Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-10-18, 21:44   #1
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie System BOSSÓW !!

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post

Nowy system bossów


Postanowiliśmy zdefiniować system bossów na nowo, by te pojawiały się częściej i były atrakcją dla graczy na każdym poziomie. Codziennie, co rano, po zapisie serwera losuje z każdej grupy po 1 bossie (na serwerze sezonowym po 2), tak więc mamy codzienne 4(8) bossy. Dane bossy w swojej grupie mają przypisaną ilość punktów definiującą ich ilość szans na wylosowanie. Dla przykładu z bossów na Licorze wylosuje jednego z koszyka: Popiel, Popiel, Popiel, Nigra, Nigra, Nigra, Lupus, Janosik, Baribal, Pokrak. Ponadto wylosowana opcja jest usuwana z losowania dnia następnego, stąd gdy wylosuje Lupusa, to już następnego dnia go na pewno nie będzie a jeśli Popiela - szansa nadal jest, ale o jeden los mniejsza.
Witam, lekko wzburzony sytuacją z zamykaniem ust graczom, chciałbym przedstawić fakty, które kolejny raz pokazują jak Administracja traktuje graczy.

Cytowany tekst to jedna wielka lipa... system bossów nie ma losowości, jest to tylko prymitywny schemat, o którym gracze nie mieli się dowiedzieć.

Przykład 1: Azdzacha z Wyklętą, Nessi z Żarłaczem, Lilith ze Spektatorem, zrespiły się 4 razy w tym samym czasie w tej samej konfiguracji. Co do innych nie mam pewności ponieważ wierzyłem w przypadek. Z obliczeń wynika, że jeżeli byłby to statystyczny zbieg okoliczności to powtórzy się on za około 32 000 lat (autentyczny wynik).

Przykład 2: Wczoraj, był tylko jeden silny boss "AMOK", drugiego bossa nie było, co świadczy o "pustym spawnie"(wszystkie zostały sprawdzone po godzinie 20)

Przykład 3:: Dziś nie ma żadnego silnego bossa (wszystkie zostały sprawdzone po godzinie 20). Co potwierdza fakt, że mamy "puste spawny" o których nie wspomniano!! Z niepotwierdzonych informacji wiem, że jest ich 8.

Jaki Administracja miała cel, w napisaniu nieprawdy w jednej z kluczowych zmian wprowadzonych przy starcie SPVP ?? Z tym Pytaniem zostawiam Państwa na dzisiejszy wieczór.

Pozdrawiam.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-10-18, 22:05   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Miast spokojnie zgłosić i napisać, że może być coś nie tak, to jakieś spiski tu knujesz - bo ja nie mam nic lepszego do roboty, tylko sprowadzać graczy (dla których de facto poświęcam czas i robię grę) do parteru i okłamywać ich .

Dostałem parę zaniepokojonych głosów - jutro na spokojnie prześledzimy wszystko z pregusia i zobaczymy czy wkradł się jakiś błąd. Jeśli nie - rozpiszę dokładniej system i nawet powklejam cześć formuł - bylebyście zrozumieli jak wszystko działa, bo czasem faktycznie upraszczam opisy.

A co do zamykania tematów - z niektórymi trzeba krótko i stanowczo. Mam swoje lata i sporo doświadczenia - na głowę sobie krzykaczom nie dam wejść, bo ani na to czasu ani chęci nie mam .

@dół:
Ja po prostu nie mam czasu (a często też sił) odpowiadać każdemu, wszędzie i zawsze. Mam ciągły spam, a gdy dojdzie do tego roszczeniowy stosunek, wyzwiska i zarzuty - na prawdę olewam sprawę, bo szkoda mi psuć sobie dodatkowo samopoczucie (taki pro tip, dla tych, co próbują na mnie wymusić zmiany lub zainteresowanie swoim chamskim zachowaniem).
Czym bardziej lakonicznie, konkretnie tym lepiej. O empatie nawet już nie proszę.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 15-10-18 o 22:24
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-10-18, 22:15   #3
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Rozumiem Cię Selbo, należę do graczy którzy stoją murem za projektem Altaron, lecz czasami czuje się olewany. Dzięki za zajęciem się tematem.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-10-18, 22:29   #4
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Mam podobne odczucia. Nie jestem tu zbyt doświadczonym graczem pomimo iż gram już ponad rok. Swoje lata też mam i Cię zupełnie rozumiem, ale mocno zdenerwowało mnie to zamykanie tematów, bo jak wiem z innych forów inaczej się to załatwia.
Problemy opisywane przeze mnie mogą się wydawać błahe, czasem dla doświadczonych graczy banalne lub absurdalne (ponieważ nie mam pojęcia jakie to dla nich może nieść konsekwencje), ale mają na celu zwiększenie przyjemności z gry. Bo o ile rozumiem że gra nie ma być banalnie prosta żeby sie zbyt szybko nie skończyła lub nie znudziła o tyle ma się przyjemnie w nią grać bo nie oszukujmy się nikt nie ma ochoty stać w miejscu i klikać kilka tysięcy razy żeby coś osiągnąć.

Co do systemu bosów.

Nie wypowiem się co do lepszych bossów ale tych słabych w moim odczuciu powinno być znacznie więcej. Itemy z nich zdobyte i tak nie mają większego wpływu na ekonomie, a przyjemność z zabicia bossa zawsze pozostaje.
Nie każdy ma doświadczenie i przede wszystkim czas na team hunty na bossach (właśnie z racji tego że również trochę lat mam i sporo innych obowiązków).

@góra
Nie wiem jakie są powody chamskiego zachowanie. Naprawdę doceniam wkład jaki został włożony w stworzenie tej gry bo jest ciekawa i to doceniam. Rozumiem też że nie macie sił i czasem ochoty na odpisywanie na każdy temat, ale jak to się często zdarza tematy stoją kilka dni bez odpowiedzi i w tym czasie nie pojawia sie specjalnie nic nowego to odrobinę zainteresowania można pokazać.
O jak np.: tutaj "Mikstury i runy" czy przywołany wcześniej temat szczęścia który nurtuje wielu graczy.

Ostatnio edytowane przez Zetix ; 15-10-18 o 22:37
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-10-18, 08:02   #5
saju125
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 51
Domyślnie

do tematu dodam ze zabilismy 2x czarnego smoka, 2x amoka, 2x plugastwo fakt ze boruty chyba od poczatku tego systemu nie byloi, lecz z z silniejszych bossow rowniez sie respia.


Eddid: Boruta done

Ostatnio edytowane przez saju125 ; 16-10-18 o 18:19
saju125 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-10-18, 18:23   #6
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

bossy sie moge zrespic grubo po 20 wiec jak ktos obszedl to np, 20 po 20 to dalej mogl sie jakis pojawic.
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin