Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-01-16, 10:02   #1
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie Doświadczenie za bossy na Licor

Witam, chciałem poruszyć pewną kwestię, która od zawsze dziwi mnie i w Tibii, i w Altaronie, a mianowicie ilość doświadczenia za zabitego bossa. Jest ona po prostu nieproporcjonalna do jego siły i trudności pokonania go. W tym temacie chciałbym odnieść się tylko do bossów Licorowych:



(Jest jeszcze Janosik, ale nie ma na jego temat danych na wiki, najpewniej daje około 1k expa.)


Jak widać, za pokonanie prawie najsilniejszego bossa na archipelagu cała drużyna (co najmniej 4-osobowa) otrzyma 750 expa, co daje jakieś 240 expa na głowę (uwzględniłem bonus za party). Tyle, co 1-szy level zdobywa w minutę, łowiąc ryby. Oczywiście najważniejszy w bossach jest loot, ale czy nie byłoby o wiele bardziej klimatycznie i logicznie, gdyby doświadczenie za bossa było proporcjonalne do jego siły i rzadkości występowania?

Expiąc na Licor na 20 lvl można spokojnie mieć kilkanaście k exp/h, więc nawet ewentualny nagły zysk 10k exp za bossa niewiele zmienia, bo można zyskać to doświadczenie w pół godziny bijąc zwykłe mobki. A zawsze miło dostać 10k expa za ubicie jednego potworka.

Nawet gdyby np. taki Lupus dawał 5k expa, niewiele by to zmieniało poza naprawdę świetnym klimatem. Albo Pokrak, dający 50k expa - bije go ekipa 3x 20 lvl i każdy dostaje 20k exp (tyle co w 1h 15 min expienia), więc wszystkim wpada w zasadzie równo poziom. To nic strasznego, że jeden potwór daje aż tyle expa, przecież pojawia się raz na ruski rok, a do tego trzeba skompletować dobrą drużynę i zwastować kilka bp potionów.

Pomysł zwiększenia doświadczenia za bossy można zastosować oczywiście do całego Altaronu, skupiam się na Licorze, bo po prostu tam gram.

Pozdrawiam, Zawisza.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-16, 10:47   #2
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Najmocniejszym bossem jest Pokraka, są dane na temat Janosika ale nikt nie zrobił gifa i nie pokazał jak on wygląda.
Co do expa za bossy, jestem na wielkie tak! mam dostawać 200expa w sharedzie za bossa z którego dropi maczeta i worek?(pokraka jeszcze bije jak szalony szybciej niż z dualwieldingu swoimi kamyczkami po 100 :P ) Gladius czy ta Tarcza nie usprawiedliwia tego że boss daje bardzo mało expa, podczas gdy ja robie 20k+ na minohell uwzględniając skórowanie i zbieranie loota :) To samo dotyczy maina.'


Edit:

@Plyteq
A nie pomyliłeś tego z HP :D? bo bym się spierał z takim expem :p

Ostatnio edytowane przez Rahilux ; 10-01-16 o 12:31
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-16, 11:35   #3
Plyteq
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 13
Domyślnie

Janosik daje równo 1,5k expa.
Plyteq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-16, 21:21   #4
Xeneox
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 23
Domyślnie

Spalić licor !
Xeneox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-01-16, 23:35   #5
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Grałem sporo w Altarona i było świetnie na mainie, fajny klimat, fajnie się expiło solo i w drużynie, ale tam było za łatwo, po prostu za łatwo.. I muszę powiedzieć, że nie spotkałem nigdy tak genialnego i rozbudowanego rooka jak Licor, po prostu 100% rpg.
Jest sporo zainteresowanych archipelagiem, więc Ty Xeneox idź spalić co najwyżej szluga.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-01-16, 00:05   #6
Xeneox
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 23
Domyślnie

Administracja i tak nic z tym nie zrobi ani nie rozwinie tego bo jest to tylko samouczek.
Xeneox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-02-16, 09:00   #7
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Od świeże temat, Ziomuch powiem Ci to samo co kiedyś Shakyo...

Czy według Ciebie samouczkiem jest expienie, ubijanie bossów w grupie, chodzenie na wspólne expy (rozbójniki, minosy) wykonywanie dziennych dzień w dzień, zarabianie, ładowanie bonusów , jest Samouczkiem?
Samouczek jest wprowadzeniem do gry, Do archipelagu czy Do altaronu...
Jeszcze coś tu było hmm...
Nie pozdrawiam.


@Down

Przydała by się opcja Podziękuj na tym forum :P
Teraz wszyscy graficy możecie poprosić jakiegoś woja alcha o te kolorki i się pobawić :P

Ostatnio edytowane przez Rahilux ; 14-02-16 o 08:20
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-02-16, 22:01   #8
dzik2
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Najmocniejszym bossem jest Pokraka, są dane na temat Janosika ale nikt nie zrobił gifa i nie pokazał jak on wygląda.
Gifa co prawda nie zrobiliśmy ale jest filmik z walki:
https://www.youtube.com/watch?v=CeXTRe0AsLY
dzik2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin