Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-10-14, 17:12   #71
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

To tylko taki przykład interprretujcie to jak chcecie. Mi obojetne czy byłby reset czy nie. Oni jeszcze pewnie sami nie wiedzą jak bedzie to wszystko w finalnej wersji.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 19:47   #72
kaos
 
Avatar kaos
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 123
Domyślnie

A mi się wydaje, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie zostawienie obecnych serwerów pvp i npvp takimi jakie są i stworzenie tego nowego połączonego. Chcesz grać starym charem? zostajesz na "retro" chcesz zobaczyć jak to wygląda z nowym silnikiem - robisz wszystko od zera na nowym, ale w dalszym ciągu masz możliwość grania starą postacią na poprzednim silniku.
kaos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 19:55   #73
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Nie wiem jak wyglądać będzie sprawa z opłacalnością czegoś takiego. Według mnie utrzymywanie starych serwerów Altaronu byłoby nieopłacalne. Lepiej te pieniądze wpakować w reklamę serwera.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 20:01   #74
dawidees
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 123
Domyślnie

Hoho! Chwilke mnie nie było, a tu już taka dyskusja, Beata z Arteronem dzieci zapowiadają na forum, zaniedługo pewnie o oświadczynach przeczytamy, non-pvp utraci swój ogród spokoju, a administracja z nieznanych przyczyn nie chce podjąć jednego z najsłuszniejszych kroków jakim jest reset ( Chyba zakończenie bety powinien rozpocząć reset? xD ). Do ciekawskich, jeśli są jacyś, obecnie mieszkam w internacie dlatego tak mało mnie na tym altaronie, tam przynajmniej pszyre odrabiam. Altaron zaniedługo stanie się tutorialem jak z dwóch upadających serwerów zrobić jeden, jeszcze bardziej upadający, już widzę te ogromne bannery o starcie gry, z lekkim, 5 letnim poślizgiem :D
dawidees jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:16   #75
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Dobra, napiszę zarąbiście długi post, bo, żeby każdy idiota zrozumiał muszę opisać totalnie wszystko i to obszernymi wypowiedziami. Już widzę te pytania odnośnie mojej wypowiedzi pisane przez ułomnych ludzi, którzy potrzebują stu nowych tematów żeby zapytać o to samo, ale w innej formie.

Zacznijmy od tego, że to beta altaronu, tu było W CHOLERE błędów, a na każdym z nich ktoś zarobił. Teraz załóżmy, że resetu nie będzie i Wasze postacie zostaną przeniesione w jakimśtam śmiesznym stosunku na nowy silnik... Okej, nowych graczy będzie mniej o połowę, bo którykolwiek team za swoje zbugowane talary zrobi milion sdkerów i będzie ownił każdy resp, gdzie jest włączone pvp (odwołuje się do wypowiedzi Altera, gdzie napisał, że w częściach krain pvp będzie dostępne, a w innych [takie jak miasto] będzie wyłączone). Mimo wszystko ten argument do Was nei dociera, piszecie farmazony typu 'administracja obiecała, że nie będzie resetu' i do Waszych zasranych łbów nie trafia, że szykujecie sobie stryczek, bo ALTARON UPADNIE. Od cholery czasu pisały obie (bo są tylko dwie) ekipy na PVP, że każda nowa postać, która nie jest od jednej strony musi być od drugiej i mieli racje. Na Non też życia większego nie ma, cały czas te same twarze, te same wywerny, te same bagienne/rekiny. Twierdzicie, że jest okej, że jest super, że postacie mają być przeniesione, bo je wyexpiliście, że 'nie ma co robić orsha' resetowanego co rusz... Kurwa... Sami tego orsha sobie zrobiliście i to wymaga resetu. Beata płacze na forum, bo żal jej dupe ściska na myśl o stracie smoczego pogromcy +16.

Teraz uznajmy, że servery pvp i nonpvp zostaną, a dodatkowo pojawi się 'nowa' gra. Chuj wielki, bo koszta utrzymania większe (nie wkurwiaj mnie ezzak i nie piernicz mi o super dedyku, bo Inwob mimo najlepszego sprzętu miał problem z Narvią), a Altaron ma 2 serwery gry, tsa, strone, na jednym dedyku, więc skoro to wszystko trzyma się kupy to po mapie musi biegać naprawdę w chuj mało osób. Po starcie 'nowej' gry te liczby wzrosną i jak chcecie mieć 24/7 grę chodząca jakby 100 noobcharów kupowało zawieszki na ankardii to sobie grajcie w swój srartalon sami, albo rzucajcie hajs administracji opłącając servery na swój koszt, same statusy nie wystarczą na 2 solidne dedyki...
Chujowa opcja to i ja nie będę się rozpisywał.

A teraz pomysł resetu postaci, jednego, wspólnego, servera 'nowej' gry. Nazywa się Altaron, ale już nie będzie to beta, więc reset jest zrozumiały, bo przecież beta się skończyła, bugi naprawione, gra teraz będzie działać jak powinna. Wszyscy happy, reklama na 2 miesiące przed startem, ludzie sięjarają, gimbusy planują wagary, ezzak robi zapasy na pół roku papierosów, prowiantu i fety, bo pierdoli czy odpadnie mu nos, altaron ważniejszy. Beata z Arteronem planują, że skoro start dopiero za 2 miechy to mogą gdzieś wyjechać, a Trannitis już zaczyna skupować uhy żeby mieć po starcie. Wszyscy są zajarani, a Sondery znowu płaczą na forum, że ledwo chary nowe wyexpili, a już delate... Właśnie, Sondery... Też płakały, że od nowa graćnie będą, a grają, Wy też będziecie, zresztą... i tak planujecie iśćna jakiśtam zjebany server (collegiumy), więc o co płacz? Pogracie, akurat Wam się znudzi na 'nowy altaron' i przyjdziecie expić chary. Nowa gra? to dajcie nowe konta...

sram na komentarze, żezrobiłem błędy, nie postawiłem spacji. Jak macie rozum to umiecie czytać nawet takie ciągi liter.

i coś specjalnei dla npvp z #hot 16tek...

Cytat:
Napisał legkan
A na zakończenie linie będą tylko dwie,
obsracie się jak po resecie będzie tylko PVP!

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 03-10-14 o 21:26
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:39   #76
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Altaron ma 2 serwery gry, tsa, strone, na jednym dedyku
Serwer gry jest na jednej maszynie dedykowanej, testowe na kolejnej, natomiast pozostałe są na 2 VPSach (ts, strona+wiki).
Altrel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:46   #77
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

czyli tak czy inaczej servery muszą być na słabych, ale wystarczających, na ten moment, maszynach. Mimo wszystko chyba nie widzi Wam się kupowanie nowego, bardzo silnego dedyka, na nową grę (silny, bo przecież zakładamy, że będzie sukces i przynajmniej na starcie będzie masa online, a nie chcemy crasha). Nie opłacałoby się dokładać do interesu na życzenie graczy, by stały dodatkowo 2 'retro' servery. beta to beta. po becie jest reset, by nie było 'wyników błędów' na nowej grze. gracze powinni to uszanować i 'podziękować' za lata dążenia do celu. Przecież, Altrel, nei zarabiacie na Altaronie bóg wie jakich pieniędzy żeby gracze mogli poczuć się oszukani, informowaliście, że to beta... Na pewno macie jakieś liczby przychodów, możecie oszacować ich zmiany po starcie 'nowej gry' i odjąć od tego obecne koszta + nowa gra... retro pvp i non na pewno odpada. A co do resetu... Gracze nie zrozumieją, że ma być reset, będą płakali, będą tupać, Wy stracicie przypływ gotówki do startu 'nowej gry'... zawistne bestie z tych graczy... I tak trzeba im powiedzieć, że resetu nie będzie, ale przemyślcie... czy w ostateczności go nie zrobić, by zmyć z altaronu te wszystkie plecaki talarów, niewidek (z rekinów) czy pobugowanych itemów... Mam nadzieję, że chociaż poważnie przemyślicie 'niezapowiedziany reset'... Gracze i tak wrócą, tak jak sondery na pvp...

dodatkowo plotki mówią, że system skilli będzie bardziej rozbudowany niż obecny,a ich będzie znacznie więcej... nie da się przecież dostosować starych postaci do nowego silnika tak, by nikt nie był pokrzywdzony... Nie główmy się nad tym jaki dać przelicznik na te umiejętności tylko dajmy wszystkim równy start... a ja, nawet za darmo, powstawiam na fora projekt reklamy jeżeli tylko będzie już pora, myślę, że wielu graczy również stać na to, żeby na 2-3 fora wkleić gotowe linie... tą grę tworzą głównie gracze, więc jeżeli komuś zależy na tym, by Altaron miał jakąkolwiek przyszłość i aby gra była ciekawsza, niech po prostu pogodzi się z resetem i zadba, by ludzi było jeszcze więcej...
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:47   #78
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Legkan Ty masz jakiś ból dupy czy coś, nie wiem zazdrościsz czegoś komuś, to Ty wylewasz swoje żale na forum w tym momencie a uwierz mi, że każdy ma w nosie Twój jak to napisałeś 'oczekiwany post'. Tak jak wyżej napisałam mam w nosie czy będzie reset czy nie. Pogromcy i inne rzeczy to tylko piksele w grze, może Ty przywiązujesz do tego wagę ja nie, niezależnie ile tego mam.
Poza tym nie wiem po co tu są posty typu 'lepiej gdyby zrobili 2 serwery', 'niech zrobią reset lub nie' - zrobią co chcą i kij nam do tego tak naprawdę i tak na to nie wpłyniecie.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain

Ostatnio edytowane przez beta2468 ; 03-10-14 o 21:55
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:51   #79
Przemasia
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 17
Domyślnie

Tu nie chodzi...a przynajmniej nie mi o to czy będzie reset czy go nie będzie...bo jest mi to obojętne...po prostu nie chce grac na serwerze pvp bo nie taka opcje wybrałem przy zakładaniu konta...Kos lubi się bić ok jego wybór, a ktoś nie ...i chciałbym by był wybór a nie narzucenie z góry...

Odchodzę z gry...i nie mowie tego by ktoś po mnie płakał lub by zmienić decyzje administracji..mnie taka gra nie odpowiada...wiec w nią nie będę grał jeśli pvp będzie narzucone.
Przemasia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-10-14, 21:55   #80
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Beatko, spójrz na to inaczej, będziesz miała kupe czasu na odpoczynek od tego co 'tak bardzo masz w nosie'. Nie interesują mnie moje pixele, mnie interesuje, by gra w którą gram (a może to być cokolwiek, niekoniecznie internetowa) była jako tako ciekawa, a nie taka jaką jest teraz altaron. Reset wyjdzie wszystkim na lepsze, administracja zarobi więcej, a przed graczem będzie więcej wyzwań i co najważniejsze, graczy będzie więcej i możę w końcu doczekamy się czasu, gdy 'ten noobchar' będzie od kogoś innego... Przemasia - i tak wrócisz ;-) Liczę na Was.

@edit. Administracja napisała oficjalnie, że postacie zostaną przeniesione na nowy silnik, mój post to po prostu próba zmiany tej decyzji, a zrobią to co im się bardziej kalkuluje, chyba logiczne. Na administracje wpłynie, więc zarówno to co piszą ludzie jak i to na czym najwięcej zarobią (a zarabiają na graczach), czyż nie?

@edit2 a żeby odbić hejty, że mogę grać w cokolwiek innego, ciekawszego - altaron ma potencjał, ma na prawdę zarąbistą mechanikę, ale brak mu tego... przełomu... brakuje tego czynnika ludzkiego, tych graczy, którzy go jeszcze bardziej urozmaicą... niech coś się dzieje, a nie 'no, to teraz zrobię manasy, potem runy, a na koniec pójdę expić po to, żeby cały czas bić się z tymi samymi ludźmi/robić te same misje/handlować z tymi samymi osobami... Męczy mnie, że na 'handlu' są te same wiadomości od pół roku... trzeba więcej graczy, by wyzwania były jeszcze trudniejsze w realizacji...

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 03-10-14 o 22:06
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin