Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-08-14, 00:54   #1
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie Dzielenie doświadczenia.

Zgodnie z aktualnym stanowiskiem administracji poziom postaci ma jedynie być informacją o tym kto ile mobów uśmiercił. Zatem proponuję ,aby zmienić zasady dzielenia doświadczenia podczas gry w drużynie.

Proponuję ,aby aktualny system działał jedynie do 100 poziomu. Gdy choć jedna osoba w drużynie posiada poziom mniejszy lub równy 100 , proporcje muszą być zachowane. Uniemożliwi to ekspresowe wyexpianie noobcharów lub kolegów h-lvl'i.

Natomiast w przypadku drużyny złożonej z postaci o poziomach wyższych niż 100, proponuję zniesienie ograniczeń ,bądź ich znaczne poluźnienie.

Populacja graczy w Altaronie jest dość nikła i choć ja sam nie mam problemu ze znalezieniem kompana do wspólnych wypraw to nie jedna osoba już takowy posiada.
Aktualny system był projektowany w oparciu o inną koncepcję ,gdy poziom determinował właściwie wszystko.
Teraz o sile postaci stanowi w znacznej mierze ilość czasu poświęconego na wytrenowanie umiejętności ,dlaczego więc mamy karać osoby ,które poświęciły czas na trening kosztem typowego grind'u

Do niektórych trzeba łopatologicznie ,więc wyjaśnię na przykładzie ,gdyby były jakieś wątpliwości :

- 101 mag będzie miał shared z 200 wojownikiem ,lecz nie będzie go miał z wojownikiem posiadającym poziom 50

- 101 zwiadowca, 170 wojownik i 180 mag mają shared ,ale gdyby zwiadowca posiadał 100 lvl to by go nie mieli

Zapraszam do dyskusji.

Ostatnio edytowane przez Shidar ; 03-08-14 o 01:03
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 00:58   #2
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

jestem za, shared jest Tibijski, który był oparty o poziomy, teraz na 50+ poziomie w 2 można bić górskie, przy niezłych skillach, więc 101 + 200 to wcale nie jest zły pomysł.
Nie pomijając faktu, że team znajdziemy 10x szybciej.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 08:06   #3
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Tylko czy wtedy nie powstałby problem z wyexpianiem kolegów 100+. Zwiad 101 idzie z ekipą 200+ na piaskowe i lvl idzie jak formuła.
Przy aktualnym systemie na 200 woja musisz mieć 120 lvl na share, więc nie jest to też strasznie ciasno :P
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 08:53   #4
Pasztet
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 117
Domyślnie

Jestem na nie. To, że nie masz kolegów na 150~ lvl to już Twoja sprawa. Jesteś magiem duchownym gildia jak i Ty wiele byście zyskali ze wspólnych wypadów.
Ty masz dużo expa. gildia ma sio :)
Pasztet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 10:35   #5
42553865
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 8
Domyślnie

Pytanie jak działa aktualny system jeali chodzi o np 20lvl do ilu w góre/?
42553865 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 10:44   #6
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymongal Zobacz post
Tylko czy wtedy nie powstałby problem z wyexpianiem kolegów 100+. Zwiad 101 idzie z ekipą 200+ na piaskowe i lvl idzie jak formuła.
Przy aktualnym systemie na 200 woja musisz mieć 120 lvl na share, więc nie jest to też strasznie ciasno :P
jaki 120? ;d po za tym przecież lvl to tylko cyfra. szybciej biegamy i PN.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 11:13   #7
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

@up
Ok, mój błąd, chyba koło 132 :P
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 11:34   #8
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Jak już wszyscy wspomnieli, lvl to tylko cyfra i nie powinien mieć znaczenia takiego, że w shared mogą expić tylko bliskie sobie lvle
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 11:52   #9
WarlordPL
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 107
Domyślnie

Powinna być róznica lvli max o 30 lvli wyżej,bo jak piszecie ze 100lvl z 200 lvl moze expic i bedzie dzielić expa to nie ma sensu bo ten 100 lvl szybko wbije lvl wysoki.
Ja jestem za tym żeby była różnica do max 30 lvli.
WarlordPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-08-14, 13:39   #10
Shidar
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pasztet Zobacz post
Jestem na nie. To, że nie masz kolegów na 150~ lvl to już Twoja sprawa. Jesteś magiem duchownym gildia jak i Ty wiele byście zyskali ze wspólnych wypadów.
Ty masz dużo expa. gildia ma sio :)
Jeśli do mnie kierujesz te słowa to się mylisz ;)
Ja niemal zawsze mam z kim expić, gdy loguje to z reguły w ciągu 5 minut mam 2-3 wiadomości ,czy gdzieś idziemy jako ,że na npvp(na pvp zapewne również) magów duchownych jest śmieszna ilość.

Dwa zauważ ,że twój argument odnosisz personalnie do mojego casusu jak i mojej gildi ,tak jakby system miał jedynie mnie dotyczyć. Każdy by zyskał.. ja,TY,NZ,WR.. ,a nawet Hugan Wielki Ptak! (czy jak tam się on zwał)

Nie chodzi tu o to ,że "azafaris jest łysy,gruby i nie ma kolegów do expa" ,tylko o same założenia jak i stanowisko administracji w kwestii znaczenie poziomu.
Albo utrzymujemy stanowisko ,że poziom nic nie znaczy i adekwatnie do tego zmieniamy system dzielenia doświadczenia, albo jednak przyznajemy ,że lvl ma znaczenie i zostawiami system tak jak jest.

Co z tego ,że bym np, miał shared z Arkonem (200lv) jak teraz mam z Aelliusem(130+) ,który ma DMG różniący się nie zauważalnie ,a miałem nawet wrażenie ,że Ael ma większe. Teraz 60 lvl może mieć niewiele mniejszy DMG ,a nawet i większy niż 160.
Shidar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin