Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-05-15, 12:18   #1
artlor
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 6
Domyślnie Broń ...ręczna

Panowie, zapatruje się na używanie broni dwuręcznej.
1) Czy używanie broni dwuręcznej jest bardzo nieopłacalne do gry w pojedynkę?
2) Jakie subprofesje byście mi polecili do wojownika z bronią dwuręczną? myślałem nad duchownym, bo być może pomogło by mi to przez ogarnąć otrzymywane obrażenia :P
3) do którego poziomu umiejętności powinienem się wyskillować, aby opłacalne było pakowanie tam PN? I w co w ogóle powinno się ładować PN'y?
4) Przeczytałem w poradniku o mechanice obrażeń zadawanych bronią o znaczeniu siły i moje pytanie brzmi: czy opłaca się pakować jakiekolwiek punkty PN w siłę? Czy lepiej zwyczajnie ją skillować z piąchy :D
5)W tym samym poradniku przeczytałem, że bronie dwuręczne mogą blokować obrażenia i jest to zależne od naszego wytrenowania w umiejętności obronie tarczą. Czy w takim razie grając z bronią 2h powinienem również trenować umiejętność obrony tarczą?
artlor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-15, 13:29   #2
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Ad 5) O.o
Tarcza tarcza a bron bronia (a zombie zombie zombie) - w sensie blokada w broni zalezy od jej ataku i twojego skilla 1h/2h/dist. Tarcza nie ma tu nic do rzeczy - blokada tarczy zalezy od def tarczy i twojego skilla obrony.
Jak chcesz isc w 2H to tarczy nie ma sensu brac pod uwage nigdzie.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-15, 14:22   #3
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

1) Nie grałem za bardzo 2h, (troche pół roku temu). Raczej do gry solo, ew ofensywnego 'blokowania', moim zdaniem ideał do party z magiem duchownym.

2) Wg. mnie rycek 2h ma miażdżyć przeciwników, zanim oni zmiażdżą go, dla odes rego dobrym połączeniem wydaje sie alchemi-elementalista (lub na odwrót), przy czym w grze solo ihy/uhy będą konieczne, ale bedziesz miał 135% obrażeń od żywiołów z odes rego.
Duchowny elementalista 2h też dobre połączenie, mniej ofensywne, ale mamy tańsze leczenie. Nekro alch również ma dobry dmg, najlepszy punktowy, z odes rago troche słabszy, ale za to mamy dodatkowy heal - wampirze uderzenie.

3) Zależy jak silną masz wole, 90 2h to wg mnie optymalne minimum.

4) Z poradnika wynika, że dopóki Twój skill nie blokuje broni, którą masz / możesz kupić, siłe traktujesz jedynie jako próg do podniesienia lepszej broni/pancerza. 100 siły ręcznie to optymalna wartość, później też nie źle leci. Gdy Twoja broń wymaga więcej siły niż dasz rade wyskillować, wtedy ładujesz PNy.

5) @up dzięki adminie, różne plotki chodziły po altaronach, ogólnie byłbym wdzięczny gdyby takie rzecze były gdzieś opisane, bo zupełnie 1. raz o tym słysze. Np plotka że skill 1h nic nie daje i że siła zwiększa obrażenia (wiem że siła zwiększa ATAK, a atak bez skillu niewiele dmg dodaje)
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-15, 14:59   #4
Kagrenak
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 101
Domyślnie

Kolejna plotka to taka, że na wyższym lvlu 90+ 2h rycerz blokuje\otrzymuje porównywalnie tyle samo obrażeń co 1h z tarczą :P

Ostatnio edytowane przez Kagrenak ; 06-05-15 o 15:06
Kagrenak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-05-15, 13:42   #5
artlor
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 6
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi :)
artlor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-15, 05:09   #6
Calel
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 28
Domyślnie

@pregusia (lecz pytanie skierowane również do innych mądrych użytkowników, a nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu, skoro dość dobrze się one pokrywają)

Każda broń dwuręczna ma większą lub mniejszą obronę, lecz jednak zawsze jakąś - napisał/a Pan/i, żeby przy rozwoju tego typu rycerza nie brać w ogóle pod uwagę umiejętności obrony tarczą. W takim razie, czy dobrze zrozumiałam, że to jak dobrze bronimy się(nie atakujemy!) bronią 2h zależy od skilla 2h, czy jednak od obrony tarczą?(w końcu tarcze mają statystykę obrony, tak samo jak bronie 1h czy 2h, więc nie zdziwiła bym się jakby właśnie tak było )
Calel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin