Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz siê na krawêdzi miêdzy ¶wiatem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i prze¿yj
niesamowit± przygodê!

Connect with Facebook

Wróæ   Forum Altaron.pl > Lu¼ne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomo¶æ
[2023-05-02 14:55] Wprowadzili¶my kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem siê do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachêcamy do zapoznania siê ze szczegó³ow± list± zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Stare 10-02-12, 14:45   #1
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domy¶lnie Taka sobie powie¶æ - Czarne Or³y

Siemaneczko, jam tu nowy jest, ale tak patrzê... I Chcia³ bym siê pochwaliæ opowiadankiem które piszê. Na razie zarzucê tylko "prolog" bo oficjalnie piszê w zeszycie, a na kompa dopiero zacznê przepisywaæ ;) Jak zaciekawiê kogo¶ tym to bêdê dodawa³ trochê tekstu dziennie :)

Tematyka: Wojenno-Sifi-przygodowa
Wszelkie prawa zastrze¿one, imiona i nazwiska osób zawartych w opowiadaniu s± strze¿one na mocy praw autorskich.

Mi³ego czytania ^^


_______________________________

Czarne Or³y

Prolog!

Jest rok 2016. Rok, który w sercach polaków i ich historii, zago¶ci naprawdê na d³ugi czas. Nie licz±c okresów wojennych, a w szczególno¶ci ’39, kiedy nad Europ± pojawi³y siê czarne chmury, które nie ustêpowa³y przez sporo lat.
Wokó³ nas s³ychaæ by³o ostrza³ altyrelyjskich dzia³, dooko³a ujada³y jak w¶ciek³e psy, równie w¶ciek³e karabiny maszynowe. Na domiar z³ego, w górze zaczêli¶my s³yszeæ my¶liwce i wojskowe helikoptery.
Czego do cholery chcieæ wiêcej? Przecie¿ ka¿dy z nas zawsze o czym¶ takim w³a¶nie marzy³.
Przy mnie siedzia³o siedmiu najzdolniejszych ludzi jakich kiedykolwiek w swoim marnym ¿yciu pozna³em. Najzdolniejszych i zarazem najbardziej szalonych, powinienem dodaæ. Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddzia³u, ka¿dy trzyma³ w rêku broñ MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzyma³ d³ugi karabin wyborowy Thor, polsk± i zarazem najlepsz± wersjê snajperki na ¶wiecie. Wprawne strzelec z odleg³o¶ci dwóch i pó³ kilometra, strzelaj±c z tej broni, móg³ ustrzeliæ uciekaj±cego kurczaka.
Ca³a siódemka w panuj±cym tu pó³mroku wygl±da³a na gro¼nych zbirów, a nie grupê antyterrorystyczn±, gro¼nych, szalonych i zdeterminowanych ludzi, którzy za wszelk± cenê chcieli wesprzeæ swój kraj chod¼ by i ¿yciem.
Jestem ósmym cz³onkiem wydzia³u, dowódc± tych psów wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Or³ami, uderzamy na wroga za nim ten zdo³a cokolwiek zrobiæ, jeste¶my patriotami, lecz dzia³amy nie tylko na terenie naszego kraju.
Odk±d Rosja zosta³a podzielona na dwa pañstwa: Alkaide i ZSRR, odk±d u w³adzy niemieckiej zasiad³ potomek tyrana – samego Hitlera… Nic nigdy nie bêdzie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko siê zaczê³o, tam gdzie nasza dru¿yna siêgnê³a korzeni, w roku 2010.



Edit: Proszê Slythia ^^

Ostatnio edytowane przez MTAshran ; 10-02-12 o 20:14
MTAshran jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 10-02-12, 18:39   #2
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Sk±d: Kasinka Ma³a
Postów: 307
Domy¶lnie

"Odk±d Rosja zosta³a podzielona na dwa pañstwa: Alkaide i ZSRR"
prawie spad³em z krzes³a xD
jasiek50 jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 10-02-12, 19:19   #3
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domy¶lnie

W istocie chodzi³o mi tu o powstanie by³ego zwi±zku radzieckiego (popleczników starego zwi±zku), którzy objêli w³adzê, oraz terrorystów którzy opanowali drug± po³owê by³ej Rosji :P
TO chyba a¿ tak z³e nie jest co? xD
MTAshran jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 10-02-12, 19:59   #4
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domy¶lnie

¬le czyta siê wycentrowany tekst.
__________________
Mamy jeszcze ryby l±dowe w sosie owocowym...
– ¯e co?
– ¦limaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 10-02-12, 21:23   #5
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Sk±d: Óæ
Postów: 545
Wy¶lij wiadomo¶æ poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domy¶lnie

"Polaków" wielk± liter±. "Nazywamy siebie" ju¿ mo¿esz ma³±. "Choæby", nie "chod¼ by". Interpunkcji nie sprawdzam; pilnuj, ¿eby fakty i wydarzenia konsekwentnie trzyma³y siê kupy, gdy bêdziesz pisaæ dalej.
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 10-02-12, 21:37   #6
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domy¶lnie

To jest na podstawiê na razie prawdziwych prze¿yæ ;) (Znaczy pierwszy rozdzia³) Potem dopiero zacznie siê fantastyka przygodowa. Dziêki za poprawki, potem je zamieniê, staram siê poprawnie pisaæ, lecz niestety nie zawsze dobrze mi to wychodzi ;/
MTAshran jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 11-02-12, 01:24   #7
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domy¶lnie

Cytat:
Nie licz±c okresów wojennych, a w szczególno¶ci ’39, kiedy nad Europ± pojawi³y siê czarne chmury, które nie ustêpowa³y przez sporo lat.
^ Tego to ja nie rozumiem. To zdanie jest takie troszkê pozbawione jakiego¶ sensu, podsumowania my¶li. Wiem, ¿e nawi±zuje do poprzedniego, ale nie ma tego konkretnego po³±czenia, które dawa³oby ostatecznie po¿±dany efekt.
Cytat:
Wokó³ nas s³ychaæ by³o ostrza³ altyrelyjskich dzia³, dooko³a ujada³y jak w¶ciek³e psy, równie w¶ciek³e karabiny maszynowe.
^ Zamieni³bym dooko³a i ujada³y, zamienil szyk tych s³ów, bo tak troszkê znowu mota i daje efekt, ¿e mowa o czym¶ innym, a jednak o dzia³ach. I tam ma byæ ALTYREJYJSKIE czy ARTYLERYJSKIE? I w ogóle to zdanie brzmi pokracznie mocno, bo tych w¶ciek³ych ujadañ tam za du¿o i nie wiadomo co do czego.
Cytat:
Na domiar z³ego, w górze zaczêli¶my s³yszeæ my¶liwce i wojskowe helikoptery.
^ Nie. Nie zaczêli¶cie s³yszeæ w górze, tylko z góry.
Cytat:
Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddzia³u, ka¿dy trzyma³ w rêku broñ MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzyma³ d³ugi karabin wyborowy Thor, polsk± i zarazem najlepsz± wersjê snajperki na ¶wiecie.
^ To ka¿dy trzyma³ MP5 lub G36 czy jednak by³ kto¶, kto nie trzyma³ i mia³ co inne? I najlepsz± wersjê czego? Karabinu snajperskiego <- lepsze okre¶lenie, ale i tak da³bym konkretn± wersjê lub egzemplarz, bo teraz takie jest niedorobione. Najlepsz± wersjê snajperki. Jak chcesz kolokwialnie, to : "Najlepsz± snajperkê na ¶wiecie".
Cytat:
Wprawne strzelec z odleg³o¶ci dwóch i pó³ kilometra, strzelaj±c z tej broni, móg³ ustrzeliæ uciekaj±cego kurczaka.
^WprawnY strzelec. I zamieni³bym ustrzeliæ na trafiæ. Bo tego strzelania i strzelców za du¿o.
Cytat:
Jestem ósmym cz³onkiem wydzia³u, dowódc± tych psów wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Or³ami, uderzamy na wroga za nim ten zdo³a cokolwiek zrobiæ, jeste¶my patriotami, lecz dzia³amy nie tylko na terenie naszego kraju.
^Patriotyzm nie oznacza, ¿e nie ruszacie siê poza granice pañstwa czy dzia³acie tylko w jego obszarze. Patriotyzm to, w skrócie, mi³o¶æ do swojej ojczyzny. A piszesz to tak, jakby patriotyzm uniemo¿liwia³ opuszczenie granic.
Cytat:
Nic nigdy nie bêdzie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko siê zaczê³o, tam gdzie nasza dru¿yna siêgnê³a korzeni, w roku 2010.
^ Gdzie zaczê³a siê historia naszej dru¿yny, gdzie splot³y siê losy cz³onków naszej dru¿yny, gdzie mo¿na doszukiwaæ siê pocz±tków dru¿yny... bo to siêganie korzeni brzmi nie za ciekawie.

Tyle ode mnie, ogólnie ciekawie siê zapowiada, powodzenia w pisaniu!
Wicked jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 11-02-12, 09:47   #8
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domy¶lnie

Nie doszukujesz siê my¶li, której ja siê doszukuje w moim opowiadaniu :)

Wiêc po kolei ;)

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nie licz±c okresów wojennych, a w szczególno¶ci ’39, kiedy nad Europ± pojawi³y siê czarne chmury, które nie ustêpowa³y przez sporo lat.
^ Tego to ja nie rozumiem. To zdanie jest takie troszkê pozbawione jakiego¶ sensu, podsumowania my¶li. Wiem, ¿e nawi±zuje do poprzedniego, ale nie ma tego konkretnego po³±czenia, które dawa³oby ostatecznie po¿±dany efekt.
Otó¿: Chodzi³o mi tu o my¶l, kiedy w³a¶nie wtedy Europa prze¿ywa³a koszmar w okresie wojennym. Moje opowiadanie ma byæ zbli¿one do tego koszmaru, a nawet znacznie gro¼niejsze.

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wokó³ nas s³ychaæ by³o ostrza³ altyrelyjskich dzia³, dooko³a ujada³y jak w¶ciek³e psy, równie w¶ciek³e karabiny maszynowe.
^ Zamieni³bym dooko³a i ujada³y, zamienil szyk tych s³ów, bo tak troszkê znowu mota i daje efekt, ¿e mowa o czym¶ innym, a jednak o dzia³ach. I tam ma byæ ALTYREJYJSKIE czy ARTYLERYJSKIE? I w ogóle to zdanie brzmi pokracznie mocno, bo tych w¶ciek³ych ujadañ tam za du¿o i nie wiadomo co do czego.
Ostatecznie mogê zgodziæ siê tutaj z tob±, lecz tu, mia³a wej¶æ w rolê (nie pamiêtam jak to siê dok³adnie nazywa³o? Animizacja?) Chodzi³o mi o efekt, "jak pies ujada, to karabin nie pozostaje mu d³u¿ny"


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Na domiar z³ego, w górze zaczêli¶my s³yszeæ my¶liwce i wojskowe helikoptery.
^ Nie. Nie zaczêli¶cie s³yszeæ w górze, tylko z góry.
Tu nic nie mówiê :P Mo¿liwe ¿e tak jest, dodam tylko ¿e dopiero wystartowa³y, tu o to mi chodzi³o.


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wszyscy ubrani w czarne uniformy swego oddzia³u, ka¿dy trzyma³ w rêku broñ MP5 lub G36, tylko jeden z nich trzyma³ d³ugi karabin wyborowy Thor, polsk± i zarazem najlepsz± wersjê snajperki na ¶wiecie.
^ To ka¿dy trzyma³ MP5 lub G36 czy jednak by³ kto¶, kto nie trzyma³ i mia³ co inne? I najlepsz± wersjê czego? Karabinu snajperskiego <- lepsze okre¶lenie, ale i tak da³bym konkretn± wersjê lub egzemplarz, bo teraz takie jest niedorobione. Najlepsz± wersjê snajperki. Jak chcesz kolokwialnie, to : "Najlepsz± snajperkê na ¶wiecie".
Co za¶ siê tego tyczy ;] Je¶li chodzi o wojsko i militaria, doskonale wiem jak i co mam pisaæ, za¶ co siê tyczy konstrukcji zdania.. no mo¿e byæ nie do koñca dobr±. ;)
PS: Oryginalna nazwa: wkbw Tor, oficjalnie jest to najlepszy karabin wyborowy na ¶wiecie, porównywalnie z Barrett M82: Znacznie od niego lepszy.
PS2:Karabin Snajperski nie jest karabinem wyborowym, to tak na marginesie jeszcze dodam.


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Jestem ósmym cz³onkiem wydzia³u, dowódc± tych psów wojny, nazywamy Siebie Czarnymi Or³ami, uderzamy na wroga za nim ten zdo³a cokolwiek zrobiæ, jeste¶my patriotami, lecz dzia³amy nie tylko na terenie naszego kraju.
^Patriotyzm nie oznacza, ¿e nie ruszacie siê poza granice pañstwa czy dzia³acie tylko w jego obszarze. Patriotyzm to, w skrócie, mi³o¶æ do swojej ojczyzny. A piszesz to tak, jakby patriotyzm uniemo¿liwia³ opuszczenie granic.
Nie zrozumia³e¶ tutaj tego i¿ "dzia³aæ po za granicami pañstwa jako patrioci" wi±¿ê siê z tym ¿e s± to najemnicy. (wcze¶niej napisane: "Psy wojny" - a tu ju¿ daje do my¶lenia chyba?)


Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nic nigdy nie bêdzie takie, jak przed kilkoma laty, gdzie wszystko siê zaczê³o, tam gdzie nasza dru¿yna siêgnê³a korzeni, w roku 2010.
^ Gdzie zaczê³a siê historia naszej dru¿yny, gdzie splot³y siê losy cz³onków naszej dru¿yny, gdzie mo¿na doszukiwaæ siê pocz±tków dru¿yny... bo to siêganie korzeni brzmi nie za ciekawie.
Brzmi na tyle ciekawie by pozostawiæ smacznego do kolejnego rozdzia³u. Wtedy wszystkiego siê dowiesz. (jak i ka¿dy inny który bêdzie chcia³ czytaæ :P)


PS ogólne: Jestem otwarty na ka¿d± krytykê, dziêki temu uczê siê na swoich b³êdach ^^
MTAshran jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 11-02-12, 12:47   #9
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domy¶lnie

Sigh. Ty nie rozumiesz, prawda? Ja nie czepiam siê tre¶ci, a czepiam siê w JAKI sposób to robisz. Tam gdzie Ci wytyka³em b³êdy, dla postronnego czytelnika (a dla takich przecie¿ piszesz) te miejsca mog± byæ niejasne lub zwyczajnie stanowiæ mutanty sk³adniowe, które wychodz± inaczej ni¿ mia³e¶ w za³o¿eniu. D³ugo zajmuje siê pisaniem wszelkiej ma¶ci rzeczy fabularnych, historii i inszych takich, st±d to nie s± z³o¶liwe przytyki, a raczej sugestie na co zwróciæ uwagê. Przeczytaj wskazane fragmenty osobie postronnej albo jeszcze lepiej daj do przeczytania. Nie mam ochoty t³umaczyæ kolejny raz co jest ¼le, mo¿e wtedy zrozumiesz. ;)
Wicked jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Stare 11-02-12, 13:05   #10
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domy¶lnie

Przecie¿ ja tutaj nie powiedzia³em ¿e siê czepiasz tre¶ci. Przedstawi³em CI tylko moje zdanie. dodatkowo napisa³em " Jestem otwarty na ka¿d± krytykê, dziêki temu uczê siê a moich b³êdach" wiêc twoje zdanie "Ty nie rozumiesz, prawda?" jest nie na miejscu, krytykê wzi±³em do serca, za¶ zdania sk³adniowe poprawiê w najbli¿szej okazji gdy bêdê edytowa³ tekst.
Ach co do tego ile piszesz, mo¿esz pisaæ fabularnie nawet i 10 lat, gdy¿ fabularne pisanie, a pisanie powie¶ci czy ksi±¿ek, znacz±co siê ró¿ni. :)

PS: Zwróci³em uwagê ^^ Nie martw siê, nie zosta³em na to obojêtny. :) Dziêkuje.
MTAshran jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem
Odpowiedz


U¿ytkownicy aktualnie czytaj±cy ten temat: 1 (0 u¿ytkownik(ów) i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia w±tku
Wygl±d

Zasady postowania
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB Code jest W³±czony
EmotikonyW³±czony
[IMG] kod jest W³±czony
HTML kod jest Wy³±czony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin