzowi, a w czym on jest mocniejszy od palka ktory z owla tawis leczy sie tyle samo,a nawet wiecej. Oczywiście jeśli palkowie mają bełty fizyczne, czyli kostelnaar nie działa.
A to co rycerz powinien sie leczyć może wiecej niż zwiadowca i mag?
Bubsko jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin