Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Artykuły

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-03-12, 16:30  
Artykuł XIV - Idealna randka, romantyczny spacer w najpiękniejsze altarońskie miejsca
negrula negrula jest nieaktywny 28-03-12, 16:30

„(...) wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."



Słońce leniwie zanikało za murami altarońskiej twierdzy Akra sprawiając, że budynek wyglądał bardziej majestatycznie, niezniszczalnie jakby chciał powiedzieć: „patrzcie abitańscy najeźdźcy – moje mury nigdy nie runą, walczcie i próbujcie mnie pokonać!” Niebo nad Neolithem zmieniało swe barwy z błękitnego po różowy, czerwony, aż w końcu utonęło w świetle księżyca i stało się granatowe. Zachwycałam się tym widokiem z okien mego domu obserwując także spacerujących, wsłuchując się w szmery ich rozmów. Karczma zaczęła wypełniać się po brzegi: altarońscy wojownicy oddawali się alkoholowemu upojeniu i opowiadali o swych przygodach. Niektórzy poddawali się tańcom, inni zaczęli po dłuższym czasie wychodzić, zabierając swe partnerki na spacer alejkami miasta. Tak, zdecydowanie ten ciepły, gwieździsty wieczór sprzyjał romantycznym przechadzkom. Cudownie byłoby oddać się błogiemu lenistwu, porozmawiać z bliską osobą i zapomnieć o trudach jakie spotykają nas na polu bitwy.
Wtem, moje rozmyślania przerwało ciche pukanie do drzwi. Kiedy je otworzyłam moim oczom ukazał się najprzystojniejszy i najwaleczniejszy wojownik Altarońskich ziem, do którego wzdychały wszystkie okoliczne panny. Uśmiechał się do mnie ciepło, a jego ciemne oczy patrzyły na mnie tajemniczo, a zarazem zachęcająco. Niskim, melodyjnym głosem zaproponował spacer po okolicy, a gdy onieśmielona przytaknęłam głową, wyciągnął do mnie dłoń i porwał w ciemności Altaronu.




W neolickim parku rozmawialiśmy, żartowaliśmy, a czas wydawał się stać w miejscu. Spotykaliśmy po drodze innych przechodniów, a ławka na której chcieliśmy spocząć była zajęta już przez inną parę, która zdawała się nie zwracać na nas uwagi i zawzięcie o czymś dyskutowała. Postanowiliśmy oddalić się nieco, aż trafiliśmy w korytarze pobliskiego labiryntu. Mój towarzysz zaczął mi uciekać, a poprzez wysokie mury żywopłotu słyszałam tylko jego dźwięczny śmiech.



Tajemniczy wojownik nie miał zamiaru kończyć naszego spaceru. Zabrał mnie dalej niż przypuszczałam, cały czas zabawiając mnie wojennymi anegdotami, uśmiechając się, zadając mi przeróżne pytania dotyczące mojej osoby i przeszłych wypraw. W jego oczach widniało szczere zainteresowanie, co dodawało mi odwagi i sprawiało, że nie czułam się jak ostatnia przekupa na targu. Nagle zasłonił moje oczy swymi dłońmi i zaprowadził gdzieś pomiędzy skalnymi pagórkami. Wyobrażałam sobie wiele, ale to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na początku doszedł do mnie cichy, przytłumiony szum, ale z każdym kolejnym krokiem szum ten nabierał na sile i zdawał się łączyć z innym. Poczułam przyjemną woń lasów, świeżej krystalicznej wody i sycącego zapachu kwiatów. Kiedy mój towarzysz odsłonił mi oczy oniemiałam z wrażenia. Tak – stałam gdzieś pośrodku gór, pomiędzy największymi wodospadami jakie kiedykolwiek widziałam. Było to miejsce dość intymne, stworzone wręcz dla takich romantycznych schadzek. Mój wybranek zadbał o wszystko: porę, miejsce, kwiaty, księżycowy blask..




Siedzieliśmy dość długo na polance wśród wodospadów, rozmawiając a później milcząc. On gładził moje dłonie, a ja wsłuchiwałam się w jego głęboki oddech. Wszystko dookoła wydawało się dość nietypowe, jak z bajki – było to zdecydowanie miejsce niedotknięte obliczami wojny. Po dłuższym czasie ruszyliśmy dalej, aż dotarliśmy pod kamienny krąg. Tam mój towarzysz zrywał dla mnie kwiaty, prawił komplementy, a gdy wkładał niespotykany gatunek kwiatu za włosy, skradł mi jeden czuły, a zarazem namiętny pocałunek. Odurzona tym nagłym gestem czułam, że mogłabym pokonać wszystkich abitańskich wojowników, powalić gołymi rękoma ziejące ogniem smoki, wydrzeć z kościejów ich ostatnie żebro i utopić w głębinach mórz i oceanów wszystkie rekinołaki altarońskich ziem..




Most był kolejnym miejscem naszej wędrówki. Pięknie oświetlony, dość stary, który przyjemnie skrzypiał pod ciężarem naszych stóp. Przystanęliśmy na moment by w ciszy podziwiać to, jak jest tu spokojnie, jak światło księżyca odbija się w tafli powoli płynącej rzeki. Łagodny wietrzyk chłodził moje rozpalone policzki, a mój towarzysz mimo wielu wojennych przeżyć wydawał się rozluźniony, zrelaksowany i przede wszystkim zadowolony. Od czasu do czasu uśmiechał się do mnie, stawał za mną i wskazywał na wyskakujące z wody ryby czy też żółwie, które w pobliżu składały jaja.




Jednak to miejsce, do którego trafiliśmy na samym końcu przebijało wszystkie inne na głowę. Nie sądziłam, że istnieje naprawdę, że to co mnie otacza jest realne i zachowało się mimo najazdów abitańskich wojowników. Czułam się tak, jakbym cofnęła się w czasie, przebywała w magicznej krainie gdzie wszystko może się wydarzyć. Polana na skraju krystalicznego jeziora była wręcz zaludniona kwiatami, które roztaczały wokół swój zapach. Gdzieniegdzie stały sędziwe drzewa, pomiędzy krzakami przebiegały nieco zlęknione, ale i zainteresowane zwierzęta. Gdy usiedliśmy, mieliśmy idealny widok na jezioro, które tej nocy grało rolę lustra jasnego księżyca. Niebo było już granatowe, usłane pasmem gwiazd, a gałęzie drzew szumiały cicho, jakby chciały zagrać nam swoją melodię, o tym co widziały, czego były świadkiem.
Siedzieliśmy tam dość długo, rozmawiając i milcząc, śmiejąc się i smucąc. Nie było chwili, w której czulibyśmy się skrępowani czy nacieszyli się naturą, jaką obdarowywały nas altarońskie ziemie. Martwiliśmy się tylko, czy inni – tak jak my - w chaosie wojen, walk, pokonywania misji, zauważyli te piękne miejsca, czy przystanęli i zachwycili się danym widokiem? Może minęli wodospady w krainie mnichów, może dotarli do stolicy entów – może... Zapewne to zauważyli, ale czy zobaczyli? Czy zrozumieli, że nie liczy się tylko ciągła walka i pole bitwy? A może wręcz odwrotnie – postanowili wyruszyć z miasta i zwiedzić to, co dotąd nie zostało poznane, co dzikie a zarazem piękne.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	most.jpg
Wyświetleń:	2242
Rozmiar:	43.8 KB
ID:	912   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ostatnie.jpg
Wyświetleń:	2227
Rozmiar:	55.1 KB
ID:	913   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ankardia.jpg
Wyświetleń:	2223
Rozmiar:	56.4 KB
ID:	914   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	677.jpg
Wyświetleń:	18394
Rozmiar:	63.5 KB
ID:	919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wodospad1.jpg
Wyświetleń:	2222
Rozmiar:	42.6 KB
ID:	920  


__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.

Ostatnio edytowane przez negrula ; 28-03-12 o 12:30.

 
Avatar negrula
negrula
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Odwiedzin: 26297
Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-03-12, 18:46   #11
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Cytat:
Napisał palant Zobacz post
znajdz sobie kogos w rl, a za altaron bierz sie naprawde gdy nie masz co robic.
1. mieć mam ku Waszej informacji xD
2. tematów artykułów nie wymyślam ja xD tylko artykuł dot. przeszłości był moim pomysłem.
3. na altaron poświęcam swój czas gdy, jak to określiłeś, naprawdę nie mam co robić.

Ale tak jak powiedział Kemoc - każdy ma swoje zdanie :)
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.

Ostatnio edytowane przez negrula ; 29-03-12 o 18:53
negrula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-03-12, 17:55   #12
Kikimora
 
Avatar Kikimora
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Postów: 10
Domyślnie

Ciekawy, fajnie napisany artykul. Podobaja mi sie opisy zawarte w tym opowiadaniu.
Troche mi nie pasuje takie podkladanie screenow z tibii pod takie cos, wiec bez zwracania na nie uwagi wyobrazalem sobie po swojemu, bo takie screeny tylko przeszkadzaja. Przynajmniej mi.
No ale, w sumie to mialo byc wlasnie o tym serwerze, wiec sila rzeczy cos takiego musialo byc.
Co nie zmienia faktu, ze screeny tez sa fajne. Nie mniej niz opowiadanie, tylko jakos nie pasuja ze soba moim zdaniem.
Co do fragmentu:
Cytat:
Zapewne to zauważyli, ale czy zobaczyli?
Moim zdaniem zauwazyli i zobaczyli jest na tym samym poziomie.
Poziom wyzej jest dostrzeganie.
Moze lepiej by bylo:
Cytat:
Zapewne to zauważyli, ale czy dostrzegli?
Ale to tylko takie moje zamyslenie i odczucie.

Najlepszy fragment to kiedy podchodza do wodospadu. Ladnie to opisane i az mozna to poczuc.
Kikimora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-03-12, 22:11   #13
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Zauważasz coś, ale nie dostrzegasz szczegółów. Np. zauważam kwiat, ale czy dostrzegam iż ma on brązowe kropeczki? Hm..
W sumie masz rację - moje niedopatrzenie. :)
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.

Ostatnio edytowane przez negrula ; 30-03-12 o 22:34
negrula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-03-12, 20:05   #14
psajdi
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Hrubieszów
Postów: 2
Domyślnie

Fajny artykuł ;)
psajdi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-04-12, 20:36   #15
phenixioo12
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 13
Domyślnie

Brawo Tronk, tak dalej a niedługo bd przerabiali Twoje artykuły i felietony na języku polskim. (nie masz na drugie imię Eminem?)
Co do postaci Kalel to tyle sie nabociłeś, że ten ban sie należał ;D
phenixioo12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-06-12, 06:40   #16
eib
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 7
Domyślnie

Spacer na trapa na dwa fragi idealny :)
eib jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-07-12, 13:41   #17
crunchips
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Łódź,Bielsko-Biała,Kraków
Postów: 50
Domyślnie

Myśle że po upie będzie jeszcze piekniej

Można spisać w spadku swojego chara np synowi ?
może on się doczeka update

/\Żartowałem, Ale można ?
crunchips jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-05-13, 11:51   #18
Lisaveta
 
Avatar Lisaveta
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: daleko. nie ważne.
Postów: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał crunchips Zobacz post
Myśle że po upie będzie jeszcze piekniej

Można spisać w spadku swojego chara np synowi ?
może on się doczeka update

/\Żartowałem, Ale można ?
heh, nie wiedzialam ze cos planujemy.. A artykuł super... I sam byś mnie zabrał a nie tylko walczył...
Lisaveta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-05-13, 16:21   #19
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Hahaa Livia wymiatasz :) Nam z Artezonem starczyły randki na parcelach,a i tak było na swój sposób romantycznie :D
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-05-13, 21:48   #20
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

hahaha xD Bety xD
ja z Bookerem miałam randki na raindarze... ;p
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin