Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-13, 22:18  
Dzisiejsza łatka
Majkul Majkul jest nieaktywny 23-09-13, 22:18

Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-09-13 o 16:07.

Majkul
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Odwiedzin: 47780
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:23   #101
Udash
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 3
Domyślnie

Dobra to już będzie ostatnie moje pierdolamento.
Droga Administracjo, wyobraź sobie że włączasz ta grę pierwszy raz, w pamięci masz Tylko tibię gdzie zdobywanie expa opierało się głównie na expieniu. Jako nowy gracz nie wiem za dużo o tej grze dopiero ją poznaje, poznaje questy, ceny, miejsca, expowiska. Co i raz przemyka obok jakiś highlvl, rzuca pieniędzmi na prawo i lewo. A ja siedząc na Czerwach do 20 lvlu mam tyle że ledwo starcza. Trudno, nie poddaje się, poznaje innego gracza który od niedawna gra, ścigamy się w robieniu questów, razem chodzimy odkrywać mapę. Teraz ten gracz stoi w depo i mówi że mu się nie chce już grac, podobnie jak mi. Na czacie odzywają sie highlvle którzy zlewają ta łatkę bo "co już mogli osiągnąć,to zdobyli". Widać również ogromne niezadowolenie u graczy poniżej 50 lvla, bo pomimo swojej wcześniejszej determinacji wiedzą że wbicie 100, 200 lvla będzie ich kosztowało o 30% więcej czasu i będzie 30% droższe. Dotarcie tam gdzie inni są już będzie o wiele trudniejsze.
Co z tego że highlvle będą padać i tracić więcej doświadczenia, co z tego że blessy są coraz droższe, to dotyka bardziej ludzi którzy są w jakimś konflikcie - NIE NEUTRALI.
Mag na 21 lvl ma mało HP, słabą obronę, a najlepszy shield jaki posiada to Trolowa tarcza - bo lepszej mieć nie może i praktycznie spada na combo śmiesznych Mobów takich jak Minotaur wojownik, Minotaur Archer i minotaur Mag. Trudno takie życie, odrobi się... Dziś, już nie jestem tego zdania.
Tak, oczywiście jest sporo głosów popierających łatkę i można by rzec że to "asslicking" w kierunku do Administracji, bo taki stan rzeczy (wyrównywanie expa) można robić podczas kilku pierwszych dni servera a nie po 3 latach.
Sytuacja na serverze przypomina trochę ta z Polski, utrudnijmy wszystkim życie, ponarzekają a i tak będą grać... Lecz czy to ma sens?
Konsekwencje o których wątpię że pomyślała Administracja będą takie że ludzie mający już jakiś lvl zbiorą się w grupki i będą zabijać tych którzy nadal chcą grać, tym pierwszym nie będzie zależało. Podobnie jak było po update-ach w Tibii.
Tak już na marginesie zastanawiam się tylko nad jednym - Dlaczego nie poprawiacie błędów, nie wymierzycie ilości płaconego hajsu za blessy dla niższych i wyższych lvli, tak by uatrakcyjnić grę, tylko wszystkich jak jedno ciało karacie tym niedorzecznym rozwiązaniem odnośnie podwójnego -30%?
Udash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:27   #102
sadysta
 
Avatar sadysta
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 185
Domyślnie

Nie oszukujmy się...

Najnowsza łatka sprawi tylko , że gracze będą tracili więcej swojego czasu na monotonne bicie mobów, niż czerpanie przyjemności z gry.

Administracja zwiększa trudność gry poprzez zmienianie wartości traconego/zdobywanego expa i loota w configu serwera.
No kurwa
__________________
Sucess is my only motherfucking option, failure's not.
sadysta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:34   #103
TaraN
 
Avatar TaraN
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Skąd: Środa Wlkp.
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Udash Zobacz post
Konsekwencje o których wątpię że pomyślała Administracja będą takie że ludzie mający już jakiś lvl zbiorą się w grupki i będą zabijać tych którzy nadal chcą grać, tym pierwszym nie będzie zależało. Podobnie jak było po update-ach w Tibii.
Ja już dzisiaj doświadczyłem siły sfrustrowanego gracza :P niby 22 poziom miałem, ale padając na hita straciłem 20k expa, co dla mnie słabego wojownika jest to 2h biegania za krasnalami. Jak już mówiłem wcześniej - casuali to nie dotknie, a stałych graczy.... wystarczy przeczytać te 11 stron tematu :P
TaraN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:36   #104
mowmyprawde
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 6
Domyślnie

To są celowe działania Administracji, aby osdtraszyć obecnych graczy.
Jesteście ślepi? Przecież im mniej graczy związanych z tibią tym lepiej.
Gdy Altaron będzie reklamowany, reklama uderzy w graczy nie tibijskich głównie.
Myślcie logicznie. ( no chyba że jesteście aż tak głupi)
mowmyprawde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:42   #105
damian131
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 5
Domyślnie

Sami Debile!!! po 3 latach zmniejszyc expa i loota....powodzenia dla nowych graczy "SaluT <o " Odnosnie Administracji.... .... ... . ....
damian131 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:44   #106
Kubush
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 19
pytanie

Cytat:
Napisał mowmyprawde Zobacz post
To są celowe działania Administracji, aby osdtraszyć obecnych graczy.
Jesteście ślepi? Przecież im mniej graczy związanych z tibią tym lepiej.
Gdy Altaron będzie reklamowany, reklama uderzy w graczy nie tibijskich głównie.
Myślcie logicznie. ( no chyba że jesteście aż tak głupi)
Wyjdź z bębna chłopcze -.- . Jak można przyciągnąć graczy "nie-tibijskich" do gry 2D pikselowej typowo "tibijskiej" ...ehh. Po drugie jeśli masz trochę siana w głowie to komu zdrowemu na umyśle nakierowanemu na sukces komercyjny zależy na odstraszaniu jakichkolwiek graczy? Dżizys ...
Kubush jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:47   #107
mowmyprawde
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 6
Domyślnie

Twoja naiwność nie zna granic :D. Przecież działania administracji widać jak na dłoni, nie wiem czy tu sami idioci grają czy jak.
Gracze nie tibijscy, stworzą taki klimat tutaj, jaki kiedyś miała tibia. Gracze tibijscy nigdy już tego nie zrobią.
To dlatego im mniej graczy tibijskich tym lepiej.
Wy uważacie Administracje za idiotów, a ona macha wami jak chce. Naiwne dzieciaczki :_)
mowmyprawde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:49   #108
giermo
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 9
Domyślnie

Witam wszystkich aktywnych na forum!

Ekipa Altaron'u wprowadziła dość kontrowersyjną łatkę, która co nie da się ukryć, w znaczącym stopniu utrudniła grę. Jak wszyscy wiemy ekipa stara się urozmaicić nam grę w sposób pozytywny-jednak nie tym razem. Pomysły łatek, aktualizacji tak samo dyskusje w formie ankiet są świetną formą, dzięki którym nasz Altaron ulega zmianom.
Nie wszystkie jednak są perfekcyjne-zauważmy, że gra jest w budowie. Ekipa chce zmian, dlatego dała nam wolną rękę, aby swoje opinie i propozycje udzielać w ankietach (a więc Ci którzy są tak oburzeni i chcą zmian powinni w sposób bardziej aktywny uczestniczyć w dyskusjach dot. gry, nie tylko poprzez zbędne komentarze oceniające prace, ale też sugerować i proponować "co można zmienić?" popierając odpowiednimi argumentami).
Wprowadzona łatka jest do przyjęcia i zapewne nie zostanie cofnięta, tak więc skończmy się mazać, podejmijmy dyskusję i zmieniajmy dalej. Altaron potrzebuje zmian!

A teraz chciałbym wyrazić swoje zdanie dot. poszczególnych zmian.
Kwestia doświadczenia: -30%. Pierwsza reakcja-szok.
Uderza to bezpośrednio w każdego gracza, co działa zniechęcająco na podjęcie dalszej gry, co więcej zmiany powinny bardziej zachęcać nowych player'ów, a nie ograniczać ich możliwości!
Propozycja: Zostawmy, niech będzie jak jest. Odnośnie misji-podnieśmy nagrody te w formie doświadczenia. Tak więc coś za coś. (Altarończycy nie dajmy się 'wydymać'!)
Skutkiem tego były by oczywiście wzmożone zainteresowanie i opłacalność wykonywania tychże misji. Co więcej bezpośrednio wpłynie to na atrakcyjność gry, nie będzie już monotonnego "bicia level'a", ale odwiedzanie ciekawych miejsc, odkrywanie niewiadomej.
Ciekawe nieprawdaż?
Więcej misji dla niskopoziomowych graczy(10-30), tak aby przestali narzekać na to, że nie mają gdzie zarobić miedziaków, nie mają gdzie wbić lvl'a. Pamiętajmy że większość z tych graczy nie wie, że może sobie urozmaicić grę misjami. Zbyt często kojarzą ją z Tibią, a tego nie chcemy. Jednak teraz rodzi się pytanie: co dla wyższych poziomów? Misje, misje i jeszcze raz misje. Więcej misji = większe zainteresowanie, co przekłada się na atrakcyjność(chyba logiczne?).

Jeżeli chodzi o loot: -30% - ok, nie trzeba nic zmieniać jeżeli chodzi o te zwykłe potwory.
Propozycja:
Odnośnie Bossów-doświadczenie i loot nie może ulec zmianie! Bossowie powinni być dla nas graczy formą nagrody i wzbogacenia. Zmniejszanie ich punktów doświadczenia oraz zmniejszenie profitu jest GŁUPOTĄ!(o ile taka zmiana zaszła)
Więcej Bossów dla low-lvl w misjach!

Błogosławieństwa: Totalna porażka... Chyba Ekipa Altaronu nie ma czasu na dokładne czytanie forum i analizowanie bardzo dobrych propozycji graczy(to oni najlepiej wiedzą co jest dla nich dobre a co złe). Jak wiemy, toczyła się dyskusja na temat błogosławieństw. Jeden z graczy zaproponował "system", który warunkował ich cenę od poziomu. Innej propozycji nie widzę i lepszej sam nie wymyślę.
Każdy gracz chciałby mieć błogosławieństwa, bo do przyjemności nie należy tracenie wyposażenia i tak trudno zdobytego lvl'a. Gracz z +/- 50 poziomem jak ja, skąd ma wziąć 20 talarów na błogosławieństwa?! Szaleństwo!
Tak więc, Poziom gracza * ustalony mnożnik = wysokość błogosławieństwa (mnożnik-kwestia dyskusji).

Raportowanie błędów-brawo coś nowego.

Szanowna Ekipo Altaronu weźcie pod uwagę co piszą gracze w komentarzach i analizujcie, rozmawiajcie. Inaczej nie osiągniecie sukcesu!

Proponuje wziąć się do roboty, stworzyć jesienną aktualizację, wprowadzającą w grę te zmiany, o których wyżej pisałem (one są bardzo sensowne i ciekawe).
Tak więc z niecierpliwością czekam na jakikolwiek odzew w tej sprawie.
Post ten jest tylko propozycją zmian, tak więc ma na celu wywołanie dyskusji. Jednocześnie zastrzegam sobie moje pomysły :)!

Powodzenia!
giermo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 15:59   #109
Kubush
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 19
uśmiech

@mowmyprawde
W tej grze nie bedzie graczy nie-tibijskich...jak ktoś gra w Tibię to jest tibijczykiem i już zawsze nim będzie jeśli ktoś nie grał i śmieje się z takiej gry nagle nie zostanie powalony nowymi grafikami w 2D bez dźwięku i z pikselozą. To po prostu trzeba lubieć czy to tak trudno zrozumieć. A klimat gry tworzy sama gra i jej twórcy a nie gracze, Mr know-how za zeta. Z takiej gry jaką jest Tibia i pochodne można wycisnąć tylko i wyłacznie fabułę i rozgrywkę a jak na razie w Alataronie nic w tych tematach nie ruszył do przodu. Sama administracja o tym wie bo bazując na silniku Tibijskim nie zrobią tego co zamierzają. Więc skończ z tymi spoekulacjami i domysłami. Wcale ich tutaj nie potrzeba wystarczy subiektywnym spojrzeniem ocenić co się dzieję.

@giermo

Bardzo trafne spostrzeżenia.
Kubush jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 16:06   #110
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Sytuacja najniższych poziomów do jutra ulegnie poprawie.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin