Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-06-13, 21:34   #1
tenio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 100
Domyślnie Propozycja - Hijny Reaj.

Hijny Reaj - coś na styl odpowiednika Chin.
W tekście zostało użytych wiele nazw własnych - żadne narzucone propozycje.


Hijny Reaj. Miasto położone wysoko w górach Hijnalajah. Aby dostać się do Hijnego Reaju, będzie trzeba rozwiązać wiele zagadek, czytać książki od prawej strony do lewej czy wsłuchiwać się w to co mówią mnisi lecz od tyłu "Witam - matiw". Nie zawsze będzie wszystko szło tak jak należy, gdyż mnisi nie będą nam ułatwiali poszukiwań drogi prowadzącej do ich miasta.

Gdy uda się już nam odnaleźć drogę do miasta to kolejnym zadaniem będzie namówienie jednego z mnichów (wojownika, łucznika, maga) by nauczył nas walki (wręcz, na dystans, z magii). Poznawanie danej techniki/technik będzie nam zajmowało wiele godzin/dni do takiego stopnia, że mnich sam zakończy nasz trening umiejętności. Koniec treningu będzie oznaczał iż jesteśmy gotowi władać tymi umiejętnościami. Nie każdy będzie godzien poznania tych umiejętności na danym stopniu jak i nie każdy pozna je tak szybko jak inni.

Hijny Reaj, cywilizacja, która nie jest za bardzo skłonna do handlu. Wiele rzeczy takich jak ekwipunek czy narzędzia wytwarza jedynie do własnego użytku. Ciężko z nimi handlować, a jeżeli już się to komuś uda to przyjmują żywność lub inne materiały ciężkie do zdobycia zamiast pieniędzy.

Aby osiedlić się w ich wiosce, trzeba będzie prosić o pozwolenie władcę Hijnego Reaju jak i jego urzędników. Oczywiście jak to przystało na ich nację, zapłata za działkę/dom będzie taka sama jak za ekwipunek itp. Posiadanie własnego domu nie jest łatwe gdyż trzeba go zbudować z drewna/kamienii, które będzie trzeba zdobyć. Nie będziemy mogli zbudować wymarzonego domu, gdyż są tutaj narzucone warunki, lecz.. Poprzez zasługi u władcy broniąc miasta, u urzędników poprzez dostarczanie żywności jak i materiałow i u znachorów poprzez dostarczanie ziół i innych składników będziemy dostawali punkty szacunku/reputacji (nie wiem jak to nazwać :/ ). Te punkty pozwolą nam osiągnięcie wyższej rangi, a co za tym idzie - rozbudowanie domu + możliwości pomocy przy władaniu miastem czy szkoleniem ludzi do walki (troche przesadzone).

Rozrywki, co tu dużo mówić. Mnisi nie posiadają ich za dużo lecz, jedna z najczęsciej spotykanych to Origami. Umiejętnością, która bedzie nam umożliwiała na tworzenie nowych i ciekawszych rzeczy z papieru będzie zręczność. Posiadanie coraz bardziej skomplikowanych i wiekszych/mniejszych figur/postaci będzie cenniejsze niż złoto czy tez porcelana. Zrobienie czegoś z papieru nie będzie takie łatwe gdyż trzeba samemu go wytworzyć.

Jedzenie- ulubionym rodzajem jedzenia mnichów jest Shjusji (potrawy podobne do sushi). Jak to przystało na mnichów to będzie trzeba zdobywać daną żywność - ryby, ryż itd.

Przykładowe umiejętności dla danych profesji.
Wojownik - szybkie władanie bronią, precyzyjne zadawanie ciosów jak i idealne "cięcia"
Zwiadowca - atutem zwiadowcy jest celność, wykorzystywanie wszystkiego co nadaje się do rzutu/wystrzału z kuszy czy łuku, możliwości zwiadowcze i obserwacje danych terenów.
Mag - umiejętności medytacji pozwalające na zwiększenie siły zadawanych ciosów z magii, skłonność do "teleportacji?!" - forma ucieczki (gdyż mag został pokrzywdzony i nie posiada "ucieczki - repita".

Kwestia dopracowania miasta, itd.
tenio jest nieaktywny  
Stare 04-06-13, 12:08   #2
Rian
 
Avatar Rian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 202
Domyślnie

Pomysł fajny ale na daleki wschód. Jak na razie mamy tylko Ankardię i tereny wokół Neolithu, a mnisi (których umieściłbym w altarońskim odpowiedniku Chin/Tybetu) raczej nie mieszkają tak blisko.
Rian jest nieaktywny  
Stare 04-06-13, 12:49   #3
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ja już pisałem Tobie osobiście, ale zaznaczę i tu. Nie lubię i nigdy nie podobały mi się takie pseudo karykatury rzeczywistych miejsc. Ajsor, teraz to. Nie, zwyczajnie to nie ma klimatu. To nawet nie jest śmieszne, a już zdecydowanie nie jest klimatyczne. Zdecydowanie wolałbym nowe miejsce, z oryginalną fabułą, z oryginalną nazwą i w co faktycznie można się wczuć, a nie, że parodia Rosji czy Tybetów. Nie wiem. Mnie to strasznie mierzi i nie chciałbym czegoś takiego w grze, ale to moje subiektywne odczucia są tylko.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 04-06-13, 13:00   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Mnie nie mierzi, ale jest sporo rzeczy do dopracowania i rozwinięcia w grze.
Myślę, że nie ma sensu budować nowego Burj Dubaj, jeśli póki co są problemy z 3-piętrową kamienicą.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 04-06-13, 14:54   #5
tenio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 100
Domyślnie

To był jedynie propozycja na moim pomyśle, nie mówię, że chce kopiować coś i robić karykaturę. Chcę wyodrębnić coś co jest mało używane w teraźniejszości. Nikt nie mówi, że to musi być akurat na wschodzie. Kael, rozumiem Cię i Twoje podejście bo podobnie myślą, ale sądzę, że to był jeden z ciekawszych pomysłów jak pokazać coś co może być nowe jak i co jest mało używane/zauważalne.
Catt, budowanie domu to też był pomysł tak napisany, choć wiem że wymaga to wiele pracy nad opracowaniem czegoś takiego.
tenio jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin