Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-12-11, 17:30   #1
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie Propozycja dotyczaca non pvp.

Witam.

Zauważyłem właśnie temat: 'petycja o nowy serwer non pvp' i mam pewien pomysł.

Jeśli już jest taka propozycja to przepraszam ale nie miałem czasu, siły i pieniędzy żeby pozwolić sobie na przeczytanie 46(!) stron wspomnianego tematu.

Przejdźmy jednak do mojego pomysłu.

Nowy serwer zapewne nie powstanie z kilku powodów. Głównie z powodu prostego rachunku. 30/2 daje nam to 15 osób online na serwer ;)
Jest jednak alternatywa. Zamiast robić nowy serwer można zastosować rozwiązanie które jest/było na ots kovloria.

Mianowicie na kovlori jest/był taki system że gracze non pvp oraz pvp graja na jednym serwerze. Np. przy tworzeniu postaci zaznaczamy pvp i wtedy możemy bić innych pod warunkiem że oni też zaznaczyli pvp. (Gracz który wybrał opcje non pvp nie może zostać zaatakowany przez innego gracza).
Proponuje żeby na altaronie można było wybrać pomiędzy
pvp(hardcore pvp?) i non pvp. Status jaki ma nasza postać (pvp lun non pvp)
Wybierałoby się przy tworzeniu postaci oraz można było zmienić za pomocą komendy lub npc raz na miesiąc/pół roku/rok(niepotrzebne skreślić).


Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy byłby zadowolony. Gracze którzy wolą non pvp byliby spokojni, a Ci którzy lubieją zabijanie mieliby do tego okazje.
Administracja zaś nie musiałaby robić nowego serwera. Zresztą na pewno zwiększyłaby się liczba osób na serwerze.

No niby są same + ale zaraz ktoś pewnie napisze, że:

Po pierwsze primo: gracze z non pvp bloczyliby na warze tych którzy maja status pvp.

Po drugie secundo: Gracze non pvp nie mają możliwości walki ze swoim zaciekłym wrogiem, a to przecież serwer RPG(w teorii).

Moja propozycje to:

-zrobić by gracze ze statusem non pvp mogli przechodzić przez innych graczy ( jak na zwykłej tibi)
-dla graczy non pvp dodać możliwość wyzwania gracza na pojedynek lub wprowadzić areny 1 vs 1 (jak na niektórych otsach).


Jeszcze raza przepraszam jeśli moja propozycja już była/jest niewykonalna, nie znam się na tworzeniu gier, ale skoro można gdzieś indziej to czemu na altaronie by nie spróbować? :)

Oczywiście nie wymagam żeby to było wprowadzone od razu.
Rozumiem że Ci którzy tworzą altaron to też ludzie, jednak ucieszyłbym się gdyby taki system został kiedyś wprowadzony.

Pozdrawiam
85985 jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 17:44   #2
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Nie zgadzam się na tworzenie różnych zasad pvp na jednym świecie. Wg mnie spowoduje to masę błędów i problemów, już lepiej jest stworzyć osobne non.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 17:47   #3
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał 85985 Zobacz post
W
Nowy serwer zapewne nie powstanie z kilku powodów. Głównie z powodu prostego rachunku. 30/2 daje nam to 15 osób online na serwer ;)
Jakbyś faktycznie temat z petycją przeczytał, bądź byłbyś z nim na bieżąco to byś się dowiedział, że takowy serwer powstanie gdy tylko to będzie możliwe. A skąd informacja, że na serwerze gra 30 osób?
Tron jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:02   #4
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zwariowany Alkoholik Zobacz post
Jakbyś faktycznie temat z petycją przeczytał, bądź byłbyś z nim na bieżąco to byś się dowiedział, że takowy serwer powstanie gdy tylko to będzie możliwe. A skąd informacja, że na serwerze gra 30 osób?
Powstanie serwer non pvp czy serwer z takimi zasadami jakie przedstawiłem bo się pogubiłem :>

Co do ilości osób online to za mojej strony są to tylko przypuszczenia bo dostęp do tego typu informacji mają nieliczni.

PS. Slythia czemu od razu zakładasz że mój pomysł spowoduje masę błędów?
85985 jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:12   #5
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Jestem na nie, pomysł jest bez sensu - expię sobie i nagle wbija mi na respa osoba w trybie non-pvp bo czuje się bezkarna. 3x nie.
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:16   #6
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Raczej z normalnymi.

Nie zakładam - wiem to. Na początku były różne zasady pvp i były wykorzystywane, na przykład do blokowania, kradzieży. Gracze zawsze znajdą lukę w rozwiązaniu i użyją jej dla własnej korzyści, dlatego pomysł nie przejdzie.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:17   #7
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Jestem na nie, pomysł jest bez sensu - expię sobie i nagle wbija mi na respa osoba w trybie non-pvp bo czuje się bezkarna. 3x nie.
Dla mnie liczy się bardziej to żeby grało więcej ludzi na serwerze, a nie to żeby mieć expa tylko dla siebie by jak najszybciej wbić jak największy lvl.

Ale każdy ma swoje zdanie.

Pozdrawiam.:)

PS.
Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Nie zakładam - wiem to. Na początku były różne zasady pvp i były wykorzystywane, na przykład do blokowania, kradzieży.
Co do blokowania można (jeśli jest taka możliwość) zrobić by gracze non pvp przechodzili przez innych i vice wersja ;)

Ostatnio edytowane przez 85985 ; 14-12-11 o 18:25
85985 jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:33   #8
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał 85985 Zobacz post
Dla mnie liczy się bardziej to żeby grało więcej ludzi na serwerze
A nowy serwer non-pvp nie przyciągnie więcej graczy? Dlaczego twój sposób miałby ich przyciągnąć więcej?
Tron jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:36   #9
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zwariowany Alkoholik Zobacz post
A nowy serwer non-pvp nie przyciągnie więcej graczy? Dlaczego twój sposób miałby ich przyciągnąć więcej?
Nie twierdze że mój sposób przyciągnie więcej graczy tylko że jest bardziej realny. Nie ma potrzeby robić nowego serwera dla tak malej ilości graczy, więc lepiej (przynajmniej według mnie) żeby był 1 dla każdego. :)
85985 jest nieaktywny  
Stare 14-12-11, 18:45   #10
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

A czemu cały czas sądzisz, że będzie tak mało graczy?
__________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
A.Sapkowski "Sezon Burz"
siwyus jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin