Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-05-15, 19:46   #1
KanbeT2
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 10
żarówka Zwiadowca Potrzebne są zmiany !

Hejka więc wymienie z problemów które zauważyłem

1. Dodanie innego pojemnika zamiast kołczan ponieważ kołczan z definicji jest tylko na strzały więc na bełty też powinno coś być :D
2. (Mało ważny) zwiadowca powinien być szybszy od wojownika i w troszkę gorszym tempie skalować sile jak wojownik ponieważ dal wojownika siła potrzebna jest tylko by unieść 1 broń tarcze i zbroję i potki i runki a zwiadowca oprócz seta musi nosić minimum 2000 strzał bełtów a one nie są lekkie runki np uchy czy pociski na mniejszych lvl oraz musi na wyższych lvl używać z kuszy którą z historii trzeba było mieć trochę siły by z niej korzystać więc po obliczeniu zwiadowca więcej dźwiga więc siły powinien mieć więcej :D

3. Różnorodność broni. Proszę dodać kilka rodzai łuków i kusz ponieważ lub innego oręża :

- strzały profilowane po zdobyciu kompozyta nie są brane na expa bo nie ma sensu skoro są wzmocnione strzały ( można dać łuk zwykły bez wymagań, nowy łuk dla profilowanych od 30 lvl a od 60 kompozyta dla wzmocnionych) :D

- Z kompozytem biegają często zwiadowcy na 80 lvl + nawet powyżej 100 lvl biją na expa zwiadowcy co jest bez sensu bo tak np wojownik na 90 lvl biegał z kataną bo inne sa nieopłacalne bo za duze koszta w expieniu

- z kuszą która ma Duża prędkość ataku jest jedyne sep i orzeł. Sęp ma zwiększone obrażenia od świętości o 6% a nie ma kusz z dodatkiem do mroku z taką samą prędkością więc fajnie by był odpowiednik kuszy to jak z średnia prędkością ataku i wolną

- dostępność kuszy np by zdobyć jastrzębia to muszę na 2 typach potworkach expic. Na nekromanty zacząłem expic od 50 i często tam bywałem i wbiłem 6-7 lvl i zero jastrzębi tak samo sępa bardzo ciężko zdobyć trzeba mieć ogromnego farta.

- Wojownik czy mag mają doża różnorodność broni dodatkowo maja wybór jak np wojownik 1h, 2h i dual mag ma rózgi i kostury i wybór jest miedzy typami duży co 5 lvl praktycznie zmienia się broń u maga trochę więcej a u zwada np ducha łuk>kompozyt>jastrząb>sęp i koniec wyboru racjonalnego i jak zdobędzie sie bron to i tak np używać kuszy jest drogie jak np na 70.

- usunąć zwykłą kuszę ponieważ nikt z tego nie expi bije co 2 sekundy czy 3 nawet a różnica miedzy obrażeniami miedzy bełtem a wzmocnione strzały jest bardzo mała

- usunięcie orła lub dodanie możliwość go zlecenie z bosa ponieważ nigdy nie widziałem by jakiś zwiada na nopvp miał orła a na pvp miało bardzo mało osób po drugie jak mi wiadomo on jest chyba tylko do zdobycia jak ejst ewent co jest tez bez sensu bo wojownicy i magowie mogą wszystko zdobyć jeśli chcą i mają duzo wytrwałości i lvl a zwaid nie i to dziwi mniepowwina to być od 160 by była idealna bron skoro taki duży lvl to nowa bron musi być. Podpowiem ze można zrobić nową lokacje dal bosa i potworkó i zadania by go zdobyc np wiec by serwer sie rozwijał

4. Zwiadowca jest postacią dystansową wiec im dalej powinien mieć większy dmg np 1 kratka od potwora 70% dmg, 2 kratki 90% dmg, 3 kratki 100 % a 4 więcej :D a nie jak teraz im dalej tym mniej obrażeń

5. Zmiana czarów ponieważ czar np Szybkostrzelność dodaje szybkość ataku wiec na łuku powinien być ponieważ samo w sobie łuk szybciej sie bije a z kuszy naciągnąć bełt wymierzyć strzelić. Dodatkowym argumentem inne klasy np mag mają obszarówki runy czary więc to tak jak zablokować dla maga używanie wszystkich run czy obszarówek ponieważ ma być ciężko.

6. przyspieszyć troszkę kuszę bo bez czaru nie ma sensu z nich korzystać tak jak łuku

8. możliwość wyboru z kszu lub z łuk ponieważ użytkowanie kuszy jest bardzo drogi i niewielu może mieć wybór expinia przez 20 lvl czy 10 tylko z kuszy bo

9. Można dodać jakies bełty strzały które wybuchają wiec taka obszarówek była by skoro są 2 czary i to od 75lvl + i mało skuteczne

10. Ten dmg trochę jest za mały na zwiadowcy z łuku ponieważ mimo zę daje rade ale na 64 aktualnie lvl i 110 dystansie z kompzyta bije w nekromanty od 110 do 250, ( powyżej 220 jest rzadko). Obrażenia miedzy 50 a 64 bardzo mało się zwiększyły a nawet bardzo mało.

11. Na każdym kroku można wydropic bronie dal wojownika bo są ich dużo i na rózne lvl i typ, na magu natomiast mimo że jest tego mniej ale do 70 lvl różdżka kryształowa która jest dal 70 lvl lecą masowo na nekromantach i często miałem po 2 z jednego wypadu. A na zwaiadku 15 godzin by podstawową broń na wzmocnione bełty zdobyć

Niby gra ma być trudna ale nie trudność gry nie powinna być taka ze na zwykłe bronie spędzać 15 godzin bo niektóre osoby graja tylko na weekend więc tylko kupno od osób co wbiły duże lvl wiec zmusza innych osób do kupna co może zrazić grą nowych graczy . Gra powinna mieć fajna miło spędzają czas ale na expienaie gdzie expowisaka są łatwe i mało zysku np maja i trudne gdzie trzeba się poruszać ślimaczo by nie wyleciało coś silnego lub za duza ilość potworków. A trudność zdobycia itemków powinny być trudna np dla orła czy tam szpona itp które są jedne z lepszych broni czy tam rózgi jak naręcze magi a wiadomo lepsi gracze będą mieli szybciej :D

Jestem świadom że niektóre pomysły są bardzo ciężkie do zrealizowania bo też ważny jest równowaga ale te minimum ;P
Lice że administrator się wypowie na ten problem bo co aktualizacje coraz bardziej odstaje zwiadowca od innych profesji tak ja to widzę są to moje obserwacje gry a mam juz 64 więc jakieś doświadczenie klasą mam. Jak wasza opinia przepraszam za błędy ortograficzne skoro są :p

Ostatnio edytowane przez KanbeT2 ; 07-05-15 o 19:52
KanbeT2 jest nieaktywny  
Stare 07-05-15, 20:11   #2
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Jakby co to nie moje konto :). Co do propozycji z łukiem, nigdy nie dodadzą Ci opcji takich jak w kusze do łuku, bo kusza przestała by być używana. Do 50-60 lvla i tak się biega z łukiem kompozytowym, więc na low lvl nie ma co myśleć o kuszach. Mały dmg? Nie sądzę.

Ale lekkie ułatwienie gry, takie jak 4 kratka 100% obrażeń owszem. Reszta zmian myślę, że jest nie potrzebna. Let's hate me now!
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 07-05-15, 20:14   #3
KanbeT2
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Jakby co to nie moje konto :). Co do propozycji z łukiem, nigdy nie dodadzą Ci opcji takich jak w kusze do łuku, bo kusza przestała by być używana. Do 50-60 lvla i tak się biega z łukiem kompozytowym, więc na low lvl nie ma co myśleć o kuszach. Mały dmg? Nie sądzę.

Ale lekkie ułatwienie gry, takie jak 4 kratka 100% obrażeń owszem. Reszta zmian myślę, że jest nie potrzebna. Let's hate me now!


z kompozytem na 60 poziom to był przykład jak można zrobić sam lvl podany jest losowo wpisany. A mam 64 lvl to już nie taki low lvl a myślę że będą z kompozytem latał do 100 a nawet większym a ta broń niby od 30 :P a zmiana na nowy łuk może fajnei było by (porównanie do innych klas )a niekiedy z kuszą jeśli zdobędę na lepsze potworki lub wspólne expowioska przy dużych stratach bo czar kosztuje

jeszcze dodam że jedyne czary jakie mogę atakować zwaidowcą do zdobycia kuszy są Dotyk Śmierci dla nekro i Święty Dotyk dla duchownego :D tak jak bo dal alchemika zostaje bicie z włóczni i leczenie tawisem jako to profesja pół magiczna

Ostatnio edytowane przez KanbeT2 ; 07-05-15 o 20:19
KanbeT2 jest nieaktywny  
Stare 07-05-15, 20:58   #4
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
1. Dodanie innego pojemnika zamiast kołczan ponieważ kołczan z definicji jest tylko na strzały więc na bełty też powinno coś być :D
Po co cudować? Wpisz w google kołczan na bełty i wyskoczy Ci lista zbrojowni, które takowe sprzedają. Kołczan nie tylko na strzały jest.


Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
2. (Mało ważny) zwiadowca powinien być szybszy od wojownika i w troszkę gorszym tempie skalować sile jak wojownik ponieważ dal wojownika siła potrzebna jest tylko by unieść 1 broń tarcze i zbroję i potki i runki a zwiadowca oprócz seta musi nosić minimum 2000 strzał bełtów a one nie są lekkie runki np uchy czy pociski na mniejszych lvl oraz musi na wyższych lvl używać z kuszy którą z historii trzeba było mieć trochę siły by z niej korzystać więc po obliczeniu zwiadowca więcej dźwiga więc siły powinien mieć więcej :D
Jeżeli sprawdzisz FAQ to zwiadowca co lvl dostaje dostaje 17 udźwigu, wojownik 14. Dodatkowo kary do prędkości względem obciążenia są najmniejsze u zwiada.


Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
- usunąć zwykłą kuszę ponieważ nikt z tego nie expi bije co 2 sekundy czy 3 nawet a różnica miedzy obrażeniami miedzy bełtem a wzmocnione strzały jest bardzo mała
Ani mi się waż, expie cały czas zwykłą kuszą bo jest najtańsza jak się zrobi zadanko na tańsze bełty. Dla alchemika wyruszającego skórować słabe moby perfect.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
- usunięcie orła lub dodanie możliwość go zlecenie z bosa ponieważ nigdy nie widziałem by jakiś zwiada na nopvp miał orła a na pvp miało bardzo mało osób po drugie jak mi wiadomo on jest chyba tylko do zdobycia jak ejst ewent co jest tez bez sensu bo wojownicy i magowie mogą wszystko zdobyć jeśli chcą i mają duzo wytrwałości i lvl a zwaid nie i to dziwi mniepowwina to być od 160 by była idealna bron skoro taki duży lvl to nowa bron musi być. Podpowiem ze można zrobić nową lokacje dal bosa i potworkó i zadania by go zdobyc np wiec by serwer sie rozwijał
Z eventu były 2, jeden na pvp i jeden na non. Cały czas jest do zloocenia z bossa, ale wszyscy się boją tego bossa. :(( I nie mów mi, że wojownicy wszystko są w stanie zdobyć, orła wcześniej zloocisz niż posępny topór.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
4. Zwiadowca jest postacią dystansową wiec im dalej powinien mieć większy dmg np 1 kratka od potwora 70% dmg, 2 kratki 90% dmg, 3 kratki 100 % a 4 więcej :D a nie jak teraz im dalej tym mniej obrażeń
O tym jest inny temat już.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
5. Zmiana czarów ponieważ czar np Szybkostrzelność dodaje szybkość ataku wiec na łuku powinien być ponieważ samo w sobie łuk szybciej sie bije a z kuszy naciągnąć bełt wymierzyć strzelić. Dodatkowym argumentem inne klasy np mag mają obszarówki runy czary więc to tak jak zablokować dla maga używanie wszystkich run czy obszarówek ponieważ ma być ciężko.
Nie rozumiem, chcesz usunąć odes kpiro z kusz?

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
6. przyspieszyć troszkę kuszę bo bez czaru nie ma sensu z nich korzystać tak jak łuku
Bez sensu, wtedy każdy będzie bił z kuszy, a nie z łuku i znów staną sie bezużyteczne.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
8. możliwość wyboru z kszu lub z łuk ponieważ użytkowanie kuszy jest bardzo drogi i niewielu może mieć wybór expinia przez 20 lvl czy 10 tylko z kuszy bo
W moim wykonaniu jest najbardziej efektywne. Wystarczy nie patrzeć na cyferki i nie spamować ciągle kpiro.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
9. Można dodać jakies bełty strzały które wybuchają wiec taka obszarówek była by skoro są 2 czary i to od 75lvl + i mało skuteczne
Takie coś mają magowie bijący z łuku.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
10. Ten dmg trochę jest za mały na zwiadowcy z łuku ponieważ mimo zę daje rade ale na 64 aktualnie lvl i 110 dystansie z kompzyta bije w nekromanty od 110 do 250, ( powyżej 220 jest rzadko). Obrażenia miedzy 50 a 64 bardzo mało się zwiększyły a nawet bardzo mało.
Dmg nie zależy od lvla i zależeć nie będzie. ;p

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
11. Na każdym kroku można wydropic bronie dal wojownika bo są ich dużo i na rózne lvl i typ, na magu natomiast mimo że jest tego mniej ale do 70 lvl różdżka kryształowa która jest dal 70 lvl lecą masowo na nekromantach i często miałem po 2 z jednego wypadu. A na zwaiadku 15 godzin by podstawową broń na wzmocnione bełty zdobyć
A mój kolega sprzedawał ostatnio 4 kompozyty, więc chyba tak rzadko nie lecą.

Cytat:
Napisał KanbeT2 Zobacz post
Niby gra ma być trudna ale nie trudność gry nie powinna być taka ze na zwykłe bronie spędzać 15 godzin bo niektóre osoby graja tylko na weekend więc tylko kupno od osób co wbiły duże lvl wiec zmusza innych osób do kupna co może zrazić grą nowych graczy . Gra powinna mieć fajna miło spędzają czas ale na expienaie gdzie expowisaka są łatwe i mało zysku np maja i trudne gdzie trzeba się poruszać ślimaczo by nie wyleciało coś silnego lub za duza ilość potworków. A trudność zdobycia itemków powinny być trudna np dla orła czy tam szpona itp które są jedne z lepszych broni czy tam rózgi jak naręcze magi a wiadomo lepsi gracze będą mieli szybciej :D

Jestem świadom że niektóre pomysły są bardzo ciężkie do zrealizowania bo też ważny jest równowaga ale te minimum ;P
Lice że administrator się wypowie na ten problem bo co aktualizacje coraz bardziej odstaje zwiadowca od innych profesji tak ja to widzę są to moje obserwacje gry a mam juz 64 więc jakieś doświadczenie klasą mam. Jak wasza opinia przepraszam za błędy ortograficzne skoro są :p
Jeżeli gra dostosowana zostanie do osób, które grają tylko przez weekend to te co grają cały tydzień zrobią miliony talarów. :<
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 07-05-15, 21:06   #5
KanbeT2
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 10
Domyślnie

Kompozyt łatwo zdobyć chodziło mi o kuszę. a w 5 chodziło o to by czar Szybkostrzelność dodana była i na kusze i na łuk tak jak kiedyś dobrze funkcjonowało
i dmg trochę zależny od lvl bo by wbić te 10 lvl awansujesz kilka poziomów dystansu :D


a w 1 bełty w kołczanie na necie wyglądają jak strzały plastikowe :D
I można taki bajer zrobić bo takie 3 itemki dodać na bełty i git czemu nie

Ostatnio edytowane przez KanbeT2 ; 07-05-15 o 21:12
KanbeT2 jest nieaktywny  
Stare 07-05-15, 22:59   #6
Calel
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 28
Domyślnie

Aż się zdziwiłam, że ktoś to czyta, a może nawet przeczytał całość. Składnia taka, że po prostu nie mogę, zedytuj to, proooszę!
Calel jest nieaktywny  
Stare 08-05-15, 07:32   #7
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

może i zwiadowca potrzebuję zmian, ale jakiś sensownych, tutaj żadnej takiej nie widzę.
Poza tym chyba za bardzo patrzysz na cyfry.
jedyne co mi pasuje to siła, skillując (bijąc z ręki) powinna rosnąć szybciej.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny  
Stare 08-05-15, 09:08   #8
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Cytat:
- z kuszą która ma Duża prędkość ataku jest jedyne sep i orzeł. Sęp ma zwiększone obrażenia od świętości o 6% a nie ma kusz z dodatkiem do mroku z taką samą prędkością
A ja myślałem że nekro już ma największy dmg, ale zwiększmy go jeszcze bardziej, bo czemu nie? ;)

Cytat:
więc fajnie by był odpowiednik kuszy to jak z średnia prędkością ataku i wolną
tu się pogubiłem(chyba przez to ułożenie zdania)
Shrime jest nieaktywny  
Stare 08-05-15, 10:42   #9
KanbeT2
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shrime Zobacz post

tu się pogubiłem(chyba przez to ułożenie zdania)


Tutaj chodziło mi żę dla zwiadowcy nekro i ducha były kusze (które mają dużą szybkość ataku, średnia ataku) co maja dodatki do obrażeń od swiatła i mroku

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post

Jeżeli gra dostosowana zostanie do osób, które grają tylko przez weekend to te co grają cały tydzień zrobią miliony talarów. :<
Ja gram cały tydzień i cielę expie na nekromantach i nie mam jeszcze jastrzębia a już trochę tam siedzę co jest dziwne żeby co z 600 nekromanty wylatywał jeden jastrząb czy może więcej xD
KanbeT2 jest nieaktywny  
Stare 08-05-15, 12:23   #10
frodo1
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 133
Domyślnie

może akurat to robisz w czasie altarońskiego dnia, a jak się orientuję wtedy nie lecą jastrzębie :)
frodo1 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin