Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-05-15, 16:40   #1
Calel
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 28
Domyślnie Obrona bronią dwuręczną

Nikt mi nie odpisał w temacie o broniach dwuręcznych, więc postanowiłam założyć jednak kolejny temat.

"Każda broń dwuręczna ma większą lub mniejszą obronę, lecz jednak zawsze jakąś - napisał/a Pan/i(Pregusia), żeby przy rozwoju tego typu rycerza nie brać w ogóle pod uwagę umiejętności obrony tarczą. W takim razie, czy dobrze zrozumiałam, że to jak dobrze bronimy się(nie atakujemy!) bronią 2h zależy od skilla 2h, czy jednak od obrony tarczą?(w końcu tarcze mają statystykę obrony, tak samo jak bronie 1h czy 2h, więc nie zdziwiła bym się jakby właśnie tak było)"
Calel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 16:58   #2
Harakiri
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 9
Domyślnie

Altaron jest zrobiony na wzor tibi wiec pewnie tak jak tam czyli jak ma sie 2 reczna bron albo 1 reczna bron bez tarczy to na obrone wplywa skill broni ktora nosimy ^^
Harakiri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 17:01   #3
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał pregusia Zobacz post
Ad 5) O.o
Tarcza tarcza a bron bronia (a zombie zombie zombie) - w sensie blokada w broni zalezy od jej ataku i twojego skilla 1h/2h/dist. Tarcza nie ma tu nic do rzeczy - blokada tarczy zalezy od def tarczy i twojego skilla obrony.
Jak chcesz isc w 2H to tarczy nie ma sensu brac pod uwage nigdzie.
O ten cytat chodzi.
Na ile zrozumiałem, to redukcja dmg u rycka 2h, zależy od umiejętności władania bronią dwu ręczną (szermierka, parowanie ataków mieczem - logiczne ;))
Adminowi pewnie chodziło o DEF broni a nie o jej ATAK, też tak mam i ludzie mają, że jak mówie o złożonym temacie, to czasem powiem jedno, a myśle o drugim xD

Jeśli sie nie mylimy, to ciekawy jestem, jak bardzo skutecznie wzrasta redukcja obrażeń wraz ze wzrostem skillu 1h/2h oraz defem broni (1h/2h). Czy porównywalny stosunek do tarczowania i wartości obrony tarczy, czy jakiś inny wzór, bardziej, mniej paraboliczny.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 17:11   #4
Calel
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 28
Domyślnie

Ja tam jednak czekam na pewne info...to są Altarony.
Calel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 20:13   #5
Shiverick
 
Avatar Shiverick
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 71
Domyślnie

"Ilość obrony wraz z umiejętnością obrony tarczą określa ile obrażeń jesteśmy w stanie redukować bronią lub tarczą. Tak – zgadza się, można blokować bronią dwuręczną! A efektowność tej redukcji zależy od umiejętności obrony tarczą!"

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11201
__________________
Shiverick jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 20:26   #6
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@Shiverick
Cytat:
Napisał NinjaArabStrateg Zobacz post
A efektowność tej redukcji zależy od umiejętności obrony tarczą! W przypadku broni jednoręcznej i tarczy, pod uwagę jest brana ta większa obrona.
Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Nigdy tak to nie działało. Brane pod uwagę są obie wartości.
Chciałbym na początku wyrazić moje uznanie do NinjaArabStrateg'a, nie chcąc podważać wartości jego pracy dla zrozumienia mechaniki Altaronu, po prostu w niektórych kwestiach, przy swoich badaniach (tak złożonego tematu) mógł się pomylić, a inne mogły zostać zmienione.

Jeśli stwierdził że def broni nie dodaje się z defem tarczy (co by owocowało znacznie większą redukcją dmg) to prawdopodobnie def broni nie skaluje się z umiejętnością obrony tarczą (2 lata temu skill nazywał się po prostu obrona)

Główny temat wątek poradnika (Mechanika obrażeń - zależność skillu, ataku i siły) został zbadany i potwierdzony przez administracje.

Tak więc, ciekaw jestem jak to skwituje ktoś wtajemniczony, oraz jak mocno wpływa skill 1/2h na redukcje w oparciu o def broni.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 20:50   #7
Harakiri
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 9
Domyślnie

Jezeli kogos interesuje to w dawnych czasach tibi (o ktora altaron jest oparty) w pewnych warunkach bardziej sie oplacalo zdjac tarcze majac 1 reczny miecz niz nosic ta tarcze jezeli tu nie laczy sie def broni z defem tarczy to milo byloby jakbysmy dostali tabelke i wiedzieli kiedy nam sie to kalkuluje a kiedy nie :) Bo pewnie jak tarcza jest zalozona to nie wazne czy mieczem sie obronisz wiecej i tak tarcza broni... wystarczy jakby ktos zrobil testy noszac bron 1 reczna z duza obrona i tarcze z mala obrona a potem z ta sama bronia bez tarczy oczywiscie zadnego innego eq nie noszac i najlepiej jakby tankowal przynajmniej 2 potwory ktore go cos bija przez 5minut i policzyl ile ciosow zablokowal a ile dostal ;d
Harakiri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-05-15, 00:39   #8
Kagrenak
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 101
Domyślnie

Sam jestem bardzo zainteresowany kwestią obrony rycerza 2h. Jakiś czas temu usłyszałem plotke na temat 2h. A mianowicie, że na wysokim lvlu rycerz 2h obrywa porównywalnie do rycerza 1h. Jeśli nawet skill obrona jest ważna dla 2h, to lepiej abysmy wszyscy o tym wiedzieli, dużo wątpliwości w tej sprawie jest.
Prosimy administrację o wypowiedzenie sie.
Kagrenak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-05-15, 14:36   #9
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Obrona efektywna (ogolna wartosc, ktorej znaczenie nie ma sensu - ino relacje sa wazne - im wieksza tym lepiej sie bronimy, im mniejsza tym slabiej) wyliczana jest na podstawie



gdzie

1) shieldDef - def tarczy, jak jej nie mamy to 0
2) shieldUsage - zuzycie tarczy w %
3) skill - skill obrony
4) weaponDef - obrona broni, 0 jak nie ma
5) factor - wspolczynnik obrony (te ikonki od tarcz i mieczykow) mozliwe wartosc 2.0 1.2 1.0
6) strength - skill sily

Dla postaci 2H mamy shieldDef=0, shieldUsage=0, podstawiac wyjdzie nam



Takze zarowno sila, def broni jak i skill obrony jakos wplywaja na ogolnie pojeta obrone w 2H. Pozostaje sobie jedynie odpowiedziec jak bardzo wplywaja.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-05-15, 21:32   #10
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Pregusia wie jak zgasić dociekliwych altarończyków :D
Skillowałem, więc sobie policzyłem, mojemu ryckowi wyszło coś ponad 65 jednostek (nie mam kartki przy sobie)

Nie miałem pojęcia że siła wpływa na obrone ;)
Więc jedna skill 1h/2h nie ma tutaj nic do rzeczy.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin