Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-10-14, 23:13   #1
draqq
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 4
Domyślnie Uwagi

Póki co z bólem również odchodzę od Altaronu z kilku przyczyn, wrócę po ewentualnym resecie, zmianie silnika i wgl dopracowaniu tej gry. A oto kilka uwag z mojej strony...

* Balans postaci, przeprowadzany kilkakrotnie, na test serwerze wypada okej, błedy są poprawiane... A w praktyce? W praktyce, pozwolę sobie porównac zwiada i maga ~40 lv. Wprowadzenie różnych kusz jest okej, ale mają one cechy przeważnie zmniejszające prędkość ataku... Wysoki pułap zręczności... Godziny łowienia ryb... Przy tak malej liczbie graczy kupienie lepszej kuszy na niskim poziomie po kilkunastu godzinach spędzonych przy trenowaniu zręczności jest marne, ponieważ żeby nas było stać na ową kusze musielibyśmy dużo zarobić... Za dużo jak na nasz poziom... I w tym czasie czym mielibyśmy uderzać? Łuk albo włócznia, które mają zbyt niski poziom ataku a wiec na 40 levelu najbardziej opłacalne byłoby expienie na krasnalach... aby nie było waste..., a wiec porównajmy hity zwiada 40lv ... A maga 40 lvl (mag nekro z efo owla 500+ i to w ludzi), czy to nie jest lekko przesadzone? Balans postaci był testowany przed wprowadzeniem zmian w kuszach... Dlaczego nie został balans poprawiony po wprowadzniu tych zmian?

* "szybki hotkey" tak właśnie to nazywam, opisane wyżej obrażenia, zadawane przez maga nekro... Dwóch około 40 lvl magów zabijają siebie na hita... Kosztem kto będzie miał szybszą ręke, albo kto załapie laga... Czy to nie śmieszne?

* "potwory zabójcy" vs niski lvl Mag. Otóż mag lub nawet zwiad niskopoziomowy, bije po 200 albo i więcej... A więc zadaje sobie pytanie. Po co? skoro wyruszając, np na Abitanskiego mistrza wojny owszem można zabić go na "2 strzały" ale zauważyć można to, że np. ten właśnie potwór uderza nas za pół hp i gracz nawet nie zdąży położyć ręki na hotkeyu aby się uleczyć i leci drugi hit (no i dead)... Dlaczego potwory maja fast attack?... I to z takim dmg... "strzyga " również to samo nie wliczając paraliżu...

* questy. Ja rozumiem ze Altaron od zawsze chciał być inny niż Tibia i wgl mieć wszystko inne... Brakuje jeszcze tylko grafiki do spełnienia tego... ale szczerze mówiąc to mało jest zadań dla niskopoziomowych graczy, oraz brak zadań skrzynkowych (owe są w Tibi) na respach gdzie można by to było wykonywać drużynowo. A w tej chwili drużynowo robi się przeważnie tylko bossy i nic więcej...

Moje uwagi nie zmierzają do tego aby ułatwić grę... Chodzi raczej o poprawienie wielu "dziwnych" rzeczy które wg. mnie są nielogicznie skonstruowane. Pozdrawiam i wrócę gdy Altaron sie "zmieni".

Ostatnio edytowane przez draqq ; 19-10-14 o 08:44
draqq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 06:45   #2
kaos
 
Avatar kaos
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 123
Domyślnie

A.d. balans postaci

Cytat:
. otóz mag lub nawet zwiad niskopoziomolwy , bije po 200 albo i wiecej .. a wiec zadaje sobie pytanie . Po co ?

Cytat:
wyruszajac np na abitanskiego mistrza wojny owszem mozna zabic go na "2 strzaly" ale zauwazyc mozna to ze np ten wlasnie potwor uderza nas za pol hp i gracz nawet nie zdazy polozyc reki na hotkeyu aby sie uleczyc i leci drugi hit (no i dead)
Bo na tym polega granie zbalansowanym magiem? Pada na hita ale w zamian ma dobry dmg? Jak nie ogarniasz gry magiem i takie smaczki są dla Ciebie za trudne, to po prostu nim nie graj...
Cytat:
a w tej chwili druzynowo robi sie przewaznie tylko bossy i nic wiecej..
LOOOOOOOOOOOOOOOOOL

P.s.
masz ogromne problemy z interpunkcją - przed przecinkiem/kropką/wielokropkiem/znakiem zapytania etc. nie stawia się spacji...
kaos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 07:54   #3
draqq
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 4
Domyślnie

To jest zbalansowany mag? haha smieszny jesteś. Widze, że przy update moderatorzy musieli brać pod uwagę również Twoje sugestie, bo bardzo bezsensownie myślisz ;).

Co do interpunkcji... To jest dyskusja na temat Altaronu a nie języka polskiego. Małe litery po kropce, spacje przed przecinkiem lub kropką są jedynie wynikiem pośpiechu i zmęczenia. A Ty nie bądź taki przemądrzały bo bym Cie bez problemu zgasił gdybym chciał. Także może napisz jakąś sensowniejszą wypowiedź a nie odpowiedzi typu "LOOOOOOOOOOOOOOOOOL" bo widać na jakim poziomie jesteś. Tak to sobie możesz mówić do kolegi z ławki. Po co odpowiadasz emotkami? Chcesz być śmieszny? Czy może tylko posty sobie nabijasz...

Co do bossów, źle mówię? Oczywiście nie wliczając expa drużynowego.

Czekam na sensowne odpowiedzi, pozdrawiam.
draqq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 08:16   #4
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

minus dla autora <znaki>
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 08:47   #5
draqq
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 4
Domyślnie

W ostatnim poście prosiłem o odpowiedzi na temat i rozwijanie wątków które zacząłem. Na życzenie poprawiłem wczorajszy post, i dalsze tego typu odpowiedzi zgłoszę jako SPAM. Pozdrawiam
draqq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 10:17   #6
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Co prawda moich postów jest zbyt wiele żeby edytować, ale w takim przypadku moje posty będą ograniczać się do '+ znaki', '- znaki', bo sam już nie mam siły odpowiadać większości osób. Ubliżanie też bywa męczące.
Cytat:
Napisał draqq Zobacz post
W ostatnim poście prosiłem o odpowiedzi na temat i rozwijanie wątków które zacząłem. Na życzenie poprawiłem wczorajszy post, i dalsze tego typu odpowiedzi zgłoszę jako SPAM. Pozdrawiam
minus <znaki>
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 10:43   #7
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

Jak to problem z zarobieniem na start. Kury koło miasta, godzinka-dwie i masz swoją wymarzoną kuszę, w kwestii zręczności nieco się zgodzę, według mnie to, że trzeba ją skillować godzinami na rybach jest w porządku, bo odpowiada ona za wkładanie klejnotów, skórowanie u alchemika, więc nie może być umiejętnością łatwą do wytrenowania, ale zwiadowca potrzebuje 160 zręczności do najlepszej z obecnie dostępnych kusz, co wymaga około 20h łowienia rybek, biorąc pod uwagę, że nie można skillować tej umiejętności na "afku", jest to jak dla mnie za dużo, w porównaniu do wojownika, gdzie aby założyć broń wystarczy postawić chara na nockę na młodym smoku, trenując przy tym również umiejętność obrony. Na temat waste zwiadem wypowiem się poraz kolejny, bo ja swoim waste nie robiłem nigdzie, więc nie wiem o co płacz. Expiąc Ezzaka od Trolli Twardzieli, następnie Górskich, a kończąc na rekinach solo, lub WRL-ach/Piaskowych w pt nigdy nie robiłem waste. PVP Magów na low-lvl niestety wygląda jak wygląda, ale jeśli na hlvl stają się maszynkami do zabijania, to musi się to odbijać jakimś kosztem.

W streszczeniu:
Zarobienie na broń/ekwipunek na małym lvlu nie jest problemem - mamy kury, pszczoły;
Zręczność jest trudna do wbicia, i tak właśnie być powinno, ale według mnie wartości wymagane do kusz są nieco za duże;
Ten straszny waste zwiadem według mnie nie istnieje, ja wszędzie profitowałem;
PVP Magów na low-lvl jest kosztem pvp magów na h-lvlu;
dawidees jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 12:42   #8
kaos
 
Avatar kaos
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał draqq Zobacz post
To jest zbalansowany mag? haha smieszny jesteś. Widze, że przy update moderatorzy musieli brać pod uwagę również Twoje sugestie, bo bardzo bezsensownie myślisz ;).

Co do interpunkcji... To jest dyskusja na temat Altaronu a nie języka polskiego. Małe litery po kropce, spacje przed przecinkiem lub kropką są jedynie wynikiem pośpiechu i zmęczenia. A Ty nie bądź taki przemądrzały bo bym Cie bez problemu zgasił gdybym chciał. Także może napisz jakąś sensowniejszą wypowiedź a nie odpowiedzi typu "LOOOOOOOOOOOOOOOOOL" bo widać na jakim poziomie jesteś. Tak to sobie możesz mówić do kolegi z ławki. Po co odpowiadasz emotkami? Chcesz być śmieszny? Czy może tylko posty sobie nabijasz...

Co do bossów, źle mówię? Oczywiście nie wliczając expa drużynowego.

Czekam na sensowne odpowiedzi, pozdrawiam.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.
lepiej sobie tym posmaruj.

Zgasić to co najwyżej możesz światło w kiblu po sraniu.
Odpowiadam emotkami bo po Twojej składni widąć, że tak Ci będzie łatwiej zrozumieć przekaz.
Na Twoją biedną interpunkcję nie ma wytłumaczenia. To nie są zawody, nikt Cie nie pośpiesza w pisaniu a jak jesteś zmęczony to moze odpocznij w końcu od komputera?
Hmm...
Cytat:
a w tej chwili druzynowo robi sie przewaznie tylko bossy i nic wiecej..
Cytat:
Co do bossów, źle mówię? Oczywiście nie wliczając expa drużynowego.
Co do bossów nie,(chociaz zaraz, exp druzynowy na bossach? A na których boss ach chodzisz poexpic? :D) ale co do stwierdzenia, iż w pt bije się teraz tylko bossy i nic poza tym to wyczuwam prowokację, albo woja z ciężko wykoksanym 11 lvlem.
kaos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 18:12   #9
draqq
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 4
Domyślnie

Kaos, powiem Ci tak, jak podrośniesz to podyskutujemy.
Nie mam zamiaru się dochodzić z jakimś nierozgarniętym dzieckiem. Pozdrawiam

dawidees
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, można zarobić i zreczność jest ważna, ale co do profitowania to zauważyłem po ostatnich update spadek dropa, albo mi się tylko wydaje.
draqq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-10-14, 22:03   #10
Chokoboy
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 3
Domyślnie

Ludzie jakoś grają i im nic nie przeszkadza, nagle znalazł się taki jeden i by chciał wszystko do góry nogami przestawiać. Jak chcesz mieć łatwo na starcie i w każdym etapie gry to zapraszam na jakiegoś ots'a, najlepiej evo. Albo grasz i się starasz coś osiągnąć, albo idź i nie graj, nikt myślę za jedną osobą płakał nie będzie, która nawet nie potrafi się powstrzymać od normalnych komentarzy, tylko same wyzywające.
Chokoboy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin