Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-07-13, 02:36   #1
PogromcaCzerwi
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 2
post Bronie dwuręczne (Rycerze)

Witajcie.
Zapewne wiecie, że bronie dwuręczne mają duży atak, słabą obronę, dużą wagę oraz rozmiary, a ich ,,skill'' rośnie powolutku no i oczywiście bonusy z zestawów są gorsze o te kilka % z powodu braku tarczy. Jak już wspominałem są duże, wyobraźcie sobie rycerza z mieczem dorównującym albo nawet przewyższającym go swoją długością (dla osób, którym się nie udało podam przykład: rycerz ma 170 cm, a jego miecz ma 150 cm). Teraz wyobraźcie sobie że rycerz ten nie jest w stanie zaatakować smoka stojącego metr od niego (w grze 1 kratka między rycerzem a smokiem). Jest to dość śmieszne i dla tego proponuje aby bronie dwuręczne miały zasięg 2 kratek, a nie 1 jak teraz. Było by to bardzo pomocne, szczególnie podczas walki z potworami lubiącymi uciekać w pewnym momencie starcia (takimi jak smoki).
Proszę Was o opinie, wypowiedź Administracji mile widziana.
~Pozdrawiam PogromcaCzerwi

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 21-07-13 o 19:15
PogromcaCzerwi jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 11:51   #2
tenio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 100
Domyślnie

To jeżeli miałby woj 2h bić z 2sqm od mobka to mobek by go nie atakował, gdyż nie byłby w zwarciu z wojownikiem? Pomyśl logicznie. 1. Masa pracy nad mobami tak by stały przed wojem 2sqm, a jeżeli nie byłoby to możliwe to wynika z tego ze woj 2h musiałby zawsze odchodzić od mobka aby go uderzyć.

Jak dla mnie temat do zamknięcia.
tenio jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 12:18   #3
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Cytat:
Masa pracy nad mobami tak by stały przed wojem 2sqm
Przecież to wojownik ma bić na 2sqm a nie potwór.


Cytat:
woj 2h musiałby zawsze odchodzić od mobka aby go uderzyć
Nie rozumiem, po cholerę odchodzić. Czy mag przestaje bić z rózgi jak ma potwora na klacie?

Co do samego pomysłu to sam nie wiem. Swoją drogą ciekawe, ale jednak... Rycerz to rycerz, powinien walczyć w zwarciu.
siwyus jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 15:19   #4
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Domyślnie

dziwne, mnie tam odstrasza widok takiego rycerza z mieczem większym od niego... jak w jakiejs kiepskiej siekance, obrzydliwie to wygląda. Już bardziej widziałbym tutaj jakieś włócznie, piki, halabardy, lance itp. W przypadku takiej długiej piki jak Sarissa (taką którą posługiwali się falangici w armi Alexandra Wielkiego) można by było dać jeszcze większy zasięg np 3sgm, tyle że byli by o wiele wolniejsi, jakieś lekkie tarcze z małą ilością defa żeby rycerze 1h też mogli cos takiego nosić, a nawet jakiegoś skilla nowego (walka włócznią?), czar albo bardziej umiejętnośc przebicie, penetracja? coś jak Energy Beam z tibi tylko że zadaje dmg fizyczne. Hehe już widze rycerzy ustawiających się w falange żeby odpeprzeć masy nacierających abitańczyków... ale to już mnie chyba fantazja za daleko poniosła :rolleyes:
sidexxx jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 17:36   #5
smoku71
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 24
Domyślnie

Hmmm... pisałem o tym już kiedyś tutaj:
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=5174

Generalnie, ten konkretny wątek (uderzenia na 2sqm), został raczej olany. ;)
Co do pomysłu Carolusa - piki, halabardy itp. - jestem jak najbardziej za!
smoku71 jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 18:47   #6
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Napisał sidexxx Zobacz post
dziwne, mnie tam odstrasza widok takiego rycerza z mieczem większym od niego... jak w jakiejs kiepskiej siekance, obrzydliwie to wygląda. Już bardziej widziałbym tutaj jakieś włócznie, piki, halabardy, lance itp. W przypadku takiej długiej piki jak Sarissa (taką którą posługiwali się falangici w armi Alexandra Wielkiego) można by było dać jeszcze większy zasięg np 3sgm, tyle że byli by o wiele wolniejsi, jakieś lekkie tarcze z małą ilością defa żeby rycerze 1h też mogli cos takiego nosić, a nawet jakiegoś skilla nowego (walka włócznią?), czar albo bardziej umiejętnośc przebicie, penetracja? coś jak Energy Beam z tibi tylko że zadaje dmg fizyczne. Hehe już widze rycerzy ustawiających się w falange żeby odpeprzeć masy nacierających abitańczyków... ale to już mnie chyba fantazja za daleko poniosła :rolleyes:
Do pana znawcy:
polecam sobie wyguglać koncerze, miecze dwuręczne, espadony i inne takie zabawki ze ŚWIATA REALNEGO i takie, których faktycznie używano. Cóż. Widać niektórzy uczą się historii i świata z gier i siekanek, ale niestety. Czas na spotkanie z brutalną rzeczywistością, drogi panie historyku. Co do Twoich wymarzonych falang i falangitów. Ten rodzaj walki sprawdzał się jedynie na wojnach i w sytuacji szeregów pełnych, w walce pozycyjnej. Większość tego rodzaju broni była zwyczajnie opierana o ziemię, a ich długość przekraczała spokojnie 2m. Nie ma mowy o cięższym pancerzu czy tarczy (SIC!), gdy musisz takie bydle dźwigać i trzymać.

Pozdrawiam,
Kael Niszczyciel Marzeń
Wicked jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 19:18   #7
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Realnie taki miecz ważył z 30 kg obecnie Ryc 2h może użyć podwójny cios już jest to niedorzeczne. Więc logicznie myśląc włócznią taka krótką np 1,5m długości zranisz (dżgniesz) szybciej niż tym 30 kg mieczem.

Skoro ryc 2h wygląda głupio bijąc potwory w zwarciu, to jak skomentujesz zwiadowce który również expiąc solo np na smokach stoi w zwarciu ? Strzela z kuszy przyłożonej do potwora?

Pomysł realistyczny , ryc 2h wtedy mógłby nawet byc jako shooter i stac zaraz za tankiem

Wiec jestem na tak jeżeli były by to jakieś włócznie, o wiele słabsze niż broń 2h obecnie nie jakieś z 60 ataku...
Attax jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 19:29   #8
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Do pana znawcy:
polecam sobie wyguglać koncerze, miecze dwuręczne, espadony i inne takie zabawki ze ŚWIATA REALNEGO i takie, których faktycznie używano. Cóż. Widać niektórzy uczą się historii i świata z gier i siekanek, ale niestety. Czas na spotkanie z brutalną rzeczywistością, drogi panie historyku. Co do Twoich wymarzonych falang i falangitów. Ten rodzaj walki sprawdzał się jedynie na wojnach i w sytuacji szeregów pełnych, w walce pozycyjnej. Większość tego rodzaju broni była zwyczajnie opierana o ziemię, a ich długość przekraczała spokojnie 2m. Nie ma mowy o cięższym pancerzu czy tarczy (SIC!), gdy musisz takie bydle dźwigać i trzymać.

Pozdrawiam,
Kael Niszczyciel Marzeń
no dobra faktycznie gdy przeczytałem ten fragment od mieczy wikęszym od człowieka to pomyślałem o wielkim świecącym mieczu 3 razy większym od swojego właściciela, pominołem ten fragment jak podawał wymiary, zwracam honor. A z tą falangą to zależy o jaką ci chodzi, grecką czy macedńską bo one się różniły, wiem przeciez że nie ustawiali jej na 3 ludzi :| miałem w głowie wizje że np 6 nisko lvl rycerzy ustawia się w rządku 2x3 środkowy wychodzi żeby loornać z 10 abitanczyków, cyklopów, wywern itp. wraca do szyku i wszyscy odpalają czar pchnięcie i moby bardzo szybko padają bo dostają 2x dmg, dla mnie ciekawa opcja, wkońcu wymaga pracy zespołowej i daje wieksze możliwości. Sześcioro 15 lvl rycerzy pewnie by se nie poradziło z 10 abi bez tego. Nie wszystko musi być też takie realne, wkońcu nasza postać jest w stanie udźwignąć wiele ton więc myślę że taki płytowy albo bitewny set + włocznia nie były by jakimś wielkim nagięciem zasad.
sidexxx jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 20:48   #9
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
Realnie taki miecz ważył z 30 kg obecnie Ryc 2h może użyć podwójny cios już jest to niedorzeczne. Więc logicznie myśląc włócznią taka krótką np 1,5m długości zranisz (dżgniesz) szybciej niż tym 30 kg mieczem.

Skoro ryc 2h wygląda głupio bijąc potwory w zwarciu, to jak skomentujesz zwiadowce który również expiąc solo np na smokach stoi w zwarciu ? Strzela z kuszy przyłożonej do potwora?

Pomysł realistyczny , ryc 2h wtedy mógłby nawet byc jako shooter i stac zaraz za tankiem

Wiec jestem na tak jeżeli były by to jakieś włócznie, o wiele słabsze niż broń 2h obecnie nie jakieś z 60 ataku...
Mówisz, że 1,5m miecz (gdzie rękojeść jest najkrótsza) nie sięgnie dalej niż 1,5m włócznia, którą i tak trzymasz mniej więcej w 1/3 i 2/3 długości? 1,5m włócznia to bardziej broń jednoręczna niż dwuręczna. Co do atakowania zza czyichś pleców, to też nie bardzo widzę. Rycerz ma być rycerzem. Powinno się bardziej opłacać stać w zwarciu i bić, ale nie to, że rycerz ma nagle zostać DPSem dystansowym.

Co do szybkości ataku i słabości włóczni względem broni 2h. Cóż, już prędzej bym uznał, że przy ataku wręcz agresor (mob lub wroga postać) atakująca naszą postać z włócznią otrzymywałaby jakiś % obrażeń. Włócznia to typowo defensywna broń, to byłoby ciekawsze dla rycerzy 2h, którzy zadawaliby mniejsze obrażenia z łapki, ale za to przy tankowaniu (włócznią łatwiej trzymać dystans = więcej defa imho) mieli by bonus do obrony i częściowo "odbitych" obrażeń. Oczywiście tyczy to jedynie osób stojących obok nas.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 08-07-13, 21:03   #10
tenio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 100
Domyślnie

Siwyus
Skoro ma bić na 2sqm to mam rozumieć ze 2sqm to Twoim zwarcie mobka z wojownikiem 2 ręcznym.

Attax
W takim razie mam rozumieć, że chcecie zrobić z woja 2h zwiadowcę, bo zaraz zaczniecie pisać, że kolejnym czarem woja 2h przy używaniu dzidy itp będzie możliwość jej rzucania. PARANOJA.

Zastanówcie się nad samym pomysłem. Skoro to rycerz to jakim prawem ma bić z dystansu "ową" lanca, dzida, piką i tym podobnymi włóczniami. Tak wiem, zaraz nawiążecie do historii, przytoczycie pewne fragmenty filmów takich jak "300" czy "Bogowie i herosi". Jest podział na profesje to nie róbmy już z wojownika idealnego zwiadowcy, bo w takim razie zróbmy dla odmiany tanka z kiepskiego maga.
tenio jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin