Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-11-12, 23:08   #1
davis89x
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 0
post Czarno-biała Lista - Omówienie

Cześć.
Czy ktoś kiedyś zaebau Ci loota?
A może blokował na expowisku i lurował potwory tak, abyś padł?
Czy też może ktoś był nadmiar miły i niezważająca na twój niski poziom, wytłumaczył Ci parę zagadkowych dla Ciebie kwestii związanych z grą?
Nie wiem jak Ty, ale u mnie przeważają te pierwsze dwie wyżej opisane sytuacje.
Ostatnio chamstwo i ignorancja pewnego gracza przerosła moje wyobrażenie, wtedy też pomysł który gdzieś tam miałam w podświadomości w swojej główce, został rozważony czy aby sensowny jest i dalej idąc, czy nie przedstawić by go innym - się dowiem co wymyśliłam.
Idea jest prosta - zrobić aktualizowaną listę, spis z nickami graczy, którzy zostali zgłoszeni w tym temacie przez innych graczy.
Proponuję zrobić w sumie dwie listy: graczy chamów i graczy świętych.
Proponuję aby każde zgłoszenie na danego gracza było naliczane punktowo.
Aby uniknąć sytuacji - "No dobra, a co jak ja nawymyślam na kogoś kto mnie peknął, że ukradł mi loota, że blokował itd." proponuję system weryfikacji i punktów weryfikacji. W skrócie po pierwsze oznacza to, że koło każdego zgłoszonego gracza będą wypisane dwa rekordy - liczba punktów zweryfikowanych oraz liczba wszystkich punktów.
Po drugie, weryfikacja może polegać na(jeśli to oczywiście w danym przypadku możliwe) umieszczeniu w poście lub przesłaniu mi(bądź osobie która zadeklaruje się prowadzić listę)screenshota bądź nagrania. W niektórych przypadkach, jeśli osoba zgłaszająca nie będzie miała nic przeciwko, zostanie przeprowadzona rozmowa z "oskarżonym" -w celach weryfikacji.
Po co to wszystko? Przecież taka lista w niczym nie pomoże, a nawet może zaszkodzić np. osobie zgłaszającej, bo np. jak się osoba oskarżona dowie to -masz hunta 4 ever(no chyba że to no-pvp).
Otóż według mnie taka lista jest przydatna(najbardziej niskopoziomowym graczom) - wiem kogo mam w jakich sytuacjach unikać, dodam sobie do Vipów odpowiednie osoby, będąc na huncie sprawdzę czy dana osoba nie jest przysłowiowym chamem,
lub mając jakąś sprawę wiem do jakiej dobrej duszy napisać :)
A teraz zamieszczę przykładową listę aby zobrazować sytuację:

Ukryty tekst:
Świat PVP

Czarno czarni:
1. Szatan 6(66)[0.09]* - Uważa się za Pana i władcę
2. Diabeł 2(5)[0.4]* - Nakłania do złego

Święci:
1. Bóg 777(777)[1]* - On Jest
2. Jezus 11(12)[0.92]* - On Wie

*-dane w nawiasie kwadratowym to stosunek pkt. zweryfikowanych do niezweryfikowanych.


Czekam na wasze opinie(P.s. Nie jestem pewna czy dałam do odpowiedniego działu, ale to można zawsze naprawić :)).

Ostatnio edytowane przez davis89x ; 01-12-12 o 13:15
davis89x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-11-12, 23:10   #2
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

na pvp taka lista nie potrzebna. A na non pvp zachowanie chamstwa i prostactwa bylo jest i bedzie.
Attax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-11-12, 23:19   #3
davis89x
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
na pvp taka lista nie potrzebna[...]
Czekam na wytłumaczenie -jeśli to możliwe oczywiście - ponieważ jest ono dla mnie niejasne - nie wiedzę skąd taki wniosek ;)
Prawdopodobnie mówisz tak, ponieważ masz wysoki poziom. Ja jeszcze nie miałam więc nie wiem jak tam sprawy się mają. Musisz jednak wiedzieć, że tu na dole, jest dużo niskopoziomowych, nowych graczy :)

A ja jeszcze raz w skrócie wypiszę to co mi przychodzi na myśl, dlaczego jestem na tak, w jakich sytuacjach takie coś może być przydatne:
- Ktoś chce kupić SS za pieniądze w grze. Może sprawdzić czy akurat gracz nie jest na czarnej liście za podobne oszustwa.
- Ktoś ma PK przed depo, zastanawiasz się, czy wyrównywał rachunki z kimś, czy też jest skur*synem ? Wchodzisz tutaj i obczajasz.
- Na expowisku jest jakiś koleś, nie wiesz czy masz się obawiać o swoje życie, albo lootbaga, obczajasz czy jest na liście
- Nie możesz w grze znaleźć nikogo pomocnego, obczajasz czy ktoś z listy świętych jest online.
- Ktoś prosi Cię o pomoc? Sprawdzasz czy czasem nie pomagasz skur*czybykowi.
-Stawiasz albo ktoś stawia Ci Mnicha, rozglądasz się po depo lub VIP, czy ktoś z listy natrętnych Łowców Mnichów nie jest w pobliżu.

P.s. Szybko czytasz ;) Temat założony 00:08, a Ty w niecałe dwie minuty przeczytałeś, zastanowiłeś się co napisać i napisałeś post.

Ostatnio edytowane przez davis89x ; 28-11-12 o 17:58
davis89x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-12-12, 15:30   #4
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Sprawa jest prosta, na pvp nie ma złodziei, chamskiego zachowania oraz noobostwa, po mimo tego że jest wojna owszem. Oby dwie strony się w pewien sposób nienawidzą. Mi jak zaczynałem grę czy jednym czy drugim charem nikt nie ukradł żadnego loot baga, nie wyzywał mnie itp itd. Takich zachowań na pvp po prostu nie ma. Tylko na NON PVP serwerach są przejawy debilizmu , chamstwa i bandy złodziei. Masa ludzi co wbija ci na expa , wyzywa tym samym odbiera Ci przyjemność z gry. Jeszcze "jako taki" poziom posiadają tam ludzie co kiedyś grali na pvp. Bo zmieniając serwer nie zmienili swoich dobrych manier które wynieśli z pvp.

Nawet jak powstanie zajebista lista, nawet administracja zrobi jakiś licznik punkcików kto jak się sprawuje czy jest dobry czy nie. To i tak nie wiem co to zmieni odnośnie tych ludzi którzy czerpią przyjemność z sprawiania problemów innym. Jakieś punkty mają mu zabronić ukraść Ci loot baga ?

Zaraz powiesz to w takim razie jak ktoś ma 500 -(minusów) czyli ma range zły jak diabeł nie kupuj , nie sprzedawaj tej osobie. To maja być bany? Dochodziło by do takich sytuacji ze klany jakby kogos nie lubily robily by nowe konta tylko po to aby dać komuś -. Chcesz grać gdzie ludzie "szanują" się na wzajem polecam pvp.

Pozdrawiam.
Attax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-12-12, 20:47   #5
Dresiarz
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 63
Domyślnie

[PVP] Jeżeli ktoś zna jakieś inne postacie gracza: Rengarou, proszę pisać na prw alboo w temacie.

Pisze to jako przestroga, jeżeli ktoś chciałby kupić od niego status szlachecki.

Ostatnio edytowane przez Dresiarz ; 01-12-12 o 20:53
Dresiarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-12-12, 23:28   #6
davis89x
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 0
Domyślnie

Ataxxie. Drogi Ataxxie.
Wskaż mi proszę, gdzie pisałam cokolwiek o banach.
Wskaż mi proszę, gdzie napomniałam o liście prowadzonej przez administrację.
Lista od graczy dla graczy.
Dalej... To, że nie spotkałeś się z sytuacją tak jak mówisz, np. kradzieży lootbaga, nie oznacza że takie sytuacje nie przytrafiają się innym, nieprawdaż?
Poniżej masz kolejny podpunkt, dlaczego taka lista się przydaję.
Kiedy zobaczysz już, że nie chodziło mi o to co napisałam w pierwszych trzech linijkach, jak zatem wypowiesz się w tej kwestii?
davis89x jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-12-12, 18:07   #7
Dresiarz
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 63
Domyślnie

Mam kolejną osobę która przycina na pacc: Morgian nie polecam gościa ;< mimo tego, że ma wysoki lvl
Dresiarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-12-12, 00:30   #8
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał davis89x Zobacz post
Ataxxie. Drogi Ataxxie.
Wskaż mi proszę, gdzie pisałam cokolwiek o banach.
Wskaż mi proszę, gdzie napomniałam o liście prowadzonej przez administrację.
Lista od graczy dla graczy.
Dalej... To, że nie spotkałeś się z sytuacją tak jak mówisz, np. kradzieży lootbaga, nie oznacza że takie sytuacje nie przytrafiają się innym, nieprawdaż?
Poniżej masz kolejny podpunkt, dlaczego taka lista się przydaję.
Kiedy zobaczysz już, że nie chodziło mi o to co napisałam w pierwszych trzech linijkach, jak zatem wypowiesz się w tej kwestii?
Zatem naucz się czytać ze zrozumieniem to co napisałem. Może następnym razem zrozumiesz sens mojej wypowiedzi. Jeżeli nadal nic nie zrozumiesz napiszę Ci to w podpunktach. W jakim przypadku odwoływałem się co do tych banów i administracji.

@ Albo zrobię to od razu

Jak przeczytasz jeszcze raz wypowiedź zauważ pojawia się tam taki zwrot "NAWET JAK" który podkreśla to że wybiegam w przyszłość iż Twój pomysł przypadnie do gustu nie tylko graczom ale również i Administracji i że oni zrobią profesjonalną listę np na "profilu postaci"
PRZYKŁAD PROFILU POSTACI : http://altaron.pl/p/Attax/
I tam byłby licznik plusów / minusów.

Co do Banów również wybiegłem w przyszłość i tam zastosowałem zwrot "ZARAZ POWIESZ" to oznacza że jeszcze tego nie powiedziałeś, ale jest szansa że stwierdzisz że jakaś kara faktycznie musi spotkać tych złoczyńców którzy kradną loot bagi a jedyną karą jaka jest to po prostu ban.

Mam nadzieję że teraz wyraziłem się jasno. W razie wątpliwości postaram się jeszcze bardziej uprościć moją wypowiedź, aby była zrozumiała dla każdego. :)

Ostatnio edytowane przez Attax ; 03-12-12 o 00:38
Attax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-12-12, 03:04   #9
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Mi się pomysł podoba. Nic zobowiązującego, a byłoby to fajne źródło danych.
Na przykład:

*byłoby to pewnym narzędziem kontroli nad stronami walczącymi, by nie przeginały z szykanowaniem innych graczy, bo źle z tym wyglądają.
*Łatwiej kupowałoby się pacc w grze wiedząc czy ktoś ma jakieś "negatywy".
*Pomogłoby w procesie rekrutacji do lepszych gildii.
*Pokazałoby też kogo warto czasem posłuchać i dla kogo warto mieć czas, a z kim lepiej nie mieć nic do czynienia.

Z negatywów - napisz coś negatywnego o członku jednej czy drugiej gildii walczącej, a jesteś przegrany ;)
No chyba, że ktoś nie ma już nic do stracenia.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-12-12, 14:23   #10
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Jeśli ktoś cię wyzywa, kiedy jest chamski lub spamuje daj mu ignore.
Jeśli ktoś cię zabił, sam, z kolegami albo blokował cię na potworkach i padłeś jest to tylko twoja wina, część graczy gra właśnie po to, żeby zabijać innych i nikt nie ma prawa im tego zabraniać - nie radzisz sobie z tym możesz grać w metina albo wowa. Jeśli ktoś przeszkadza ci w grze blokuje respa, ubija potworki, kradnie lootbagi zawsze możesz go zabić, też mu przeszkadzać, a jak sobie nie radzisz zmień grę na inne mmo. Taka lista ma sens jedynie w przypadku ludzi którzy oszukują na status lub zamieniając się pieniędzmi między serwerami. Dlaczego ktoś ma być na jakiejś czarnej liście dlatego, że inna osoba nie radzi sobie z emocjami/nie wie, że to tylko gra/nie zna jej zasad. Nie podoba mi się jakiekolwiek dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. pozdrawiam
Narwashi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin