Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-10-09, 23:16   #1
Ryzy
 
Avatar Ryzy
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Southampton
Postów: 57
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Ryzy
Domyślnie Niewidoczny poziom postaci

Moim zdaniem fajnie by było gdyby nie było w grze widać poziomu postaci jaki ma spotkany gracz.


+ Pkowanie wiązało by się z ryzykiem, i mniej osób uprawiało by power abusing. Nigdy by nie było wiadomo czy ten gracz specjalnie zmienił swój drogi strój i zdjął bohy by zmylić przeciwnika :p lub ubrał time ringa by poudawać h levela, więc każdy 11 latek z swoim wspaniałym 100 levelem zastanowił by się 3 razy czy na pewno warto atakować gracza. Można by blefować i manipulować graczami tak jak w pokerze bo nikt nie widzi twoich kart ;D

+ każdy gracz, pod depo jak i na channelach czuł by się równy bo by liczyło się co ma do powiedzenia a nie jaki ma lvl i nawet low lvl mógłby być fajny (;D)
+ Klimat rpg wiele by na tym zyskał bo przecież żaden mag czy rycerz nie ma wypisanego na czole poziomu doświadczenia, a jego poziom wtajemniczenia można by samemu oceniać po zadawanych obrażeniach czy szybkości chodzenia



- hymh ciężko wypisać minusy tego pomysłu, bo przecież te w/w punkty dla mnie są wspaniałe a dla tych co wolą grać w otwarte karty mogą okazać się do kitu
- minusem dla niektórych graczy mogło by być to że nie można świecić swoim 100 levelem pod depo wzbudzając podziw tłuszczy z niskimi levelami, ale z drugiej strony można by pobiegać po mieście z prędkością rozjuszonego słonia i każdy by sam sobie ocenił czy masz 60 czy 150 poziom ;D

Od biedy można by pójść na kompromis i tylko częściowo zdradzać poziom doświadczenia gracza. ( np. To jest Ryzy, jest on bardzo doświadczonym graczem. lub To jest Opty nie jest on jeszcze doświadczony.)

Oczywiście ty w skill bare widział byś swój poziom i mógbyś go zdradzić każdemu koledze

trochę chaotycznie napisałem ale mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi, jutro jak będzie mi się chciało to poprawie

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 28-11-11 o 12:39
Ryzy jest nieaktywny  
Stare 14-10-09, 01:23   #2
Litin K.
 
Avatar Litin K.
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 6
Domyślnie

Chyba 1 propozycja na nowym forum mająca moje całkowite poparcie ;)

Osobiście optowałbym za którymś z tych dwóch rozwiązań:
  1. Własnie coś w stylu "To jest Ryzy, jest on bardzo doświadczonym graczem. lub To jest Opty nie jest on jeszcze doświadczony"
  2. Wariacja poprzedniego punkty tylko, zamiast stosowania skali bezwzględnej (na przykład: od 50 do 100 lvl - doświadczony, 100 do 150 lvl - bardzo doświadczony) zrobić analogicznie do zaklęcia exivy (dosyć odległe i subtelne porównanie, wiem :rolleyes:), to znaczy nadawanie określeń byłoby względne, na przykład "ten gracz jest bardziej doświadczony od ciebie" lub "ten gracz wygląda na nowicjusza".

Uzasadnić można to tym, że przecież "widać" w jakiej zbroi przechadza się wojownik, jak wygląda, czy jest naznaczony bliznami po wielu ranach odniesionych podczas walk i ma z pomarszczoną skórę wokół oczu przez mrużenie ich podczas wypatrywanie wrogów na odległej równinach zachodu (lekka hiperbola?) albo wygląda jak wymuskany młodzik, gołowąs, z lśniąca zbroją bez zadrapań z mnóstwem ozdobników, pstrokacizny. Ubrany jak do uroczystej ceremonii odznaczenia, a nie na wojnę. Czy też po chodzie, zachowaniu, czy np. zwraca uwagę na szczegóły, ogląda się wokół siebie, mniej mówi, więcej słucha. Albo jak niedoświadczony kretyn staje otoczony tłumem, odsłonięty z każdej strony, wykrzykując oferty i tym samym oznajmiając, że jest bogaty i tym samym łakomym kąskiem dla złodzieja.

Uff... oddychaj.

Minusem tej funkcji jest to, że nie widzimy poziomu gracza podczas telepatycznej rozmowy, można to oczywiście usprawnić dając możliwość widzenia "lewela" kiedy zostaniemy dodani do listy VIP i sądzę, że byłoby to optymalne rozwiązanie (ale niestety chyba trudne technicznie).
Litin K. jest nieaktywny  
Stare 15-10-09, 22:55   #3
Jakis
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 5
Domyślnie

Trzy razy TAK !!!
Było by realistyczniej, w prawdziwym życiu gdy stajesz do rywalizacji w jakiejkolwiek dziedzinie poziom twojego przeciwnika jest nieznany. Każdy może okazać się szybszy, zwinniejszy, bardziej inteligentny, silniejszy itp itd :)

__________________________________________________ ___________
Jakis jest nieaktywny  
Stare 16-10-09, 00:48   #4
optym
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 6
Domyślnie

Pomysł dość ciekawy. I wydaje się nie dość skomplikowany do zrobienia :)
Jeśli będzie więcej opinii to pomyślimy o nim poważniej.
optym jest nieaktywny  
Stare 16-10-09, 12:12   #5
Tomek
 
Avatar Tomek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Kościan
Postów: 5
Domyślnie

Świetny pomysł, jestem w 100% za, lecz pytanie takie, czy w Altaronie będzie widać zbroje/jakość outfitu <-- zależnie od EQ?
Tomek jest nieaktywny  
Stare 16-10-09, 12:43   #6
Juzek Masarz
 
Avatar Juzek Masarz
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Wilkowice
Postów: 7
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Juzek Masarz
Domyślnie

Niezły pomysł.
Nie było by szpanu oraz PA.
POPIERAM w 100%.
Turbodymomen zawstydził Juzka.
Popiera w 150%.
Juzek Masarz jest nieaktywny  
Stare 16-10-09, 16:32   #7
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

I ja również jestem stokroć na tak. . Nic dodać nic ująć!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 16-10-09, 16:56   #8
Knorek
Pomocny
 
Avatar Knorek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 2
Domyślnie

powinna być opcja czy chcesz pokazać lvl, czy nie.. i tyle ;p
a pomysł dobry
__________________
Knorek jest nieaktywny  
Stare 16-10-09, 16:59   #9
Ryzy
 
Avatar Ryzy
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Southampton
Postów: 57
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Ryzy
Domyślnie

Cytat:
Napisał Knorek Zobacz post
powinna być opcja czy chcesz pokazać lvl, czy nie.. i tyle ;p
a pomysł dobry
e tam, albo wszyscy albo nikt
Ryzy jest nieaktywny  
Stare 20-12-09, 19:33   #10
ProC
Pomocny
 
Zarejestrowany: Gru 2009
Postów: 7
Domyślnie

a co z highscores list?
ProC jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin