Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się pomysł i czy jesteś za wprowadzeniem tego do gry.
Tak 74 66.67%
Nie 37 33.33%
Głosujących: 111. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-04-11, 19:18   #1
psotek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

ja proponuje wproadzenie nowej klasy broni jak noze czy cos(do walki na dwie łapy) a skill o tego to juz jest zrecznosć.
psotek jest nieaktywny  
Stare 07-08-11, 19:17   #2
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

W przyrównaniu dmg w skali od 0-100 ja to widzę tak:
Broń 1h (przykładowo 20 ataku) zadaje obrażenia 0-50 max

2 bronie 1h (przykładowo osobno każda po 20 ataku) zadają łączne obrażenia 0-75 max
(tutaj może być to rozwiązane formułą <atak broni 1h + atak drugiej broni 1h podzielony przez 2 *150%= ilość punktów ataku jaką dają nam oba miecze do kupy> co da w tym przypadku 30 ataku

broń 2h (20 ataku) zadaje obrażenia 0-100 max. Ma liczony atak *200% (w tym przykładzie 40), albo od razu zrobic tak, ze najslabsza bron 2h będzie tak silna, jak najmocniejsza broń 1h, natomiast najmocniejsza broń 2h będzie silniejsza o 25 % od dwóch najmocniejszych mieczy 1h noszonych naraz.

OBRONA (wyrażona w 0-100 punktach hp których maxymalnie może uniknąć dana postać)

1h - może nosić tarczę (przykładowo 30 def) zatem unika 50-100 hp

2x 1h - nie nosi tarczy, lecz ma 2 bronie którymi paruje ciosy, unika 25-50 hp

2h - nie nosi tarczy, robi mocne zamachy bronią, sieje spustoszenie, lecz szansa uniknięcia ciosów to 0-25 hp

Mam nadzieję, iż rozpisałem wszystko jasno, dla pewności podsumuję:
1h-najslabszy atak, najlepsza obrona
2x 1h - średni atak, średnia obrona
2h-najmocniejszy atak, najslabsza obrona.

Sens dual wielda ? Powstaje coś między 1h a 2h, złoty środek :) Coś, dla ludzi, którym 1h bije za słabo, a 2 h ma za słabą obronę.
Kosky jest nieaktywny  
Stare 08-08-11, 14:38   #3
Heimdalld
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie Jak kolega wyżej

Dla mnie jedyny + tych 2 broni 1h to to, że można używać 2 żywiołów jednocześnie ale i tak to by było skomplikowane potem.

Jak kolega wyżej dokładnie to wyjaśnił trzeba by było wszystkie skrypty broni zmienić żeby to był dobry balans postaci. I ludzie ogarnijcie się wszyscy na TAK się wypowiadacie a nawet się nad tym nie zastanawiacie, dobrze, że są tu admini którzy myślą bo by było gorzej niż jest przez takich leszczy jak tu.
Heimdalld jest nieaktywny  
Stare 09-08-11, 05:18   #4
Lord Darkei
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 63
Domyślnie

Heimdalld ty jesteś chory, on nic nie pisał o zmianie skryptów w broniach, po co by ktoś musiał zmieniać do tego skrypty broni ? ^_- On opisał w jakimś stopniu jak by to funkcjonowało i jaką to daje korzyść w grze. Używanie dla Ciebie 2 żywiołów naraz było by skomplikowane ? skomplikowane jest włożenie do jednej ręki miecza zaczarowanego ogniem a do drugiej ziemią ? Używanie 2 mieczów zaczarowanych pomogło by wojowi na szybsze i lepsze rozprawienie się z duchami lub innymi istotami duchopodobnymi.
A leszczem jesteś sam :)
Lord Darkei jest nieaktywny  
Stare 12-08-11, 01:26   #5
Galik
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 3
Domyślnie

Dla mnie bardzo fajny pomysł. Dawałem już takie propozycje na innych serwerach, ale były olewane bo adminom się nie chciało. Pozdrawiam i oczywiście na TAK
Galik jest nieaktywny  
Stare 12-08-11, 10:17   #6
grzyb567
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 2
Domyślnie

Ja jestem na TAK. Dlaczego? To proste - Mag ma różdżkę, kostur - Łucznik ma łuk, kuszę - Rycerz ma ???,??? KAŻDY MOŻE NOSIĆ MIECZ
Rycerz powinien się jakoś wyróżniać nie tylko tym że jako jedyny bije z bliska.
Duel Wield lub może jakiś inny rodzaj broni np. topór lub dzida, lanca, halabardia?


A taki Nightmare outfit? W jedej ręce trzyma tarczę, a w drugiej? halabardię - dzidę. Czy to ma sens? Wygląd bohatera przedstawia strażnika z halabardią - dzidą, a tak naprawdę nie ma takiego rodzaju broni.

Ostatnio edytowane przez grzyb567 ; 12-08-11 o 10:23
grzyb567 jest nieaktywny  
Stare 12-08-11, 19:45   #7
Drakon
Grafik
 
Avatar Drakon
 
Zarejestrowany: Lut 2011
Postów: 46
Domyślnie

Cytat:
Napisał Galik Zobacz post
Dla mnie bardzo fajny pomysł. Dawałem już takie propozycje na innych serwerach, ale były olewane bo adminom się nie chciało. Pozdrawiam i oczywiście na TAK
Skąd wiesz że sie nei chciało? Powiedzieli Ci? Może po prostu nie wiedzieli jak, albo nie mieli możliwości, albo mieli zupełnie inną wizje gry. Pomyśl zanim coś powiesz.

Cytat:
Napisał grzyb567 Zobacz post
A taki Nightmare outfit? W jedej ręce trzyma tarczę, a w drugiej? halabardię - dzidę. Czy to ma sens? Wygląd bohatera przedstawia strażnika z halabardią - dzidą, a tak naprawdę nie ma takiego rodzaju broni.
To jest outfit jeszcze z tibii, jak wszystkie z resztą nie ma co sie nimi sugerować. Poza tym ryczerz ma broń jednoręczną, lub dwuręczną, więc jednak ma wybór.

Co jednak nie zmienia faktu że pomysł dość ciekawy i warty głębszego przemyślenia.
__________________
Visit if you want:
http://madboy91.deviantart.com/
Drakon jest nieaktywny  
Stare 05-08-12, 19:33   #8
piotrek123
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Nigeria
Postów: 10
Domyślnie

Według mnie to dobry pomysł, lecz gdy ten rycerz który zdecydowałby się na używanie dwóch mieczy jednocześnie powinien mieć znacznie zmniejszoną obronę a atak o około 50 %
większy to bardzo by urozmaiciło grę rycerzem która jak jest po prostu nudna w porównaniu z innymi profesjami.
piotrek123 jest nieaktywny  
Stare 05-08-12, 19:43   #9
Serio
 
Avatar Serio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

Szczerze mówiąc w tej chwili czekam na zbalansowanie rycerza 2h a nie na wymysły, jednakze jak najbardziej tak

Zawsze to cos nowego ;)

Pozdrawiam Hades
__________________
http://w562.wrzuta.pl/audio/6xm4IBZ7Vd0/wiatr_intro

Mój track - jesli sluchasz RAPu to sprawdz ;)
Serio jest nieaktywny  
Stare 08-09-12, 22:52   #10
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Widzę, że ktoś odgrzebał mój staro założony temat i się w nim wypowiedział. :)
Niestety takiego czegoś na pewno nie wprowadzą do gry. Swojego czasu bardzo się o to starałem ale jak widać nic z tego nie wyszło. Jak to jeden z Mistrzów powiedział "Nie zrobimy z tego WoW'a."... A według mnie taka odmiana byłaby bardzo na + jak dla Altaronu. W końcu jest to jakaś nowość i mogłaby przyciągnąć nowych graczy. Dobrym przykładem tutaj jest gracz Dreat. :)

Pozdrawiam, RubSon (Dawniej NerVvuS)
RubSon jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin