Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-13, 22:18  
Dzisiejsza łatka
Majkul Majkul jest nieaktywny 23-09-13, 22:18

Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-09-13 o 16:07.

Majkul
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Odwiedzin: 47810
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 19:46   #141
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał rycerz5 Zobacz post
@Cewix
Udzielasz sie na tym forum jakbyś mial jakies problemy z dupą i nie mógł usiedziec. 80% twoich postów to stanowisko "NIE!!!!!!!!!!!!!!" w tematach o zmniejszeniu expa, loota etc. Ja wole grać na 100 lvlu i mieć satysfakcje z gry i wojny niż nakurwiac 453 lvlem i mieć 1235235 talarów w banku. Nie masz psychy do gry to nie graj.
Pozdro
Nie, nie jestem stanowczno na NIE, chodzi o to, że utrudnić gre można na wiele innych sposób, loot jest teraz ok, a xxxxx talarów w banku jest przez to, że nie ma na co ich wydawać, jeżeli już obniżyli ten exp o 30% to ok niech będzie, ale niech będzie sprawiedliwie i odejmą te 30% Wszystkim graczom, aby sprawiało to wrażenie, że altaron od zawsze był na takim expie, bo tak to tylko jest nóż w plecy dla nowych graczy...

A już najbardziej wkur*iające jest to, że była "Ankieta V" w której ludzie pisali różne sposoby na utrudnienie, chyba nikt nie napisał nic o zmniejszeniu expa, a tu patrz... Więc pytam się po co te ankiety? Skoro administracja nie potrafi nawet ich przeczytać, a to z tego wynika..
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 19:50   #142
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Przemnóżcie wszystkim doświadczenie przez 0.7, i będzie elegancko.
Dobra łatka.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 20:42   #143
jaca8822
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 26
Domyślnie

Do administracji.

Zaczalem grac na serwerze pvp od 2 miesiecy wbilem 80 lvl, malo czasu mam na gre srednio po 1,5h dziennie (praca i inne obowiazki). Expilem tylko na bonusie zeby jak najmniej czasu tracic na expienie. za 8 dni konczy mi sie status szlachecki i ostatnia łatka przekonaliscie mnie zeby tego statusu nie przedłużac.
Jak dla mnie to Wy czyli adminitracja nie traktujecie tej gry i graczy (klientów) poważnie.
Takich rzeczy nie robi sie na serwerze który istnieje kilka lat. Pisaliscie ze ludzie tak chcieli w sondzie, dla mnie to jest smieszne ze sugerujecie sie opinia garstki ludzi, wiekszosc graczy nie siedzi na forum (chocby ja pierwszy raz jestem tutaj).
Dodam ze nie jestem z collegium ani z chaosu ani z jakiej kolwiek gildi. Ale to widac ze ta latka najbardziej pomogla collegium a zaszkodzila takim graczom jak ja czyli co graja malo ale systematycznie i nie wielkim lvl.
Jesli chcecie wprowadzac takie zmiany to na nowym serwerze.
W Waszym interesie powinno byc przyciagniecie jak najwiecej ludzi. (wiecej ludzi=wiecej sprzedanych statusow= wiecej zł w waszej kieszeni) a wy mnie zniecheciliscie do gry, bo chcac dojsc do wojny na jakims sensownym lvlu bede musial o 30 % wiecej czasu poswiecic na expienie niz ktos wczesniej expiac.
TO JEST NIE SPRAWIEDLIWE
DAJCIE WSZYSTKIM ROWNE SZANSE I NIE DZIALAJCIE NA WLASNA NIE KORZYSC

pzdr Dino od bajamora xDDD
jaca8822 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 21:07   #144
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Przemnóżcie wszystkim doświadczenie przez 0.7, i będzie elegancko.
Dobra łatka.
Agreed. Chyba to jedyne rozwiazanie aby cokolwiek z tego wyszlo. Inaczej szkoda czasu na ta gre.


@Zurvy

To wlasnie pokazuje brak kompetencji administracji ktorzy wprowadzili tak nie zbalansowane potworki, ale dlaczego mamy teraz odczuwac to MY ? To WY zarobiliscie miliony talarow i to WY wbiliscie wtedy miliony expa na niezbalansowanych potworkach.
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 21:11   #145
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Trudno się z tym nie zgodzić. Również popieram obniżenie wbitego doświadczenia o 30%.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 22:01   #146
Harpagaan
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 2
Domyślnie

Jeśli się coś robi to się myśli co się robi. Jak wspomnieli poprzednicy, sposobów na „utrudnienie gry” można znaleźć sporo, choćby nawet zwiększenie siły potworów przy pozostawionym exp i loot rate(silniejsze moby to większe waste i wolniejszy exp, przy czym większa zabawa). Nie mniej jednak sam pomysł na jaki wpadła administracja nie jest zły, lecz jest niekompletny. Samo obniżenie exp i loot rate przeszło by na podrzędnym otsie, ale chyba altaron miał być czymś więcej. Jedynym sensownym rozwiązaniem, jeśli już uparliście się na taka łatwiznę jak zmiana exp i loot rate, jest tak jak mądrze napisali tomakeo i cewix „obniżenie” wszystkim graczom całkowitego posiadanego doświadczenia o 30%. Obniżenie w cudzysłowie ponieważ tak naprawdę nie zaburzy to żadnej hierarchii czy rankingu, gdyż każdemu zostanie równo odjęte. Jeśli postawiłbym siebie na miejscu przyszłego potencjalnego gracza to miałbym spory dylemat czy zagrać. Z jednej strony gra ma fajny klimat, ciekawe rozwiązania, lecz z drugiej strony czuć kiczem z powodu niedopracowanych i nieprzemyślanych zmian. Nie chodzi tutaj o fakt że mam gorzej i nie jestem w stanie kogoś dogonić czy coś, lecz o to jeśli się za coś bierze to trzeba to zrobić od początku do końca jak jak należy. Zrobicie z tym co będziecie chcieli, ale musicie się zastanowić czy bardziej wam zależy na kilkunastu graczach, może waszych znajomych, czy może na potencjalnych dziesiątkach, może nawet setkach nowych i obecnych graczy. Nie wiem czy dysponujecie takimi możliwościami, ale nie głupim pomysłem było by uruchamianie co jakiś czas test serwera z nawet abstrakcyjnymi pomysłami, i dopiero wtedy tworzyć ankiety oraz bacznie obserwować jak to wychodzi w praniu.
Harpagaan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 22:29   #147
ogryz1988
 
Avatar ogryz1988
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 33
Domyślnie

Ale się porobiło :D tak poza tym my też mieliśmy trudno z początku :P Gra ma ten +, że nie jest skończona i w każdy momencie może wejść nowa łatka :P
ogryz1988 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 22:57   #148
AdaSko_358
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Domyślnie

z ta trudnoscia na poczatku to tez bym nie przesadzal , palek duch + kosciane smoki = lvle i kasa jak sku****** , a to byly poczatki , waski po starcie do 70 poziomu chyba w 2 tygodnie sie wybil , eksterminator do 100 jeszcze szybciej , moze i napierdalali , ale dalo sie ? dalo.

Nie wspomne o Ozim ktory na koscianych wyciagal w chuj expa i zawsze profit , ja sam tam od 60 poziomu siedzialem , z PROFITEM ..

Wawro , ktory niby wastowal na wrl , ale 130 poziom wbil w mgnieniu oka.
AdaSko_358 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 23:52   #149
9106796
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Skąd: Lubelskie/ Poznań
Postów: 281
Domyślnie

co do wawra to na samym poczatku nie byl dobrze drop ustawiony z fanatykow i z kazdego zawsze lecial ciern :) wawro mial wtedy kasy multum dlatego bardzo szybko tego chara wyexpil. Potem przyszly zmiany,gre utrudnily lecz gdy zaczelo przychodzic wiecej graczy zostaly utworzony nowe respy,ktore uzwazam,ze sa zbyt duze i to wlasnie przez nie tak szybko dalo sie wbic teraz poziom. Gdyby piaskowe nie bylo tak duze jak sa na pewno by tyle tam sie expa nie robilo,bagienne tak samo,nowe gorskie trolle rowniez :)
__________________
Nikt nie jest na tyle mocny by nie można było z nim zwyciężyć.

Zurvy - Collegium.
9106796 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-13, 05:31   #150
amindos
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 37
Domyślnie

Osobiście uważam iż zmiany w expie są bezsensowne altaron nie posiada za dużo respów gdzie można iść w 6 osób około 100 lvl-a, aby wyciągnąć 100% loota a przy tym dosyć przyzwoicie poexpić. Zmiana siły jest odpowiedniejsza liczmy takie górskie trolle czy wrl będą silniejsze to będzie sie zbierać na nie ekipe jakąś. Według mnie zmiana siły potworów była by odpowiedniejszym rozwiązaniem przy nie ruszaniu loota z tych najmocniejszych. Ale to wasz projekt i wasze pomysły.
Zastanówmy sie także, jeżeli potwory będą silniejsze będe tracił więcej mf- które już i tak podrożały na zdobycie poziomu,a przy zmianie loota słabo mi sie to opłaca. Zastanówmy sie także nad tym jak osoby grające liczmy w nocy gdzie ilość graczy z którymi możemy poexpić jest diametralnie mniejsza -co oni mają zrobić jeżeli ni expa ni kasy będą mieli za spędzony czas na respach.
Osobiście oddałbym tego ,,dawnego" expa w zamian za zmiane siły potworów przy jednoczesnym nie ruszaniu loota. Bądź zwiększajcie respy bo tak jak mówie w niewielu miejscach da sie biegać w 6 osób a jeżeli już sie znajdą one to zapewne chciałyby już jakiegoś porządnego expa wyciągać. Gracze neutralni -których jest najmniej już będą mieli od nas totalnie przejebane bo nie daj boże że pójdą expić z którąś stroną-automatycznie hunt na 99%.

Pomysł strat po śmierci mi sie podoba. Gra była troszke za łatwa lecz nie można popadać ze skrajności w skrajność. Gra była za łatwa więc dopierdolny do pieca.

Zostawić dawny exp/zwiększyć siłe-hp potworów albo zwiększyć istniejące respy.

Mortifer
amindos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin