Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-08-14, 23:01   #1
Anubis
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 13
Domyślnie Nowy zwiad

Witam ostatnio rozważam grę zwiadem i mam kilka pytań dotyczących tejże profesji:

1.do ilu wyskilować zręke?( prosze nie pisać i mięcej tym lepiej bo tyle to sam wiem)
2. czy da się grać( czy ma to jakiś sens) samymi łukami ażeby pominąć kuszę?
3. jakie subrofy są najlepsze do gry solo?
4. do jakiego pułapu wyskilować dista?

W sumie narazie to tyle, z góry dziękuje za odp. prosiłbym żeby odpowiedzi były pod tymi samymi numerami co pytania.
Anubis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 01:52   #2
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

3. żadna, zwiad solo wszędzie waste na dużym poziomie /o/, są wyjątki.
2. nie ma sensu, kusza jest potrzebna, ponieważ łuki są pozbawione czaru "odes kpiro" oraz "hape odes kpiro" z powodu ich szybszego zadawania obrażeń.
4. do 100+ i zaczynasz expić, na 140+ dystansie wiem, że leci całkiem przyzwocie, podczas expa z kpiro.
1. zręczność jest najważniejsza, moim zdaniem skilluj do bólu. 165+ zręka jest dobra, ale możesz rozłożyć skillowanie na raty i wyskillać najpierw do 120+ potem, gdy ci się zachce. No chyba, że dostaniesz dobrą kuszę, i będziesz chciał ją jak najszybciej wykorzystać. będziesz koxem z dużą zręką.

+. jest jeszcze sprawa siły, którą pominąłeś. Siła też jest ważna! musisz mieć jej dużo skillowanie siły zwiadem to istna katorga, ale warto. Nie powiem do którego, bo nie mam nowej postaci, tylko starą i mi przeliczyło, jak przeliczyło. ;xx

+2. Mlvl oczywiście rozdaj dopiero wtedy PN, gdy będzie wchodził baaaaaaaaardzo powoli. około 40 chyba, bo mi znowu przeliczyło, jak przeliczyło.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 01:59   #3
Anubis
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 13
Domyślnie

bezsens każda profka trzeba skilować do oporu ani to ciekawe ani zachęcające do gry łuki są po to żeby ich nie używać pomimo zwiadowcy siła jest ważna pomimo woja zreka też wtf? proponowałbym przyśpieszyć skilla po to nie czyni altaronu TRUDNYM tylko nudnym
Anubis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 02:45   #4
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

dlatego wywaliłbym skillowanie, i przerobił system PN dostosowany bez skillowania.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 11:33   #5
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Nie chce cie wprowadzać w błąd, ale spytaj jakiegoś zwiada ele, alchem, jak bije z czarów obszarowych, nazwa chyba hape rix tiro czy jakoś tak, jeśli dmg jest przyzwoity, to wtedy bicie łukiem miało by jakiś sens, bo ten czar ma zasieg całkiem całkiem, w połączeniu bonusu do dmg obszarowego od ele alchem może być ciekawie, ale pytaj bardziej doświadczonych graczy, bo to są tylko moje przypuszczenia.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 12:00   #6
Masterglocker
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 76
Domyślnie

ja expie cały czas z łukiem, bo kusza jest dla mnie póki co nieopłacalna (mam za niskie skile)
przykładowo na górskich łuk + efo tote, wypada dużo bardziej ekonomiczniej od kuszy + hape odes kpiro a czas zabicia górskiego jest porównywalny (125skil dysta)
Masterglocker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 12:07   #7
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrondil Zobacz post
Nie chce cie wprowadzać w błąd, ale spytaj jakiegoś zwiada ele, alchem, jak bije z czarów obszarowych, nazwa chyba hape rix tiro czy jakoś tak, jeśli dmg jest przyzwoity, to wtedy bicie łukiem miało by jakiś sens, bo ten czar ma zasieg całkiem całkiem, w połączeniu bonusu do dmg obszarowego od ele alchem może być ciekawie, ale pytaj bardziej doświadczonych graczy, bo to są tylko moje przypuszczenia.
Było już pisane w którymś-tam temacie, nawet chyba przezemnie, czar ten ma ma zbyt duży cooldown i kosztuje zbyt dużo many żeby się opłacał.

Bicie z łuków opłaca się do bodajże 137~ skila, szczególnie z bonusem do szybkości ataku (mały koszt co dla początkującego jest dużym plusem)

Co do tematu:

1.Zre na początek wystarczy 100+- łatwo wpada, a wystarczy żeby zacząć,
2. Napisałem wyżej, opłaca się do pewnego momentu,
3.Nie zakładałbym od początku gry solo, poznasz kolegów-gildię i będziesz expił w grupie, masz kilka opcji, co kto lubi.

Necro - Alch, największy DMG punktowy(w 1 cel),

zalety:szybko zabija, dobrze i tanio się manasuje
wady: słabe leczenie, ograniczona liczba respów do expienia (tylko moby podatne na śmierć)

Necro-Ele, dobry dmg, różnorodność na expie (praktycznie wszędzie możesz pujść)

wady: dalej słabe leczenie, droższe hunty (gorsze manasowanie)

Duch-Ele, dobre leczenie, różnorodność na expie, postać bardziej pod team hunty

wady: ciężko o pieniądze

Pozostałych nie opisałem bo nie są warte uwagi na dzień dzisiejszy.

osobiście doradziłbym Ci necro - ele, jeżeli nie nastawiasz się na wojny, a na zwykłe granie ew duch - ele.

4.Jeżeli masz na myśli skilowanie stojąc w miejscu to 100-110, poźniej zacznij expić, nie wydawaj pn bo w trakcie expienia skile same wpadną, wbijesz z 70-80 lvl wtedy zobaczysz co jak leci i sam uznasz jak chcesz rozwijać postać.


Pamiętaj też o sile, podbij trochę ręcznie, nie wydawaj w nią pnów, ja na 117 zwiadowcy mam 48 i całkowicie mi wystarcza, skupiaj się głownie na rozwoju dista, zręczność podbijaj tylko pod wymagania kuszy/łuku

Miłej gry.

@down

Jeżeli spojrzysz ogółem na zwiada, to w stosunku do necro ma dobre leczenie, oczywiście nie mówie o Tapenie którym jak wiemy Uru nie wyleczył się.
Porównuje zwiada do zwiada ; )

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 08-08-14 o 12:46
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 12:29   #8
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Było już pisane w którymś-tam temacie, nawet chyba przezemnie, czar ten ma ma zbyt duży cooldown i kosztuje zbyt dużo many żeby się opłacał.



Duch-Ele, dobrze leczenie, różnorodność na expie, postać bardziej pod team hunty

wady: ciężko o pieniądze

Nie przesadzalbym z tym dobrym leczeniem,chyba ze uhami :P
Bubsko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 14:47   #9
brave12013
 
Avatar brave12013
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 284
Domyślnie

Cytat:
Napisał Masterglocker Zobacz post
ja expie cały czas z łukiem, bo kusza jest dla mnie póki co nieopłacalna (mam za niskie skile)
przykładowo na górskich łuk + efo tote, wypada dużo bardziej ekonomiczniej od kuszy + hape odes kpiro a czas zabicia górskiego jest porównywalny (125skil dysta)

Ekonomiczniej tzn taniej? Bo wątpię że robisz mniejsze pg z kuszy. Bo ja sam testowałem sępa i jastrzębia co prawda nie na górskich ale na czerwonych smokach i dużo szybciej padały od bełtów niż strzał. Mam 130 dyst i 150 zręke.


Co do pytań to ja skillowałem zręke na początku do 120. Następnie wbiłem 150 ale to na 75 lvl. Na początku opłaca Ci się walić z łuku ale kompozytowego. Skillować dyst nie opłaca się. Ja wbiłem skillując 70. Teraz mam 130 który wpadł tylko na expie.
brave12013 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-14, 18:36   #10
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

przy najlepszych strzałach, 120 siły i kompozytowym łuku +7 strzały zablokują się na ~180 diście
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin